Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Parçacıda 140 lira dediler.Sanayiden rulmancıdan 7 liraya aldım,5 liraya dişlinin göbeğini yaptırdım,yanak tornalama işi bedavaya geldi ( YAYLI Torna Hüseyin YAYLI ' ya teşekkürler.), Isıl işlem ile sertleştirme 5 lira,sökme takma işçilik ben deniz tarafından yapıldı,kendime de 20 lira verdim. 37 liraya işi hallettim. 5. vites 8000 devirde 110 görüyordum, 5. vites 6500 devirde 120 ye çıktım. Titreşim felan da kalmadı. Çocuklar gibi şenim şu an arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:20 PM ----------

Fotoları daha sonra yüklerim.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tiger Devir Saati

Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçacıda 140 lira dediler.Sanayiden rulmancıdan 7 liraya aldım,5 liraya dişlinin göbeğini yaptırdım,yanak tornalama işi bedavaya geldi ( YAYLI Torna Hüseyin YAYLI ' ya teşekkürler.), Isıl işlem ile sertleştirme 5 lira,sökme takma işçilik ben deniz tarafından yapıldı,kendime de 20 lira verdim. 37 liraya işi hallettim. 5. vites 8000 devirde 110 görüyordum, 5. vites 6500 devirde 120 ye çıktım. Titreşim felan da kalmadı. Çocuklar gibi şenim şu an arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:20 PM ----------

Aynı şekilde Devir Saatinede 200 lira dediler. içindeki bilgisayar program silmiş. Söktüm attım bilgisayarını kendim programladım taktım Devir saati şimdi şıkır şıkır çalışıyo maliyeti 50 YTL.
    İsteyenlere Göndersinler eskisini yardımcı olayım.
    Program silmeme garantisi var hem.
    Silerse programı Bende yeniden programlayabiliriz.
    gerekirse LCD ekranda bağlanabilir ama kadranda yerleştirecek boş yer yok.

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250
    nasıl programladın benimde devir saati arızalanmıştı öyle duruyor ellemedimde yardımcı olursan sevinirim..bilgisayardan iyi anlarım ufak bir ip ucu versen bile yeterli

birolbirinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 125 - kanuni tiger
    analog yerine komple digital bir şeyler konsa, bu arada acaba benzin göstergesi içinde bir şeyler yapılabilirmi. dediğin gibiyse belki benzin durumunu gösteren bir giriş varsa bir pic takviyesi ile yol bilgisayarı bile konabilir bence. az bir şeyler anlarım pic işlerinden 16f877 lerle biraz uğraşmıştım. peki devir sattinin bozulma nedeni ne acaba elektriksel bir arıza ise ön koruma devresi yapılsa arızalardan koruyabilirmiyiz. onun maliyeti daha düşük olur

birde deneyen oldu mu ben motora xenon far takmayı planlıyorun ne gibi sorunları ve artısı oluyor
    ramzey 125 cc sport scooter
    kanuni motocar 200 cc

Alıntı erdem1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç para ayırcan motor için önce onu söyle ona göre öneride bulunalım çünkü paraya göre öneriler ve kaliteler değişiyor
    aslında para sorun değil de:D aslında honda shadow almak istiyorum fakat birden de 750 motor kullanmak istemiyorum önce bi 250 lik kullanalım diorum ve 250 cc lik bi chopper alıp 1 sene kullanıp satacam. bu açıdan düşünürsek yani satılabilecek ve güzel uzun yola dayanıklı bir motoru olan chopper?????

Motosikleti

amaç ve birazda şans işi aslında

ben tek marşa basma ile 500 km yol aldım denizliden bir arkadaştan aldım motoru üzerine ben ve babamıda arkama alarak çıktım yola ve 5 saat gibi bir sürede bursaya vardım ama motor kadar da önemli olan şey bence senin motoru sürüş sitilin ben arada 110 - 120 aralığına çıkıp yorulunca 80 km lere kadar çekip dinlenerek o yolu aldım. 100 km yi aşınca titreşim başlıyor ama 120 km ye kadar çok değil etkilenmiyorsun ama üzerinde hissediyorsun ama 100 km ile giderken hiç problemin yok titreşim yok.hararet dersen sana kalmış sıkıştırmazsan yapmıyor zaten 5. vitesi yeterince güçlü ve torklu bu yüzden yolda gördüklerinle kapışmayacaksan ben adam gibi gidecem dersen hiç korkma zaten en baba motorla bile 2-3 saate bir sen mola veriyorsun o yüzden ilk başlangıç için iyi bir alet bizzat kullanıcısı ve uzun yol yapmış birisi olarak söylüyorum.
    kanuni motocar 200 cc

Motosikleti
    KLE 500
    Bugün marmara turumu tamamlayım Bursa'ya döndüm arkadaşlar. Pazartesi günü yola çıktım. Balıkesir,Edremit,Akçay,Altınoluk, Hanlar yolu denen bölgeden Yenice,Çan,Biga,Bandırma,Karacabey ve son durak Bursa'dayım. Bandırma'ya kadar motoru fazla sıkıştırmadım.100-120 km/h arasında seyrettim.15 li dişli çok fark etti arkadaşlar.Bi de Çelik Crown motorun ön camını taktım güzel durdu. km.de 10 krş.a düştü yakıt.Fakat Bandırma'dan sonraki yol o kadar güzeldi ki 10.000 devire çıktım 150 km/h gösteriyordu ki birden ibre sapıttı hızlandıkça ibre düştü 90 km/h göstermeye başladı. deviri 8000 e düşürüp tekrar yüklendim 140-170 km/h arasında boşta sallanır gibi gidip gelmeye başladı. Sanırım bozuldu. Tamir etme gibi bir şansımız var mı? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Herkese kazasız keyifli sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:23 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 AM ----------

Alıntı gorkem55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında para sorun değil de:D aslında honda shadow almak istiyorum fakat birden de 750 motor kullanmak istemiyorum önce bi 250 lik kullanalım diorum ve 250 cc lik bi chopper alıp 1 sene kullanıp satacam. bu açıdan düşünürsek yani satılabilecek ve güzel uzun yola dayanıklı bir motoru olan chopper?????
    Eğer düşünürsen ben satmayı düşünüyorum. 2005 model bal köpüğü rengi.istersen albümden fotolara bakabilirsin.11200 km. de

Bugün marmara turumu tamamlayım Bursa'ya döndüm arkadaşlar. Pazartesi günü yola çıktım. Balıkesir,Edremit,Akçay,Altınoluk, Hanlar yolu denen bölgeden Yenice,Çan,Biga,Bandırma,Karacabey ve son durak Bursa'dayım. Bandırma'ya kadar motoru fazla sıkıştırmadım.100-120 km/h arasında seyrettim.15 li dişli çok fark etti arkadaşlar.Bi de Çelik Crown motorun ön camını taktım güzel durdu. km.de 10 krş.a düştü yakıt.Fakat Bandırma'dan sonraki yol o kadar güzeldi ki 10.000 devire çıktım 150 km/h gösteriyordu ki birden ibre sapıttı hızlandıkça ibre düştü 90 km/h göstermeye başladı. deviri 8000 e düşürüp tekrar yüklendim 140-170 km/h arasında boşta sallanır gibi gidip gelmeye başladı. Sanırım bozuldu. Tamir etme gibi bir şansımız var mı? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Herkese kazasız keyifli sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:23 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 AM ----------

Eğer düşünürsen ben satmayı düşünüyorum. 2005 model bal köpüğü rengi.istersen albümden fotolara bakabilirsin.11200 km. de
    renk olarak siyah düşünüyorum. biraz takıntılıyım bu renk konusunda.

Motosikleti
    KLE 500
    Devir saatimi tamir ettim.Acaba yapabilir miyim diye dış kabını açmamla elime ufak bi civata düşmesi bir oldu. Altına doğru eğilip baktığımda iki adet civata yuvası vardı birinde civata yoktu. Civatayı boş yere takıp sıktım. Hemen yola çıktım. Normal çalışıyor. Bilginize...

Motosikleti
    bu xenon far olayına cevap alamadım bilgisi olan varsa lütfen yazsın taktıran arkadaşlar varmı aranızda
    kanuni motocar 200 cc

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı birolbirinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu xenon far olayına cevap alamadım bilgisi olan varsa lütfen yazsın taktıran arkadaşlar varmı aranızda
    arkadasım bn taktırmadım ama konjektör sorunu veren bir makina oldugu için elektrik aksamına fazla yüklenmeye bnce gerek yok.

ayrıca bnmde bi sorm olacak egzos degistiren bi arkadas var mı acaba bn ikinci el egzos arıyorumda, yada gök gürültüsü gibi bir ses isteyen varsa egzos değişimi yapabiliriz site içerisinde oturmama nedenile millet rahatsız olmasın die sitenin dışında motoru stop edip ittirmek zor oluyor
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzos degistiren bi arkadas var mı acaba bn ikinci el egzos arıyorumda, yada gök gürültüsü gibi bir ses isteyen varsa egzos değişimi yapabiliriz site içerisinde oturmama nedenile millet rahatsız olmasın die sitenin dışında motoru stop edip ittirmek zor oluyor
    eksoza susturucu taktır benimkilerde var

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    eksoza susturucu taktır benimkilerde var
    ne kadar egzoscuya gittiysem takılmaz dediler, sen nasıl taktırdın yada istanbulda takan birini bilen var mı?

dipnot : bnm egzos el yapımı gibi bişey diger egzosların susturucu genişlikleri tam uymuyomuş
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar egzoscuya gittiysem takılmaz dediler, sen nasıl taktırdın yada istanbulda takan birini bilen var mı?

dipnot : bnm egzos el yapımı gibi bişey diger egzosların susturucu genişlikleri tam uymuyomuş
    ben motoru 2. el aldım aldığım kişi anlattı eksozları kesip öyle takmışlar ve bi kaynak çeşidi var onla kaynatınca o kesik yerler belli olmuyor zaten ek yerinden kesiliyor pek bişey belli olmuyor seside normale dönüyor eksoz açıksa vizede alamassın susuturucu istiyolar

ben denizliden aldım motoru orda yapmışlar istanbulda yapıcak yer yoksa dünyada hiç bi yerde yoktur istanbulda herşey var

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250

özcan kardeşim dişliyi sertleştirme işlemi nasıl bişey bende dişliyi kendim takcam ama bu sertleştirme işlemi nasıl bişey sanayide neciler yapıyor bunu

Hayırlı olsun kazasız belasız kullan

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250
    Alıntı by_doritos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan
    saol kardeşim ama yeni değil 1 senedir kullanıyorum ;)

Motosikleti
    KLE 500
    özcan kardeşim dişliyi sertleştirme işlemi nasıl bişey bende dişliyi kendim takcam ama bu sertleştirme işlemi nasıl bişey sanayide neciler yapıyor bunu
    Metalin ısıya ve aşınmaya karşı mukavemetini arttıran bi işlem. Sanayide herhangi bi tornacıya git sor abi.Mutlaka biliyordur. Ben dişliyi 50-55 ayarında işleme soktum (Usta tavsiyesi) 12000 devire çıkıyorum sürekli (kısa süreli) orjinalinden sağlam olduğuna eminim. Bi ara fotoları da yüklerim.

Motosikleti
    KLE 500

Motosikleti
    egsoz sorunu bendede var bir arkadaş ayarlıyacak bana susturucu işini ama sezon sonunda şimdi işleri yoğun azalsın hallederiz dedi ve egsozlar açık iken çekiştede bayaa bir düşüş oluyor egsozlara dikkat edin ayrıca orjinal egsozları titreşimde dolayı çabuk dağılıyor. o yüzden arkadaşıma egsozları açtırıp yeniden yaptıracağım
    kanuni motocar 200 cc

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler