Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Gn250

Motovento
    REKLAM ALANI
    harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Arkadaşlar Suzuki GN250 kullanan ve bu motosiklet hakkında bilgisi olanların performans,yedek parça ve genel özellikleri hakkındaki olumlu veya olumsuz düşüncelerini almak istiyorum.
    Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    bunun topıgı vardı sanırım yada aklımda öle kaldı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    1.5 yıl kullandım.
    Motor Özellikleri:22 hp, 19 Newton/Metre tork, tek silindir, hava soğutmalı, 4 zamanlı.
    Performans: Çoğu kaynakta son sürati 129 km/h diye geçer.Ben en fazla 126 falan gördüm TEM'de(ama debriyaj balataları kötü durumdaydı,değiştirsem 140 falan olurdu rahatlıkla tahminimce.).
    Olumlu yönleri: *Yakıt tüketimi az, şehirlerarası yolculukta azdan da az 3 Litre benzinle 170 km gittiğimi biliyorum.
    *Benim motorum 3 sene önce 6 yaşındaydı(98) ve daha önce çok iyi muamele de görmemişti.Ama bana 1.5 yıl boyunca teknik en ufak bir sorun çıkarmadı.Şans belki de çünkü çok şikayet edenler de var.Ama bana sorarsan 10 yaşında bir GN 250'yi 3 tane sıfır kilometre çin motoru, kanuni vesaireye değişmem.
    *Uzun yolda hem motor olarak(tek silindirli ve hava soğutmalı olmasına rağmen) hem de rahatlık açısından çok iyi.Zaten chopper-naked bike arası bi kategoride GN dolayısı ile yormuyor uzun yolda.
    *Sesi çok tatlı, ben kaliteliyim diyor adeta yeni nesil neidüğü belirsiz motorlara.
    Olumsuz Yönleri:*Ben de tatlı bir anısı olduğu için eksilerini pek göremiyor olabilirim.Ama elbette eksileri var.Fakat eksilerini sıralarken karşılaştıracak rakip bulmak gerek öncelikle.Şunu söylemek şart bence ki Suzuki imzası olan bir motorun rakibi Honda,Yamaha,Kawasaki'den başka bir marka olamaz asla.Doğal rakipleri Honda CMX 250 Rebel, Yamaha Virago 250, Kawasaki Eliminator 250.Piyasa şartlarında onlardan Teknik olarak, motor gücü olarak bir dezavantajı yok bence(tek silindir olması dışında ki bu bazen avantaj olabilir, bazen dezavantaj).Ama piyasa koşullarında rakiplerinden fiyat olarak çok avantajlı.Örneğin ben 1600 YTL 'ye satmıştım.Son sürati rakiplerinden biraz daha düşük muhtemelen bir de 5-10 km/h kadar.Şunu da söylemeden geçemeyeceğim ben burda dürüst bir şekilde izlenimlerimi, deneyimlerimi aktardım.Sen şimdi 250'lik bi motor almayı düşünüyorsan ve sağdan soldan bişeyler duyuyorsan bunu bi incelemek gerek bence.Kimisi diyor Regal,Tiger,Jinlun,Mondial,Keeway, yada her ne ise onunla 140 km/h gördüm, şöyle yaptım, böyle yaptım.Ben bu arkadaşların samimiyetine hiçbir şekilde inanmıyorum ve neden bunu yaptıklarını anlamıyorum.GN 250, Rebel, Eliminator, Virago bunlarla karşılaştırılacak motorlar değildir asla.Hem çok çok çok daha sağlam, uzun ömürlü, Kalitelidirler; hem de motor güçleri ve performansları çok daha iyidir.Anlamadığım nokta ise bu arkadaşlar uyduruk mallara 2-3 tane GN parası veriyor ve üstlerine gidince, sallama deyince mağduru oynuyor, bizimki motor değil mi diyorlar.Ben GN 250 ile otobana çıktığımda yanıma hiçbiri yaklaşamıyordu, arkadan bakıyorlardı Benim ve uyduruk malların yarı fiyatına almıştım.
    Sözün özü sağlam makinadır Suzuki GN 250.Ruhu vardır bi başka...Herkese tavsiye ederim.(Orijinal parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsin,tabi arıza yaparsa .

zakof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nx4 falcon
    1993,1995ve 1999 olmak üzere üç kere gn 250 kullandım hala kullanıyorum.tek başıma uzun geziler yapıyorum.yılda birkaç sefer ayvalık- istanbul en az bir sefer ayvalık-antalya yapıyorum.gn 250 suzukicilerden bir isteğim var:repair manuel servis kataloğu olan varmı?beni cevaplarsanız çok memnun olacağım.emredvm. arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum.kendisine teşekkür ediyorum.yeni katıldığım motosiklet net camiasındaki bütün üyelere ayvalıktan selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)