Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Plaka ve Ruhsat'ı kendi çıkaracak arkadaşlar önce motor'u aldığınız yerden verilen dosya ile (Fatura, motor ithalat izin belgeleri vb. evraklar) size en yakın Trafik şubeye gidiyorsunuz. Orada memur size boş olan 2 tane form veriyor (ücretsiz) bu formları elinizdeki dosyadan bakarak çok kolaylıkla doldurabilirsiniz. Eğer dolduramıyorsanız ayakçılara 10 milyon yada pazarlık karşılığı bir ücretle doldurabilirsiniz.Formları doldurduktan sonra oradaki görevliye formları veriyorsunuz hala bir ücret ödemiyorsunuz. Görevli doldurduğunuz formu inceliyor ve eğer bir eksiğiniz yoksa hemen size bir motor'unuza ait bir plaka makbuzu veriyor o makbuzla KAMYONCULAR DERNEĞİNE gidiyorsunuz dernekte size 8 milyon karşılığı bir makbuz kesiliyor ve derneğin anlaştığı yanı yakınında bir plaka basan yere gönderiyor (derneğin kestiği makbuzla birlikte) o makbuzu plaka basılan yere veriyorsunuz ve hemen plakanız 10 dk. içinde basılıp elinize veriliyor. O plaka ile tekrar derneğe gidip dernek'in mühürünü bastırıyorsunuz ve burada işiniz bitiyor. (Plakayı almış oluyorsunuz) Plakayı aldıktan sonra hemen en yakın bir Sigorta Acentasına gidip Trafik Sigortası 23.500 tl. karşılığı yaptırabilirsiniz. Çünki Trafik şubeye gitmeden yaptırmanız gerekiyor yoksa ordan sizi tekrar sigorta için yollayacaklardır. Sigorta poliçesi ve plaka ile tekrar Trafik Şubeye gidiyorsunuz evraklarınızı doldurduğunuz memura plaka ve poliçeyi veriyorsunuz. Görevli memur sizden 49 milyon para tahsil ediyor ve sizin işinizde bitmiş oluyor. Yaptığınız işler eğer öğleye kadar bitmiş ise size öğleden sonra 3 gibi plaka ve ruhsatlarınızı teslim edebiliyor (tabiki ordaki memurun insiyatifine kalmış aynı gün vermesi) Yada ertesi gün plaka ve ruhsatlarınızı alabiliyorsunuz. Şimdiden herkeze kolay gelsin zor gibi görünsede eğer sabah müracat ederseniz 2-3 saat'te işlerinizi bitirebilirsiniz.Toplam ödeyeceğiniz ücret 80.500.000 TL.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    purifier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MOTORU YENİ ALAN ARKADAŞLAR !!!....
    Genel olarak yan ayaklık sabit durmuyor yay geri cekiyor ilk etapta ona dikkat edelim. Çözümü basit ayaklığı tutan ortadaki civatayıo söküp ucundan yaklaşık 1/2 cm. kısaltıyorsunuz.arkada siyah bir parça bu fazlalığa denk geldiği için iş görmüyor. kestikten sonra problem olmuyor. sizin civatanın durumuna göre kesilecek miktarı ayarlayın. ses isteyen arkadaşlar eksoza delikte açabilirler. ama garanti ne olur bilmem. kazasız belasız sürüşler herkese

wysiwyg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    italjet dragster / keeway superlight / yamaha bws 110R
    motorumu alalı tam 6 saat oldu çok fazla olmasa da 26 km yol yaptım... şimdi yorumlarımı yazıyorum yarın bir aksilik olmazsa fotoları da ekleyeceğim... şu ana motor rodajda olduğu için 5000 devri geçmiyorum vites geçişleri yumuşak ve sorunsuz.. jikle işini hiç kurcalamadım ama kolayca çalışıyor. vibrasyon bana biraz fazla gibi geldi ama rodaj bittikten sonra daha sağlıklı yorum yapabilirim. frenleri ayarlanmamış olmasına rağmen güzel duruyor ıslak ve kuru zeminde denemelerimi yaptım. aynalar tasarım harikası olmasına rağmen yerleri berbat hiçbirşey göstermiyor yakın zamanda deiştirmeyi düşünüyorum. kornası muhteşem herkes hemen yol veriyor ... yakıt tüketimi hakkında bişey diyemeyeceğim malum 26 km oldu daha.. farların aydınlatması tatminkar ayarlanırsa daha iyi olabilir biraz fazla yeri aydınlatıyor gibi geldi bana. sele ve artçı selesi çok konforlu. hele benim italjetten sonra padişah koltuğu gibi geldi... yan çantalar kullanışlı ama bence kış aylarına dayanmaz çantalarımı sewiyorum diyen kışın sökmeli yazın tekrar takmalı... egsoz haliyle çok ısınıyor arkada oturan ayağına dikkat etmeli özellikle inip binerken... motordan genel olrak memnunum hatta puanlama yaparsam 100 üzerinden 85 verebilirim. fiyat performans olarak bakarsak 100 üzerinden 100 alır bence... motorda tek nefret ettiğim özellik sinyal kapatma işlevinin olmaması ve otomatik kapanması...

şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar... daha kullandıkça tecrübelerimi yazacağım... sorular varsa cevaplayayım...

bluesharki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Dostum yok birinci viteste gitme kaç kilometreki yol oradaki arkadaşa söyle sana öğretir 10dk. :D Vites geçirme olaylarını araba falanda kullanıyorsan titremeye göre değiştirirsin....

Motorun şişmesin 0 canım motor

oskican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabii cnm öğrenirim ordakilerden değiştiririm tabii vitesleri

sonunda aldık keeway i hemen fotoları atayım dedim çok sevinçliyim..

sabah sabah arkadaşı uyandırıp motoru gösterdim

işte o an..

tekrar merhaba.. ya motor çok güzel özellikle dış görünüş olarak beni yeterince tatmin ediyor şuan rodajdayım daha 50 km falan oldu şuan için hiçbir sıkıntım yok fakat bazen ayaklıklardan çok hafif titreme geliyor.. daha 60 ı geçmedim benim için bir problem yok herkese tavsiye edebilirim şuan için.. arkadaşın boyu yaklaşık 1,80..
    anlatmak istediğim bazı şeyler var bu motoru seçinceye kadar neler çektim bilemezsiniz.. daha önce motor deyenimim olmadığı için ne tarz motor aradığımı bile bilmiyordum öyle gözüme hangisi güzel gelirse.. sonra chopper tarzı motorlar ağır basmaya başladı.. izmirde kahramanlarda bütün motorcuları dolaştım ikinci el bir japon bakıyordum özellikle virago 250.. kimle konuştuysam herkesin dediği çin malı alma çinçançon dediler alma patlar.. bütçeme göre alabileceğim motor sayısı belliydi bütçeme göre ancak 97-98 model bir virago alabilir yada sıfır bir çin malı alabilirdim.. ilk önce jinlunu gördüm hoşuma gitti fakat forumdaki yorumları okuyunca soğudum açıkçası ama sonradan onda da sorunlar çözüldü sanırım bu motoru kullanan yoktu ne olduğu nasıl olduğu bilinmiyordu forumdan sanırım ilk önce lubiyama aldı ondan bişeyler dinledik, tanıdık.. sonra yine izmirden northern almıştı gittim onun motorunu gördüm kullandım arkasına bindim çok hoşuma gitti..
    ben öğrenciyim japonlardan alırsam onların masraflarını karşılayamamaktan korktum açıkçası tamam motor olarak üstlerine yok fakat büyük bir arızası çıksa nasıl karşılarım diye düşündüm bunu.. yaklaşık 2-2.5 araştırdım ve sonunda kararım bu oldu şimdilik memnunum(50 km oldu daha ) ya o kadar çok şey yazmak istiyorum ki bu konuda çünkü 2 ay boyunca araştırdım, okudum, dinledim, uykularım kaçtı söylemek istediğim o kadar çok şey varki.. şuan bir motorum var aşağıda yatıyor çok mutluyum darısı başınıza.. iyi geceler..

Motosikleti
    Caracal 200
    Arkadaşlar hepinizi keeway sahibi görmek beni mutlu ediyor ehüüü.Son haftam ve kıbrısa gidiyorum ama yazın gelince 250cc alacağım!
    inanın hergün bu konuyu takip ediyorum 3-5 kez giriyorum bu motoru çok beğendim.Bende jinlun almayı düşünüyordum ama gidip kıyasladığımda farkları gördüm bu arada bu motosiklet bana kanuni seyhanlardan bile iyi geldi diyebilirim?
    Daha deneyimli arkadaşlarımız var burada sizce nasıl?Kanuni kıyaslaması yapalım birde?

asperadosyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.keewaymotor.com/angol/cho...ndcruiser.html

Bu modeli görünce unuttum 150 liliği motomaxa email attım getiricekmisiniz diye inşallah haber veririler.

Ghost-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merak ettiğim birşey var.Bu görünür yerlerdeki hertürlü 150 yazısı olsun keeway yazısı olsun sökülebiliyomu ? alışkanlığımdır üstünde marka yazmasını istemem kullandığım şeylerinde.Yoksa keeway den utandığımı düşünmeyin öyle değil valla.

Motosikleti
    Caracal 200
    Alıntı asperadosyan adlı üyeden alıntı
    http://www.keewaymotor.com/angol/chopper/landcruiser.html

Bu modeli görünce unuttum 150 liliği motomaxa email attım getiricekmisiniz diye inşallah haber veririler.
    Dostum ben sormuştum fakat bu modeli deil http://www.keewaymotor.com/angol/cho...pershadow.html bunu bu 18 HP
    senin beğendiğin 13 Hp 2006da yeni modelleri getireceklerini söylediler getirmeyi düşündüklerini...

outzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bluesharki adlı üyeden alıntı
    Alıntı asperadosyan adlı üyeden alıntı
    http://www.keewaymotor.com/angol/chopper/landcruiser.html

Dostum ben sormuştum fakat bu modeli deil http://www.keewaymotor.com/angol/cho...pershadow.html bunu bu 18 HP
    senin beğendiğin 13 Hp 2006da yeni modelleri getireceklerini söylediler getirmeyi düşündüklerini...
    İki hafta önce bende konuştum Firma ile ama 2006'nın başındamı yoqsaaa sonundamı gelir bitarih vermediler. Umarım fazla bekletmezler...
    AB-RH-PLUS

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250

ghost-rider,yazıları çıkartabilirsin kolaylıkla.Çamurluk ve gövdedeki yazılar zaten yapıştırma tırnağınlka sök çıkar.koltuktakine gelince onu solvent denilen tiner gibi bir madde var onunla çıkarabilirsin ama tiner kullanma koltuğa zarara verebilir.depo üzerindeki superlight amblemi gayet ii zaten.diğerlerini sökünce motora daha güzel bir görünüm veriyor.

garikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam su sisi bar olayın nerde kaca mal ettin dostum,hayırlı olsun bende yeni aldım ama sisi kafama takıldı..
    sensiz olmaz

oskican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni fotolar geldi..
    arkadaşım ve superlight..

bunuda ben giderken çekmiş.. zoomu çok kullandığı için pek birşey belli değil..

Motosikleti
    20 gündür kullanıyorum,çok değil 150 km yaptım.teknik açıdan hiç bir problem çıkartmadı.depoyu fulledim ve hala %75 i dolu üstelik rodajda.zincirinde biraz bolluk vardı,bu da çıkurlardan geçince zincirin sallanarak koruma parçasına çarpıp rahatsız edici bir ses çıkmasına sebep oluyordu onu zinciri gerdirip halletik 500 bakımını beklemenize gerek yok.Bir diğer ses de plakanın deviri yükseltince titremesinden dolayı geliyor onu da araya lastik parça koyarak halledebiliriz.
    Motorun görümtüsüne gelince,özellikle yolda dönüp bakıyorlar fiyatını söyleyince inanmıyolar falan.tabi bu motosikletten anlamayan kişiler için geçerli bir yorum.Sonuçta dış görününüşü cazibeli.Ancak benim de kanaatim ölçüleri kağıt üzerinde normal gözükse de üzerinde sürücü varken motor ufak kalıyo diğer markalarla kıyasladığımızda.Bununda şu sebepten dolayı olduğunu düşünüyorum.1.si motorsikletin gidon boyu yukarı doğru kısa kalıyor2.si de selenin sürücü oturma bölümü biraz yüksek,içeri gömülmüyorsunuz.Fakat bu dediklerim kadı kızında kusur aramak gibi kalıyor Kalite,fiyet ve performans bakımından diğer modeller arasında sınıfında tercih edilebilecek en uygun bu motor bence.150cc lik modelinde bu motoru iyice tanıyıp kalitesinde hem fikir olduktan sonra seneye 250cc liye geçmek iyi olur.Benim ilk motorum ve bana önemli bir eksiği yok gibi geldi.Alın gönül rahatlıyıyıla kullanın bu motoru.Bende görüp işciliğini beğendikten sonra 3 kişi daha bu motoru almaya karar verdi.

Herkese kazazıs belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    suzuki burgman an400 lacivert veya sym gts 250 siyah istiyorum kararsızım :)
    pardon arkadaşlar bütün sayfaları ve yzaılanları okudum bende 2,5 aydır bu motoru inceliyorum ve forumları takip ediyorum %99 olumlu yazılar var inşallah böyle devam eder bencede diğer çin mallarından farklı gözle görülür bir malzeme kalitesi var ayrıcada dondurucu v.s getirmiyor bunu buişin içinde olan bir firma motosiklet işi yapan bir firma neden kendini piyasada kalitesiz bir markayla karalaasın ben ve arkadaşımda son kararımızı verdik bu motosikleti alacağız ama bizde diğer arkadaşlar gibi acaba fuarı bekleyip 250 lik mi baksak diyoruz yada fuarda ucuza alma imkanı oluyor o zamanmı alsak ama birde adamlar talep var diye iyice fiyatı yükseltirlerse diyede korkuyoruz bakalım kısmet resmen fuar için şakak sayıyoruz tüm keeway kullanan arkadaşlara selamlar inşallah istanbul ve çevre illerdeki arkadaşlarla yazın bir keeway gezisi yaparız manmzarayı düşünsenize hoşçakalın yorumlarınza devam etmenizi çıkan ufak tefek şeyletri yazmanızıda bekliyoruz

arkadaşlar şu anda motomax a bir mail attım sonbahar ortasında kışa girerken diğer firmaların kampa yaparken motomaxın neden zam yaptığını sordum ve bu sitedeki bu yazıları okumaları söyledim doğdu ama kış günü ne zammı bu millet aptal yerine konduğuınu düşünüyor dedim bal,kalım açıklama yapacaklarmı

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    arkadaşlar ben motoru alalı 1 ay oldu yaklaşık 2000 km yaptım tık yok uzun yol olaraka izmir- çeşme yaptım gayet güzel vibrasyon yok denecek kadar az tavsiye ederim herkesee
    annem beni öldürecek

Ghost-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "lubimaya54" yok abi motor almadım benim alma işim gelecek yaza doğru o örnek fotoydu birisinden.Hala gönlüm sorunsuzluundan dolayı keeway diyor ama şekil önemli benim için önce kafamdaki imaja en yakın cruiser ı seçmeye çalışıyorum duruş olarak mondial kalite olarak kesinlikle keeway.Bakalım hangisi kazancak kafamda yaza göreceğiz eğer ki 125 cc 250 cc lik güzel bir race getirtmezseler firmalar.
    "Tamer" arkadaşım anlıyor beni gidon aşağda koltuğa gömülmüyosun yüksek dediğine göre Ama sonuçta bu bir cruiser dünya kadar çeşit var.Ve harley davidson bir modelinin birebir kopyası bu keeway... kötü birşey olsa harley den kopya olmazdı bu modeli dimi.Ben hala keeway diyorum üst moddellerine baktım ama
    chopper gibi motor arıyorum ben. Olabildiği kadar ön tekerlek ilerde olcak gövdeden.Gidon yüksekte olcak koltuk aşağada olcak... Keeway de çalışan abilerim yapın böyle bir model yaw sevindirin beni brakmayın derin dondurucuya

aragorn72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Selam. motoru alalı 1 hafta oldu , şu an öğrenme aşamasındayım.Bir sorum var: şu jikle olayı nedir?Hangi konumda kapalı hangisinde açık, yanılmıyorsam 3 aşama farkettim.En alt konumdamı kapalı? :

Motosikleti
    ''aragorn72''[/b].jikleyi şu şekilde kullanmalısın.

jikle yukardayken yani koltuğa doğru dönükken açık konumda olur.motorunu bu şekilde çalıştır,hemen çalışacaktır.fakat çalıştırdığında gazı kesme 10 sn kadar sürekli gaz ver.
    sonra orta konuma getir 2 dk kadar bu konumda hafif gaz vererek yada rolantide çalıştır gaz vermeden.
    sonra alta indir yani kapalı konuma.Tak vitese gazla gitbu kadar.

bu yazdıklarım motoru ilk çalıştırdığın an için geçerli yani motor soğukken.Daha sonra gün içinde jikle altta(kapalı konumda)dururuken de çalıştırabilirsin.Eğer çalışmassa yine üstte açık konuma getir öyle çalıştır.

Arkadaşlar bir duyum aldım,ne kadar doğrudur bilmiyorum.Bir tanıdık televizyonda keewayin basın tanıtımı şeklinde bir toplantısını izlemiş.Bu motorların şu anki fiyatının tanıtım fiyatı olduğunu,bu şekilde bu kaliteyi bir çok kişiye satarak tanıtmış olduklarını ve bu markaya güven sağlandığını ifade etmiş.2006 yılında gelicek olan modellerin sanırım bu bahsedilen landcruiser 250cc 5000$ dan aşağı olmayacağını söylemişler.Bana bunu motoru aldığım bayide söylemişti bu motorun tanıtım fiyatı diye,ben pek inanmamıştım ona ama sezon sonu bile 200 milyon zam yaptıklarına göre,sonuç dediği gibi olabilir.Bende ilerleyen zamanda memnun kalırsam150'likmotordan,seneye 250cc almayı planlıyodum şimdiden kısmet olursa,bakcaz artık fiyatlar yükselecek mi

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Arkadaşlar Keeway 150'nin Ön Siperlik Cam'ını Sakın Esnetmeye Çalışmayın....
    Hemen Özellikle Bağlantı Yerlerinden Esnetmeye Çalışırsanız Gayet Rahat Bir Şekilde Kırılıyor. Ve Cam'ın Fiyatı 43.9 $ dır. Yani Yaklaşık 60 milyon tl. Eğer Cam'ı Kırılan Arkadaşlar Varsa Ben Sirkeci'de Çok ucuz fiyata ve Bu Motor'a Uygun Bir Cam Aldım Ve Monte Ettim Çok Yakıştı. Yalnız Orijinalininkinden Biraz İnce......

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler