Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Alıntı GURAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan abi yusan diye bir akü var hatta benim motorun üzerinden orjinali olarak çıktı akşam sana 5 gibi resmini çekip göndereceğim birde estafurullah ama bizde yalan söylemiyoruz ve bizde cahil değiliz onun için sana resmini yollayacağım tekrar kusura bakma abi

hımm ozaman demekki ben görmemişim esas sen kusura bakma kardeşim. bazılarında demek Yusan diye bir akü çıkıyor ben hiç rastlamadım demekki son gelen partilerde bunlar var. İlk gelenler YUASA olduğunu biliyorum. Neyse böylelikle çözüldü. Fotoğraf göndermene gerek yok sana inanıyorum tabiki. Kendine iyi bak kardeşim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EE bana niye inanmıyorsun alla allaaaaa

Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EE bana niye inanmıyorsun alla allaaaaa
    Ayıp ediyorsun sana neden inanmayayımki. Görüşmek dileğiyle sende kendine iyi bak dostum.

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvallah sağolasın.Bizim topiğe de beklerim.
    Tüm Superlight Sahibi dostlara sevgiler

Motosikleti
    superlight 150
    Alıntı jameika34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm ozaman demekki ben görmemişim esas sen kusura bakma kardeşim. bazılarında demek Yusan diye bir akü çıkıyor ben hiç rastlamadım demekki son gelen partilerde bunlar var. İlk gelenler YUASA olduğunu biliyorum. Neyse böylelikle çözüldü. Fotoğraf göndermene gerek yok sana inanıyorum tabiki. Kendine iyi bak kardeşim..
    yusan sanırım fason, bizim motorların üstünde "yuasa" marka akü gelmesi gerekiyor, motomax' tan teyit edin. Motorun en kaliteli parçalarından biri, japon-amerikan malı bir akü çinde de üretiliyor olması kalitesini etkilemez, bence iyice bir araştırıp motoru aldıgın yerin kapısını cal derim,

jameika34 dostum, fiyatlar ile ilgili yorumumu silmiştim biraz sert oldu diye, gerek servis, gerek yedek parça, gerek aksesuar fiyatları fahiş motosiklet alanında. ama pazar büyüdü ara (normal) fiyatları göreceğiz zamanla,

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    jameika34 bir ricam olucaktı bursada bulunan bi arkadaşımız vardı ergeser sanırım yanlış yazmadıysam bizim ön küçük dişililerin bi kaç diş buyuklerinden bahsediyodu bu dişlilerden elinde mevcut değildi geçende bir arkadaşla tanıştım keeway kullanıyo ve bizim öndişli ile honda titan öndişlilsi uyumlu onların dişlilerinden değiştirme yapabilirsin dedi fakat bi kaç yere sordum bulamadım bu konuda bi araştırma yapabilirmisin fiyat olarak çok cüzi bi fiyattan bahsediyodu...

Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Alıntı swort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jameika34 bir ricam olucaktı bursada bulunan bi arkadaşımız vardı ergeser sanırım yanlış yazmadıysam bizim ön küçük dişililerin bi kaç diş buyuklerinden bahsediyodu bu dişlilerden elinde mevcut değildi geçende bir arkadaşla tanıştım keeway kullanıyo ve bizim öndişli ile honda titan öndişlilsi uyumlu onların dişlilerinden değiştirme yapabilirsin dedi fakat bi kaç yere sordum bulamadım bu konuda bi araştırma yapabilirmisin fiyat olarak çok cüzi bi fiyattan bahsediyodu...
    Aslında ben araştırdım biryerde yerli olarak yaptırmışlar 18 dişli olarak gayet sağlam ama fiyatı pahalı geldi bana 15ytl.
    Eğer isteyen olursa ordan alıp gönderebilirim. Ayrıca ben yine 18 dişli olarak ithal bir mal buldum çook uygun fiyatı 5ytl. fakat onun yan bağlantı civata delikleri açılmamış. Olsaydı herkese gönderirdim . Ben yine araştırırım bakalım ne olcak

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    Alıntı swort adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet dostum honda vede yamahanın kiler uyuyor ayni dşili benbaktım. ama adam 20 ytl diyiyor bursa da sizin orda belki daha ucuz olabilir bir bakın derim ama yinede bulamaz sanız bu fiyat uyar derseniz ben yollıya bilirim.birine daha söylemiştim telefonda.yapı markette çalışıyordu.daha önce biz budişlileri 15 ytl den alıyorduk

GURAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SÜPERLİGHT 150
    arkadaşlar merhaba ergeser dostum ben bu ay içinde tekrar bursaya gelicem rica etsem bir buluşup şu dişli olayını bir çözebilirmiyiz ücreti önemli değil hondanın olur yamahanın olur farketmez yeterki sağlam ve temiz olsun

önemli değil hakan abi olur gözümüzden kaçıyor bazı şeyler estafurullah sen benden büyüksün sen kusura bakma tüm SL KARDEŞ VE ABİLERİME kazasız belasız sürüşler diliyorum.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Arkadaslar konu ile alakasiz ama direksiyon sinavinda ne yaptiriyorlar biri anlatabilirmi bana? Vitesli ile test ediyorlar herhalde, chopper mi oluyor bu yoksa honda cbf150 tarz birsey mi? dur, kalk, don vs falan gibi?

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    arkadaşlar 18'lik dişli motorun performansını nasıl etkiliyor? taktıran varsa önerir mi? rodajını tamalamamış motora takılmasında bir sakınca olur mu?
    ve son olarak fiyatı hemen hemen aynı 2 marka full face kask buldum biri zeus diğeri airoh zeus sanırım taiwan airoh belçika malı hangisini tercih etmeliyim?
    teşekkür ederim

GURAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SÜPERLİGHT 150
    herkese kolay gelsin arkadaşlar bizim motorların üstünden çıkan akü bu daha doğru benimkinin diğer arkadaşlarınınkini bilemem tabi

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    arkadaslar problemim war ya benim motorun sasesini duzelttiler yarim sanstimlik saga yamukluk war sizce bi problem yaratirmi
    imzam yok parmak bassam olurmu

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar konu ile alakasiz ama direksiyon sinavinda ne yaptiriyorlar biri anlatabilirmi bana? Vitesli ile test ediyorlar herhalde, chopper mi oluyor bu yoksa honda cbf150 tarz birsey mi? dur, kalk, don vs falan gibi?

valla kanunlara göre vitesli motor olma koşulu var. Ve sürücü kurslarının motoru ne ise onunla oluyor. Ancak şuda varki sürücü kursunun ne oldunada bağlı. Ben scooter la sınava girdiydim...

Ve ayrıca kendi motorunuz var ise (vitesli) onunla sınava girmenize hocalr müsade ediyor genelde. 3 tane honi koyarlar aralıklı, aralarından slalom yaparsın ilerden döner gelirsin, budur sınav. Şaka gibi bişe anlıcan. Gözünde büyütmemeni öneririm.

Alıntı vaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 18'lik dişli motorun performansını nasıl etkiliyor? taktıran varsa önerir mi? rodajını tamalamamış motora takılmasında bir sakınca olur mu?
    ve son olarak fiyatı hemen hemen aynı 2 marka full face kask buldum biri zeus diğeri airoh zeus sanırım taiwan airoh belçika malı hangisini tercih etmeliyim?
    teşekkür ederim
    dostum ben zeus kask aldıydım 120 ytl ye. Çeneden açılır bir model. Çok süper bişey deil. Ancak kötü de denmez. Ama airoh daha bi yaygın kullanılıyor gibi geldi bana. Nolan ve airoh görüyordum hep motorcularda.

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar şu debriyaj balatasının yayından kaynaklanan bir sorun vardı hatırlarsanız, yamaha ybr yayı takmaktan bahsedildiğini hatırlıyorum netice olarak ne karara varılmıştı çözüm neydi hala yaşıyormusunuz bu problemi

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    arkadaşlar ilk başta lutfen bılıp bılmeden konuşmıyalım ayrıca su akü muhabbetıde kapansın ne bu ya yok yusan yok yuasa amaaaan kardeşim ya sankı altımızda japon malı motor varda bunun sohbetıo gecıyor bıde bırakın kım ne alırsa ne alsın ısterse gıtsın 200 ytl versın aküye cıkcık.

vaga arkadaşım yanlışın var zeus kask alman malı bendekının bırı zeus bırı nolan. zeus 2 sene garantılı nolanlar 5 sene garantılı ayrı nolan dunyanın en kalıtelı 5 markasından bırıdır.

alialince dostum debrıaj balatanı degıstırıyorsun öle bı sorun ortadan kalkıyor anlaştık.hiç uğraşma yaylarlan fln gerek yok.istersen temın edebılırım taiwan malı hemde.

beyler bu arada pazar saahtan yola cıkıcam artcım ıle bı uludağ gerzısı yapıcaz teleferık fln

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Modifiye Veya Performans Arttirma

bu motor şimdi bizimkine uyuyo yani? Gerçi fiyata bakınca 1 milyar ediyor. bizim motorun üstüne 1 milyar koyunca zaten 250 lik motor parası yapıyor. Motoru değişmeden performans artırmanın başka yolları yokmuki acep? Dişli olsun buji olsun bu gibim ucuz şeyleri değiştirsek bize 2-3 beygir bi performans getiririmi dostlar ne dersiniz? Eskişehirde modifiye olsun bakım olsun bi nane yok.
    MODİFİYE/PERFORMANS ARTTIRMA
    1. Direkt Hava Filtresi uygulaması
    2. Kaliteli buji kullanma,
    a. Çok tırnaklı buji kullanımı (2,3,4 Tırnaklı)
    b. İridyum, platin veya bakır elektrotlu buji kullanımı
    3. Buji kablosunun kalitelisini kullanma (İletkenin bakır tel yerine kömür olanı, bu kablo genellikle piston motorlu uçaklar veya performans araçlarında kullanılır)
    4. Endüksiyon bobininin kalitelisinin kullanımı(Özellkle Kırmızı renkli BOSCH marka bobin tavsiye edilir)
    5. Subab yaylarının kuvvetlendirilmesi ( Yüksek devirlerde oluşan subab yüzmesinin önüne geçmek için, tek mahzuru vardır; Rölanti devrinde motor biraz sarsıntılı çalışır. amma velakin, yüksek devirlerde canavara dönüşür)
    6. Subab çaplarının arttırılması,
    7. Pistonun ve silindirin bir veya iki üst piston'a rektifiyesi(Bu işlem sonunda, kullanılan piston çapına göre motorunuz artık 150 cc değil... 160,170 veya 180 cc.ye çıkabilir. eeee bu da güç demek)
    8. Dereceli ekzantrik mili uygulaması.(Bu uygulamayı yapabilmek için fabrikasyon ve uygun ekzantrik mili bulmak gerekir, ama bu uygulamayı yapacak kişinin de bayağı bir bilgili olması gerekiyor. biraz zahmetli bir iş)
    9. Aşırı besleme adı altında da modifikasyon işlemleri var. Velakin, bizim motorlara bir numara büyük gelir:-)

KUSURA KALMAYIN AMA 150 cc. LİK MOTORDAN DA FAZLA BİR ŞEY BEKLENMEZ. Hem hızlı gidip de napcanız...! biz Chopper sürücüsüyüz, ağır gideriz, keyf ederiz. Bırakın RACE'ler koştursun.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bir teleferik turu=bir sl turu. Gece dikkat et ruhsatı kaptırma dostum.
    Boğaçhan,teknik bilgiler için teşekkürler.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Boğaçhan,teknik bilgiler için teşekkürler.
    Sağol vıceroy. sadece bildiğimi paylaşıyorum. emekli olunca bu gidişle motosiklet tamir ve aksesuar işi yapacağım galiba Her konuda Talep var, arz ise sınırlı.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı emr550m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kanunlara göre vitesli motor olma koşulu var. Ve sürücü kurslarının motoru ne ise onunla oluyor. Ancak şuda varki sürücü kursunun ne oldunada bağlı. Ben scooter la sınava girdiydim...

Ve ayrıca kendi motorunuz var ise (vitesli) onunla sınava girmenize hocalr müsade ediyor genelde. 3 tane honi koyarlar aralıklı, aralarından slalom yaparsın ilerden döner gelirsin, budur sınav. Şaka gibi bişe anlıcan. Gözünde büyütmemeni öneririm.
    tesekkurler cevap icin kendi motorumla girmek isterdim ama polis sinav yerlerinde pusu kuruyormus diye duydum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler