Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    siner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar geçen c.tesi 500 bakıma girdim. ama çok meşgul olduklarından yayları değiştiremediler. ben de motoru bırakmak istemedim. önümüzdeki c.tesi yaylarım da değişecek. gerçi işsiz kaldım bi telefon edip daha erkene de randevu alabilirim.
    locco koltuğun hayırlı olsun.
    obkavi tanışacaktık o gün ne güzel işallah başka bi zamana.merak etme abi yazmasamda forumu takip ediyorum. gönlüm sl cilerle :D
    değişmeyen tek şey değişimin kendisidir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Saol Locco.tekrardan Merhaba

2005 Model Sl 150 Var Bende Ve Hepİnİzden Allah Razi Olsun Ufak Tefek TÜm Problemler Kisa SÜrede Halledİldİ.ne Cc Bar ,ne Yay Ne Ayna . HerŞey Çok Randimanli Oldu.yardimci Olan Herkese TeŞekkÜrler.

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı siner adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar geçen c.tesi 500 bakıma girdim. ama çok meşgul olduklarından yayları değiştiremediler. ben de motoru bırakmak istemedim. önümüzdeki c.tesi yaylarım da değişecek. gerçi işsiz kaldım bi telefon edip daha erkene de randevu alabilirim.
    locco koltuğun hayırlı olsun.
    obkavi tanışacaktık o gün ne güzel işallah başka bi zamana.merak etme abi yazmasamda forumu takip ediyorum. gönlüm sl cilerle :D
    saol siner yakında bendeişsiz kalıcam kolay gelsin

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    siner üzüldüm kardeş kafana takma, "ALLAH sevdiği kuluna önce eşşeği kaybettirir sonra tekrar buldururmuş"

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Kisa farlarini aniden kaybeden dostlarim icin soyleyim bizim motorlarimizda konjektor problemi var. Kendi konjektoru pek matah degil hizli devir degisimlerinde farinizin yanmasi gayet dogal cunku elektrik akimi duzensiz geliyor. 25 ytl ye yeni bir konjektor alin ve degistirin bu sorunu cozmus olursunuz. Her seferinde 5 ytl ampule vereceginize bir kez buna para verin bir daha far ile ugrasmazsiniz benim gibi.
    Zeda Dostum

Gercekten her yazın bilgilendirici ve içi dop dolu.

Bu başlığı açtığında insanın gözü ister istemez seni arıyor.

Kazasız ve keyif dolu sürüşler.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    ulaş hos geldın..siner olur öle seyler hayat devam edıyo bılıyorsun bulursun muhakkak

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zeda3000 yada bilen bir arkadsa seslenıyorumm.daha önceden bir dosya verilmıstı alarm hassasiyeti için bizimkilerin anahtarlarının tuş yapısı farklı oldugu için ben uygulayamadıum..bilen arkadslar bi tarif etse alarmın hassasiyeti nasıl ayarlanıyor..aşama aşama tarif istiyorum..herkese tesekkurler
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

siner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    teşekkür ederim arkadaşlar. işsiz kalmakla aslında o şirketten kurtulduğuma seviniyorum ama uzun süre parasız kalırsam motorumu satmak
    üühüüüü daha da konuşamıcam
    doyamadım lan daha...
    değişmeyen tek şey değişimin kendisidir..

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Selam Arkadaşlar,
    Yaklaşık 1.5 ay önce ilk motorum olan sl 150'yi aldım umarım bu topicte bana da yer vardır.
    Yeni motor kullanmaya başlayan biri olarak memnun olduğumu ve bu zevkten bu güne kadar mahrum kaldığım için üzgün olduğumu söyleyebilirim. Motorum henüz 400 km. de ve yakında ilk bakıma gideceğim. Şu ana kadar yolcu ayak koyma yerinin bağlandığı metal parçanın kırılması ve arka fren telinin yolculuk esnasında kopması gibi bir iki talihsizlik yaşadım, az öncede motomax'a yaşadığım sorunlarla ve garanti kapsamıyla ilgili bir mail attım. Cevap geldiğinde sizinle paylaşacağım bu arada daha önce sorulmuş ama tekrar sorayım anadolu yakasında tercihen bostancıya yakın tavsiye edeceğiniz servis varmıdır?

Tekrardan herkese merhaba.

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Ulaş ve aceofspades dostlar... hoşgeldiniz.. Tabi ki ikinize de yer var burada sl 150 mekanı aceof Tekay suzuki var bahçelievlerde motomax bayisi ve servisi orası ustaları ise recep usta denemenizi öneririm.. Bu arada arkadaşlar bütün işlemlerimi halledip motorumu komple üstüme aldım.. Ruhsatta adım yazıyo yaa acaip bi duygu heee Bu arada ruhsattaki muayene olayını sordum dedim böyle böyle resmi gazete, maliye adalet bakanlığı site açıklaması cart curt harmanladım falan bu heriflere polisin cevabı "Bize öyle bir tebliğ gelmedi, muayeneler 1 sene" Ulan amma dandik bi ülkede yaşıyoruz he illede işin peşine düş karıştır kurcala diye zorluyorlar Siner yapma hoca bi kapı kapanır diğeri açılır yorma kafanı. Satmazsın motoru
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Nabiz Yoklamasi..

Mıllet merhaba..

Bu pazar Yakacık ta bır mangal olayına girmeyi planlıyoruz.. Sizin grup olaya gırerse ona gore bır planlama yapalım dıyoruz.. Ne dıyorsunuz katılım olur mu?
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    aceofspades hos geldın ne demek burda herkeze yer var yaw 2gunden berı motoruma bınemıyorum hava yagıslı dıye acsada su hava bınsek yaw

slm gece ,dostum katıldık aranıza uzun zaman sonra .

aceof hoşgeldin dostum

Motosikleti
    motoru bu sabah servise bıraktım, bakalım akşama alacağım debriyaj yayları için

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı lubimaya54 adlı üyeden alıntı
    zeda3000 yada bilen bir arkadsa seslenıyorumm.daha önceden bir dosya verilmıstı alarm hassasiyeti için bizimkilerin anahtarlarının tuş yapısı farklı oldugu için ben uygulayamadıum..bilen arkadslar bi tarif etse alarmın hassasiyeti nasıl ayarlanıyor..aşama aşama tarif istiyorum..herkese tesekkurler
    Buyur dostum siz rica edin , turkce ve tum bilgiler var alarm klavuzu olarak.

http://rapidshare.de/files/22436304/...LAVUZ.doc.html

Hammer Tessekur ederim , benim tek istegim kimse parasini car cur etmesin , insanin caresiz kalmasi kotu bir his. Benim bildigim devlet sirri degil , sizde bilin sizde zevkini cikarin.

Eminim benim gibi herkezde aku ve hava filterisini koruyan kapaklarin kirilmasinin sorunu vardir.Cok narin olan b parcalar yanlis imal edilmis ,cunku biz surekli diz kapaklarimiz ile o bolgeye basinc yapiyoruz ve sonuc taak diye kiriliyor.Bende ikiside kirildi ve asagidaki maadeleri denedim sonuc vermiyor.

Japon ve karbonat
    Sicak Silikon
    Plastik kaynak
    Her turlu standart yapistirici

Sonuc dayanikli bir yapistirici olmasi icin beyaz insaat slikonu kullandim , ic goruntu abartili ama cok dayanikli , distan gorunmuyor bilginize
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Japon ve karbonat
    Sicak Silikon
    Plastik kaynak
    Her turlu standart yapistirici

Sonuc dayanikli bir yapistirici olmasi icin beyaz insaat slikonu kullandim
    Bende de aynı dert vardı, sıhhi tesisatçıdan PVC boru yapıştırıcısı aldım 2,5 YTL ye...satıcının dediğine göre PVC yapıştırıcısının içinde özel bi madde varmış. Bu madde sayesinde PVC boru kemik gibi kaynıyomuş...bizim yan kapakta işe yaradı...2 ay oldu yapıştıralı, şu ana kadar problem çıkmadı...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motorun cogu yeri plastikten yapilmis zaten motor kisminda bile krom parcalar plastik. O yuzden pek guvenmemek lazim cok narinler.

Zinciri yaglarken arka tekerinizi yaglamak gibi bir riske girmek istemiyorsaniz tek yapmaniz gereken on disliden yaglamak vites kisminin hemen arkasinda bir palstik krom kapak var onu altli ustulu vidalarindan acin on disli onunuze cikacak ve motoru orta ayakta calistirin ve oraya sprey gres yagini sikin boylece damlayan yaglar yere akar ve arka tekere yapisim kazaya sebep vermez.(Note cok yaglamayin hizla gittiginizde motor yag sicratir her yere zincirden.)
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

engin139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150 - 34 ED 17"61"

sesler gitti ! (bi de ufak bi deneyim)

abiler kardeşler ben de nihayet 500 bakımını yaptırdım ve yayları taktırdım
    sonuç süper (en azından şimdilik) her ne kadar yaylar eskilerine tıpatıp benzese de biraz uzunlar galiba o yüzden sıkı tutuyolar balataları (hemen de örendim ha) ustanın yanında durdum meraktan örendim herşeyi
    balata sesi gitti zincir sesi gitti bi de zırıl zırıl bi ses geliyodu 7 bin devirde falan o da koruma demirinin sağ vidasıymış düşecekti nerdeyse sıktım o da halloldu
    herşey süper şimdilik

bi de bugün eve gelirken ( motovizyonun caddesi -talatpaşa- bilenler bilir üst geçit yapılcak diye) deli karının teki yanımdan hızlı geçti savurdu beni sağa gittim durdurdum karıyı polis taktiğiyle "napıyosun !" dedim camı bile açmadı önüne geçtim durdum inecem zannetti heralde motora arkadan çaktı tamponuyla ulan kadın olacak bi de bakar mısınız ne kadınlar var ya adamlardan beter a.q. ben far kırıldı zannettim en uçta olduğu için ama baktım göremedim sinirden sadece çamurluğun sol yanında ufak bi çatlak oluştu (eve gelince farkettim) sonra solumdan kaçtı ama fazla gidemedi ben "allah" dedim bi an hızlı düşündüm ve kendimi tutamadım 1 incvi viteste allah ne verdiyse ön tekerle girdim arka tamponuna plaka tampon manpon düştü kırıldı bişeyler göremedim ben hemen geri aldım tersten kaçtım

bu salak deneyimi artislik olsun diye anlatmıyorum (abartılı yerler korkunun etkisi ile yazılmıştır) o yüzden çok sert öğüt vermeyin ne diyeceğinizi gayet iyi biliyorum
    yalnızca aklınıda bulunsun motor kullananlar olarak ne denli piskopat "KADINLAR" bile var memlekette kendimizi korumamız lazım her zaman yani

bu ufak kazadan bile ne kadar aptalca davrandığımın farkına vardım ve baya bi ders aldım yani neyse

bu arada arka çamurluğun sol tarafında 4-5 cm lik bi çatlak var dıştan içe doğru onu bally ile yapıştıracaktım yapma dediler (apartman görevlisi abi) "c"apon veya dediğiniz PVC yapıştırıcısını deneyecem

Motosikleti
    arkadaşlar bende yayları taktırdım dün akşam yeni yaylar 1 cm daha uzun, o arada çok ii oldu vites geçişleri falan çok hoş oldu ben şu libadiye deki petsa isimli serviste yaptırdım baya ilgilendiler ve pek acemilikte çakmiyolar sanırım motor hakkında baya bilgileri var, başlarda servisi pek beğenmiyodum ama şimdi adamlar işi öğrenmiş o arada siner senin yaylar da gelmiş sanırım oraya,

Motosikleti
    engın evladım dıkkat et bıanlık sınıre kapılma yazık olmasın genclıgıne sana sadece bu kadar dıgcem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler