Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaslar Adım Haluk Aranıza bende Katılıyorum Az Kaldı.Bende Bu motorlardan alıcam 2nci elini buldum 1500km De.Ben izmirdeyim fakat motor istanbulda gidip motorla dönmeyi planlıyorum izmire.Açıkçası sonucta mekanik alet yolda herhangi bi sorun cıkarırmı diye sormıycam cunku dedigim gibi mekanik bişey vede korkuyorum sonra alalh korusun naparım yollarda bozuk motorla tek başıma..Umarım Hiçbir Sorun cıkarmazda sağ sağlim dönerim evime.

Motor çok güzel kimse çamur atmasın! Maddi durumum iyi olsa zaten araba alırım motor alcagıma ,kışın alırım sevgilimi sıcak sıcak arabayla gezerim ıslanmadan..bende 1.250 ye buldum gidicem istanbuldan alıcam gelicem.Resimleride Hemen koyucam..Şunu an bunu al demek kolay Bugune kadar araştırıp ucuza aldıgım herşey 4 4 lük cıktı.Bizim burda motorcu arkadasımız var motor modifiye delisi ona vericem zaten al dicem senin istedigini yap..İnanıyorum hem görsel hemde Güç sel bişeyler yapıcaktır hepsinide sizle paylaşıcam tabi dedigim gibi gelebilirsem ordan.

Bu Arada Hızı onemli degil yollar tümsek çukur dolu yazık motora.Bizi bekleyen anamız babamız var..Yaşamak Güzel..Drag yapmak istiyosan basarsın parayı alırsın hayabusayı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SKYJET racing
    selam arkadaşlar öncelikle sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim.sizlere birkaç sorum daha olacaktı.REO arkadaşımız motorunun 4.vites 11000 devirde 125km/h hıza ulaştığını söylemiş.ancak benim motor o devirde 100km/h hızı ancak görüyor.oysa ikimizin de motoru 800km'de.nedendir acaba?ayrıca benim motorda arka frene dokunmamla beraber tekerin kayması bir oluyor.bir de benim motor aküyü tutmuyor.aküyü boşaldığı için servise şarj ettirmiştim ama 2-3 gün sonra yine boşaldı.servis aküde de motorda da bir sorun olmadığını söylüyor.kafayı yemek üzereyim.sizce şarj reflektöründe bir sorun olabilir mi?bu arada motor şarj üretiyor.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ breakermarty :

Hoşşgeldin kardeşim İnşallah aLırsın istediğin motoru ama o kadar uzun yoLa çıkmadan ii düşünmelisin bence Ne de olsa hava soğutmalı

@ alli :

Kardeş benm motorum 5000 km ye dayandı Henüz 125 i hiç gecemedim 4 te de 5 te de nası oLuyo sizin iş anlamadm ki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

valla abiler benim motor simdi 800km de.
    650km den sonra, motor sagır kalmasın diye, biraz yuksek devirde kullanmaya basladım ve 2 defa da otoyola cıkıp hız denemesi yaptım kısa mesafeli olarak. cok da fazla zorlamıyorum motoru ama bu soyledigim 125km/h hızı da gececegini zannetmiyorum dogrusu. cunku zaten donanım kalitesi bunun fazlasını kaldırmaz besbelli.
    şunu soylemeliyim ki; 5. viteste 8000rpm de 110km/h gibi hızlarla uzun mesafeli seyir yapılıyor.

alli kardesim ben rodajda ilk 500km boyunca cok dikkatli davrandım ve servisin "bu motorda istedigin kadar bas, istedigin yere git: bisey olmaz" sozlerine kulak asmadım. dedigim gibi ilk 500 de yag degistirildikten sonra yavas yavas kademeli olarak hız ve devir arttırarak kullanmaya basladım. belki bunun etkisi olabilir biraz.
    ayrıca hava filtresi, karburatör, subap ayarları da etkilidir mutlaka.
    gösterge konusuna gelince; ben de cok tereddut ettim ilk başta, ama deneyimlerim beni göstergeme güvenmeye mecbur etti . yani sapma olsa bile 3ü 5i gececegini zannetmiyorum.
    fren konusunda bende panikledim önce, bizim servise sordum normal midir? diye; tamam ben hallederim dedi ve aksam motoru aldıgımda gercekten kaymayı yok ettigini farkettim ama frenlerin cevap verme yetenegi biraz azaldı. her ne yaptıysa usta
    akü konusuna gelince: bak ben elektrikciyim ve diyorum ki o akü buyuk ihtimalle bozuktur veya aküden önce bir dogrutucu devre varsa onu neden incelemiyorlar. eger dedigin gibi alternator elektrik uretiyor ve akuye ulastıgı halde sarj olmuyorsa problem akudedir ama servis kafasında yaptıgı ince hesaplar neticesinde degistirmemeye karar kılmıs olabilir

şimdilik tek problemim şehir icindeki bozuk yollar. cunku bu motorlar kesinlikle bizim yollarımıza uygun degiller elbette bir diger problemim de kalitesiz servis hizmeti, bunu daha önce söylemiştim.

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı alli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar öncelikle sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim.sizlere birkaç sorum daha olacaktı.REO arkadaşımız motorunun 4.vites 11000 devirde 125km/h hıza ulaştığını söylemiş.ancak benim motor o devirde 100km/h hızı ancak görüyor.oysa ikimizin de motoru 800km'de.nedendir acaba?ayrıca benim motorda arka frene dokunmamla beraber tekerin kayması bir oluyor.bir de benim motor aküyü tutmuyor.aküyü boşaldığı için servise şarj ettirmiştim ama 2-3 gün sonra yine boşaldı.servis aküde de motorda da bir sorun olmadığını söylüyor.kafayı yemek üzereyim.sizce şarj reflektöründe bir sorun olabilir mi?bu arada motor şarj üretiyor.
    daha önceki cevabımdada söylemiştim eğer önceki viteslerde yüksek devirde vites değiştirirsen 4 vitesde 125 e çıkabilir. Arka teker olayına gelince bu motorların arka lastiklerinin hamuru çok kötü. Lastiğin dış kabuk bölümü yüzeysel çok az aşınma yaptıktan sonra asvalt ı daha sıkı tutmaya başlıyor tabi buda biraz zaman gerektiriyor tavsiye olarakda lastiğini değiştirmeni öneriyorum. Akü konusuna gelince Altarnatör yani şarj dinamosundan çıkan elektirik hem aküyü şarj edip hemde ampülleri yakmada yetersiz kalıyor yani büyük ihtimalle sen gündüzleride farlarını yaktığından akün çabuk boşalıyor diğer ihtimal ise motorunda bi kısa devre var akünün boşalmasına neden oluyor olabilir..
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı breakermarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar Adım Haluk Aranıza bende Katılıyorum Az Kaldı.Bende Bu motorlardan alıcam 2nci elini buldum 1500km De.Ben izmirdeyim fakat motor istanbulda gidip motorla dönmeyi planlıyorum izmire.Açıkçası sonucta mekanik alet yolda herhangi bi sorun cıkarırmı diye sormıycam cunku dedigim gibi mekanik bişey vede korkuyorum sonra alalh korusun naparım yollarda bozuk motorla tek başıma..Umarım Hiçbir Sorun cıkarmazda sağ sağlim dönerim evime.

Motor çok güzel kimse çamur atmasın! Maddi durumum iyi olsa zaten araba alırım motor alcagıma ,kışın alırım sevgilimi sıcak sıcak arabayla gezerim ıslanmadan..bende 1.250 ye buldum gidicem istanbuldan alıcam gelicem.Resimleride Hemen koyucam..Şunu an bunu al demek kolay Bugune kadar araştırıp ucuza aldıgım herşey 4 4 lük cıktı.Bizim burda motorcu arkadasımız var motor modifiye delisi ona vericem zaten al dicem senin istedigini yap..İnanıyorum hem görsel hemde Güç sel bişeyler yapıcaktır hepsinide sizle paylaşıcam tabi dedigim gibi gelebilirsem ordan.

Bu Arada Hızı onemli degil yollar tümsek çukur dolu yazık motora.Bizi bekleyen anamız babamız var..Yaşamak Güzel..Drag yapmak istiyosan basarsın parayı alırsın hayabusayı
    Motorunu en kısa zamanda alman dileğiyle...

Aramıza hoşgeldin...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

herkeze slm.bende skyjet sj150-23 kullanıcısıyım.motorum 5000 km de.ben motorumu kampanyalı 1990ytlye aldım ve gayet memnunum.daha önce çeşitli motosikletler kullandım.öncelikle bu motor kesinlikle fiyatına değer.bu motordan edindiğim tecrübeleri size söylim.faydalı olacağına inanıyorum.bi kere motorun ibreleri yanlış ve 2 bin kmde devir saatide hız ibreside bozuldu.ben şuan dijital ibre kullanıyorum.ibrem bozulmadan hatalı olduğunu anlayıp dijitali almıştım.ben dijitalle 130 la giderken orjinal ibre 160 gösteriyo bugüne kadar kısa mesafede 139 km/s yaptım dijital ibre ile.doğruluğundan eminim arabayla ölçtük hatta arabadan bi kaç kilometre az bile gösteriyo.çünkü tüm analog ibrelerde hata payı vardır.herkez motor titriyo demiş evet titriyo ama motor açıldıkça titreşim büyük ölçüde azalıyo.motorum yeni iken son sürat giderken kollarıma kadar titrerdim ama artık yok denecek kadar az.frenlere gelince zıpkın gibi desem yeridir.ön ve arka disk.ön disk baya büyük.artı absye benzer bir blokaj sistemi var.hemen hemen hiç kaymıyor.ben cbr 125te kullandım baya.kuzenimde vardı.profil fotoğrafımdaki cbr 125 mesela.frenleri kesinlikle ondan daha iyi diyebilirim.ama lastiklerin hamuru çok sert olduğundan ıslak zemende çok kayıyor.bu motor tabiki cbr 125 ile kıyaslanmaz ama ben 2000 ytlye sıfırını aldım sizde bulursanız alın cbr yerine.kalitesi iyi ama cbr kadar tabiki diil.bügüne kadar egzostum çatladı başkada birşeyi yok Allah a şükür(motorum 5.00kmde)bu motor a benim gibi sürekli bakarsanız bi sorun çıkmıyor.kalkışta süper atik.100km hıza 11snde çıktım.ve çoğu arabadan bile 100 çıkış performansı iyi.geçenlerde cbr 125le kapıştım.kalkışta fark attım ama 130km hızdan sonra yaklaşıyo ve 135-140da geçiyo.çünkü o motor 6 vites bu 5vites.geçtikten sonra 20 metre civarı fark attı ve daha fazla açamadı.kalkışta geçmemin sebebi 150cc olmasıdır.cbrla yarıştığımda 139 yapmıstım hava çok rüzgarlıydı ve yok çok uzun diildi.hava rüzgarsız ve uzun olsun 150 yapabileceği kanaitindeyim.cbrcı 140 civarı yaptığını söylemişti o yarışta.yani uzun lafın kısası motorun şu anki fiyatı 3.500ytl ve bu fiyata genede değmez diyorum onun yerine gidin temiz 2.el bi cbr 125 r alın derim ben.ama motorun görüntüsü gerçekten çok güzel.insanların dikkatini çok çekiyo helede kızların egzost seside cbr a göre baya güzel.yakında sizlerle motosiklerimin fotoğraflarınıda paylaşıcam.motorumun üzerinde suzuki yazıyo ve yeşil.ayrıca racing motorlardaki gibi yeşil jant çıkarması taktım.(yanak diil çıkarma)umarım faydalı olmusumdur.görüşmek dileğiyle.

selamlar herkese.
    arkadaslar motorun kalkısı gayet iyidir, yollardaki orta sınıf arabalara göre cok seri hızlanıyor gercekten. bende meraklanmaya baslamıstım: acaba kırmızı ısıkta arabalar (ben sevineyim diye) beni bilerek mi gecmiyor diye

semtuluce kardesim ben iskenderunluyum ve bu yaz osmaniyeye geldigim bir zamanda senin motoru gormustum gibi hatırlıyorum
    bizi fazla meraklandırmadan fotograflarını koyarsın umarım...

iyi aksamlar herkese.

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    kardeş sen göstergelere inanma. sen doğru zannediyorsun ama değil. en iyisi hangi devirde hangi sürati yapabildiğini bilmektir, Şöyleki:

Transmission ratio 1st shaft 2.769
    2nd shaft 1.882
    3rd shaft 1.400
    4th shaft 1.130
    5th shaft 0.960
    Initial Transmission ratio 4.055
    Final stage transmission ratio 2.235
    daha detaylısını http://houwanyu.en.ec21.com/product_..._Racing_Motor_
    adresinden görebilirsiniz. şimdi gelelim hesabımıza.motorun sesine göre kaç devir yaptığını hemen hemen herkes tahmin edebilir. eğer gösterge doğru gösteriyorsa(motor devir) şöyle hesaplıyabiliriz. Bizim motorlar tekerleri 100/80/17 olduğundan lastiğin çevresi yanak payı dahil 1,75 mt dir.yukarıda ki vites oranlarına göre :
    5 vites 6000 devirde (17 dişliye göre) 6000dak/ devir/60=100 devir / saniye
    giriş oranı x vites oaranı x final oranını devir / saniyeye böleriz.
    100/4,055x0,96x2,235(sürtünme payını ve hava direncini sıfır sayarsak)=11,5 buluruz. Bu değer arka tekerin saniyede attığı tur sayısını verir.bunu km/h çevirelim
    Hatırlayalım teker çevresi 1,75mt idi 11,5x1,75x3600saniye/1000m(oda 3,6 km/saat yapar)=72,5 km/saat yapar. aynısı hesap makinası ile her devirde ne kadar yaptığını hesaplayarak bulabilirsiniz.buna göre 5. viteste

6000 devir=72,5 km/h
    7000 devir=84 km/h
    8000 devir=96 km/h
    9000 devir=108 km/h
    1000 devir=120,6 km/h
    11000 devir=133 km/h
    12000devir(redline sınırı sonrası tehlikeli) =145 km/h yapabilir.
    ben 160 gördüm ama aslında 145 km/h gidiyormuşum. biraz uzun ve anlaşılması zor gibi duruyor ama pratik yapınca sizde göreceksiniz.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı semtuluce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze slm.bende skyjet sj150-23 kullanıcısıyım.motorum 5000 km de.ben motorumu kampanyalı 1990ytlye aldım ve gayet memnunum.daha önce çeşitli motosikletler kullandım.öncelikle bu motor kesinlikle fiyatına değer.bu motordan edindiğim tecrübeleri size söylim.faydalı olacağına inanıyorum.bi kere motorun ibreleri yanlış ve 2 bin kmde devir saatide hız ibreside bozuldu.ben şuan dijital ibre kullanıyorum.ibrem bozulmadan hatalı olduğunu anlayıp dijitali almıştım.ben dijitalle 130 la giderken orjinal ibre 160 gösteriyo bugüne kadar kısa mesafede 139 km/s yaptım dijital ibre ile.doğruluğundan eminim arabayla ölçtük hatta arabadan bi kaç kilometre az bile gösteriyo.çünkü tüm analog ibrelerde hata payı vardır.herkez motor titriyo demiş evet titriyo ama motor açıldıkça titreşim büyük ölçüde azalıyo.motorum yeni iken son sürat giderken kollarıma kadar titrerdim ama artık yok denecek kadar az.bu motor tabiki cbr 125 ile kıyaslanmaz ama ben 2000 ytlye sıfırını aldım sizde bulursanız alın cbr yerine.kalitesi iyi ama cbr kadar tabiki diil.bügüne kadar egzostum çatladı başkada birşeyi yok Allah a şükür(motorum 5.00kmde)bu motor a benim gibi sürekli bakarsanız bi sorun çıkmıyor.kalkışta süper atik.100km hıza 11snde çıktım.ve çoğu arabadan bile 100 çıkış performansı iyi.geçenlerde cbr 125le kapıştım.kalkışta fark attım ama 130km hızdan sonra yaklaşıyo ve 135-140da geçiyo.çünkü o motor 6 vites bu 5vites.geçtikten sonra 20 metre civarı fark attı ve daha fazla açamadı.kalkışta geçmemin sebebi 150cc olmasıdır.cbrla yarıştığımda 139 yapmıstım hava çok rüzgarlıydı ve yok çok uzun diildi.hava rüzgarsız ve uzun olsun 150 yapabileceği kanaitindeyim.cbrcı 140 civarı yaptığını söylemişti o yarışta.yani uzun lafın kısası motorun şu anki fiyatı 3.500ytl ve bu fiyata genede değmez onun yerine gidin temiz 2.el bi cbr 125 r alın derim ben.ama motorun görüntüsü gerçekten çok güzel.insanların dikkatini çok çekiyo helede kızların egzost seside cbr a göre baya güzel.yakında sizlerle motosiklerimin fotoğraflarınıda paylaşıcam.motorumun üzerinde suzuki yazıyo ve yeşil.ayrıca racing motorlardaki gibi yeşil jant çıkarması taktım.(yanak diil çıkarma)umarım faydalı olmusumdur.görüşmek dileğiyle.
    Dijital göstergeyi nereden nasıl teymin ettin ve fiyatı nedir motosikletimize takabilmemiz için extra neler yapmamız gerekir onlarıda bi anlatabilirsen işte o zaman çok faydalı olacaksın
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

salton kardeş benim elimde biraz var bu dijital göstergeden ben burada osmaniyede isteyen arkadaşlara satıyorum.sizede gönderebilirim kargoyla.öncelikle dijital göstergenin işlevlerinden bahsedeyim.km yi dijital göstermesinin yanında yaptığın maximum hızı kaydedebiliyor(max 300km/s gösteriyor).metre ölçümü yapıyor.ortalama hızını hesaplıyor(mesela şehir içinde veya dışında 100kmlik bir mesafeyi ortalama kaç km hızla gittiğini gösteriyor).saati dijital olarak gösteriyor.ayrıca bir mesafeyi ortalama kaç km hızla ve kaç dk da gittiğini gösteriyor.mesela adanadan mersine atıyorum 2 saat te ve ortalama 115 km hızla gittin felan diyor.bi kaç basit özelliği daha var.yani baya işlevsel bir cihaz.bi nevi yol bilgisayarı.cihazın çalışma prensibine gelince halatsız çalışıyor.lazerle okuyor tekerleğin çevresini.motorun orjinal ibresini sökmenize gerek kalmıyor.istediğinde 2 snde çıkarıp takıyosun cihazı.fiyatına gelince 45 ytl ye ben burada satıyorum.sizde extradan 5ytl kargo ödüyosunuz.umarım faydalı olmusumdur.

Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen göstergelere inanma. sen doğru zannediyorsun ama değil. en iyisi hangi devirde hangi sürati yapabildiğini bilmektir, Şöyleki:

Transmission ratio 1st shaft 2.769
    2nd shaft 1.882
    3rd shaft 1.400
    4th shaft 1.130
    5th shaft 0.960
    Initial Transmission ratio 4.055
    Final stage transmission ratio 2.235
    daha detaylısını http://houwanyu.en.ec21.com/product_..._Racing_Motor_
    adresinden görebilirsiniz. şimdi gelelim hesabımıza.motorun sesine göre kaç devir yaptığını hemen hemen herkes tahmin edebilir. eğer gösterge doğru gösteriyorsa(motor devir) şöyle hesaplıyabiliriz. Bizim motorlar tekerleri 100/80/17 olduğundan lastiğin çevresi yanak payı dahil 1,75 mt dir.yukarıda ki vites oranlarına göre :
    5 vites 6000 devirde (17 dişliye göre) 6000dak/ devir/60=100 devir / saniye
    giriş oranı x vites oaranı x final oranını devir / saniyeye böleriz.
    100/4,055x0,96x2,235(sürtünme payını ve hava direncini sıfır sayarsak)=11,5 buluruz. Bu değer arka tekerin saniyede attığı tur sayısını verir.bunu km/h çevirelim
    Hatırlayalım teker çevresi 1,75mt idi 11,5x1,75x3600saniye/1000m(oda 3,6 km/saat yapar)=72,5 km/saat yapar. aynısı hesap makinası ile her devirde ne kadar yaptığını hesaplayarak bulabilirsiniz.buna göre 5. viteste

6000 devir=72,5 km/h
    7000 devir=84 km/h
    8000 devir=96 km/h
    9000 devir=108 km/h
    1000 devir=120,6 km/h
    11000 devir=133 km/h
    12000devir(redline sınırı sonrası tehlikeli) =145 km/h yapabilir.
    ben 160 gördüm ama aslında 145 km/h gidiyormuşum. biraz uzun ve anlaşılması zor gibi duruyor ama pratik yapınca sizde göreceksiniz.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim
    kardeşim seni tebrik ediyorum eline ve bilgine sağlık.gerçekten çok doğru bilgiler vermişsin.herkez gibi sallamamışsın bilimsel konuşmussun.tekrar tşkler.saol.

Motosikleti
    SKYJET racing
    arkadaşlar merhaba!
    SEMTULUCE dostum,elindeki digital km'nin resmini koyarmısın?

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    evet arkadaşım dijital gostergenin fotografını koyarsan ve nerden aldıgını soylersen iyi olur hem aldıgın yerden burdada varsa kargo parası odememiş oluruz
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı semtuluce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salton kardeş benim elimde biraz var bu dijital göstergeden ben burada osmaniyede isteyen arkadaşlara satıyorum.sizede gönderebilirim kargoyla.öncelikle dijital göstergenin işlevlerinden bahsedeyim.km yi dijital göstermesinin yanında yaptığın maximum hızı kaydedebiliyor(max 300km/s gösteriyor).metre ölçümü yapıyor.ortalama hızını hesaplıyor(mesela şehir içinde veya dışında 100kmlik bir mesafeyi ortalama kaç km hızla gittiğini gösteriyor).saati dijital olarak gösteriyor.ayrıca bir mesafeyi ortalama kaç km hızla ve kaç dk da gittiğini gösteriyor.mesela adanadan mersine atıyorum 2 saat te ve ortalama 115 km hızla gittin felan diyor.bi kaç basit özelliği daha var.yani baya işlevsel bir cihaz.bi nevi yol bilgisayarı.cihazın çalışma prensibine gelince halatsız çalışıyor.lazerle okuyor tekerleğin çevresini.motorun orjinal ibresini sökmenize gerek kalmıyor.istediğinde 2 snde çıkarıp takıyosun cihazı.fiyatına gelince 45 ytl ye ben burada satıyorum.sizde extradan 5ytl kargo ödüyosunuz.umarım faydalı olmusumdur.
    Kardeş anladığım kadarı ile bu gösterge bisikletlere takılan pille çalışan dijital göstergeler. Kardeş bize son bi iyilik daha yaparsan çok seviniriz. Bu göstergenin bi resmini çekip yada netten bulup gönderebilirmisin?. paylaşımın için teşekkürler.

selamlar herkese

yahya kardesim daha once de forumda senin yaptıgın gibi bir hız hesabı okumustum. tamamen aynı sekilde hesaplıyorsunuz aydınlattıgın icin tesekkurler.

bu arada benim iyice kafam karıstı yaw. bu hız gostergesi falan merakımı uyandırdı, icime kurt dustu baska bir deyisle
    semtuluce kardes ben internette senin bahsettigine benzer fonksiyonları olan urunleri 80-100ytl gibi fiyatlarla satıyorlar diye hatırlıyorum. yani fiyat olarak biraz avantajlı gibi eger alısverisimizi nasıl yapacagımızı belirleyebilirsek bizlere de tabiki satabilirsin bu digital gostergelerden. istersek fatura veya fiş kesebiliyorsun degil mi?? (korkma maliyeci falan degilim).

ben iskenderundayım, hatta istersen e-posta adresimi ekleyiver, daha ayrıntılı konusuruz..

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Bahsettiğin bunlar gibi birşey oluyor sanırım.

arkadaşlar.bu cihazı abim ilk olarak bizim motosiklete almıştı.sonra isteyen çok olunca baya bi getirtti.ve suan bende biraz daha var.ebim elektronik mühendisliğinde okuyor.suan üniversitede yani burada diil.o ilgileniyo bunla.inanın nereden aldığını bilmiyorum.sanırım yurt dışından getirtti.çünkü buna benzer hatta bunun daha basitleri 100ytl civarı satılıyor piyasada.yani bunun fiyatı baya bi uygun.sanırım yurt dışından getirttiği için uygun.abim böyle alım satım işi çok yaptığı için bilgili bu konuda.yurt dışından getirtti sanırım. cihazı bu arkadaşlar.fotoğraftada görüldüğü gibi çok kaliteli.sizin dediğiniz bisikletlere takılanlar halatlı bu ise lazer okumalı.ve onlara göre çok fonksiyonel.özelliklerini daha önce saymıştım size.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    şimdi fiyat tam olarak ne oluyor(son olacagıyla beraber)
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

dostum dediğim gibi 45 ytl

az önce yabancı bir sitede gördüm aynı cihazı.25.99 paunda satıyorlar.1 paund sanırım 2.5 ytl felan.

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Arkadaşlar bu sistem bir lazer sayıcı sistemi. Teker kısmının tam karşısına bağlanıp, tekerin attığı tur sayısına göre hızınızı km/h yada mp/h sistemine çeviriyor.bisikletlerde kullanılıyor.http://www.sigmasport.com/us/service...pe=1&sprache=2 buradan daha detaylı bilgilere azıcık ingilinizceniz varsa ulaşabilirsiniz. Çalışma prensibine gelince. Bende kendim kendi imkanımla böyle bir şey yapmayı planlıyordum. Tekerin tam karşısına lazerle lastiğin bir turunun kaç mm ye denk geldiğini hesaplayıp yada çapının nekadar olduğunu hesaplayıp çevresini buluyor.(çemberin çevresi hesabı pi x R) bunu saniyedeki yur sayısına göre 3,6 ile çarpıp km/h yada 2,237 ile çarpıp mph ölçütünde hıza dönüştürüp gösterge ile size ulaştırıyor. Ancak bu makinada biraz daha gelişmiş kayıt tutma yeteneği var. Son hızınızı ve ort. hızınızı hafızasına alıp isteğe göre istatistiksel bilgi olarakta size sunma imkanı veriyor.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler