Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı FAHRETTİN METİN adlı üyeden alıntı
    yok abi bu mondialler bni sarmıyor
    hiç birşey anlamadım anlayan varsa banada anlatsın neresi sarmadı neden sarmadı ne amaçla sarmadı sarmalımıydı veya üstü açık die mi sarmadı hani kapalı olsa etrafımı çevreler sarardı anlamındamı dostum sarmadı demiş kestirip atmıssın açsaydında bizde anlasaydık daha iyi olurdu sanki
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    hiç birşey anlamadım anlayan varsa banada anlatsın neresi sarmadı neden sarmadı ne amaçla sarmadı sarmalımıydı veya üstü açık die mi sarmadı hani kapalı olsa etrafımı çevreler sarardı anlamındamı dostum sarmadı demiş kestirip atmıssın açsaydında bizde anlasaydık daha iyi olurdu sanki
    Aklımdan geçeni yazmışsın

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    Aklımdan geçeni yazmışsın

sende bişey anlamadın dimi ben birde bunu rüya tabiri yapan arkadaşlar var onlara sormayı düşünüyorum gündüz niyetine belki onlar bir anlam çıkarırlar
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Bu biraz da şuna benziyor

R1 li biri gelipte 250 cc kullanan birine bunlar beni sarmıyo diyerek hava atmasına .

Fahrettin Metin bey belki biz sizi yanlış anlıyoruzdur açıklama yaparsanız seviniriz.

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    arkadaşlar benim bir sorunum yok çok şükür.. ama 100oktan benzin aldım geçende deneme amaçlı motor boğulur gibi olmaya başladı normale (kurşunsuz yani) dönünce de yaparsa bilgi veririm size...

bu arada bu hafta sezonun en sıcak haftası olacakmış herkes kendine dikkat etsin...
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Alıntı standart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim bir sorunum yok çok şükür.. ama 100oktan benzin aldım geçende deneme amaçlı motor boğulur gibi olmaya başladı normale (kurşunsuz yani) dönünce de yaparsa bilgi veririm size...

bu arada bu hafta sezonun en sıcak haftası olacakmış herkes kendine dikkat etsin...
    Sevgili arkadaşım Mondial zat'lara Yüksek oktanlı benzin pek iyi gelmiyor. Ben Petrol Ofisinin yeni benzinini Hani hiç bitmeyen benzinini denedim. Ama motor teklemeye başladı. Bence sık sık benzin değiştirme... Alabiliyorsan hep ayni yerden aynı benzini al. Bende senin gibi Benzin denedim. Sonuç : Buji sibop yaptı. Hava filtresi müthiş kirlendi... Motor tekleyerek çalışmaya başladı... Sendeleyerek gitmeye başladı... Sonuç motorun bujisi değişti otomatik elden geçti karbiratör temizlendi... Kayış gözden geçirildi... Sonuçta motor yeniden normale döndü. Şimdi 95 oktan benzin kullanıyorum. Bir sorun yok. Hatta bulursan süper benzin kullan bence... Ama çok yüksek oktanlı benzinler başına iş açar bence kullanma... Ben düştüm o hataya bir kere...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    Alıntı entellektüel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım Mondial zat'lara Yüksek oktanlı benzin pek iyi gelmiyor. Ben Petrol Ofisinin yeni benzinini Hani hiç bitmeyen benzinini denedim. Ama motor teklemeye başladı. Bence sık sık benzin değiştirme... Alabiliyorsan hep ayni yerden aynı benzini al. Bende senin gibi Benzin denedim. Sonuç : Buji sibop yaptı. Hava filtresi müthiş kirlendi... Motor tekleyerek çalışmaya başladı... Sendeleyerek gitmeye başladı... Sonuç motorun bujisi değişti otomatik elden geçti karbiratör temizlendi... Kayış gözden geçirildi... Sonuçta motor yeniden normale döndü. Şimdi 95 oktan benzin kullanıyorum. Bir sorun yok. Hatta bulursan süper benzin kullan bence... Ama çok yüksek oktanlı benzinler başına iş açar bence kullanma... Ben düştüm o hataya bir kere...
    bak aynı dert bende de vardı. Tekleme gibi. Yapmaya başlayınca bi kere tam açıp kapayınca gazı geçiyor demekki oktan fark'ından kaynaklanıyormuş.. Zaten fazla almamıştım deneme amaçlı die. Üstüne gene bulabilirsem 95'lik tamamlar oktan'ı biraz olsun düşürürüm. Teşekkürler bilgi için...

batuhan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servise sordum 95 oktan ın haricinde sakın kullanma dediler süper benzin daha iyi olmazmı dedim hayır kesinlikle kullanma 95 oktan kullan dediler.. sitedeki önceki yazları okudum onlarda süper benzini tavsiye ediyorlar ...bende süper benzini deniyecem bakalım ne olucak

arkadaşlar bu sitede resimler nasıl ekleniyor mesajlara ... dün arkadaşlar yollamış motor ve araba yapıştırmalarının resimlerini çok güzel yapıştırmalar var yaptırmak isteyen varsa buraya nasıl resimleri kopyalayabilirim onu anlatması lazım..

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Ben Bir şey sormak istiyorum... Tüm Mondial cilere...
    Soru 1 : 2 yıllık garantisi var yada 40.000 km garantili deniyor.
    Sormamın nedeni şu ; Bu garanti içerisinde hangi parçalar garanti kapsamında Ben servise bakım yaptırdığımda 40 ve 50 YTL gibi ücretlerle karşılaşıyorum. Hadi yağ parasını anladık. Ama İşçilik parasını Uğur Mondial karşılamıyormu.? Oysa Garanti belgesinde 2 boyunca motorun tüm parçaları garanti kapsamındadır diyor. Ama sitede ki garanti koşullarında 1 ve 2 maddeleri okuyun bu elinizdeki kitapla çelişiyor. Bu abuk durum sadece Adana'ya özgümü yoksa sizlerde her bakımda ücret ödüyormusunuz? Diğer motosikletlerde bu durum varmı?
    2.) Neden motoru servise bırakınca arıza giderilmez... Motorun teklediğni bildirip bıraktım. Frenleri yaptılar amenna ama motor daha fazla tekliyordu. 30 km hıza bile çıkamadı. Başka ustaya getirdim usta önce bindi sürdü motoru baktı arızaları tesbit etti. Daha sonra yarım günde yaptı ve tekrar binip denedi... tekrar motoru bakıma alıp yaptı tekrar denedi... Tamam dedi ve şu an motorumda sorun yok. Serviste bunu yapsaydı ben motorumu başkasına götürüp yaptırmazdım... Bu durumda demek ki mondialin garantisi ve servisleri hikaye... Çünkü ben parçalara para vereceksem işçilik parası vereceksem o zaman niye servise gideyimki... Bilinçli işini iyi ve hesaplı yapan bir servise götürür aslanlar gibi para ödeyerek yaptırım... Bu sizlerin başına gelmiyor mu?
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı batuhan- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar bu sitede resimler nasıl ekleniyor mesajlara ... dün arkadaşlar yollamış motor ve araba yapıştırmalarının resimlerini çok güzel yapıştırmalar var yaptırmak isteyen varsa buraya nasıl resimleri kopyalayabilirim onu anlatması lazım..

www.imageshack.us adresinden upload edebilirsin.
    ordan link alıp buraya da kopyaladın mı tamamdır.Daha detaylı ve resimli açıklamayı Eyong yazmıştı site de ordan da bakabilirsin .

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    ben 2 servis denedikten sonra sonuncuda karar kıldım biraz bana uzak ama sıkıntıları dile getirdiğin sorunları yaşamıyorum ve bence haklısın

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı standart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 servis denedikten sonra sonuncuda karar kıldım biraz bana uzak ama sıkıntıları dile getirdiğin sorunları yaşamıyorum ve bence haklısın

arkadaşlar bu devlet sırrı değilse memnun olduğunuz servisleri yazar mısınız lütfen.

ben mecidiyeköyde ercan usta'ya götürüyorum, vakit bulup kendi ilgilenirse derde derman oluyor. diğer ustalara kalırsa olmuyor, geçiştiriyorlar....
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    BOO_74 yazarım tabi neden yazmamayım..

Mondial kullanma kitapçığındaki servis adresi tam olarak bilmiyiroum ama bakıp yazacağım buraya ilk fırsatta...

batuhan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.imageshack.us adresinden upload edebilirsin.
    ordan link alıp buraya da kopyaladın mı tamamdır.Daha detaylı ve resimli açıklamayı Eyong yazmıştı site de ordan da bakabilirsin .
    dedigini yaptım sayfa açılmıyor neyse isteyen olursa msn adresine atabilirim resimleri

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    sonunda egsoz üstü kromaj parçadan illallah dedim ve söktüm. vidaları gevşeye düşe sinir yapıyordu. uyuyorsa scooter'a özel şık bir performans egsozu taktıracağım.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Meraba arkadaşlar.. M.T. de yeniyim ama forum acemisi değilim.Dedim ki kendi kendime neden bu grubada üye olmuyosun, ve geldim üye oldum. Bende bir Zat 150 kullanıcısıyım ve bu topic o kadar hoşuma gittiki anlatamam. Hele '' zat 150 kullanıcılarının toplandığı bi gezi '' ile ilgili yazıları okuyunca mest oldum. Msn im imzamda var.Neden bu güzel yaz günlerini değerlendirmiyoruz.. Neden çin düşmanlarını çatlatırcasına Zat larımızla turlamıyoruz ? Bu gezi olayı beni heyecanlandırıyor. Varsa benim gibi heyecanlananlar gelin bu topic altında yapalım bi şeyler. (gezilerdeki yasaklamalar göz önüne alınarak msn i kullanabiliriz)

Hepinize saygılarımı iletiyorum.Lastiğiniz hep düz bassın inşallah..
    www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

cbf_burak_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    hadi be o motor 120 gitmez ancak 100 110 gider
    [MEDIA]http://www.bedavaresimkoy.com/075/cooltext36340383.jpg1164393464/cooltext36340383.jpg[/MEDIA]

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    120 gitmese nolur ki gittiğin yere götürmüyor mu?

ne alaka yazdın anlamadım...

buluşma için her zaman varım demiştim zaten yapalım gene..

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug

zat 150 neden alınır?

1- asla motorum 120-130-150 yapsın asfastı kazısın ön kaldırsın diye degil

2- sehir ici orta ve kısa mesafeleri kadetmek için hatta sehirlerlarasi gezenleride gorduk...

3- aprillanın maxisine , hondanın maxisine, yamahanın maxisine , symnin maxisine vb.. verecek parasi olmayip asagı yukarı ayni tadi almak isteyenlerin motoru zatdir...

4- ikiteker sevdalısı olmak gerekir...

5- zat 150yi sevmek gerekir almak için onun huysuzluklarını onceden bilip sabırlı olmak gerekir...

6- bu dediklerim yetmediyse eger cikarin zatin karsisına baska bir cinli kıyaslayın her yönüyle tabi eger dengini bulabilirseniz...

saygılarımla...

tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- asla motorum 120-130-150 yapsın asfastı kazısın ön kaldırsın diye degil

2- sehir ici orta ve kısa mesafeleri kadetmek için hatta sehirlerlarasi gezenleride gorduk...

3- aprillanın maxisine , hondanın maxisine, yamahanın maxisine , symnin maxisine vb.. verecek parasi olmayip asagı yukarı ayni tadi almak isteyenlerin motoru zatdir...

4- ikiteker sevdalısı olmak gerekir...

5- zat 150yi sevmek gerekir almak için onun huysuzluklarını onceden bilip sabırlı olmak gerekir...

6- bu dediklerim yetmediyse eger cikarin zatin karsisına baska bir cinli kıyaslayın her yönüyle tabi eger dengini bulabilirseniz...

saygılarımla...

Arkadaş anlatmış.Daha ne yazılabilirki bu yorumun üstüne.. O kadar basıyo veya basmıyo, garip yorumlarını kendine sakla cbf li arkadaşım..
    www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler