Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    batuhan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben motor almakta kararsızım iş yerim çok yakin sadece işe geliş gidişte kullanmak için istiyorum . bütüngün motorla gezeyim diye bir hevesim yok sadece taksiye hergün 10 ytl vermekten sıkıldım ve mondial 150 zat görünüş olarak beğendim... ilk defa motor sahibi olucam veya ne dersiniz hiç almasam mı karar veremiyorum 3.750 ytl yi çöpe atmış olurmuyum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı batuhan- adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben motor almakta kararsızım iş yerim çok yakin sadece işe geliş gidişte kullanmak için istiyorum . bütüngün motorla gezeyim diye bir hevesim yok sadece taksiye hergün 10 ytl vermekten sıkıldım ve mondial 150 zat görünüş olarak beğendim... ilk defa motor sahibi olucam veya ne dersiniz hiç almasam mı karar veremiyorum 3.750 ytl yi çöpe atmış olurmuyum
    önce scooter alemine adım atmak istiyormusun ona karar ver. scooter diğer motosikletlerden pratikliği, kolay kullanımı ile ayrılır. şehir içi için idealdir.

motorla ilgili yorumları bir oku ondan sonra karar ver, eğer işin çok yakınsa ve başka amaçla da kullanmayacaksan 150cc bile sana fazla gelir. zn125 gibi birşey alıp (1.650ytl) daha az parayı çöpe atma riskiyle başlarsın. bunun kararını senden başka kimse veremez.

ben kendi adıma motorumdan gayet memnunum, vitesli başka motorum da var ama zat150 nin konforu, pratikliği onda yok.

Alıntı badabat adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar trabzondayım dun gece geldım süper bi yolculuktu pazartesı gunu resımlerle bırlıkte herseyı yazıcam bana destekolan herkese tesekkur edıyorum

hoşgeldin, yol-motorla ilgili yorumlarını ve hikayelerini merakla bekliyorum, bi de....

resimleri isteriz !, resimleri isteriz!

Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı
    dostum benimki 16,058 km de pek kullanmıyorum artık...

Suzuki V-Strom kulllanıyorum şu aralar.. (650 lik bir enduro-race kırması bir makina) çok alıştım inş.. askerden gelince daha deli bir makinayı zapt etmeye çalışıcam... BMW - 1200 RT hedefim ama olmadı VFR800 olur inş ama yanında çantaları olması en büyük isteğim....

eee sizin idealinizdeki ve sahip olmak istediğiniz makineleri de anlatın biraz... ...

eee sanada böylesi yakışır zaten, az daha zorlasan zat150'yi enduro-scooter tarzına sokuyordun. ;)

vstorm güzel makine, tank gibi. kendi adıma zat150 den sonra burgman ve f650gs düşünüyorum.... vites olayına ısınayım diye bir kewaay speed150 aldım.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    arkadaslar gezı resımlerı burada sorularınızı ve yorumlarınızı beklıyorum
    http://www.motosiklet.net/forum/show...893#post326893

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı badabat adlı üyeden alıntı
    arkadaslar gezı resımlerı burada sorularınızı ve yorumlarınızı beklıyorum
    http://www.motosiklet.net/forum/show...893#post326893
    alın size zat kapağı bir bakın bu motora ondan sonra yorumunuzu yapın tabi tebrikler badabat kardeş
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    cam sesine kesin çözüm boru civatası.. artıııı komple söküp vidaları söküp baştan takacaksınız bazı vidalar onları tamamlicaaann

Motosikleti
    ZAT 150
    mehmetkiliç biraz geç oldu ama herneyse şimdi sağlamladınmı bari
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

whitewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Arkadaşlar ben bu siteye yeni kayıt oldum

herkese selamlar ayın 9 da bende bir zat 150 sahibi oldım fakat 200 km ancak binebildim.Debriyaj balataları su gibi eridi

Şu anda serviste tamir olmayı bekliyor.Ne yapacağımı bilmiyorum parçaların bazıları gelmiş bazıları gerek görülmediği için gönderilmemiş servis fabrika arası problemler v.s

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşlar ben bu motoru almak istiyorum ama çekincelerim var
    1.ben uzun yola gitmek için almak istiyorum amacım bu
    2.az yakmıyor diyorlar 100km/3.8*4 lt yaktığı yazıyor forumda!!!
    3.ön cam devamlı zıngırdıyormuş ona çözüm bulunmuş neyse onuda geç
    4.ekzos vidaları nasıl olursa gevşiyor ve ekzosun kopmasına kadar gidiyormuş
    5.maksimum hız kimileri 70 kilo üstünde ağırlık ile 85-90km kimileri ben bu motorla 110-120 km leri rahat yapıyorum diyor bu iş biraz rodajada bağlıdır diye biliyorum
    6.Su soğutmalı daha iyidir diyorlar uzun yollarda doğrumudur?
    7.motoru aldığım andan itibaren yeni buji(japon NGK) buji+hava ve benzin ayarı yaptırarak bu benzin tüketiminde bir değişme olurmu motor serileşirmi vb?
    Alıntı whitewolf adlı üyeden alıntı
    fakat 200 km ancak binebildim.Debriyaj balataları su gibi eridi
    Şu anda serviste tamir olmayı bekliyor.
    200km de bu böyle olacaksa..
    ENİS ZENGİN
    enis89@msn.com

Motosikleti
    ZAT 150
    Arkadaşlar ben aranıza yeni katılmak isteyen bir zat 150 kullanıcısıyım.HERKESE SELAMLAR

Alırken motoru iyi düşün derim kardeşim enis 89 ZAT 150 benim hayallerimdeki motor olarkta servis olarakta ithalatçı firma olarakta iyi çikmadı

Bence kendini biraz zorlayıp honda gibi bir marka motor almalısın

Benim motor 200 km yaptı ama arızası 700mt.de oldu.allahtan henüzyolaçıkmamıştım arka teker kitledi mazallah ölümüm bile olabilirdi.SEÇİMİNİ İYİ YAP........................

batuhan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu sevpa servisinde sıfır motor satışları varmı yoksa sadece servis mi ... birde servis olarak tavsiye edermisiniz sevpa yı ... ben almaya karar verdim inşallah haftaya alıyorum 150 zat ı onun için iyi servisi olan biryerden almak istiyorum... sevpanın telefonunu yazarsanız çok iyi olur teşekkürlerrrr...

Creep3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar bir Zat 150 sahibi olarak kimseye tavsiye etmem bu kadar sorunlu bir motor neden alinir ki bile bile lades işteee... hadi ben gelen ilk motor lardan bilmeden aldim, ama bari bu saatten sonra kimse yanmasın... bakın motomax 5.000 liraya 250 cc su soğutmalı daelim marka canavar gibi motor satıyoo...

Motosikleti
    .................
    Alıntı Creep3 adlı üyeden alıntı
    arkadaslar bir Zat 150 sahibi olarak kimseye tavsiye etmem bu kadar sorunlu bir motor neden alinir ki bile bile lades işteee... hadi ben gelen ilk motor lardan bilmeden aldim, ama bari bu saatten sonra kimse yanmasın... bakın motomax 5.000 liraya 250 cc su soğutmalı daelim marka canavar gibi motor satıyoo...
    vallhi az önce motora baktım tek kelime canavar otobanda kapat sol şeridi kim tutar seni bea

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    neyin nesidir bu anlamıyorum valla. Bi de adres veriyorsunuz gidin şundan alın falan diye. Pes doğrusu

Arkadaş 1800 km uzun yol yaptıya hemen boğok atıcılar üşüştüler bizim ZAT topiğine
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    .................
    CARTAL arkadaşım diğer arkadaşın dediği yalan mı? bu çin malların hepsi iyi diyen var mı? kimisine sağlam çıkıyor kimisine tabiri caiz ise sakat bende zat almaya karar vermiştim biri diyor 200km de bir debriyaj balataları eriyor kimi diyor ekzos vidaları gevşiyor kimi diyor şarj dinamosu yandı .... ben bu motoru oldukca araştırdım bu topic i çoktandır takip ediyorum ve hiç kimseye de demedim bu zatlarlardan iş olmaz falan zatan benimde hevesim vardı bu motoru almaya ne yazikki bu yazılanlar dolayı artık ben bu motordan soğdum adam açık açık diyor almayın almayın... neyse

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Ben bu yazılanların ardında iyi niyet olduğunu sanmıyorum. Daha çok ticari yaklaşımlar seziyorum. Ayrıca iyi niyet içermeyen art niyetli yazıları da sevmiyorum.

Adam diyor ki git şundan al bundan alma ? Neden tek bir alternatif sunuyor !!!
    Geçen otobanda giderken sağda duran arıza yapmış bir Alman otomobili gördüm ne yani şimdi Alman otomobilleri kötü mü oldu. Elbette arıza yapan ZATlar var ve de benim ZATım da illa ki birgün arıza yapabilecektir. benim de param yetse idi daha kaliteli japon mapon bişi alırdım. Ben kimseye git ZAT al demedim şimdiye dek. incele, araştır bu rahatlığı kullanım kolaylığını veren bu derece gösterişli bu fiyatda başka alternatif motor varsa ondan al (Bu son lafım kişiye özel değil)

Kısacası karalama yapmanın ardında ben iyi niyet sezmiyorum.
    Şunu da herkese tavsiye ediyorum ki eğer bir motor içine sinmediyse kuşkuların varsa o motoru alma kardeşim. Bu iş aynı evlilik gibi kuşkuların varsa mutluluk yok ! Boşanma vakti illaki gelir.

çok konuştum özür dilerim.

Bişi daha ekleyeyim istedim; çevremde o kadar çok kasksız motora binen görüyorum ki aklıma hemen şu geliyor.

Yaw bu adam kendi canına kıymet vermiyor mu ? Eee vermiyorsa bu adam motoruna da kıymet vermiyordur. O zaman bu adamın motoru hem bakımsız hem hor kullanılmıştır.

At sahibine göre kişnermiş. Bakarsan bağ bakmazsan hurda olurmush. vs. vs.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Ben bu yazılanların ardında iyi niyet olduğunu sanmıyorum. Daha çok ticari yaklaşımlar seziyorum. Ayrıca iyi niyet içermeyen art niyetli yazıları da sevmiyorum.

Adam diyor ki git şundan al bundan alma ? Neden tek bir alternatif sunuyor !!!
    Geçen otobanda giderken sağda duran arıza yapmış bir Alman otomobili gördüm ne yani şimdi Alman otomobilleri kötü mü oldu. Elbette arıza yapan ZATlar var ve de benim ZATım da illa ki birgün arıza yapabilecektir. benim de param yetse idi daha kaliteli japon mapon bişi alırdım. Ben kimseye git ZAT al demedim şimdiye dek. incele, araştır bu rahatlığı kullanım kolaylığını veren bu derece gösterişli bu fiyatda başka alternatif motor varsa ondan al (Bu son lafım kişiye özel değil)

Kısacası karalama yapmanın ardında ben iyi niyet sezmiyorum.
    Şunu da herkese tavsiye ediyorum ki eğer bir motor içine sinmediyse kuşkuların varsa o motoru alma kardeşim. Bu iş aynı evlilik gibi kuşkuların varsa mutluluk yok ! Boşanma vakti illaki gelir.

çok konuştum özür dilerim.

Bişi daha ekleyeyim istedim; çevremde o kadar çok kasksız motora binen görüyorum ki aklıma hemen şu geliyor.

Yaw bu adam kendi canına kıymet vermiyor mu ? Eee vermiyorsa bu adam motoruna da kıymet vermiyordur. O zaman bu adamın motoru hem bakımsız hem hor kullanılmıştır.

At sahibine göre kişnermiş. Bakarsan bağ bakmazsan hurda olurmush. vs. vs.

cartal seni tebrik ediyorum kardeşim benim yazacaklarımı sen telaffuz etmissin taaki at sahibine göre kişnere kadar helal olsun

arkadaşlar olayların hep kötü yönlerini yakalıyorsunuz nedendir bilinmez adam 1800 km yol yaptı istde de beraber geziye gittik geldik canavar gibi maaşallah makinesi nazar deydircez adamın motorunada yaza yaza burda bu motora ben kötü demiyosam kimse diyemez bana göre ben motorumu aldığım ilk yarım saat içinde yolda kaldım taabiki motorun çin olasından değil satanın türk olmasından(kuvvetli motor) bunuda belirtiyim kulağınıza küpe olsun öle böle diyenler motoru kullanıp akşamda sağa sola atan adamlar veya cartalın dediği gibi çıkar amaçlı karalama kanpanyası başlatan adamlar dikkat ediyorum zatların nezaman bir güzelliği ortaya çıksa bu adamlar peydahlanıyolar biryerlerden işin ilginci bu adamlar normalde yok nezaman biri zat alıcam dese çıkıyolar yırtık don misali ellikere söledim söledik sölediler söyleyecekler motor=sorun kardeşim bu yamahadada böle hondadada mondialdede bakacaksın motoruna yağına ssuyuna bakamıyosan paraya kıyıp baktıracaksın at sahibine göre kişner her yiğidin bir yoğurt yeyişi var sizler üzerinizi batırıyorsanız kaşığın ne suçu var kaşık kullanmayı öğrenin siz önce sonra yersiniz yoğurdunuzu!!!!!!!! herkeze kazasız belasız sürüşler

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    senin motorun resmini görme şansımız var mı?

hangi km de ne sorun yaşadın paylaşmak ister misin?

bir arkadaşımız da otomatik vitesli motorunda "debriyajın" eridiğinden bahsetmiş. Alla allaaaa, debriyaj manetinde mi sorun varmış acaba, şimdi fitese de geçmiyordur motoru.....

haaa bi de dünyanın en büyük devlerinden biri olan çinli mondial/italijet eupolo (avrupada bu motorun adı)/jingcheng dandik, kore malı daelim (kymco motor kullanır) canavar gibi. alla allaaaaaa

bilmeyene, zat150'yi üreten jingcheng yılda 2 milyon motor üretir, suzukinin bazı modellerini suzuki ile ortak olarak fason olarak yapar. dünyaca ünlü keihin karbüratörlerini üretir. haricinde boing-airbus gibi uçak firmalarına malzeme üretir.

avrupa'da bizim motorumuzun 125cc lik versiyonu, (250cc değil) 2.400.-euro'ya satılır. (4.780.-ytl + vergiler)

buyrun kanıtı:

http://fr.bizrate.com/oid408944251.html

http://www.mopo.fi/jincheng/13 -finlandiya

http://www.leblogmoto.com/2005/11/jincheng_eupolo.html

http://www.shopauto.ch/moto-occasion...ooter-799.html - isviçre

veeeee

bu motor fransa'da x9,sym gibi motorlarla karşılaştırılır :
    http://www.scooter-infos.com/essai-2...lo-gts-x9.html

daha ne diyeyim zat150 yabana atılacak bir motor değil, adam gibi servisi olsa pazarı eline geçirir, hiç bir markaya nefes aldırmaz.

motorunuzun kıymetini bilin, adam gibi bakımını yapın-yaptırın.

zat150'nin 125cc lik kardeşi eupolo 9,5BG gücünde , 95km/h max hızında bir makinedir. diğer detaylar:

http://www.scooter-infos.com/index.php?page=guide

rusyada satılan versiyon, 150cc - 15 BG

http://www.motomarket.ru/scripts/info/mototech/?id=7960
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    ZAT 150
    BOO_74 başkada kalmadı zaten kutlarım çok sağlam araştırma tebrikler

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    beyler müthişsiniz... ben artık pek online olamıyorum. benim yazacağım cevapları yapıştırmışsınız... şimdi sadece tebrik etmek kalıyor bana...

Motosikleti
    ZAT 150
    Arkadaşlar ben de başta sizin gibi ZAT 150 yi mondial güvencesi altında ve sizlerin yazılarını takip ederek birde cebimin durumuna uygun olduğu için seçtim fakat henüz 200 km de iken tüm debriya balataları aynen su gibi eridi işin aksisi birtürlü parçalarida gelip tamir olamadı.Benim niyetim kesinlikle motoru kötülemek değil ayrıca yazıldığı gibi ticari bir amaçta güdmüyorum fakat söylermisiniz olanlardan sonra mondiala nasıl iyi diyebilirim veya uğur'garantisi tam diyebilirim.İnşallah benim başıma gelen kimsenin başına yolda iken gelmez çünkü ölüme bile sebep olabilir.(Balatalardan dolayı arka teker aniden kitliyor)Hepinize SAYGILAR

Servis olayı konusunda yardımcı olabilecek kimse varmı....................LÜTFEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler