Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı ZATimuhterem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende katılırım bu gezi işine ama bugünlerde hava çok fena be kardeşim ama bi organize olunursa ben seve seve katılırım (hafta sonu olması kaydıyle) çokta keyifli olur
    bana hertürlü uyar ama milletten ses çıkmıyo ki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    evet abi havalar soğuk bu aralar, havaların ısınınca daha keyifli olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

egzantrik zincirinden gelen sesi kesmek için özel iş motor nurdoğan ustaya gitmiştim.komple motor yapıldı:komple silindir,krank,piston,segman,egzantrik zinciri,yağ pompası zinciri,krank dişlisi,conta takımı,keçeler,arka balata,motor takozu, yağ,konjektör+işçilik=455tl bilginiz olsun

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben şehir dışında olduğumdan buluşma işine ses etmiyodum ama istanbula döndüm nihayet, havalar bi düzelsin buluşuruz, önümüzdeki hafta sonuda havalar yine soğuk olur sanırım, sonraki h.sonu olabilir.

bu arada fuara gelecek olan varsa görüşelim, yarın bütün gün ordayım.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    150 zat
    havalar uygun olsunda o zamanda ses çıkarmayın bakalım

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abi havalar soğuk bu aralar, havaların ısınınca daha keyifli olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

egzantrik zincirinden gelen sesi kesmek için özel iş motor nurdoğan ustaya gitmiştim.komple motor yapıldı:komple silindir,krank,piston,segman,egzantrik zinciri,yağ pompası zinciri,krank dişlisi,conta takımı,keçeler,arka balata,motor takozu, yağ,konjektör+işçilik=455tl bilginiz olsun
    Bence fiyat uygun gibi....

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    arkadaşlar yukardaki mesajlarımdada belirttiğim gibi motorumu yeni yaptırdım.henüz 200km oldu,motora fazla yüklenmiyorum,rodaj esnasında başka yapılması gereken şeyler nelerdir?kaç km sonra yağını değiştirmeliyim? ne zaman tam performans alabilirim sizce?

Motosikleti
    150 zat
    havalarda ısındımı ne pazar pazar bi gezi yapsak diyodum nasıl olur diyodum
    Beni dinle eğer ölürsem senide yanımda götürürüm aklında olsun. Bütün grenajların paramparça olur, bir daha seni toplayıp çalıştırmaya kimsenin cesareti olmaz. O yüzden sakın bana ihanet etme. Şimdi hazırlan yola çıkıyoruz... ::sapkaa::

Dostum ben zamanında çok yazdım burdan ''buluşalım,gezelim'' diye... çıt çıkmadı!!!
    Şimdi ben gelmek istiyorum ama pazar günleride çalışıyorum.ancak saat 19:30-20:00den sonra yaparız....
    Hele havalar ısınsın bakalım...

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben zamanında çok yazdım burdan ''buluşalım,gezelim'' diye... çıt çıkmadı!!!
    Şimdi ben gelmek istiyorum ama pazar günleride çalışıyorum.ancak saat 19:30-20:00den sonra yaparız....
    Hele havalar ısınsın bakalım...
    Abi ben yırtıyorum ha bire kendimi ama kimseden ses yok. bende havaların ısınmasını bekliyorum. fark etmez abi benim için gece gündüz üç beş kişi toplansak. topiği en başından beri okudum zamanında güzel toplantılar düzenlimişşiniz çiğ köfte dükkanında imrendim valla
    ha bu arada nisan başında eskişehirdeki şenl,k içinde plan yapabiliriz ne dersin ?
    Beni dinle eğer ölürsem senide yanımda götürürüm aklında olsun. Bütün grenajların paramparça olur, bir daha seni toplayıp çalıştırmaya kimsenin cesareti olmaz. O yüzden sakın bana ihanet etme. Şimdi hazırlan yola çıkıyoruz... ::sapkaa::

eskişehir'e zat'la gitmek riskli olabilir,bakımların tam olması ve uzun yolda sorun çıkarsa mekanik bilgininde olması gerek. Ben şahsen çıkmam...

Eski dükkandayken neler yapardık neler... İzmir'den AHMET ERŞEN abimiz bile gelmişti ...
    Hazır adı geçmişken;
    Ahmet abimiz fuarda gördüm,stand açmışlardı... Acayip mutlu oldum valla,eğer bu yazımı okursa sonsuz saygılarımı iletiyorum...
    Bu topic onsuz çok sessiz ve bilgilerinden mahrum kaldı....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:58 ----------

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yukardaki mesajlarımdada belirttiğim gibi motorumu yeni yaptırdım.henüz 200km oldu,motora fazla yüklenmiyorum,rodaj esnasında başka yapılması gereken şeyler nelerdir?kaç km sonra yağını değiştirmeliyim? ne zaman tam performans alabilirim sizce?
    rodaj min.1500km'dir...
    çeyrek-yarım gazla kullanmaya bak...
    1.000km'den sonra yavaştan hız çıkabilirsin,faydası olacaktır...
    500 kmde yağını değiştir,yada servisin bi baksın...
    2 kişi sakın binme...
    bir süre bu şekilde kullan,motorun rodajını bitirsin ileride farkını anlayacaksın...

Motosikleti
    150 zat
    Bende tırsmıyo değilim açıkcası eskişehir işi biraz yaş gibime geliyo benim açımdan. en iyisi havaların ısınmasıyla bi istanbul cevresi turu yapalım. hem tanışmıs kaynaşmıs oluruz hepbirlikte

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    [QUOTE=AYBERK;2286857]eskişehir'e zat'la gitmek riskli olabilir,bakımların tam olması ve uzun yolda sorun çıkarsa mekanik bilgininde olması gerek. Ben şahsen çıkmam...

Eski dükkandayken neler yapardık neler... İzmir'den AHMET ERŞEN abimiz bile gelmişti ...
    Hazır adı geçmişken;
    Ahmet abimiz fuarda gördüm,stand açmışlardı... Acayip mutlu oldum valla,eğer bu yazımı okursa sonsuz saygılarımı iletiyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:58 ----------

Ayberk merhaba , Zat formunu tabiiki izliyorum.. Amma 2008 , 2009 yılları tadı yok..O zamanlar günde en az 2, 3 sahife muhabbet ve bilgi paylaşımı olurdu.. Bilginin sınırı yok belki bilgisinden faydalanacağım tartışmalar vardır diye konuları izliyorum..

Fuarda ben de seni gördüğüme memnun oldum..Biz beş gün fuardaydık..Gözlerim tekrar görüşmek üzere seni aradı amma . birdaha göremedim..Herhalde fuara tekrar gelmedin..

ZAT a bakar ve onun bakımlarını ihmal edilmezse maksimum 80 , 85 Km sınırlarında her yere gidilebilir....Ben İzmirli arkadaşlarla ara sıra gezilere çıkıyorum.. Çeşme de yaşadığım için Çeşme İzmir gidiş geliş 200 Km ..gezide de gidiş geliş 200 km yapılsa en az 400 km Günlük yol yapıyorum..Hiç bir şikayet olmadan .. Amma ZAT a gözüm gibi bakıyorum.....Gezilerde bazen arkadaşlar ile 150 cc 200 cc motorlarla değişim yapıyoruz...Ama emin ol ZAT ın sürüş keyfi , sele ve gidon rahatlığını arıyorum...Diğerleri sanki altımda kayboluyorlar gibi geliyor.. Neyse....

ZAT ınızdan korkmayın..Fuarda Stantımıza uğrayan Ümmet Perkitan 9 ayda ZAT la 55.000 Km yaptığını söyledi.. Bu formdan tılsım İzmir İstanbul bildiğim kadar en az 3 sefer sorunsuz gitti geldiı.. Runnemacig kaç bin Km dir kullanıyor. Önemli bir örnek sen..Kaç bin Km dir ZAT ını kullanıyorsun....Limitleri içersimde kullanılır ve düzenli bir şekilde yağı kontrol edilirse sorun çıkarmıyor.....

Ara sıra ben de seni Scooter formunda görmek isterim..Uğra memnun olurum..

Tekrar görüşmek üzere..

Herkese sevgi ve saygılar..

Tekeriniz düz bassın..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...oplaniyor.html

arkadaşlar hepinizi bekleriz....

Motosikleti
    150 zat
    [QUOTE=Ahmet Erşen;2287101]
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskişehir'e zat'la gitmek riskli olabilir,bakımların tam olması ve uzun yolda sorun çıkarsa mekanik bilgininde olması gerek. Ben şahsen çıkmam...

Hazır adı geçmişken;

Ayberk merhaba , Zat formunu tabiiki izliyorum.. Amma 2008 , 2009 yılları tadı yok..O zamanlar günde en az 2, 3 sahife muhabbet ve bilgi paylaşımı olurdu.. Bilginin sınırı yok belki bilgisinden faydalanacağım tartışmalar vardır diye konuları izliyorum..

Fuarda ben de seni gördüğüme memnun oldum..Biz beş gün fuardaydık..Gözlerim tekrar görüşmek üzere seni aradı amma . birdaha göremedim..Herhalde fuara tekrar gelmedin..

ZAT a bakar ve onun bakımlarını ihmal edilmezse maksimum 80 , 85 Km sınırlarında her yere gidilebilir....Ben İzmirli arkadaşlarla ara sıra gezilere çıkıyorum.. Çeşme de yaşadığım için Çeşme İzmir gidiş geliş 200 Km ..gezide de gidiş geliş 200 km yapılsa en az 400 km Günlük yol yapıyorum..Hiç bir şikayet olmadan .. Amma ZAT a gözüm gibi bakıyorum.....Gezilerde bazen arkadaşlar ile 150 cc 200 cc motorlarla değişim yapıyoruz...Ama emin ol ZAT ın sürüş keyfi , sele ve gidon rahatlığını arıyorum...Diğerleri sanki altımda kayboluyorlar gibi geliyor.. Neyse....

ZAT ınızdan korkmayın..Fuarda Stantımıza uğrayan Ümmet Perkitan 9 ayda ZAT la 55.000 Km yaptığını söyledi.. Bu formdan tılsım İzmir İstanbul bildiğim kadar en az 3 sefer sorunsuz gitti geldiı.. Runnemacig kaç bin Km dir kullanıyor. Önemli bir örnek sen..Kaç bin Km dir ZAT ını kullanıyorsun....Limitleri içersimde kullanılır ve düzenli bir şekilde yağı kontrol edilirse sorun çıkarmıyor.....

Ara sıra ben de seni Scooter formunda görmek isterim..Uğra memnun olurum..

Tekrar görüşmek üzere..

Herkese sevgi ve saygılar..

Tekeriniz düz bassın..

merhaba Ahmet abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. henüz zatla yeni tanıştım diyebilirim 5800kmde ama ben 800 km civarı yol yaptım buda sehir içi sadece. uzun yol tecrübem ybr 125 ile var ama zatla hiç çıkmadım temiz motorum bakımlı ama yolda kalsa yabancı olduğum bi motor olduğu için saf saf bakınmaktan başka birsey yapamam o yüzden üç beş kişilik grupla gitmek isterim 80kmyi geçmemek kaydıyla

Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    AYBERK, logaritma+
    LOGARİTMA MERHABA

Ahmet abi seni görmek ne güzel...

Motorum arızalıydı,2 gün önce yaptırdım ama şimdi yine çalışmıyor... marş almıyor!!!
    serviste bakıldı,ayarları vs yapıldı,çalıştırdık bindim eve geldim.Bu sabah çalışmadı sinir oldum... Fazla ilgilenemdim de işe geç kalıyordum,sizce ne olabilir? Bujide değişti...

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu konuda çok emek var eski yazılan yazıları heba etmeyin ara sıra yeniden kopyala yapıştır falan yapın çok insanlar zat a çok farklı modifikasyonlar yada donanım artıları eklediler çok emekler verildi zatı şekillendirler desem yeridir.. ama konular eski sayfalarda kalınca insanlarda bakmıyro ve her defasında yapılmış şeyler sıfırdan soruluyor..

ÇOK HAKLISIN....
    En kısa zamanda güncellemek gerekli....

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    dün burada sanırım 55 plakalı ve motosiklet.net sticker lı bir zat gördüm.. kimdi acaba o..bende yolun ters tarafındaydım, tam anadolu üni. kavşağında
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    arkadaşlar 13.03.2011 pazar günü bir gezi düzenledik...
    hepinizi bekleriz...
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...oplaniyor.html

[QUOTE=-unnamed-;2287853]arkadaşlar 13.03.2011 pazar günü bir gezi düzenledik...
    hepinizi bekleriz...
    Gelmek istiyorumda,pazar günleri çalışıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler