Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    degerli 150 zat kullanacıları size birkac soru sorcam..ben keeway superlıgt 150 kullanıyorum.makınem hiç problem cıkartmıyor.son derece guzel..ama iş olark kullanamıyorum.diş yerimizde ve sehir içinde abimin kullanmasıda benı tedirgin ediyor..ama yakıtı kokluyor..70 bin tl..zat almayı dusunuyorum zat görunus olarakta iyi ve diger maxilere göre daha sorunsuz gözukuyor..ama yakıt olark sanırım cok yakıyor..daha net hesaplayan war mı ne kadar yakıyor..???frenler.süspansiyon,serilik nasıl???vereceginiz bilgiler için simdiden tesekku ediyorum
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok
    arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. yaklaşın 3 hafta önce bordo 125mt aldım. Çok memnunum şmdilik ama dün daha 250km'de iken fren problemi yarattı. Ayarlattım ama pek güvenemiyorum. allah hepimize kazasız belasız motor üstünde günler nasip etsin. (kask hayat kurtarır unutmayın)

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    selam bende bugun saat 4 te almaya gidcem inşallah sorun cıkarmaz fazla..artık burdayım ben siyah aldım zat 150 2006 inşallah gidermişlerdir aksaklıkları.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    O sesi bende alıyorum ama benzin azkenmi ses geldi onu hatırlamıyorum bidaha ki sefere dikkat ederim.Bide benim rölanti bi dengesiz bi gün normal bi yüksek bi gün düşük anlamadım gitti.

depoda ne kadar az yakıt varsa pompa sesi o kadar çok ve uzun duyuluyor, bu normal.

ama 4.5 litre yakıt biraz abartı geldi, normalde 3.3-3.5 litre civarı olması lazım. fabrika verisi 2.9 litre ise yalan bence...

karbüratör temizleyicisini son depoma ilave ettim, faydalı olursa yazarım size de...

karbüratör tıkalı, pis vb olduğundan ciğ benzin atıyor olabilir. daha önce honda activa vardı karbüratör sorunu yüzünden 100km de 4-5 litre yakıyordu. (normalde 2.5-3 olması gerek)
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı
    depoda ne kadar az yakıt varsa pompa sesi o kadar çok ve uzun duyuluyor, bu normal.
    Benim depo full sayilabilecek kadar dolu iken bile katırt da katırt konser veriyo

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    arkadaslar bi sorum olucak alddım bende dolastım manyak bı duygu ama bi sorum var..şimdi bana 500 km de bakıma götur dedi satıcı acaba500 km beyaz dönen sayıdan itibarenmi yok sa siyah rakamlar 500 gösterincemi göturucem acemıyımde biraz...

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    ersankuneri nasıl yaa kardeşim

sen hiç daha önce motorlu taşıt kullanmadınmı, hadi kullanmadım diyelim... ve farz edelim... sen gittiğin zaman anlarsın zaten, motorunun koltuğuna otur, şöyle bi tur at sonra bak bakalım ozaman anlarsın neyin km neyin m olduğunu..

yani beyaz METRE
    siyah KİLOMETRE gösterir dostum....

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı
    ersankuneri nasıl yaa kardeşim

sen hiç daha önce motorlu taşıt kullanmadınmı, hadi kullanmadım diyelim... ve farz edelim... sen gittiğin zaman anlarsın zaten, motorunun koltuğuna otur, şöyle bi tur at sonra bak bakalım ozaman anlarsın neyin km neyin m olduğunu..

yani beyaz METRE
    siyah KİLOMETRE gösterir dostum....

bundan daha iyi anlatilamazdi dostum

camros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    selam beyler artık zatımla durmadan dolaşıyorum ama garajım yok dışardada bırakmak pek içime sinmiyo açıkcasıı ama alışcazz. oo benzin pompa sesi ilk marşdan beri var ve servis doğqal bişi olduğunu söledi ama altı vuruyo bee acıyorum yaa öle dikkatlii gitmeye başladımkii kasislerden pamuk gibi geçiyorum öncamı da sıkarım yarın artık napimmm.

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı ersankuneri adlı üyeden alıntı
    arkadaslar bi sorum olucak alddım bende dolastım manyak bı duygu ama bi sorum var..şimdi bana 500 km de bakıma götur dedi satıcı acaba500 km beyaz dönen sayıdan itibarenmi yok sa siyah rakamlar 500 gösterincemi göturucem acemıyımde biraz...

kardeş, bildiğim kadarıyla

en sağdaki her rakam 100 metre gidildiğini gösterir yani 1 = 100 m, 2 = 200 m, 3 = 300 m, sıfıra geldiğinde ise 1000 metre gittiğini gösterir. Sonrada bir solundaki rakamı 1 sayı arttırır ve tekrar en sağdaki rakam 1-2-3 diyer artmaya başlar. Yani senin anlicağın göstergede 505 diye bir sayı görürsen o 505 kilometre değil 50,5 km dir. Yani son rakamı saymıyoruz KM olarak.

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    evet arkadaşlar ilk 500 km yi devirdim hatta 600 km oldu servis vakti geldiiii.
    1-buji alıcam
    2- 10 40 4zamanlı yağ alıcam
    3-şanzuman yağı alıcam
    benim sorularım şöyle
    1-bu motor ne kadar yağ alıyor ? yani 1lt mi alıcam ne alıcam onu bilmiyorum?
    2-Şanzuman yağı nasıl bi olay alırken ne demem lazım ne kadar almam lazım ?

yardımlarını bekliyorum

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Arkadaslar su benzın pompasından gelen ses normal bı durum. Daha önce de burda yazdığım gibi 2 hafta önce arkadaşla aldık 2 tane zat. İkimizde de aynı ses motoru ilk çalıştırdığımızda vardı. Ben her iki motorda da iyice takip ettim. Motor ne kadar uzun kullanılmadıysa sesin gelme süresi o kadar uzuyor. Eğer her gün düzenli kullanılıyorsa ses ilk çalıştırmada sadece 10 sn. kadar sürüyor. Arkadas motorunu 1 hafta hiç kullanmadı ses yaklaşık 7 - 8 dk gittikçe azalarak sürdü. ( ayrıca bu arada arkadasın aküsüde boşalmıştı. benim aküyle çalıştırıp 2 saat kadar gezince doldu tabi, sorun çözüldü. aküye fazla güvenmemek lazım) Tüm zatlarda böyle bir durum olduğu ve sürüşte bir sorun çıkarmadığı için bence kafaya takmamak lazım.

Benim motor hala rodajda. 350 km gecti. Şuana kadar hiç bir sorun yok. (Cam olayını anlatmıştım) En son benzin aldığımda hesaplamıştım. 3,6 lt. yaktı 100 km'de. Gittikçe düşmesini bekliyorum. Bujiyi değiştiricem Bosch vs. ile. Kullanıma dikkat edildiğinde 3 lt. ye kadar iner diye düşünüyorum.

Motor 750 ml yağ alıyor hatırladığım kadarıyla. Eğer filtre değişirse 1 lt'ye yaklaşıyor. (Bkz kullanım kitapçığı) 10 - 40 yarı sentetik motosiklet yağı buldum praktikerde 16 YTL'ydi fiyatı ben onu kullanmayı düşünüyorum. Şanzıman yağıda motorda kullanılan yağ ile aynı. FutureShock dostum sen 3 lt bir 10- 40 yarı sentetik yağ al bana sorarsan 20 YTL civarı tutar. Hem şanzımana hem motora koydurduktan sonra yarısı artar onuda yağ eksilttikçe ilave edersin. Eksiltme az olursa diğer sefer kalan yağı kullanırsın.

Herkese Ankaradan selamlar.

Arkadaslar daha önce yağı kendim değiştirirsem garantiyi bozar mı diye servise soracağımı söylemiştim. Sordum. Garantinin bozulacağını söylediler. Valla böyle en basit işte bile garantisi bozulacaksa, bana biraz garantiyi ekarte etmek için bahane arıyorlarmış gibi geliyor. Motorun orasını burasını mıncıklarken dikkat edin derim.

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    arkadaşlar meraba
    ben de yeni kullanıcıyım ve zatım var 1600 km de.
    forumda okuduğğum tüm şikayetler bende de var.
    kalkışta zorlanma, iki kişide korkunç gıcırtı, tahliye borumu tekerlek parçalamış, bi anda gaz kesip almaya başlaması vb.
    servise ihtiyacım var. bu arada kadıköyde oturuyoum. yakınlarda zat kullanıcısı arkadaşım varsa görüşüp belki bi iki tur atıp fikir alışverişinde bulunmak isterim
    saolun

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar meraba
    kalkışta zorlanma, iki kişide korkunç gıcırtı, tahliye borumu tekerlek parçalamış, bi anda gaz kesip almaya başlaması vb.
    servise ihtiyacım var. bu arada kadıköyde oturuyoum. yakınlarda zat kullanıcısı arkadaşım varsa görüşüp belki bi iki tur atıp fikir alışverişinde bulunmak isterim
    saolun
    Carrefour arkasında küçükbakkalköy e giderken solda SEVPA var orda ismet usta zat konusunda 1 numaradır..(eski zatcı olarak tavsiyem)

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar meraba
    saolun
    selam dostum...ben de suadiyedeyim...msn'den ekle ara sıra sahilde turluyoruz arkadaşlarla seni de bekleriz
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    nedir bu tahliye hortumu

gecen gun minubus yolumu kesti ve frene dokununca polis düşüşü yaptım.
    motor kaydı git tiiiii ben de ardindan izledim. Tam korumali bindigim icin çok şükür yara almadım.

taliye hortumundan baya bir miktar sıvı (kokusundan benzin oldugunu dusunuyorum) yola aktı motoru düzelltim bir sorun görünmüyor. Bu normal mi tahliye hortumu benzin icin midir ? Neyi tahliye eder bu hortum görevi nedir bilen var mı ?

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    cartal kardeş düşünce akması gayet normal merak etme
    bende düşünce öyle olmuştu. sordum öğrendim

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    CartaL geçmiş olsun dostum......

deamon abi yakıt ne oldu? azalma meydana geldi mi bir miktar?

camros hayırlısı olsun... nice kmler...

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı
    CartaL geçmiş olsun dostum......

deamon abi yakıt ne oldu? azalma meydana geldi mi bir miktar?

camros hayırlısı olsun... nice kmler...

dediğin gibi devirli kullanmıyorum...140 km yaptım 200 km olunca fulleticem bakalım ne yakmış ama biraz azalma var yakışta...sanırım 4,0-4,5 aralığına oturacak...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    sele altı kapağın arkasında arka teker için 130/70 R12 ölçüsü verilmiş.

üzerinde 110/70 R12 var ve ön tekere göre (110/90 R12) daha dar yanaklı.

zat'ının lastik ebatlarını değiştiren oldu mu? arkayı 130/70 R12 mi yapsam diye düşünüyorum? hem biraz daha yükselir, tümsek filan... ne dersiniz?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler