Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 ALMAN MZ ETZ 251
    kardeş mondial falan motormu yaa motor dediğinin lastikleri yerden kesilecek sürerken mondialla falan ancak çocuk kandırılır başka motor yok mu mondial yerine git aynı güçte yamaha alda motor neymiş bi gör tasarrufsa tasarruf hızsa hız başka ne diyim görünüş zaten süper imza HIZ TUTKUNU 68
    [SIZE="2"]kartalca.68@hotmail.com[/SIZE]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    weboy benn senin gibi düşünmüyorum bizim motorda 2000 km de ve bir tek sorunu oldu o da buji başka da birşey olmadı buji değişti düzeldi.Yani belki şans işidir olabilir ama marka kötülenmez.

murat"s zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    mehaba mondialci
    ya karar veremiyorum alsammı sen memnunmusun gidişi nasıl yakıtı nasıl
    yedek parçada sorun yaşıyomusun
    yolda bırakıyomu seni biraz bilgi versen
    sonuçta en kaliteli çamaşır makinesini bile alsan 2 gün sonra bozuılabiliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Selam arkadaşlar forumun yeni üyesiyim bende bir motosiklet alıcam ki almayı düşündüğüm motosiklet markası mondial 150 zat, bu ötv damgasından sonra sıfır almaktan vazgeçtim tercihim ikinci el olacak, sorum şu : Noter masraflarıyla ilgili bir sürü fiyat veren var 185 tl, 200 tl vs.. birde italyan ve 150 cc üstü motosikletler için bu fiyatlar geçerli olan diyenler hangisi doğrudur ? bilen arkadaşlarım varsa cevaplarınızı bekliyorum kalın sağlıcakla ..

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı weboy adlı üyeden alıntı
    Bende Mondial 150 zat var. Motor 2000 kilometrede ilk 1. ayda akü akıtmaya başladı akan asit motorun üzerine olduğu gibi aktı karbirator falan ne varsa neyse 1 ay akü bekledim değişti sonra eve işe 1 yada 2 km lik mesafe 3 defa şarja götürdüm yeni aküde dahil şimdi arka fren müşürü arızalı gaz da kesiklik yapıyor ayaktan çalışmıyor.konjektör arızalı dediler ama hiçbiri garanti kapsamında değil egsoz da çürüdü bana doğal afetler garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler. Arkadaşlar izmirde nezaman doğal afet oldu bana söyleyinde bende haberim yoksa biliyim. Eksozu bakmak için istediler bende okey dedim ama servis sökme takma parası istedi eğer gönderirsek zaten ne olduysa servise gitsem herşe garanti dışı bana biri garanti içinde olan ne ise söylesinde bende biliyim. ha bide akü bekliyoz yine akü bitmiş şu anda türkiyede yok diğer ülkelerden bakıyorlar gelince takacaz. Mail attım cevap yok. Fabrikayı aradım karşımdaki adam abicim mabicimli neredeyse dövecek. Benim size tavsiyem uğur markasına güvenipte boyalı reklamlara kanmayın görünüşüne değil içine bakın. Garanti sözleşmesinde yazanlara hiç bakmayın. İnsanları enayi yerine koymaya kimsenin hakkı yok. Baştan desinler garanti kapsamına girmeyen parçalar(hepsi) bizde ona göre almasaydık bu motoru. Bana dediler çin malı alma diye şimdi hak veriyorum.
    AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı kartalizma adlı üyeden alıntı
    kardeş mondial falan motormu yaa motor dediğinin lastikleri yerden kesilecek sürerken mondialla falan ancak çocuk kandırılır başka motor yok mu mondial yerine git aynı güçte yamaha alda motor neymiş bi gör tasarrufsa tasarruf hızsa hız başka ne diyim görünüş zaten süper imza HIZ TUTKUNU 68
    arkadaşım sen ne kullanıyosun onuda bi yazsaydın aslında daha rahat yorum yapabilirdik

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Arkadaslar selamlar,
    Ben Serkan. İnşallah Cuma günü bende zatcılara katılıyorum. Formu bastan, ortadan, sondan 4-5 sayfa okuyarak inceledim. Sonucta bu zatın bıraz surprızlı bır alet oldugu kararına vardım. Yanı kımıne iyisi, kimine de bol sorunlusu denk geliyor anladığım kadarıyla. Haklı mıyım ? Bakalım bize hangisi denk gelecek.
    Bir sorum olacak bu arada. Benim zat teşhirde olan bi motordu. Şu ÖTV artışı olmadan alalım diye fabrikadan yenisinin gelmesini beklemedim. Soracağım motorun km sayacında 3 km yazıyordu. Benim bundan çıkardığım 3 km lik bir deneme sürüşü falan yapmışlar heralde. Doğru mudur ? 3 km bişey değil tabi ama işte ilk defa 0 km bir alet alınca insan kıldı tüydü takıyor.

Ankaralı olan var mı bu arada ? Aksesuar, servis vs konusunda tavsiye almak istiyorum da.

Hepinize iyi sürüşler.

arkadaşlar kim ne derse desin ya şans işidir ya bakım işidir ama şu bi gerçekki çin malıda asla güven olmuyor benimde mondial zat 150im var almaz olaydım insanda huzur bırakmıyo motor yedek parçaları çok pahalı kaza gecirdiğim için biliyorum örneğin far takımı diyip gecmemek lazım 130 milyon yada alt granaj dediğimiz adi plastikten oluşan madde 110 milyon ve daha...almayın bu motordan kanmayın o güzel ahenkli duruşuna.madem 3 milyarınız var gidin yamaha ybr 125 , yamaha bmw veya honda beat alın derim kesinlikle vaktim olsa daha birçok sebep yazabilirm başıma gelmiyen kalmadı bu motordan belamı almışım motor mu belli deği

kesinlikle almayın arkadaşlar motor güzel görünüşüne kanıp kendinizi psikolojik olarak şartlamayın "ben iyi bakarım düzgün kullanırım" falan diye olay çin işinde bitiyo krank milinin çatlamasına yada karbüratörün yakıt akıtmasına sizin müdahele edebilceğiniz bişey yok.belki yamaha honda biraz daha tuzlu olabilir ama inanın 1 sene içinde bu motora yaptınız masrafları topyalınca benim gibi dersiniz dışı insanları yakıyo ama içi beni...kesinlikle almayın.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Motorumu dün akşam teslim aldım İkitelli ve bahçeşehir arası gidip geldim. İlk izlenimlerim fena değil. bu paraya daha ne olsun arkadaşlar. İlk 500 km dikkatli ve yavaş kullanıcam ama daha sonra her türlü denemeyi yapabilirim. Hava da soğuk olmasa çok daha zevkli olacak herhalde... (Km:51)

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    bence bu motorlarin iyi veya kötu cikmasi tamamen toplayana baglı..
    bu motorlar kutu içinde geliyor ve servisler topluyor bu aletleri
    iyi toplananlarda az sorun cıkıyor bastan sagma ve yanlıs montaj yapılanlarda ise gordugumuz gibi bol sorun cıkıyor... turk usulu toplamalarda her zaman cıvata somun artırılır (fabrika fazlası )
    ben bu motora super kaliteli demiyorum ve sunu da solemek gerekirki 1nci sınıf malzeme kullanılmıyor dogal olarak
    bunun da sebebi zaten motorun ucuz olması

bir sahinle bir mersedesi kıyaslama yapabilirmisiniz tek aynı yonu ikisininde 4 tekeri olması...
    aynı sekilde bir mondi ile de yamaha veya hondayı kıyaslamayın lutfen ve bazı seyleri goze alarak alın bu motorları...

ben bursalıyım ve bu hafta oto ve moto show fuarı var bursada nerdeyse tum markalar katılım yapmıs bende gezme fırsatı buldum...
    almak istedigim bi maksi scooter begendigim x marka motorlar 10.000 ytl civarı
    ucuz olarak ise en goze hos gelen zat 150 sadece 3000 ytl
    ki sonucda motordur ve benim icin baslangıc motorudur omur boyu beni tasısın diye bi tasam da yok
    10.000 ytl m olsa gider 2nci el araba alırım
    ben bu motoru tercih ederken 2 noktayı dikkate aldım tip ve fiyat
    ve bunlar yeterince makul...
    almayı dusunen arkadaslara satıcısını arastırmasını ve icine siniyorsa almasını tavsiye ederim...

bide bi geyik cikmis cok komigime gitti
    fuarda bazi markalar kocaman yazmis made in taiwan diye yani biz cin motoru satmiyoruz tayvan motoru satiyoz bende biriyle dalga gecmis bu olaydan
    dedimki sanki cinli olsa ne olur tayvanlı olsa ne olur koreli olsa ne olur onlarda allahın bi kulu değilmi dedim
    karsımdaki kız aynen dumur

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    dostlar merhaba ben bir ASYA 150T1 kullanıcısıyım... sizin topic kide okudum bu çin malları toplayan adama göre keliteli oluyo... ama olsun bizi motor sahibi yapıyorlar ucuz ucuz...
    paraz günü polis lerin mecidiye köyden taksime kadar motorize geçişleri var.... sizleri burada görmek isteriz... son duyurular bölümünde polisler le ilgili topic ke bir bakarsanız güzel bir organizasyon olur... vespacılar katılıyo...
    saat 10:30 da dolma bahçede toplanılıyo.
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER

çok doğru bi söz.... ...... yerine oturmuş bi deyim..

+1000000000000000000000000

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    dostlar merhaba ben bir ASYA 150T1 kullanıcısıyım... sizin topic kide okudum bu çin malları toplayan adama göre keliteli oluyo... ama olsun bizi motor sahibi yapıyorlar ucuz ucuz...
    paraz günü polis lerin mecidiye köyden taksime kadar motorize geçişleri var.... sizleri burada görmek isteriz... son duyurular bölümünde polisler le ilgili topic ke bir bakarsanız güzel bir organizasyon olur... vespacılar katılıyo...
    saat 10:30 da dolma bahçede toplanılıyo.
    arkadaşım ayrıntılı bilgi verebilirsen gelmek isteriz şimdiden tşk

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı
    bence bu motorlarin iyi veya kötu cikmasi tamamen toplayana baglı..
    bu motorlar kutu içinde geliyor ve servisler topluyor bu aletleri
    iyi toplananlarda az sorun cıkıyor bastan sagma ve yanlıs montaj yapılanlarda ise gordugumuz gibi bol sorun cıkıyor... turk usulu toplamalarda her zaman cıvata somun artırılır (fabrika fazlası )
    ben bu motora super kaliteli demiyorum ve sunu da solemek gerekirki 1nci sınıf malzeme kullanılmıyor dogal olarak
    bunun da sebebi zaten motorun ucuz olması

bir sahinle bir mersedesi kıyaslama yapabilirmisiniz tek aynı yonu ikisininde 4 tekeri olması...
    aynı sekilde bir mondi ile de yamaha veya hondayı kıyaslamayın lutfen ve bazı seyleri goze alarak alın bu motorları...

ben bursalıyım ve bu hafta oto ve moto show fuarı var bursada nerdeyse tum markalar katılım yapmıs bende gezme fırsatı buldum...
    almak istedigim bi maksi scooter begendigim x marka motorlar 10.000 ytl civarı
    ucuz olarak ise en goze hos gelen zat 150 sadece 3000 ytl
    ki sonucda motordur ve benim icin baslangıc motorudur omur boyu beni tasısın diye bi tasam da yok
    10.000 ytl m olsa gider 2nci el araba alırım
    ben bu motoru tercih ederken 2 noktayı dikkate aldım tip ve fiyat
    ve bunlar yeterince makul...
    almayı dusunen arkadaslara satıcısını arastırmasını ve icine siniyorsa almasını tavsiye ederim...

bide bi geyik cikmis cok komigime gitti
    fuarda bazi markalar kocaman yazmis made in taiwan diye yani biz cin motoru satmiyoruz tayvan motoru satiyoz bende biriyle dalga gecmis bu olaydan
    dedimki sanki cinli olsa ne olur tayvanlı olsa ne olur koreli olsa ne olur onlarda allahın bi kulu değilmi dedim
    karsımdaki kız aynen dumur
    sana katılmamak elde değil zaten forumların eski sayfalarını karıştırıp okuyanlar bunları birçok sefer benimde yazdığıma şahit olmuşlardır aynı şekilde yok yamaha yok honda diyenlerede şöle bir sözüm var 3000 ytl ye zat 150 standarlarına uyan honda veya yamaha bunu söyleyin bana örneğin burgmang ikinci eli daği 8-9 bin ytl eyri oturup doğru konuşalım havaya sallamayalım lütfen bende motorumu ilk aldığım gün yolda kaldım cünkü akü şarj kaplosu takılmamış bunun çin malıyla ne alakası var mondial değilde yamaha olsa şarj koblosu takılı olmadığında aküsü boşalmıyacakmıydı olay bu montaj montaj montaj benim amacım çin mallarını övmek veya savunmasını yapmak değil ama biraz önce dediğim gibi eyri oturup doğru konuşalım ve elimizden geldiği kadarmotorlara özen gösterelim herkeze kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    Motorumu dün akşam teslim aldım İkitelli ve bahçeşehir arası gidip geldim. İlk izlenimlerim fena değil. bu paraya daha ne olsun arkadaşlar. İlk 500 km dikkatli ve yavaş kullanıcam ama daha sonra her türlü denemeyi yapabilirim. Hava da soğuk olmasa çok daha zevkli olacak herhalde... (Km:51)
    hayırlı olsun aman dikkat+kask kazasız belasız polissiz sürüşler

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    ARMAGEDON abi 3 tane yazmışın alt alta, ve flood rekorunu kırdın tebrik ederim...

zat kullanan arkadaşlara slm, kullanmaya devam.... ... ... saygılar,

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    saol armegedon
    zat-ı uzun süredir kullanan arkadaşlara bir sorum var daha önce mesajlarda okumuştum. İlk alanlar buji ve birkaç şeyi değiştiriyolarmış bunlar nedir? performansı için ne yapayım.

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    merhaba zatçı arkadaşlar.sizin bölüme de bir ugrayayım dedim.ne de olsa ikimiz de çinliyiz değil mi.ben de çoğunluğun görüşüne katılıyorum çin motor biraz şans işi.özellikle kötü montajdan dolayı çok sorun çıkabiliyor.bu çin mallarından memnun olan da var olmayan da var.ben memnun olan gruptanım ama elbette benim motor da sorun çıkarttı ama öyle 2-3 gün serviste yatacak kadar değil kalitesiz parçalardan dolayı ( buji,swich,marş motoru...)
    ancak genel anlamda motor verdiğin paranın üstünde bir performans sağlıyor.ancak burada motorunu aldıgından beri sorundan başka bir şey yaşamayan arkadaşlara da hak veriyorum.benim de motorum çok sorun çıkartsaydı ben de çin mallarını yerden yere vururdum herhalde.sonuçta ancak acıyı çeken bilir.tabi motoru kullanana göre bu değişir diyebilirsiniz elbette ama unutmayalım ki bizim kullanılımısız dışında gelişen sorunlar da var.örneğin aküyle ilgili sorunlar da bizim ne gibi bir hatamız olabilir ki neyse sonuçta bence
    genel anlamda bu motorların iyi ya da kötü çıkması kullanımdan değil şanstan kaynaklanıyor.yoksa bu kadar çok sorunu çıkan olmazdı.
    ben yine de bana soranlara asya t1 ve zatı (sizin görüşlerinizden dolayı)öneriyorum.herkese keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim.
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    nurguldemirbay ziyaretin bizi memnun etti.

PERSEUS nerdensin?, izmirdeysen toplantılara beklerim... Performans için motorunu uzunyolda, rodaja uygun bi şekilde kullanarak aç...
    bujiyi kalite yap, lastik basınçlarına bak, özellikle arka lastik çukurlardan geçtikten sonra hava kaybediyor..
    ince kayış tak, daha seri oluyor makina... ...

yapabileceğin başka şeylerde vardır mutlaka bakalım diğer arkadaşlar nediyecek.... benim bildiklerim bunlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler