Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar

mondial zat la hiç yolda kalan oldumu benzin bitmesi dışında

yolda kalmak çok kötü bişey tek başınıza ıssız bir yerde yolda kalırsak ne yapabilirizki

sırf bu yüzden bu çin malı motorlardan çekiniyorum

onun dışında çıkan problemler zaten basit arızalar, örneğin ampul bozulması, ordan burdan ses gelmesi, fren telinin kopması gibi arızalar bizi yolda bırakmaz.

önemli olan yolda kalmamak, diğer herşey çekilir, bu çekilmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı efe150 adlı üyeden alıntı
    pompicik arkadaşım bu tür ufak tefek şeyler her marka veya model motorlarda olabilecek şeyler onun için öncelikle motorundan kesinlikle soğumamanı tavsiye ederim yoksa arızaların dahada artar hangi marka olursa olsun çin veya japon onu misal bir kız arkadaş gibi kabul edip ilk başta sevmemiz gerekir daha sonrasında ise onunla ilgilenip onun ihtiyacı olan bakım temizlik vs. herşeyiyle doğru bir şekilde zamanında yapmak yada yaptırmak gerekir bundan soraki işinde onu kullanırken ona karşı mümkün olduğunca ilk çalıştırmadan kalkışına ve stop edinceye kadar geçen zamanda dikkatli ve sakin kullanmaya çalışmak gerekir. ben fazla cevap yazmam dahaçok siteyi takip ediyorum birçok arkadaşımızın yazdığı bilgiler özellikle yeni motorla tanışmış olan arkadaşlarımıza çok faydalı olduğu ancak bazı arkadaşlarında kendi bildiğini zannettiği özellikle arıza vs. gibi konularda yazdığı cevaplarda aksine motora zarar verecek mesajlar içerebiliyor veya kendileride motorlarında sorun yaşayabiliyor, çoğu arkadaşlarımız sorunlar yaşıyor ve motorunun kötü olduğunu savunuyorlar aslında motor arızalarının %60şın üzerini yanlış veya hor kullanarak sürücü hatalarından meydana geldiğini kabul etmemiz gerekir. neyse senin sorununda eğer swiçtense (ilk bakılması gereken yerdir zaten) motorun çok kolay toz, su gibi şeyleri alabilecek yerinde olduğu için normaldir arka fireni sıkınca elfireni koruma lastiğini kaldırıp iç kısma doğru bakarsan tam firen telinin arkasında kalıyor aslında pas sökücün varsa firen sıkılıyken dip kısımlara doğru bir miktar sıksan düzelir hiç görmene bile gerek yok yada servisin yakınsa git 5 dakikada hallederler.
    arkadaşım bildiğini zannedenler var diyosun motora zarar verir diyosun ama yanlış kimse bilgi paylaşmasın ozaman aman zarar vermeyelim diye veya şu bildiğini zanneden diye yazdığın arkadaşların isimlerini verde bizde onların yazdıklarını dikkate almayıp motorlarımızın hayatını kurtaralım sadece sen ışığınla aydınlat bizleri sonuç itibari ile bizlerin bu sitede bulunma sebebi bildiğimiz birşeyleri paylaşmak doğru yanlış yanlışsa düzeltilir doğrusu öğretilir amaç bu zaten kimse yanlış anlamasın

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    doğru bildiğini zanneden arkadaşlar zaten kendi bilgilerinin yanlış olduğunu bilemezler, ayrıca kimse bilgilerini paylaşmasın demiyorum, herkez doğru veya yanlış paylaşacakki kendileri yanlışta biliyor olsa doğruyu öğrenebilecek yada doru bilenlerse yapılabilecek yanlışları görüp tecrübe edebilecekler ayrıca kimsenin isimlerini vermemede gerek yok sitede gerçekten tecrübeli, bilgili arkadaşlarımız var yanlış yazan arkadaşlara doğru cevabı vererek onlarında doğruyu öğrenmesine vesile oluyorlar. firen lambasıyla ilgili bakılabilecek ilk yer olduğu için o şekilde swiçe bakdiye yazdım, birde aldığımız araçlar 4 veya 5 günlükte olsa bu bizdeyken geçen süredir, ben otomotiv sektöründe çalışıyorum otomobil fabrikalarına verdiğimiz parçaları 3er ay önceden hazırlıyarak stoklu gitmemiz gerekiyor, buda demektirki satılmış olan 3-4 günlük bir aracın parçaları 3-4 ay önceden hazırlandığı için bu arada satılıncaya kadar veya alıcıya gidinceye kadar geçen zamanlarda eklersek metal parçalarda tozlanma, paslanma, asit salgısı,plastik parçalarda serleşme, kırılma, veya montaj esnasında çatlamalar gevşek kalan vidalar gibi vs. şeyler olabir. ben sadece fikrimi yazdım seninde yanlış anlamanı istemem saygılar

Motosikleti
    ZAT 150
    parçalar saklama ve depollama şartlarına uygun depolanmazsa oksitlen mesi gayet normal senin dedihinde doğru ama sanırım seninde zat ını pek kullanmadığını anlıyorum ben çünkü iş genelde ne parçanın oksidinden ne şişmesinden ne de çatlamasından kaynaklanıyor ben bu siteye girdiğimden beri söylüyorum bayilerin abuk subuk montajlarından bildiğim kadarıyla forumların takipcisisin görmüşsündür mutlaka motorumu ilk aldığım gün bile yolda kaldım adamlar şarj kablosunu takmamış yani benim dediğim bunun gibi şeyler polemik yaratmak değil amacım ama site içinde bilenler bilmeyenler diye bir söz sarf etmeyelim insanların bu siteye katılımlarını azaltır

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    arkadasım anladım nedemek istediğini sonuçta satıcıların piyasaya biran önce girerek müşteri toplamak uğruna alelacele ve tecrübesiz elemanlara yaptırdığı montajlardan bahsediyorsun senin dediğinde doğru özellikle mondialde çok sorun yaşanılıyor senin ilk gün yolda kaldığınıda biliyorum hevesle aldığın motor daha eve gitmeden bozulması gerçekten moral bozucu ben bile üzüldüm yazdığında. benim zat150de 11600 kmde ben rahatsızlığımdan dolayı hergün tıp fakültesinde (kemoterapi) tedaviye gimem gerekiyor ordan çıktıktan sonrada 2 saat kadar zamanım kalıyor hastaneden işe gidiyorum standart olarak kar bile yağsa kullanmak zorundayım hem zaman kazanıp 2 saatte olsa çalışıyorum hemde toplu taşıma araçlarını kullanırsam günlük 14 ytl yol parası vermem gerekiyor motorla 5 ytllik benzin yetiyor aylık olarak hesaplarsak benim için büyük rakamlar yapıyor ayrıca 2 saatlik çalışma ücreti alıyorum birazdan tomagrafi çektirmeye gitmem gerekiyor size iyi muhabbetler.

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim.
    Bugun motoru aldığım bayinniin serwisini aradım (kuwwetli motor) .Bana önemli bi sorun olmadığını 1000 km bakımında halledebileceklerini, 1000 km den önce makine açamadıklarını sölediler.

Mecidiyekoyde bi servisin numarasını buldum onu aradım, ordaki abi müşirin çıkmış olacağını getirirsen 10 dk halledeceklerini söledi.

Bende kuwwetli motoru aradımı ve söylenenleri söledim (1000 km olayı). O da ilk olarak montajını yapan yerin açması gerekiğini söledi garanti için.

Ben bu saçmalığı anlamadım. Şimdi mecbur 1000 km ye kadar böyle kullancam galibba

(Sorun için switch olayını sordum, müşir çıkmıştır dedi, arka frene basınca stop parlamıyor, ama stop lambam yanıo ve marş yapamıorum )
    http://www.kaan.in

Galiba şasi yapıo bu. Dğn akşam gayet nnormal çalıştı sora tekrar gitti

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı pompicik adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim.
    Bugun motoru aldığım bayinniin serwisini aradım (kuwwetli motor) .Bana önemli bi sorun olmadığını 1000 km bakımında halledebileceklerini, 1000 km den önce makine açamadıklarını sölediler.

Mecidiyekoyde bi servisin numarasını buldum onu aradım, ordaki abi müşirin çıkmış olacağını getirirsen 10 dk halledeceklerini söledi.

Bende kuwwetli motoru aradımı ve söylenenleri söledim (1000 km olayı). O da ilk olarak montajını yapan yerin açması gerekiğini söledi garanti için.

Ben bu saçmalığı anlamadım. Şimdi mecbur 1000 km ye kadar böyle kullancam galibba

(Sorun için switch olayını sordum, müşir çıkmıştır dedi, arka frene basınca stop parlamıyor, ama stop lambam yanıo ve marş yapamıorum )
    arkadaşım bana kuvvetli motor deme ne dersen de bende motorumu ordan aldım almaz olaydım istersen mail adresim bu erkanrasgele@hotmail.com msn den sana anlatayım yaptıklarını öle saçmalıkmı olur yok 1000den önce yapamıyolarmış falan saçmalamasınlar anadolu yakasında iyi bir servis istersen ya özeliş motara ümraniyede yada sevpaya git oda kozyatağında

Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    arkadaşım bana kuvvetli motor deme ne dersen de bende motorumu ordan aldım almaz olaydım istersen mail adresim bu erkanrasgele@hotmail.com msn den sana anlatayım yaptıklarını öle saçmalıkmı olur yok 1000den önce yapamıyolarmış falan saçmalamasınlar anadolu yakasında iyi bir servis istersen ya özeliş motara ümraniyede yada sevpaya git oda kozyatağında
    msn ekledim

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    efe150 acil şifalar ,geçmiş olsun

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    sorun çıkam arkadaşalara geçmiş olsun walla 3 ay oldu motoru alalı dah bir tane sorun çıkarmadı. maşallah diyelim. bu sorunlar genelde motoru monte ederken düzgün yapılmadığından oluyo. adam hiç bakmadan takıyo yeni alacak arkadaşlar varsa alırken monte edilmemiş ise alacağı motor başında beklesin motorun montajı yapılırken. herkese kazasız beleasız sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı titanic adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar

mondial zat la hiç yolda kalan oldumu benzin bitmesi dışında

yolda kalmak çok kötü bişey tek başınıza ıssız bir yerde yolda kalırsak ne yapabilirizki

sırf bu yüzden bu çin malı motorlardan çekiniyorum

onun dışında çıkan problemler zaten basit arızalar, örneğin ampul bozulması, ordan burdan ses gelmesi, fren telinin kopması gibi arızalar bizi yolda bırakmaz.

önemli olan yolda kalmamak, diğer herşey çekilir, bu çekilmez.
    titanic Ben kaldım hemde ıssız denilebilecek bir yerde... ilk biraz tırstım, motordan indim, biraz bekledim, etrafa bakındım... çünkü korktuğum başıma gelmişti. servisle kanki olduğumdan hemen tel açtım, durumu anlattım. Yapabileceğim şeyleri söylediler, olmazsa gelip alırız dediler.... ben arayacağımı söyledim. başladım moturı kurcuklamaya... ama olmuyoo.....

efe150 gibi bende sürekli motorumu kullanıyorum, şuan 11,800 km civarına geldim, yağmurlu havalarda da kullandığımdan, motorun yansehpa müşürüne su ve çamur kaçmasından temassızlık meydana gelmiş..... ben yolda kaldıığımda hiç aklımdan geçmedi böle bişee... Şans eseri çift ayaklığa alırken ve motorun marş yapması sırasındaki titresimden olsa gerek sarsıntıdan temas etti ve motor çalıştı... sonra atladım motora tekrar gidiyorum hafif çukurdan, tümsekten geçtim mi yine kapanıyoo, sonradan çaktım vaziyeti...

YOLDA KALINCA İLK BAKMANIZ GEREKEN YER BU MÜŞÜR OLSUN çok basit bir şey yüzünden hem zaman kaybettim hem motordan soğudum ama bırakmadım peşini halendaha üzerindeyim motorun..

motor çin malı ama bakımlı olduktan sonra her yere gidersin, gidebilirsin bak ben çanakkaleye gidicem 18 mart da (http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8925&page=13)
    gezi dönüşü uzunyol macerasını da kısa bi yazıylan anlatırım...

zaten izmirli motorcuların gezilerini takip eden bilir, hafta içi okul için, haftasonu gezi için kullanıyorum motorumu. ayağımı yerden kesiyoo yeter yani. saygılarımlan,

pompicik daha motorun yeni olduğundan servisler montaj yapan kişiye yönlendiriyorlar seni, çünkü montaj için para alan adam işini düzgün yapmadığından serviste ellemek istemiyoo. Sen git servise sorunu çözecek bilgileri var ama para kazanamayağından dötünü kaldırıpda yapmak istemiyoo, sen servise git şöyle söyle "abi ben servise buraya gelicem zaten ev buraya yakın, bi yapıver, nasıl olsa komşuyuz" gibi lafla... ciddiyim ama sonra 1000 km serviste de bütün sorunları söyle, sıka sıka yapıcaklar, yaptıklarından sonra test sürüşüne çık ondan sonra kullanma kılavuzundaki kağıt parçasını almalarına izinver, bu önemli çünkü senden para almıyo ama firmadan servis yaptığı için para alıyor. sakın sen para verme.. sadece yağ için 10 ytl verirsin okadar. diğer sorunlar için 1krş vereyim deme... ayrıca civardaki servisleri kullanan arkadaşlara bi sor, hangi yer nasıl hizmet veriyo bunu araştır. senin faydana olacaktır...

arkadaşlar çok uzattım kusura bakmayın ii geceler. kazasız sürüşler...

Motosikleti
    NS300 Forza
    Arkadaslar Mondial 150 zat almaya karar vermiştim ama mesajları okuduktan sonra tekrar degerlendirmek zorunda kaldım. Bu motora sahip olan arkadaslar mesajlarını yazdıktan sonra km olarak baya mesafe daha katetmişlerdir diye düşünüyorum. Son yrumlarınızı paylasabilirmisiniz. Ayrıca son günlerde 150 zat modelini trafik te sık sık görüyorum. Yeni alanlar ne düşünüyor.

Alıntı mücahid adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar Mondial 150 zat almaya karar vermiştim ama mesajları okuduktan sonra tekrar degerlendirmek zorunda kaldım. Bu motora sahip olan arkadaslar mesajlarını yazdıktan sonra km olarak baya mesafe daha katetmişlerdir diye düşünüyorum. Son yrumlarınızı paylasabilirmisiniz. Ayrıca son günlerde 150 zat modelini trafik te sık sık görüyorum. Yeni alanlar ne düşünüyor.
    bende senin gibi düşünüyodum almadan önce
    istanbul daysan gel kullan bakalım benimkini bi üzerinden kalkabiliomusun bidaa

Motosikleti
    NS300 Forza
    pompicik arkadasım tesekkür ederim. Bende istanbuldayım. Bir yazılım firmasında calısıyorum. Halıcıoglunda oturuyorum.Hergün kozyatagına gidip gelmek artık cekilmez bir hal aldı.Motor almak istememin tek sebebi bu.Kuvvetli motor adındaki firmaya bende gittim. Adamın kendiside zat kullanıyor. Baya bir övmüştü ben sordugumda. Aslında bu istanbul trafiği yüzünden motorun her türlü problemine razıyım. Neyse tekrar tesekkür ederim.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Herkese slm arkaslar...
    Klasik bir soru ama malesef geçmişten bugüne tüm yazılanları okuduktan sonra sormaya karar verdim. Daha önce Virago 535 im vardı ve yol tecrübem var. Ben Bahçeşehir tarafında oturuyorum ve otobanı kullanıyorum. Çok fazla para harcamak istemediğim için bu motorla ilgileniyorum. 2 kişiyle otobanda tehlikesizce seyahat edebilirmiyim. Korkum gücünden dolayı 2 kişiyle otobanda komik duruma düşmek.
    Ayrıca daha cok eşimle bineceğim için 2 kişi kullanımı bu motorun nasıl. Yolda kalmak her motorcu gibi benimde canımı sıkar hele bi de eşim yanımdayken...
    Uzun Süredir kullanan arkadaşlardan tavsiyelerini ve yorumlarını bekliyorum.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Motor KaÇ Cc
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Kusra bakmayın 150 zat almayı düşünüyorum

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    mondial 150 zat=150 cc iki kişi rahat 110 görüyor yani biz gördük şu ana kadar sorunu yok bence bu motordan al derim.

Alıntı mücahid adlı üyeden alıntı
    pompicik arkadasım tesekkür ederim. Bende istanbuldayım. Bir yazılım firmasında calısıyorum. Halıcıoglunda oturuyorum.Hergün kozyatagına gidip gelmek artık cekilmez bir hal aldı.Motor almak istememin tek sebebi bu.Kuvvetli motor adındaki firmaya bende gittim. Adamın kendiside zat kullanıyor. Baya bir övmüştü ben sordugumda. Aslında bu istanbul trafiği yüzünden motorun her türlü problemine razıyım. Neyse tekrar tesekkür ederim.
    Kardeş kuwwetli motor makineyi satana kadar güzelce anlatır öwer. Bende onların konularında bilgiili ve teknik serwis hizmeti sunduklarından ordan aldım.Yoksa ne işim war Kadıköy lerde Ama teslimatı sepet havasında gerçekleştirdiler. Al ve ilerle şekli oldu. Bakalım ilk bakımında nasıl yaklaşım olacak. Halıcıoğlu nda oturuosan Feyizoğlu war Okmeydan ında oraya da bakabilirsin. Dediğim gibi test sürüşü yapmak istediğinde haber wer yardımcı olmaya çalışayım. Ayrıca dedikleri gibi de problem çıkarmıyor. Tabi motoru gerektiği gibi kullanırsan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler