Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Yardımın için teşekkürler NevZAT150 arkadaşım.

Aynen dedigin gibi yaptım ve sele açıldı. Sorun: anahtarı sola çevirmek biraz zor (sert) olduğu için ben anahtar kırılır diye korkuyordum ve bastırarak çeviriyordum.

Acemilik işte ! Neyse bu yazıyı okuyan arkadaşlardan birinin başına daha gelirse belki yardımı dokunur.

Tekrar teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Yardımın için teşekkürler NevZAT150 arkadaşım.

Aynen dedigin gibi yaptım ve sele açıldı. Sorun: anahtarı sola çevirmek biraz zor (sert) olduğu için ben anahtar kırılır diye korkuyordum ve bastırarak çeviriyordum.

Acemilik işte ! Neyse bu yazıyı okuyan arkadaşlardan birinin başına daha gelirse belki yardımı dokunur.

Tekrar teşekkür ederim.
    Kardeş hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler. Ben de c.tesi günü aldım Karşılaştığım ufak bi sorun: Motoru zincirlerken eğildiğimde altından ışık geldiğini gördüm. Bu, port bagajdaki aydınlatma ışığıymış. Koltuk kapansa dahi sönmüyordu. Beyaz çubuğun üzerine destek koydum belki temas etmiyor die yine sönmedi bende yıldız tornavidayla ışığı söktüm we çubuğun altındaki yukarı itmesini sağlayan yayı çıkardım. Şİmdi sadece çubuğu elle yukarı doğru çektiğimde ışık yanıyor. Biraz manuel oldu ama sabaha kadar aküyü boşaltmasından iyidir
    Bu arada, rodaja çok dikkat edelim. İlk 500 km ye kadar kesinlikle yarım gaz wermeyin diolar. 45-50 yi geçmiorum. 130 km yaptım 2 günde Havalar ısınsada güzelce bi gezsek.

şimdilik motordan çok memnunum.Yalnız sıfırlanabilen km sayacı biraz hayali çalışıo o kadar da olsun dimi
    http://www.kaan.in

Motosikleti
    ZAT 150 mondial

yeni ZAT

Pompicik Sana da hayirli olsun ve kazasiz belasiz sürüşler...

hemen de iyi yol yapmışsın yani ben henüz 30 km çevirebildim. Dikkatimi çeken birşey oldu depo neredeyse full idi ama şimdi yarımın baya altına düştü. Benim şahin bile bu kadar yakmıyordu yaw (göz kararı kesinlik belirtmez ve şahinle kıyas şakadır). Sormak istedigim sizinki ne kadar yaktı bu arada ?

Pompicik Sana da hayirli olsun ve kazasiz belasiz sürüşler...

hemen de iyi yol yapmışsın yani ben henüz 30 km çevirebildim. Dikkatimi çeken birşey oldu depo neredeyse full idi ama şimdi yarımın baya altına düştü. Benim şahin bile bu kadar yakmıyordu yaw (göz kararı kesinlik belirtmez ve şahinle kıyas şakadır). Sormak istedigim sizinki ne kadar yaktı bu arada ?
    Cartal,
    benimki tam olarak yarım depoya düştü. Full ledğimde full göstergesinin biraz üzerindeydi.

30 kmde o kadar düşmesi garip biraz

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Alıntı pompicik adlı üyeden alıntı
    Cartal,
    benimki tam olarak yarım depoya düştü. Full ledğimde full göstergesinin biraz üzerindeydi.

30 kmde o kadar düşmesi garip biraz
    130 km yol yapıncamı yarım oldu.

Bu arada selamlar herkeze bende önümüzdeki ay motor alıcam inşallah mandialde tercihlerimden biri umarım hayırlı olur bakalım.

Herkeze saygılar bu arada uzun süredir kullananlar nekadar yakıyor 100KM de ortalama.

merhaba arkadaşlar uzun zamandan beri siteyi takip ediyorum ama yazmaya pek fırsatım olmuyor benimde 150 zatım var ve buradan(siteden)çok şey öğrendim bende yaşadıklarımı sizlerle paylaşamayı borç bildim gelelim sadede;
    2005 ağustos ayında aldım motoru aldıktan 1 ay sonra arka lastik parçalandı ve jant yamuldu arka lastiğe 80 milyon...2 kere gaz teli koptu...daha sonra bir kaza geçirdim 60 km hızla bir arabaya yandan dimdik vurdum tali yoldan çıkmıştı.ve 150 zat paramparça neyse alt granaj 160 milyon,far takımı130 milyon,siperlik60 milyon,ön çamurluk 30 milyon işçilik ise 80 milyon dediler ama biz arkadaşla 2 günde hallettik.(bu arada motor 4000kmde) kısaca alma amacınızı iyi düşünün derim bu motor ulaşım aracı değil sadece işte hafta sonrarı falan gezmek için falan diye düşünüyorum saygılar...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    benim zat150 3.5litre civarı yakıyor 100km de, depoyu taşana kadar doldurun, km sayacı sıfırlayın. 100km gidin sonra tekrar doldurun taşana kadar. aldığı benzin 100km de yaktığı benzindir.

2 kişiyken ve zorlayınca 3.8 litre civarına çıkıyor, sakin kullanımda 3.4-3.5 litre civarı yakıyor. fabrika verisi 2.9 litreyi naptıysam göremedim, motor 3.100km de...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    ZAT 150 mondial

kontak on pozisyonuna gelince

Arkadaşlar anahtarı takıp kontağı "on" pozisyonuna getirince sanırım motorun alt kısmından bir iki defa "katırrt katırrt" diye bi ses geliyor (henuz çalıştırmadan önce) ve kesiliyor bu normal midir ? değilmidir ?

teşekkürler

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok

tanışma

selam arkadaşlar.
    son bir aydır gene motorsayınca piyasayı araştırdım. ilk olarak bir servisin önünde zat 150 görmüştüm. çok beyendim. sonra bu forumda bu motosiklet ile ilgili oldukça fazla fikir edindim. çok teşekkür ederim.

son olarak eyüp yada kadıköy, acıbadem civarlarında bir zat150 ci ile yüzyüze tanışmak istiyorum.

şimdiden teşekkürler. bundan sonra aranızdayım.

Arkadaşlar anahtarı takıp kontağı "on" pozisyonuna getirince sanırım motorun alt kısmından bir iki defa "katırrt katırrt" diye bi ses geliyor (henuz çalıştırmadan önce) ve kesiliyor bu normal midir ? değilmidir ?

teşekkürler
    O duyduğun ses gayet normal.Kontağı açınca 10-15 saniye bekle çıkan ses motora benzin pompalandığının işaretidir.Ses kesildikten hemen sonra marş yapma bi 10 sn daha bekle enduksiyon bobini ısınsın ki makine 1 kerede çalışsın

msn adresini wer bana karşılıklı yardımlaşırız

Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı
    130 km yol yapıncamı yarım oldu.

Bu arada selamlar herkeze bende önümüzdeki ay motor alıcam inşallah mandialde tercihlerimden biri umarım hayırlı olur bakalım.

Herkeze saygılar bu arada uzun süredir kullananlar nekadar yakıyor 100KM de ortalama.
    125-130 arası tam yarım depoya inmişti, ama sakin,uzun yol kullanmıştım. İstanbul trafiğinde durkalk yapıorum şimdi çeyrek depo kaldı 160 da

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    O duyduğun ses gayet normal.Kontağı açınca 10-15 saniye bekle çıkan ses motora benzin pompalandığının işaretidir.Ses kesildikten hemen sonra marş yapma bi 10 sn daha bekle enduksiyon bobini ısınsın ki makine 1 kerede çalışsın

msn adresini wer bana karşılıklı yardımlaşırız
    o ses sadece depoda benzin azsa veya benzin yoksa duyulur eğer depoda yeterince benzin varsa bu sesin duyulması normal değil cunku benzini ponpalayan elektirikli bi motor var ve bu motor makine çalışırken dahi motora benzin pompalar ve motoru stop ettiğinizde ve sonra çalıştırdığınızda motor benzini yakmadan pompalamaya başlamaz onun için benzin varken ses yapması benzini çekemediğini gösterir bu da normal değil motruna gaz verdiğinde zıplamalar falan oluyosa yalnız titreme değil zıplamadan bahsediyorum motorun sağ arka tarafındaki bombeli kapağın hemen altında tupe benzer bir parça var iki kaplo bağlıdır bu kabloları kontrol edin yada servise danışın enduksiyon bobini meselesi doğru kontağı açıp 10 saniye falan beklemekte yarar var çalıştırdıktan sonrada makinenin 1 dakika kadar ölece çalışmasını sağlayın soğuk havalarda cikle devreye girer motor rolantisi yüksek çalışıp bir süre sonra normale döner normale döndükten sonra artık motorunuzu kullana bilirsiniz herkeze kazasız belesız polissiz sürüşler

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı hayatımHepyek adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar.
    son bir aydır gene motorsayınca piyasayı araştırdım. ilk olarak bir servisin önünde zat 150 görmüştüm. çok beyendim. sonra bu forumda bu motosiklet ile ilgili oldukça fazla fikir edindim. çok teşekkür ederim.

son olarak eyüp yada kadıköy, acıbadem civarlarında bir zat150 ci ile yüzyüze tanışmak istiyorum.

şimdiden teşekkürler. bundan sonra aranızdayım.
    fenerbahçeye gelebilirsen biriyle tanışa bilirsin

Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    o ses sadece depoda benzin azsa veya benzin yoksa duyulur eğer depoda yeterince benzin varsa bu sesin duyulması normal değil cunku benzini ponpalayan elektirikli bi motor var ve bu motor makine çalışırken dahi motora benzin pompalar ve motoru stop ettiğinizde ve sonra çalıştırdığınızda motor benzini yakmadan pompalamaya başlamaz onun için benzin varken ses yapması benzini çekemediğini gösterir bu da normal değil motruna gaz verdiğinde zıplamalar falan oluyosa yalnız titreme değil zıplamadan bahsediyorum motorun sağ arka tarafındaki bombeli kapağın hemen altında tupe benzer bir parça var iki kaplo bağlıdır bu kabloları kontrol edin yada servise danışın enduksiyon bobini meselesi doğru kontağı açıp 10 saniye falan beklemekte yarar var çalıştırdıktan sonrada makinenin 1 dakika kadar ölece çalışmasını sağlayın soğuk havalarda cikle devreye girer motor rolantisi yüksek çalışıp bir süre sonra normale döner normale döndükten sonra artık motorunuzu kullana bilirsiniz herkeze kazasız belesız polissiz sürüşler
    Mootoru 3 gün önce aldım.Bayi bana bu sesin normal olduğunu söyledi.Depo doluykende az iken de sadece uzun süre binmezdikten sonra çalıştırdığımda sesi yapıyor. Yani akşam bırakıp sabah çalıştırırken ses geliyor ama gün içindeki çalıştırmalarda ses gelmiyor. Bir de motoru sağlıklı çalıştırma nasıl oluyor bileniniz war mı? marşla butonuyla birlikte ggaz wermek doğru mu? bazen gazsız çalışmıo bazende gaz werince motor boğuluo. Bu hawada en az 3 denemede çalıştırabiliorum

ewt bizde başladık sorunlara

arka frene basınca stop lambası parlamıyor.sanıırım elektrik kablosuna bişey oldu.Dolayısıyle arka frene basarak marş da yapamıorum. Fikri olan war mı

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    firen elciğinin iç kısmında fren lambasının swici var tozlanmış veya oksit yapmış olabilir muhtemelen tazzikli hava sıkınca düzelir veya bi şekilde uçlarını temizlemen gerekir

Alıntı efe150 adlı üyeden alıntı
    firen elciğinin iç kısmında fren lambasının swici var tozlanmış veya oksit yapmış olabilir muhtemelen tazzikli hava sıkınca düzelir veya bi şekilde uçlarını temizlemen gerekir
    kardeş makine daha 4 günlük oksit,tozlanma normal mi? bi de tam olarak nerede swich tarif edersen sewinirim bi bakiyim yine de

Motosikleti
    ZAT 150
    [QUOTE=pompicik]Mootoru 3 gün önce aldım.Bayi bana bu sesin normal olduğunu söyledi.Depo doluykende az iken de sadece uzun süre binmezdikten sonra çalıştırdığımda sesi yapıyor. Yani akşam bırakıp sabah çalıştırırken ses geliyor ama gün içindeki çalıştırmalarda ses gelmiyor. Bir de motoru sağlıklı çalıştırma nasıl oluyor bileniniz war mı? marşla butonuyla birlikte ggaz wermek doğru mu? bazen gazsız çalışmıo bazende gaz werince motor boğuluo. Bu hawada en az 3 denemede çalıştırabiliorum[/QUOdoğrudur bayi dediyse hepsi ayrı bişey diyo ben tecrubelerimden yola cıkarak bunları sizinle paylaştım motorun çalıştırılması olayına gelince gaz vererek çalıştırmak pek iyi değil yapılması gereken bence yani benim yaptığım makineyi orta ayaklığa alın kontağı açın ve 10-15 saniye bekleyin motoru çalıştırmadan yarım gaz verin sonra gaz verneden marşa basın çalıştıktan sonra hava soğuksa motorun ciklesi devreye girer ve motor yüksek devirde çalışır hatta tekerlek döner tekerlek durana kadar bekleyin yani motor normal çalışma devrine geri dönecek birde gaz vermeden çalışmıyorsa rolantiyi biraz yükselte bilirsiniz özellikle soğuk havalarda gerekebilir rolantiyide yükseltirken motoru arka sehpaya alın ve tekerleğin dönmemesine özen gösterin tekerlek dönüyorsa rolanti fazla yükselmiş demektir not olarak rolanti ayarını motor sıcakken yapın herkeze kazasız sürüşler

Motosikleti
    ZAT 150
    kardeş makine daha 4 günlük oksit,tozlanma normal mi? bi de tam olarak nerede swich tarif edersen sewinirim bi bakiyim yine de
    arkadaşlar 4 günlük motorun oksidimi olur kızlık bozulmadan hamile kalma gibi bişey siviçte bişey olabilir kablosunda sorun olabilir hatta ampuldede sorun olabilr pompicik sen bi servise göter bence sağlam bir servis olsun

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    pompicik arkadaşım bu tür ufak tefek şeyler her marka veya model motorlarda olabilecek şeyler onun için öncelikle motorundan kesinlikle soğumamanı tavsiye ederim yoksa arızaların dahada artar hangi marka olursa olsun çin veya japon onu misal bir kız arkadaş gibi kabul edip ilk başta sevmemiz gerekir daha sonrasında ise onunla ilgilenip onun ihtiyacı olan bakım temizlik vs. herşeyiyle doğru bir şekilde zamanında yapmak yada yaptırmak gerekir bundan soraki işinde onu kullanırken ona karşı mümkün olduğunca ilk çalıştırmadan kalkışına ve stop edinceye kadar geçen zamanda dikkatli ve sakin kullanmaya çalışmak gerekir. ben fazla cevap yazmam dahaçok siteyi takip ediyorum birçok arkadaşımızın yazdığı bilgiler özellikle yeni motorla tanışmış olan arkadaşlarımıza çok faydalı olduğu ancak bazı arkadaşlarında kendi bildiğini zannettiği özellikle arıza vs. gibi konularda yazdığı cevaplarda aksine motora zarar verecek mesajlar içerebiliyor veya kendileride motorlarında sorun yaşayabiliyor, çoğu arkadaşlarımız sorunlar yaşıyor ve motorunun kötü olduğunu savunuyorlar aslında motor arızalarının %60şın üzerini yanlış veya hor kullanarak sürücü hatalarından meydana geldiğini kabul etmemiz gerekir. neyse senin sorununda eğer swiçtense (ilk bakılması gereken yerdir zaten) motorun çok kolay toz, su gibi şeyleri alabilecek yerinde olduğu için normaldir arka fireni sıkınca elfireni koruma lastiğini kaldırıp iç kısma doğru bakarsan tam firen telinin arkasında kalıyor aslında pas sökücün varsa firen sıkılıyken dip kısımlara doğru bir miktar sıksan düzelir hiç görmene bile gerek yok yada servisin yakınsa git 5 dakikada hallederler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler