Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HAOJİN 125
    selamlar....
    geçen gün çeşmede zat 150 si olan birisi ile tanıştım.
    sağolsun ricamı kırmadı ve yaklaşık olarak 3 km kadar kullandım.
    benim motordan sonra yola basışı ve kasanın dengesi çok etkileyici geldi.
    alçak sele ise bi ayrı zevk. ederini göz önünde tutduğumda şahsen çok etkilendim.
    makinasının performansı ise ne beklediğine bağlı. bana göre o da on numara.
    siz değerli arkadaşların övdüğü kadar var bence. hele o gidonun içeride oluşu sürerken daha bir hava veriyor. bence 3000tl ye alınabilecek en iyi makina.
    saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Serkanım sanada teşekkür ederim....Zaten bu formdaki arkadaşların incelik ve kibarlığı her zaman taktirimdir.. Nede olsa SCOOTER dünyasının MERCEDES kullanıcılarıyız..

Herkese saygı ve selamlar...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    arkadaşlar bu arka freni sıkınca rölanti yükselmesi olayını aşamadım ben hala..bugün servise de gittim ama fazla bakamadı usta vakti yoktu benimde yok vaktim zaten..

hayır 500 km rodajı bitene kadar bir sorun çıkarmasın da nasıl olsa bakılacak o zaman incik cincik..

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Alıntı MİMAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar....
    geçen gün çeşmede zat 150 si olan birisi ile tanıştım.
    sağolsun ricamı kırmadı ve yaklaşık olarak 3 km kadar kullandım.
    benim motordan sonra yola basışı ve kasanın dengesi çok etkileyici geldi.
    alçak sele ise bi ayrı zevk. ederini göz önünde tutduğumda şahsen çok etkilendim.
    makinasının performansı ise ne beklediğine bağlı. bana göre o da on numara.
    siz değerli arkadaşların övdüğü kadar var bence. hele o gidonun içeride oluşu sürerken daha bir hava veriyor. bence 3000tl ye alınabilecek en iyi makina.
    saygılarımla
    Aynen katılıyorum. 3000 TL ye alınacak en iyi scooterdır kendisi.

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    herkese iyi geceler. arkadaşlar aranıza sadece arada bir katılacağım bundan sonra. herkese selamlar. yine yardımcı olmaya çalışacağım elimden geldiği kadar ama artık haftada bir gireceğim bu forum sitesine. bu bir sitemdir. bana göre elveda

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı iskenderunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi geceler. arkadaşlar aranıza sadece arada bir katılacağım bundan sonra. herkese selamlar. yine yardımcı olmaya çalışacağım elimden geldiği kadar ama artık haftada bir gireceğim bu forum sitesine. bu bir sitemdir. bana göre elveda
    hayırdır?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu arka freni sıkınca rölanti yükselmesi olayını aşamadım ben hala..bugün servise de gittim ama fazla bakamadı usta vakti yoktu benimde yok vaktim zaten..

hayır 500 km rodajı bitene kadar bir sorun çıkarmasın da nasıl olsa bakılacak o zaman incik cincik..
    benim zat 6000i geçti, bendede oluyo aynısı, bi sorun çıkarmadı bu yüzden
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    arkadaslar hepinize selamlar. bende 1 haftaya kadar zatımı alıyorum Allahın izniyle. ama anlamadıgım zat alıyorum dedim forumda. 1 kişi bile dogru durusut hayırlı olsun hosgeldin gibi bişey yazmamıs.bende 151rs varken ben rs forumunda toplu olarak daha yakın davrandıgımızı dusunuyorum.en azından ozamanlar birisi motor alıyom dedimi 2-3 sayfa hayırlı olsun yazılırdı.genede olsun zamanla tanırız birbirimizi.iyi günler...

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Alıntı enis51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hepinize selamlar. bende 1 haftaya kadar zatımı alıyorum Allahın izniyle. ama anlamadıgım zat alıyorum dedim forumda. 1 kişi bile dogru durusut hayırlı olsun hosgeldin gibi bişey yazmamıs.bende 151rs varken ben rs forumunda toplu olarak daha yakın davrandıgımızı dusunuyorum.en azından ozamanlar birisi motor alıyom dedimi 2-3 sayfa hayırlı olsun yazılırdı.genede olsun zamanla tanırız birbirimizi.iyi günler...
    Hayırlı olsun tabiki. ama bence dediğin gibi forumu 2-3 sayfa hayırlı olsun mesajlarıyla doldurmak forumu bilgilenmek için okuyan kişilere çok sıkıcı gelir ve forumun ciddiyetini zedeler.

İnan ki bizler hayırlı olsun mesajları yazmamış olsak bile aramıza bir zatçının daha katılıyor olmasından içten içe mutluluk duyuyoruz. Hoş geleceksin inşallah.

Motosikleti
    Burgman UH 150
    herhalde en fazla km yapan benim zat dır şu an 15 580 km ve tık yok allah göstermesin alınacak en iyi çinli scooter zat tır diorum ama bazen içimden ah keşke arka fren disk olsa geçmiyor degil
    http://img30.imageshack.us/img30/9673/imageqhg7.gif

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Alıntı barsgamze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhalde en fazla km yapan benim zat dır şu an 15 580 km ve tık yok allah göstermesin alınacak en iyi çinli scooter zat tır diorum ama bazen içimden ah keşke arka fren disk olsa geçmiyor degil
    Aynen öyle. Bende arkanın disk olmamasının eksikliğini çok hissediyorum.
    Arka disk olacaktı bir de motor 200 ya da 250 cc olacaktı tadından yenmezdi motor.

Motosikleti
    Var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim zat 6000i geçti, bendede oluyo aynısı, bi sorun çıkarmadı bu yüzden
    Olsun canım ben genede ilk 500 lük bakımda bu sorunun giderilmesine çalışacağım..ne de olsa normalde olmaması gereken bir durum bu..

Alıntı enis51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadıgım zat alıyorum dedim forumda. 1 kişi bile dogru durusut hayırlı olsun hosgeldin gibi bişey yazmamıs.
    Aşkolsun enis51 aradaşların dediği gibi başlığı şişirmemek içindir yazmayanlar..Şahsen başka bir şey için mesaj atığımda yeni alanlara hoşgeldin derim

Arka fren disk olup cc de 250 oldumu zaten 5 yaparlardı fiyatı herhalde hehe..

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000

onun rolantisini tutturmak bir mucize kısıyodum istop ediyodu acıyodum kendi gidiyodu zamanla alışırsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:00 PM ----------

Olsun canım ben genede ilk 500 lük bakımda bu sorunun giderilmesine çalışacağım..ne de olsa normalde olmaması gereken bir durum bu..

Aşkolsun enis51 aradaşların dediği gibi başlığı şişirmemek içindir yazmayanlar..Şahsen başka bir şey için mesaj atığımda yeni alanlara hoşgeldin derim

Arka fren disk olup cc de 250 oldumu zaten 5 yaparlardı fiyatı herhalde hehe..
    arka fren disk olsa, benzin pompa makinası biraz kaliteli olsa yokuş aşşa inerken pompalama görevini tam yerine getiremiyo istop ediyo motor, motoru biraz güçlü olsa 150cc bu kalıba yetmiyo hayal gerçi bunlar

yanıldın; benim...

19.075 km....

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tabiki. ama bence dediğin gibi forumu 2-3 sayfa hayırlı olsun mesajlarıyla doldurmak forumu bilgilenmek için okuyan kişilere çok sıkıcı gelir ve forumun ciddiyetini zedeler.

İnan ki bizler hayırlı olsun mesajları yazmamış olsak bile aramıza bir zatçının daha katılıyor olmasından içten içe mutluluk duyuyoruz. Hoş geleceksin inşallah.
    eyw dostum saolasın boyle düşündüğünüze sevindim.hepiniz saolun. motoru aldıktan sonra resimlerini koyarım ama sanırım 10 günü bulucak gelmesi.geldikten sonrada cunku yapılıcak işleri var motorun. resimlerini paylaşıcam sizlerle. hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Tüm Zat çı arkdaşlara iyi akşamlar

Enis 51

Enis kardeş olmadı sen Ahmet abinide zorda bıraktın..Ben birgün önce zatçı arkadaşlarıma İnce ve kibardırlar dedim sen arkadaşlara tersini söylüyorsun.....Sen henüz ZAT çı olmadın .. Zatçı aday adayısın..
    ( Askerlikten aklıma geldi Dört ay yedeksubay aday adaylığı yapmıştım..)
    Zatını 10 gün sonra aldığında da zatçı olmıyacaksın...Nezaman zatçı olacaksın.....Motoru aldığın ilk günlerde yan ayağı kapatmayı unutup marşa basa basa motoru boğduğunda,,,Sabah kontağı çevirince Tak..tak..tak..seslerini duyup bu seslerin ne olduğunu sorunca..İlk 100 Km de 4.5 - 5 litre benzin yakıp ,,Araba gibi yakıyor diye şikayet edince..Arka frene basıp tutmadığını farkedince..Motoru ilk günleri sehpaya alamayınca..seleyi tam kapatmayıp aküyü bittirdiğinde..

İşte o zaman Tam bir ZAT çı olacaksın...

O günler geldiğinde Formda bol bol konuşuruz..

( Aramıza hoş geldin )

İskendurunlu.

Biz üzerimize alınmıyalım..Sitemin bize değldir herhalde.?....Bir nebzecik bilgilendirirsen memnun oluruz...

Barsgamze , Moner

Arka fren sorunundan şikayet etmeyen arkadaşımız yoktur herhalde..Fabrika keşke önünü disk yapacağına arkayı disk önu kampana yapsaymiş....O Kadar dikkatli kullandığım halde . geçen hafta sırf bu arka frenin orantısız tutması yüzünden motorun ön tekeri kitlendi kaydı ve motor yana yattı..Ufak Bir iki çizik ile atlattım..Bir hasar olmadı.

Fabrika arkayı disk yapmadı ama hiç olmassa önü ABS yapmalıydı .Tekerin kitlenmesini önlerdi....Arka tekerin kitlenmesi fazla sorun yaratmıyor, en fazla kıç atıyor.Ama ön teker kitlendiğinde hele yer hafifte tozlu ise motorun kaymasını önlemek imkansız oluyor..

Bu olaydan bir gün sonra motor ustasına gittim..Gitmeden önce mondial sitesindeki 150 lik diğer motorların fren sistemlerini arştırdım..150 RR nin arka tekeri uyuyor . 12 cant... Cantın fiyatı 90 Tl , Arka fren sistemi komple.. 95 Tl. Ustada 70 , 80 Tl alsa 250 TL civarında arka fren disk olur..Ama adamlar Gamlı Baykuş , Her dediğine olumsuz cevap veriyorlar .. Fren sistemini nereye oturtacağım,onun fabrikasyon yeri yok ,, ABS olmaz.....Ustaların baharla beraber işleri tıkırında vakit alacak işlerle uğraşmak istemiyorlar...Yağ değiştir , akü tak ,,buji değiştir , vida sık,,Adamlar az zaman çok para felsefesi güdüyorlar..

Kazasız ve zevkli sürüşler..

Enis 51

Enis kardeş olmadı sen Ahmet abinide zorda bıraktın..Ben birgün önce zatçı arkadaşlarıma İnce ve kibardırlar dedim sen arkadaşlara tersini söylüyorsun.....Sen henüz ZAT çı olmadın .. Zatçı aday adayısın..
    ( Askerlikten aklıma geldi Dört ay yedeksubay aday adaylığı yapmıştım..)
    Zatını 10 gün sonra aldığında da zatçı olmıyacaksın...Nezaman zatçı olacaksın.....Motoru aldığın ilk günlerde yan ayağı kapatmayı unutup marşa basa basa motoru boğduğunda,,,Sabah kontağı çevirince Tak..tak..tak..seslerini duyup bu seslerin ne olduğunu sorunca..İlk 100 Km de 4.5 - 5 litre benzin yakıp ,,Araba gibi yakıyor diye şikayet edince..Arka frene basıp tutmadığını farkedince..Motoru ilk günleri sehpaya alamayınca..seleyi tam kapatmayıp aküyü bittirdiğinde..

İşte o zaman Tam bir ZAT çı olacaksın...

O günler geldiğinde Formda bol bol konuşuruz..

( Aramıza hoş geldin )

ahmet abi ve diğer dostlar; merhaba....

ahmet abi, yorumuna bayıldım vallahi.....

benim motorda 19.000 km'yi devirdi... hala TAŞ gibi maaşallah....

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar AYBERK'in Dükkana Pazar Günü Saat 17.00 da Bir Ziyarete Gidelim, Midye Dolma Yiyelim Gezisi düzenleyelim mi?

Evet, Tarih: 17 Mayıs, Saat 17:00, Mekan: Meşhur Çiğ Köfteci Metin Usta dükkanı / Uğur Mumcu mahallesinde..
    Benim gibi yolu bilmeyenler için;

D-100 den gelirken kartal sapağından girerek sol tarafa doğru 1.5 km yol alınıyor sonrasında mecburi sağa sapılıp Yakacık-Uğur Mumcu sapağından devam ediliyor..Oradan AYBERK bizi alıyor yani umarım alıyor..ayberk ? aybeeeerkk?

Katılacak olanların mesajlarını bekliyorum..

evet arkadaşlar; hepinizi bekliyorum...

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Ayberk iyi akşamlar..

Ayberk senin gibi kendini gram gram satanıda görmedim...İnsan bizi muhabbetinden bukadar uzak tutarmı..? Bak benim mesajım daha 100 lerde seninki 1535 olmuş...Milleti alıştır alıştır sonrada uzak dur..Olurmu ...

Ayberk . benim İstanbul seyahattleri nisan başında son buldu. Kızın İzmir Çeşmeye tayini çıktı..İstanbula gelip gitme bitti.Artık sizleri İzmir e beklerim...

Evet Arkadaşlar Osbourne , un dediği gibi Ayberk inyerini tavsiye ederim.Çiğ köfte ve midye dolmaları bir harika...manzara güzel..Ayrıca pikniğe gitmeye bile gerek yok....Ayni zamanda beni bahçelievlerden bile gelip almayı teklif etmişti..Tabi kabul etmedim..Dükkana yakın yede buluştuk..

Kazasız ve zevkli sürüşler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler