Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selam...

az önce şafak112 ve monerr'i yolcu ettim...

kısa ama güzel vakit geçirdik,şafak'tan DVD aldım,can sıkıntısına çözüm...

eee... gelemeyenlerin de canları sağ olsun

resimler aşağıda... her iki dostumada sonsuz teşekkürler..

şimdilik hepsi bu kadar...

şafakta video görüntüleride mevcut...

iyi akşamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Güzel bir buluşmaydı.

Ayberk ve şafak dışında gelen olmadı ama en azında biz tanışmış olduk.
    Güzel sohbet ettik.
    Bundan sonrakilere herkesi bekleriz.

Fotoğraflar da güzel olmuş.
    Bazıları görünmedi ama neyse

Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir buluşmaydı.

Ayberk ve şafak dışında gelen olmadı ama en azında biz tanışmış olduk.
    Güzel sohbet ettik.
    Bundan sonrakilere herkesi bekleriz.

Fotoğraflar da güzel olmuş.
    Bazıları görünmedi ama neyse

aaa.... evet;

birde benim yakın bir dostum vardı tesadüfen...adı yusuf...

fotoğrafları o çekti... yusuf'ada çoook teşekkürler burdan.

Motosikleti
    GSXR-1000
    evet bıraz kısa oldu ama cok guzeldı.herzamanki gibi harika lezzeti olan o kocaman cıg kofte dürümünün tadına baktım.Gelmeyenler cok sey kacırdı bence.Videoları atarım abı youtuba.Formatlarını degıstırıyım.en kısa zamanda burada olucak goruntuler.

Almayın Almayın Almayın...çin Malı Almayınnnn!!! çok Acı Tecrübelerimle Söylüyorum...

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dağılma konusu ise...

tamamen bakım ve kullanımla alakalı... benim motor neden hiç dağılmadı?

kullanmasını bilmeyene motor verilmez,çukurlara girilmez,sert kullanılmaz,uzun süreli yüksek hız yapılmaz,bakımları geciktirilmez,birazda sen bakacaksın sağına-soluna....

grenejı dağılır çünkü;
    bağlantı noktaları dahil yeri MİKA...

her hangi bir darbe durumunda (düşme,çarpma) kasma yapıyor,çünkü hepsi bir birine bağlı...arkadan gelen bir darbe de, öndeki herhangi bir kısım kırılabilir...

dikkatli kullanacağız,özen göstereceğiz... çokta abartılacak bir durum yok; sonuçta fiyatı ve kalitesi belli...
    Tüm motosiklet tutkunlarına selamlarımı iletiyorum. 2005 yılında 2 teker tutkuma hem tecrübe kazanmak hemde ihtiyacımı karşılamak için başlamıştım bir zat150 ile...makine mühendisi olarak okulumuda yeni bitirmiştim...bu yüzdende motosiklete gözüm gibi bakıyodum...ama nafile sayın AYBERK beyin yukarıda dediklerine katılmıyorum. VE İDDİA EDİYORUM ÇİN MALI MOTOSİKLETLERİN TABUTTAN HİÇBİR FARKI YOKTUR... ben bunu yaşadım. ben şimdi sanayi ve ticaret bakanlığı ve türk standartları enstitüsü kurumu ile yazışıyorum ve bu beladan halkımı kurtarmak için elimden ne geliyosa yapmaya çalışıyorum. bu motorları ülkelerine sokmayan AB ülkeleri hangi standartları arıyorlarsa o şartları benim ülkemde aramak zorundadır... kimsenin canı birilerinin cebine dolacak paradan kıymetli değildir... WWW.SİKAYETVAR.COM adresini tüm çin malı motosiklet kullanan arkadaşlar ziyaret etsinler. Bizler artık tüketicei olarak bilinçli olmak zorundayız. 200 dolara ülkeme gelen çin malını 2000 dolara satarken insanların canını hiçe sayan bi tuzağın içine kimse düşmesin. benim gibi bu tuzağa düşen arkadaşlarımda herkesle tecrübelerini paylaşşın...

Alıntı arifarabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm motosiklet tutkunlarına selamlarımı iletiyorum. 2005 yılında 2 teker tutkuma hem tecrübe kazanmak hemde ihtiyacımı karşılamak için başlamıştım bir zat150 ile...makine mühendisi olarak okulumuda yeni bitirmiştim...bu yüzdende motosiklete gözüm gibi bakıyodum...ama nafile sayın AYBERK beyin yukarıda dediklerine katılmıyorum. VE İDDİA EDİYORUM ÇİN MALI MOTOSİKLETLERİN TABUTTAN HİÇBİR FARKI YOKTUR... ben bunu yaşadım. ben şimdi sanayi ve ticaret bakanlığı ve türk standartları enstitüsü kurumu ile yazışıyorum ve bu beladan halkımı kurtarmak için elimden ne geliyosa yapmaya çalışıyorum. bu motorları ülkelerine sokmayan AB ülkeleri hangi standartları arıyorlarsa o şartları benim ülkemde aramak zorundadır... kimsenin canı birilerinin cebine dolacak paradan kıymetli değildir... WWW.SİKAYETVAR.COM adresini tüm çin malı motosiklet kullanan arkadaşlar ziyaret etsinler. Bizler artık tüketicei olarak bilinçli olmak zorundayız. 200 dolara ülkeme gelen çin malını 2000 dolara satarken insanların canını hiçe sayan bi tuzağın içine kimse düşmesin. benim gibi bu tuzağa düşen arkadaşlarımda herkesle tecrübelerini paylaşşın...
    yıllar sonra aramıza tekrar hoş gelmişsiniz...

yazdıklarıma katılıp katılmamak tabiki sizin hakkınız... eğer bu motorlar belaysa keşke suç duyurusunda bulunsaydınız...savcılık olaya heme el koyardı... neyse dediğiniz konulara birazda olsa hak veriyorum,kalite olarak kötü...
    ama olay TABUT demeye varınca iş değişir...

madem bu motorlar tabut siz neden aldınız? e hadi alırken bilmiyordunuz satarkende mi bilmiyordunuz....

o zamanlar satarken zat'ınızı gayet güzel anlatmışsınız...unuttuysanız ben size hatırlatayım...

Aktif (Online)
    01-04-2006, 20:12 PM

bende mondial 150 zat var . ağustostan beri kullanıyorum sürüşü oldukça keyifli. maxi scooter olduğu için biraz chooper sürüş izlenimi veriyo.şu ana kadar ciddi bir sorunla karşılaşmadım.4 defa istanbul-balıkesir (bandırma üzerinden) yaptım ve yolda bırakmadı
    ama şu gerçekki uzun yol için 150cc motor yetmiyo. ben sırf yakıt tasarrufu için düşündüm alırken. şehir içi 100 lira yakıyo. şehirler arası 90 a düşüyo(tam gaz gitmezsen)
    benim motor satılık eğer düşünürsen 2500ytl. 4200km. 35 litre kappa marka portatif bagaj(piyasa fiyatı 110 euro) yanında veriyorum. eğer resimlerini görmek istiyorsan www.alalimsatalim.com dan görebilirsin

yazdığınz aynen bu....

siz de tuzağa düşmüşsünüz...farkına varmış sizde başkasına satıp tuzağa düşürmüşsünüz...

neyse...

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    [B][SIZE="4"]Herkese iyi akşamlar...

Çocuklar tebrikler güzel bir organizasyon olmuş .. Havanın cumartesiden belirsiz oluşu katılımı kısıtlı tutu herhalde..

Mal sahibinin aynasıdır derler..Doğru sözmüş. Motorlarınız bakımlı ve tertemiz.
    Sahiplerini yansıtıyor.

ZAT 150 gerçekten dizaynı güzel ve albenisi olan motorlar.Verilen paraya göre alınan bence beklenenin üstünde..

Motora bakmak ve limitleri zorlamamak şartı ile.

Motoru aldığımda FORMUN tamamını okudum . Şıkayetlere göre yedek olarak

GAZ TELİ , ARKA FREN TELİ , yedek BENZİN HORTUMU , yedek BUJİ , yedek HAVA FİLTRESİ , yedek VARYATÖR KAYIŞI , TAKIM CONTA..aldım

Uzun süre bir çoğunu arka çantada taşıdım yolda kalırım diye .
    Fakat uzun zaman hiçbirine ihtiyacım olmadı.Sadece Buji ve bir parça benzin hortumu taşıyorum.

ANLATMAK İSTEDİĞİM ...Siz motorun limitlerini zorlamazsanız oda sizin maddi limitlerinizi ve sinirlerinizi zorlamaz .....

Formdaki LİMİTSİZLERE kandım okadar parça elimde kaldı..

AYBERK birdahaki İstanbula gelişimde muhakkak uğrayacağım..

Herkese sevgiler,,

Kazasız ve keyifli sürüşler...

Motosikleti
    mct-250
    Daha önce zat 150'm vardı baya bi sorunlarıyla uğraşmıştım sorunlardan bıkıp satmıştım.şimdi bornovada bir arkadaşım satıyor çok temiz uygun fiyatada bana vercek 1000lira..bildiğim motor fakat yinede korkuyorum.250 mct'mle gezmediğim yer yok hiç sorun yaşamadım 1 kez bile oda mondial ama tamamen sorunsuz nedense. en son 600km yol yaptım geldim.sırf fiyatı uygun diye alsam mı şu zatı muhteremi.ne dersiniz dostlar.
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ:bounce:

Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B][SIZE="4"]Herkese iyi akşamlar...

Çocuklar tebrikler güzel bir organizasyon olmuş .. Havanın cumartesiden belirsiz oluşu katılımı kısıtlı tutu herhalde..

Mal sahibinin aynasıdır derler..Doğru sözmüş. Motorlarınız bakımlı ve tertemiz.
    Sahiplerini yansıtıyor.

ZAT 150 gerçekten dizaynı güzel ve albenisi olan motorlar.Verilen paraya göre alınan bence beklenenin üstünde..

Motora bakmak ve limitleri zorlamamak şartı ile.

Motoru aldığımda FORMUN tamamını okudum . Şıkayetlere göre yedek olarak

GAZ TELİ , ARKA FREN TELİ , yedek BENZİN HORTUMU , yedek BUJİ , yedek HAVA FİLTRESİ , yedek VARYATÖR KAYIŞI , TAKIM CONTA..aldım

Uzun süre bir çoğunu arka çantada taşıdım yolda kalırım diye .
    Fakat uzun zaman hiçbirine ihtiyacım olmadı.Sadece Buji ve bir parça benzin hortumu taşıyorum.

ANLATMAK İSTEDİĞİM ...Siz motorun limitlerini zorlamazsanız oda sizin maddi limitlerinizi ve sinirlerinizi zorlamaz .....

Formdaki LİMİTSİZLERE kandım okadar parça elimde kaldı..

AYBERK birdahaki İstanbula gelişimde muhakkak uğrayacağım..

Herkese sevgiler,,

Kazasız ve keyifli sürüşler...

ahmet abi....

tekrardan hoş geldin,seni aramızda görmek çok güzel... arayı fazla açmasan iyi olur,sana ihtiyacımız oluyor sık sık...

yazdıklarında çook haklısın,ama ara sıra can sıkıcı mesajarda gelmiyor değil hani...çin malı,vs....

neyse....

sanırım 2 ay sonra tekrar geleceksin istanbul'a değilmi?

mutlaka bekliyorum....

Alıntı plarimed500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce zat 150'm vardı baya bi sorunlarıyla uğraşmıştım sorunlardan bıkıp satmıştım.şimdi bornovada bir arkadaşım satıyor çok temiz uygun fiyatada bana vercek 1000lira..bildiğim motor fakat yinede korkuyorum.250 mct'mle gezmediğim yer yok hiç sorun yaşamadım 1 kez bile oda mondial ama tamamen sorunsuz nedense. en son 600km yol yaptım geldim.sırf fiyatı uygun diye alsam mı şu zatı muhteremi.ne dersiniz dostlar.
    selam...

eğer 1.000 ytl'ye temiz bulduysan hiç kaçırma derim...

sıkıntı yaratacak parçaları değiştirirsen uzun vade de rahat edersin. tercih senin tabiki...zaten ne oldukları az-çok belli...

lastikler,buji,kayış,fren teli,gaz teli,karbüratöre bir baktırırsın,yağ'ıydı vs... tam bir bakım yaptırır değişmesi gereken ne varsa kaliteli bir markayla değiştirdikten sonra sorun yok...

grenajları ilk başta sorun değil...

umarım hayırlısı olur...

haberlerini bekliyoruz

yukarıdaki mesajı okurken görmüştüm,yazmayı unutmuşum...

Aktif (Online)

bende mondial 150 zat var . ağustostan beri kullanıyorum sürüşü oldukça keyifli. maxi scooter olduğu için biraz chooper sürüş izlenimi veriyo.şu ana kadar ciddi bir sorunla karşılaşmadım.4 defa istanbul-balıkesir (bandırma üzerinden) yaptım ve yolda bırakmadı
    ama şu gerçekki uzun yol için 150cc motor yetmiyo. ben sırf yakıt tasarrufu için düşündüm alırken. şehir içi 100 lira yakıyo. şehirler arası 90 a düşüyo(tam gaz gitmezsen)
    benim motor satılık eğer düşünürsen 2500ytl. 4200km. 35 litre kappa marka portatif bagaj(piyasa fiyatı 110 euro) yanında veriyorum. eğer resimlerini görmek istiyorsan www.alalimsatalim.com dan görebilirsin

mavi kısımda yazılanlar HAYAL GİBİ....

ben bu güne kadar bırakın 90 lirayı 100 lira diyen bile duymadım...

millet km'de 150-160 lira yakıyor diye bayram ediyor yaaa....

hatta geçenlerde bir arkadaşımız 200 lira dedi...

yani....

satmak için ''tabuta sokmak içinmi desek'' yalan yada yanlış bilgi vermişsiniz...

bu tüketici kanunlarında suç değilmidir acaba????????

Motosikleti
    GSXR-1000
    yıllar sonra aramıza tekrar hoş gelmişsiniz...

yazdıklarıma katılıp katılmamak tabiki sizin hakkınız... eğer bu motorlar belaysa keşke suç duyurusunda bulunsaydınız...savcılık olaya heme el koyardı... neyse dediğiniz konulara birazda olsa hak veriyorum,kalite olarak kötü...
    ama olay TABUT demeye varınca iş değişir...

madem bu motorlar tabut siz neden aldınız? e hadi alırken bilmiyordunuz satarkende mi bilmiyordunuz....

o zamanlar satarken zat'ınızı gayet güzel anlatmışsınız...unuttuysanız ben size hatırlatayım...

Aktif (Online)

yazdığınz aynen bu....

siz de tuzağa düşmüşsünüz...farkına varmış sizde başkasına satıp tuzağa düşürmüşsünüz...

neyse...

Ayberk abi harbiden tebrik ederim seni.Hani derler ya TOKAT GİBİ CEVAP diye.Valla pes diyorum.Bu kadar olur.

Birde diyelim 150 zat lar cok kotu.Ozaman arkadasım bize toplu halde iyisini alda iyisine binelim.Daha soyliyecek cok sey varda forum ortamı iste her aklına geleni soyleyemiyorsun.

Ben senin yerinde olsam bu cevap tan sonra foruma girip girmemeyi 2 kere daha düşünürüm.Acaba satarken iyide alırken mi kötü bunlar.Diyorumya söylemek istediğim okadar çok şey varki.Hem kendime hemde burada keyifle sohbet etmeyi ve gezmeyi sevdiğim Abilerim ve kardeşlerime saygımdan yazamıyorum.

Ve bende sana bir resimle cevap vermek istiyorum

Aktif (Online)

mavi kısımda yazılanlar HAYAL GİBİ....

ben bu güne kadar bırakın 90 lirayı 100 lira diyen bile duymadım...

millet km'de 150-160 lira yakıyor diye bayram ediyor yaaa....

hatta geçenlerde bir arkadaşımız 200 lira dedi...

yani....

satmak için ''tabuta sokmak içinmi desek'' yalan yada yanlış bilgi vermişsiniz...

bu tüketici kanunlarında suç değilmidir acaba????????
    Sayın AYBERK bey yukarıda çok eski tarihte yazmış olduğum her harfin arkasındayım ve yanılmıyosam 2006 başlarında veya 2005 sonlarıydı bu yazıyı foruma yazdığımda. Doğal olarak ozamanki akaryakıt fiyatı üzerinden sürekli ölçüm yapmaktaydım ve yazdığım değerler birebir değerlerdir bundan neredeyse 3 yıl evvel.

SİKAYETVAR.COM adresinde bulununa şikayetler sadece içinde bulunulan yıla ait şikayetleri göstermektedir. Ben bu firmanın tüm şikayetlerinin kayıtlarını tutuyorum ve burada geçen şikayetler doğrultusunda yetkili mercilerle irtibata geçiyorum.

Sizlerle bugün burada tecrübelerimi paylaşabiliyorsam bilinki 2006 ağustos ayında geçirmiş olduğum kaza sonucunda hayatta kalabilmemdir. Üzerine titrediğim ve hertürlü bakımını özenle yaptığım bu motor izmir-manisa yolunda 2006 ağustosunda 70km süratle giderken motor bloğu parçalanmış ve şans eseri bu olaydan kılpayı kurtulmuştum. Benim kadar şanslı olmayıp kaburgaları ve kolu kırılan insanlarımızın şikayetlerinide keşke tüm motosiklet kullanan arkadaşlarım okuyabilselerdi...Motor bloğunun parçalanabilmesi için malzemede ciddi manada üretimden kaynaklanan metalurjik kusurlar olmalıdır. Kaldıki bu motorun kalbi diğer parçaları tahmin bile edemiyorum.

Vicdanen çok rahat bi şekilde söylüyorum bu motosikleti sattığım kişiye çin malını tercih etmemesini yüz yüze söyledim. Kelepir fiyata sattığım motosikletide kar amaçlı satın aldığını internete verdiği ilanlardan anladım 1 ay içinde...

Ayrıca yukarıda motor parçalanmadan önce satma isteğimin nedenide şehirler arası gittiğim için ve malesef 150 zat ın motorundan istediğim performansı alamadığım içindir.

Sözüm meclisten dışarıdır dostlarım ama...

"BAŞKALARININ TACRÜBELERİNİ YAŞAYARAK TASDİK ETMEK AHMAKLIKTIR"

Umarım 3bin ytl yi bu motosiklete veren arkadaşlarım 2. el bi honda cbf150 yi 100bin defa 150zat a tercih etmelidirler. Buda alternatifimdir arkadaşlara cbf150 yi de kullandım bir dönem...

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Arkadaşım merhaba,

Başına gelen olaydan dolayı geçmiş olsun.
    Ancak Ayberk hocamın söylediğine ben de katılıyorum.
    Motora bakarsan ve sıkıştırmazsan genelde sorun çıkarmıyor. Tabiki çin malı. Çok kalitesiz bir motor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak ona göre davranıyoruz.
    Şimdi yazında belirttiğin gibi İzmir manisa yolunda 70 ile giderken demişsin.
    Yolu bilmeyen bir arkadaş 70 km neki bu km de motor patlıyorsa çok boktan bir makine diye düşünecek. Ama o yol süreki dük yokuş. Eğer yokuşu süreki 70 ile çıkmaya çalışırsan motor patlar. Honda olsa patlamaz ama çin malı patlar. Dinlendirmen gerekli. Motoru soğutman gerekli. Bunu bilerek kullanırsan sorun yaşamazsın. Eğer yaşarsan da başına gelecekmiş kaderden kaçılmazmış derim.

Ayrıca seni çelişkili yazılar yazmandan dolayı kınıyorum. Motoru harika diye ilen veriyorsun. (Satarken ne dediğinin önemi yok ilana bakıp yanına geldikten sonra) Sonra sattıktan sonra şöyle kötü böyle kötü diye atıp tutuyorsun.
    Satarken de kötüdür demeliydin.

Ayberk hocamı da araştırmacı gazeteci davranışından dolayı kutluyorum.

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    Herkese merabalar herkes için güzel bi hafta olsun
    yeni gelen arkadaşlar hepınız hojgeldiniz

sorularıma cevap veren herkese çok teşekkür ederim ayberk hocam örnekleme bile yapmış sağolsun çok iyi anladım...
    dünde hava güzeldi yaaa de korktum ehlıyet yok bişi yok
    neyse olsun yaza doğru organızasyonlar peş peşe inşallah

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat

2009 baharına

merhabalar..yaza inşallah güzel bir organizasyon yaparız.

arkadaşlar ben çok küçük çukur veya tümseklerden ama bayağı küçük,fark edilmeyecek kadar,üzerinden geçerken ön gidon bölgesinden tok tok diye bir ses geliyor.acaba ne vuruyor sanki bişey lokırtı yapıyor gibi ama anlayamadım.bu konuda tecrübesi olan varsa lütfen yardımcı olsun.ALLAH kimseye kaza bela vermesin.herkese güvenli sürüşler dilerim.motorlarınız ve siz herzaman dipçik gibi olun saygılarımla,SERKAN ZAT

Sn. Arif Bey;

başınıza gelen kaza için çok üzüldüm,çok geçmiş olsun... umarım kalıcı bir iz yada sakatlık olmamıştır,sonuçta 70 kmh ciddi bir sürattir...

şimdi burada ''sen haksız,ben haklı...eğrisi bu doğrusuda şu...'' polimiklerine hiç girmek istemiyorum.

ancak; motor bloğunun parçalanması çok ciddi bir durum!!! tabiki hakkınızı arayacaksınız,mesela farklı bir sorun benim müşterimin başına geldi...(ispatı mümkündür) 2007 model ford marka otomobille giderken araçın MOTORU DÜŞMÜŞ !!!! düşüne biliyormusunuz motor düşüyor,bağlantı noktalarından kopuyor... şahsın kendisi makina mühendisi; bu tür konuları iyi bilir... bir motorun düşmesi tamamen mühendislik hatasıdır...

ama bu olay sadece 1 araçta meydana gelmiş... (şuan konuyla ilgili en son ne yaptıklarını bilmiyorum...)

tabiki motosiklet'lerimiz çok kaliteli değil,çokta güvenlide değil,sağlam değil,değil,değil,değil.....

ama siz rahatlıkla; '' o paraya 2. el şu marka motor alabilirsiniz'' diyebiliyorsunuz.

ama biz terihimizi MONDİAL ZAT 150'den yana kullandık... herkesin sebebi farklıdır, birşey demiyeceğim...

vicdanınız çok rahatmış, sevindim... benden görüpte alan 3-4 arkadaşım var,onlarda gayet memnunlar... benimde vicdanım rahat...

son söz olarak...

siz o şekilde mutlusunuz, bizlerde bu şekilde... mutluluğumuzu,zevkimizi,paylaşımlarımızı bölmeyin....

zaten ara sıra foruma girip ortalığı bulandıran çok şahıs var... sizi onlardan ayıran tek özellik var; o da... bir şekilde hakkınızı aramaya çalışmanızdır...
    (tabi dediklerinize göre)

YENİ KONU

Sn. Arif bey...

dediğinize 2006 yılı ağustos ayında kaza yaptım...

kaza yapmak çok ciddi bir süreç değilmidir, heleki 70 kmh'la... ben olsam,yada forumdaki her hangi biri kaza yapar yapmaz hemen bunu yazar....ama siz yazmamışsınız. olabilir; yazılacak diye şart yok...

iyi güzelde siz motorunuzun 4.000km bakımına götürdüğünüzde başınıza şu aşağıdaki olaylar gelmedimi? geldi tabi ki... siz yazmışsınız...

hadi okuyalım...
    Herkesi Davet Ediyorum - 30-10-2006, 13:36 PM
    Evet bu düşüncelerimin nekadar yanlış olduğunu 4000km bakımında motor sökülünce görerek öğrendim.Servis yetkilisi şaşkın ifadelerle bana bakarak (hocam seni allah korumuş,bu amortisör kollarının vidaları,eksoz vidaları,çamurluk vidaları... hepsi düşmüş) deyince şok geçirdim.Motorun hayati önem taşıyan vidaları sebepsiz yere düşüyor.Başımıza gelebilecekleri bir düşünürsek ne büyük risklerle bu aletlerin üzerinde duruyoruz.

bunları yazmışsınız...

hemde 10'uncu ayda...en ufak KAZA haberi bile yok...neden? yaşanan bir kaza,yaşanan bir servis olayından daha önemlidir...değilmi?

vicdanım rahat demiştiniz... tamam... e peki bu ne oluyor?

Aktif (Online)

mavi kısımda yazılanı okudunuz...''ciddi bir sorunla karşılaşmamışsınız''

e hani 4.000 km'de sorun yaşamıştınız, 70kmh'la giderkende kaza yapmıştınız...bunlar ciddi olmuyormu?

daha yazılacak çok şey varda....

ben yazmaktan sıkıldım....

haaa... son bir güzel örnek... sizin yazılarınıza cevaben yazılmış. hatırlarsınız...

ahmetnr

Çevrimdışı (offline)
    Motosikleti: 06'YAMAHA FAZER (balım)
    Kan Grubu: AB Rh+
    26-02-2007, 20:28 PM

evet söylediklerinize güvenlik konusunda tamamen katılıyorum kullanılan malzeme kalitesi düşük bende mondial kullanıyorum ama budurumun farkındayım inanın her 500km de bütün vidaları kontrol ediyorum ve bazı vidaları daha sağlam olanlar ile değiştirdim ve fazlada sıkıştırma yapmadan binmeye çalışıyorum birde şunu belirtmek istedim
    kendi hesabıma göre

mondia motosiklet =1200ytl
    yakıt 4500km de = 315ytl
    vergi+sigorta = 80ytl
    toplam = 1595ytl / 4500km =0,354 yani şimdiye kadar gittiğim her km bana 35kuruşa gelmiş kaldırıp atsam dahi bana kendisini çıkarttı gibi geliyor selamlar

gene dayanamadım.... buda son olsun artık;

madem sizin UĞUR MONDİAL'le mahkemeniz var, bunu neden bizimle paylaşmadınız? neden karalama yoluna gidiyorsunuz?

mkirdal kardeş bizim bu haykırışımızı malesef herkes duyamıyor.Şuanda benim MONDİAL ile olan sorunum mahkemede.
    İnşallah mahkeme lehime sonuçlanır sonuçlanmaz Medya ; Basın Yayın organları aracılığı ile bir kampanya başlatmayı düşünüyorum
    Konu arifarabul tarafından (02-11-2006 Saat 13:07 PM ) de değiştirilmiştir.. Sebep: Mesajlar birleştirildi. Flood koruması.

ya arif bey... sizce bu kadar tutarsızlık ÇOOOOOOOOK FAZLA değilmi?

sıkılmadan okuyan tüm arkadaşlara teşekkürler....

Motosikleti
    CORVUS
    herkeze selamlar

Ayberk abı öncelikle gelemediğim için özür dilerim. Üzerinize afiyet biraz şifayı kaptım bu suretten gelemedim.
    :

Bir yandan da gelmediğim için sevindim; Çünkü sizlerin motorları yanınada benım motorum pek bir sönük kalırdı herhalde.. motorlarınızın MAŞALLAH'ı var allah kaza bela vermesin..
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

çoook geçmiş olsun; aman kendine dikkat et...

seni motorun nesi var ki?

Motosikleti
    GSXR-1000
    Sayın Arif Arabul....

Sizin için üşenmedim arastırdım.Sikayet com ve sikayetim var gibi sitelerde biraz dolastım.Nerdeyse arızası olmayan motorsiklet yok.Sanırım asagıda vericegim ornek sizin icin yeni bir uğraş olucak.En azından biraz oyalanırsınız.Belki HONDA dan daha iyi tazminat alırısınız.Zaten artık bu konu üzerinde bir daha yorum yapmıcam.Örnek buyrun aşagıda;

HONDA Motorumun Arızası Yüzünden Ölümden Döndüm! cbrblue [25 Nisan 2007, 09:00]
    Ben bir motor hastasıyım yıllarca motorculuk tecrübem var. 2006 yılının 7. ayında Honda Otosever'den 125cc Honda cbr 125 marka bir motor aldım. Şu anda kullanmakta olduğum motor 11000 kilometrede ve ben her 2000 kilometrede bir periyodik bakım için aracımı Honda yetkili servisine götürmekteyim.

Motoru ilk aldığım günlerde yani ilk 1000 kilometre içinde motor vitesi boşa atıp gazı kestiğimiz zaman ışıklarda veya seyir halinde istop ediyordu. Bunu yaklaşık 1000 ile 1500 kilometre arasında gerçekleştirdi. İlerleyen zamanda bu sıkıntı 10–15 gün aralıklarla nadir olarak tekrar etti. Şu an için yaşadığım sıkıntı ise 9500 kilometreden sonra ortaya çıkan ve hala devam etmekte olan bir problem motor 80-90-100 fark etmiyor seyir halinde iken debriyajı sıkıp gazı kestiğiniz anda jikle inikse istop ediyor. Otobanın ortasında sizi otomatikman yola düşmüş bir taş konumunda bırakıyor. Motoru çalıştırabilmek için mutlaka jikleyi çekip defalarca marşa basmak zorunda kalıyorsunuz.
    devamı icin linke tıklayın http://www.sikayetvar.com/svf-sikaye...--168251-.html

Sorunu olmayan motorsiklet demiyorum artık sorunu olmayan makina var mı acaba? Mondial hakkında dusunduklerınız bizi ilgilendirmez bizimkilerde sizi. Burada herkez kendi motoru hakkında yorum yapar.Biz hic kimseye süper motor, cbr larla kafa kafaya gider.Hic benzin yakmaz.Musluktan su doldur koy gazla git demiyoruz.Umarım motorunuzu sattıgınız kişi hala hayattadır.Bence bir arastırın derim.Ve inanın bana soyle 2. elde olsa racing bir motor alırsanız inanın mondialı hemen parcalarım.Söz veriyorum.

Motosikleti
    CORVUS
    çoook geçmiş olsun; aman kendine dikkat et...

seni motorun nesi var ki?
    Çok teşşekür ederim

Abi sizin motorlar çok bakımlı duruyor.. kıskandım :D Benim motora bi pasta cila yapmak gerekyor rengi gri ama biraz daha parlatmam gerekır yoksa sizinkilerin yanında biraz mat kalır...
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

bizim çin malı motorların tabiki daha fazla sıkıntısı ve sorunu var... bunu kimse inkar etmiyorki; imkanım olduğunda bende değiştireceğim motorumu... hatta hiç satmayıp 2. motorumu bile alabilirim yani....

artık burda konu, çin malı,vs...'den çıkmış durumda... dikkat'inizi çekerim!!!

tutarsızlık diz boyu...

arif bey direkt olarak saldırıyor; ancak savunmayı unutuyor...

unutmayın ki...

savunma olmadan yapılan saldırı, mutlak yenilgi'dir...

Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşşekür ederim

Abi sizin motorlar çok bakımlı duruyor.. kıskandım :D Benim motora bi pasta cila yapmak gerekyor rengi gri ama biraz daha parlatmam gerekır yoksa sizinkilerin yanında biraz mat kalır...

gel yapalım o halde.... bende var cila...u.s.a'nın ennnn iyisiymiş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler