Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR-800
    şöyle bi bakayım dedimmm,, sorular genelde aynı yerden çıkıyor :D yani soruluyor... 100 sayfa boyunca birşeyler konuşulmamış gibi tekrardan sorulması forum kirliliğine sebep oluyor kanımca...

sizce????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D

...

Alıntı BHTYR_VFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bi bakayım dedimmm,, sorular genelde aynı yerden çıkıyor :D yani soruluyor... 100 sayfa boyunca birşeyler konuşulmamış gibi tekrardan sorulması forum kirliliğine sebep oluyor kanımca...

sizce????

ŞöööYLe Bi BaktğımDa GrenajLarLa iLgili BişiyLer BuLamadım SoruyLa aLaKaLı bi fikrin varSa Yorum aLsaK daha iyi oLmazMı peki )

Motosikleti
    VFR-800
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ArkadaşLar GrenajLarı DeğiştirMeyi DÜşünüyorum Tavsiye Edermisiniz Bir Diğeride Bu iş Bana KaÇa PatLAr Ve nerDe BuLurum... Malum mahallede Çoluk Çocuk Yüzünden iLk ZaManLar 2-3 Defa Devirmeleri Sayesinde Sol Tarafda ÇizikLer oLuştu SAdece Solu Değiştirsem oLurmu Yoksa KompLemi Değişmem Lazım? Ya da Çizikleri kapatabileceğim bi şekil varmı pasta cila denedim kapamadı :(
    artık BöyLe Mahallede Çoluk Çocuk Devirdi Sorunum kaLmadı ) o yüzDen değşiyim diyorum ) Arkadaşımıın Otoparkı SAğ oLsun ))
    sol tarafa durur vaziyette devrildiyse yere temas edenyerler yolcu alaklığı ve gerisindeki kavisli yüzey çizilmiştir kanımca... birde ön tarafda bulunan sol sinyalin tırnakları kırılma olasılığı var...

tırnağının takıldığı çizikler pasta cila ile zor kapanıyor malesef, arka tarafta grenaj 2 parçadan değil bi bütün olarak oluşuyor, sağı solu bir bu zatı muhteremin..

bu sebepten ötürü sana tavsiyem oto aksesuarcılarda satılan araç kaportalarına tavanlarına yapıştırılan damalı bayrak deseni veya karbon görünümünde, metre hesabı satılan yapıştırmaları yapıştırmayı dene...

hadi bakalım kolay gelsin, yaptığın değişikliklerin fotosunu merakla bekliyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Alıntı BHTYR_VFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol tarafa durur vaziyette devrildiyse yere temas edenyerler yolcu alaklığı ve gerisindeki kavisli yüzey çizilmiştir kanımca... birde ön tarafda bulunan sol sinyalin tırnakları kırılma olasılığı var...

tırnağının takıldığı çizikler pasta cila ile zor kapanıyor malesef, arka tarafta grenaj 2 parçadan değil bi bütün olarak oluşuyor, sağı solu bir bu zatı muhteremin..

bu sebepten ötürü sana tavsiyem oto aksesuarcılarda satılan araç kaportalarına tavanlarına yapıştırılan damalı bayrak deseni veya karbon görünümünde, metre hesabı satılan yapıştırmaları yapıştırmayı dene...

hadi bakalım kolay gelsin, yaptığın değişikliklerin fotosunu merakla bekliyorum...

evet arkadaşım çizikler Sebbolize ettiğim yerde 3 çizik kısımda solda :(
    asLında tüm çizikleri ikinci fotoda gösterebiliyomuşm sonradan uyandım

AFT62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    Arkadaşlar ,

Uzun bir süredir devam eden ve servisin bir türlü çözemediği aniden devir yükselmesi , devir düşmesi ve stop etme problemi dün farklı bir motor bakımcısı tarafından halledildi.
    Karburatör sökülüp temizlendi , ayarları yapıldı ve bugün hiç bir problem yok. Alibeyköy ve Küçükköy taraflarındaki arkadaşlara tavsiye edebilirim.
    Servisin adı Motomert , Murat usta. Belki birgün ihtiyacınız olabilir.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Artcım için Rahat günlük kullanım ( işe gidip gelmek için ) hafta sonlarıda gezmek için zat in uygun olcagini düşündüm sizin fikriniz nedir. bu katagoride sordugumda arkadaslar x8-x9-xmax-burgman önerdiler ama son mali durumlardan sonra ve ilk kotor olmasi ve yedek parcasinin ucuzlugu nedeni ile zat almaya karar verdim acaba fikriniz nedir. Doğru bir karar mı? Hemen yarın alamıycam ne yazık ki daha ehliyetim yok.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Öncelikle hepinize merhaba ben sizin bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Bende de zat 150 var ve ben bu motara castol 15-40 power yag aldım acaba kullansan sorun olur mu? Dört mevsim üzeriden degerlendirirsek. Bu konu baya kafamı karıştırıyor. Bide zat 150 kaç gram yag alır. Şimdiden teşekkurler.

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Öncelikle butun 150 Zat kullanıcısı arkadaslara selamlar.Durumumu özetleyerek konuya girmek istiyorum.
    Bende Derbi GPR 125R var 1 seneye yakındır kullanıyorum ve motorumdan memnunum.Tek sorun ve enbuyuk sorun artçımın motoruma bınememesi.Racıng bır motor oldugu için kız arkadasımla bınemıyoruz.
    Ayrıyetten evlılık durumlarıda olacağı için paraya ihtiyacım olacak.

Öncelikle motorumu sattıgımda en azından belli bir süre motorsuz kalmamamak için 1500-2000 lira arası artçımla binebileceğim bir çinli maxi-scooter bakıyorum.Mondial 150 Zat yada Bisan senatör dusunuyorum.
    Özellikle MOndial 150 Zat daha ön planda benim için.

Kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum.Genel anlamda kronik sorunları varmıdır?? haftasonları keyıf ıcın bınecegım ıcın gunluk kullanımdan farklı olarak cıddı sorunlar yaşamayacagımı dusunuyorum,doğrumudur?? Servise abone olmak, devamlı sorun yaşamak gıbı bı durum sozkonusumudur.
    Her motosıklet sorun cıkartır ama kabul edılır bır sevıyedeyse sorun yok tabıkı.Zat la ılgılı abartı seyler konusuluyo "dökülüyor" "vidaları gevsıyor" falan dıye soylentıler var.Benım hıc Zat kullanan tanıdıgım yok o yuzden yardımlarınıza ıhtıyacım var.Lutfen sadece "iyidir" yada "kötüdür" şeklinde yorumlar yapmayın arkadaşlar.Tecrübelerinizle ve deneyımlerınızle sabıt bılgıler verırsenız sevinirim.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle butun 150 Zat kullanıcısı arkadaslara selamlar.Durumumu özetleyerek konuya girmek istiyorum.
    Bende Derbi GPR 125R var 1 seneye yakındır kullanıyorum ve motorumdan memnunum.Tek sorun ve enbuyuk sorun artçımın motoruma bınememesi.Racıng bır motor oldugu için kız arkadasımla bınemıyoruz.

Öncelikle motorumu sattıgımda en azından belli bir süre motorsuz kalmamamak için 1500-2000 lira arası artçımla binebileceğim bir çinli maxi-scooter bakıyorum.Mondial 150 Zat yada Bisan senatör dusunuyorum.

Kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum.Genel anlamda kronik sorunları varmıdır?? haftasonları keyıf ıcın bınecegım ıcın gunluk kullanımdan farklı olarak cıddı sorunlar yaşamayacagımı dusunuyorum,doğrumudur?? Servise abone olmak, devamlı sorun yaşamak gıbı bı durum sozkonusumudur.
    Her motosıklet sorun cıkartır ama kabul edılır bır sevıyedeyse sorun yok tabıkı.Zat la ılgılı abartı seyler konusuluyo "dökülüyor" "vidaları gevsıyor" falan dıye soylentıler var.Benım hıc Zat kullanan tanıdıgım yok o yuzden yardımlarınıza ıhtıyacım var.Lutfen sadece "iyidir" yada "kötüdür" şeklinde yorumlar yapmayın arkadaşlar.Tecrübelerinizle ve deneyımlerınızle sabıt bılgıler verırsenız sevinirim.

senin ve önceki iki arkadaşın mailleri aşağı yukarı aynı minvalde,

zat150'yi üç sene 10bin km eşimle beraber kullandım, çok konforlu ve keyifli bir makine. şu anda joyride'ım var, konfor olarak zat daha iyi.

fiyatının tam karşılığı bir makine, keyfinin kaçmaması için dikkat etmen gerekenler :

- motor yarış motoru değil, sürekli ezerek kullanmıyacaksın.

- bakımını-yağını ihmal etmeyeceksin, arada biraz yağ eksiltebilir (burgman da eksiltiyor) kontrol edip tamamlaman lazım.

- kayışı pahalı scooterlardaki kadar uzun dayanmıyor, her ihtimale karşı 4 bin km de bir değiştir. (hepi topu 50 ytl civarı tutar)

- 100km de 4 litre civarı yakar.

- 70-90km/h civarı inanılmaz konforludur, yolda süzülür. titreşimi yoktur, rüzgar koruması güzeldir. 100km/h den sonra gücü kesilir.

- orjinal lastikleri iyidir ama tırtıklı asfaltda gezinir, farklı desenle bunu engellemek mümkün, ben sadece arkaya enduro tipi takarak bunun üstesinden geldim.

- yağmur-çamur demez çalışır, istanbuldan çınarcık-esenköy vb gibi yerlere gidip gelmişliğim vardır, hiç sorun çıkarmadı yolda...

-kronik sorunu arada gösterge ışığının sönmesidir, kırmızı ibreler yanar, arka aydınlatma söner, genelde kısa süre bunu yapar. bazı modellerde kalkışta silkeleme olur, kullandıkça - gaza alıştıkça bunun önüne geçmek mümkün.

- artçının tutacağı yerin içi kauçuk kaplamadır el kaymasın diye, ki bu çoğu kalite scooter da yoktur, sele altı aydınlatmalıdır ve sele amotrisörlü kolla açılır.

- her köşebaşında servisi vardır, mondial bu işle başta amatörce olsa bile şimdi daha ciddi ilgileniyor. web sitesinde yedek parça kataloğu vb. bulabilrisin.

- üç sene boyunca parça anlamında hiç sıkıntı yaşamadım. servisine dikkat et, ustasının bakımını yapmasını sağla- bazen çömeze veriyorlar yarım yamalak oluyor.

- egsoz üstü kromajın vidaları kolay gevşer, daha sağlam tip vida veya gevşeme önleyici spreyle takmak lazım.

- bazı modellerde ön cam zangırdar, vidalarını sıkınca geçer...

- farları güçlüdür, honda scooterlardaki gibi gazı bırakınca sönükleşmez.

- ayağını tam olarak boylu boyuna öne uzatıp kullanabilirsin, bunu x8-9-joyride-xciting , satelis vb motorlarda yapamazsın, dizini kırman gerekir.

günün sornunda bakımını eksik etmezsen güzel şık bir makinedir.

tavsiye eder miyim? kesinlikle ederim, bisan mondial kadar iyi değil (servis- yedk parça vb. anlamında)

sana bir de gavur sitesi linki :

http://www.scooter-infos.com/essai-7...ng-eupolo.html
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

İlk motor olarak mondial 150 zat almayı düşünüyorum 2006 model 6.500km de 1.600 e buldum motor temiz ve kazasız. Size sormak istedigim ilk motorum olacagı için pek motor bilgim yok. Bu fiyat bu motora iyi midir? İlk motor kullanıcısı için uygun mudur? Birde bu mondial zat 150 ler iyi midir yani dandirik bir motor degildir dimi?

Ayrıca 2. el motoru aldıktan sonra üstüne ne kadar daha masraf çıkar ruhsat plaka işleri filan bu işleri pek bilmedigim için bir yardımcı olur musunuz?

Motosikleti
    Alıntı frant1c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motor olarak mondial 150 zat almayı düşünüyorum 2006 model 6.500km de 1.600 e buldum motor temiz ve kazasız. Size sormak istedigim ilk motorum olacagı için pek motor bilgim yok. Bu fiyat bu motora iyi midir? İlk motor kullanıcısı için uygun mudur? Birde bu mondial zat 150 ler iyi midir yani dandirik bir motor degildir dimi?

Ayrıca 2. el motoru aldıktan sonra üstüne ne kadar daha masraf çıkar ruhsat plaka işleri filan bu işleri pek bilmedigim için bir yardımcı olur musunuz?
    ilk sahibi adam gibi kullandıysa için rahat olsun, yok adam zorladıysa süprizlere hazır ol.

devir-tescil vs. 400-500 civarı gider.
    B00_74

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Tüm Zatçı arkadaşlara merhaba !!

Nerdeyse başlığın tümünü okudum. Artılarıyla, eksileriyle paylaştığınız bilgiler altın değerinde. Yaklaşık bir buçuk senedir motor kullanıcısıyım, akrabamın vespa lx 150 motoruyla motora alıştım ve maddi imkanlarım ve zevkime dayanarak alabileceğim tek motor zat olarak gözüküyor şu an.

Bir çok arkadaşım vespa gibi bir motordan çin motoruna geçmeyi attan inip eşşeğe binmek olarak nitelendiriyorlar ama benim umrumda değil. Daha önceden arkadaşlar yazmış zaten, motor mekanik, bakarsanız o da size bakar.

Şu an henüz bir motorum yok ama kışa kadar 2. el siyah bir zat alıcam allahın izniyle. Hatta sabırsızlanıyorum. Alıp bende deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Zat ihtişamlı, kasvetli bir motor. Umarım yakında bende aranıza katılabilirim. Hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum ..

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Slm arkadaşlar, Motorumu 1.500 YTL ye satıorum http://www.sahibinden.com/sharon_sto...XQQdisplayitem linkinden inceleyebilirsiniz. Resimdekinden hariç kaportasının değişmesi gerek kırıkları var.250 lira civarında. 15bin km başka sorunu yok. Daraldım artık Hyosung250 GTR istiyorum
    http://www.kaan.in

diversion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtz660 tenere
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ArkadaşLar GrenajLarı DeğiştirMeyi DÜşünüyorum Tavsiye Edermisiniz Bir Diğeride Bu iş Bana KaÇa PatLAr Ve nerDe BuLurum... Malum mahallede Çoluk Çocuk Yüzünden iLk ZaManLar 2-3 Defa Devirmeleri Sayesinde Sol Tarafda ÇizikLer oLuştu SAdece Solu Değiştirsem oLurmu Yoksa KompLemi Değişmem Lazım? Ya da Çizikleri kapatabileceğim bi şekil varmı pasta cila denedim kapamadı :(
    artık BöyLe Mahallede Çoluk Çocuk Devirdi Sorunum kaLmadı ) o yüzDen değşiyim diyorum ) Arkadaşımıın Otoparkı SAğ oLsun ))
    selam arkadaşım www.mondial-servis.com adresinden yedek parça fiyatları hakkında bilgi bulabilirsin

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selam arkadasım,

motor hakkında gerekli bilgiyi BOO_74 arkadasımız bayaa guzel acıklamıs,

ben motorumu satıyorum ilgilenenlere duyurulur, cok temiz ve hic bir sorunu yoktur.

http://www.sahibinden.com/6100_km_de...XQQdisplayitem

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    herkese selamlar ,

ZAT 150 üzerine teknik bilgiye ihtiyacım var ,
    tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim ,

herşeyi baştan yazmak yerine linki vereyim ,
    tüm zat konuşmalarının burada olduğunu yeni fark ettim ,

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...tor-ayari.html
    konu, karburator -aşırı yakıt - düşük güç ile ilgilidir .

selamlar

Motosikleti
    başka konularda kıyaslamak haksızlık olur ama konfor konusunda zat burgman' a çok yakın. bizzat denedim gördüm.
    B00_74

Merhabalar. Mondial 150 zat almayı dusunuyorm.İlk motorum olacak,ikinci el alacagım.
    Şu anda fiyatlar 1500-1700 YTL civarında..Kışın motor fiyatları düşüyor, Tahminen en fazla hangi ayda,kaç liraya düşer?
    Teşekkürler

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aramıza hoş geldin; istersen ilk önce forumu bi gözden geçir. çünkü 1.000 ytl'ye alacağın zat'la 2.000ytl'ye alacağın arasında farklar vardır...ayrıca kimisi mont,kask,branda vs... verir ki buda fiyatı etkiler! tabiki pahalı motor iyidir anlamınada gelmiyor;drenajı iyi diye alırsın motorunda bolca sorun çıkar... sen en iyisi bir bilenle yola çıksan iyi olur... ayrıca sahibinden.com 'da güzel motorlar var. ben 2-3 ay araştırdım anca aldım alana kadar bi dünya saçma sapan olaylara şahit oldum!!! dikkatli olmanda fayda var... yolun ve şansın açık olsun...

hoşbuldk çok tesekkurler..
    Bilen birisiyle gidicemde, sahibinden.com da fiyatlar 1500-1700 civarı, benim merak ettigim kışın fiyatlar kaç liraya kadar düşer? Ona gore Asya AS 125 alcam ya da fiyatlar 1000 ytlye kadar düşerse mondial 150 zat alacagım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler