Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    suckre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar online olupta bana bir cevap yazacak yardım sever kadim bir dost arıyorum.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    SUCKRE
    arkadaşlar online olupta bana bir cevap yazacak yardım sever kadim bir dost arıyorum.....
    evet dostum seni dinliyorum.............

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    deamon ormanda 10 kaplan gücündedir ve her zaman online'dır
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

suckre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm yukarıdaki msj bir göz atsana cevap beklerim .......
    ok.....

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    hocam ben yağmurda henüz hiç binmedim. teknik konularda ise servisine danış derim... çünkü nihayetinde biz çoğumuz amatör kullanıcılarız, en azından ben öyleyim.

Motosikleti
    150 zat
    tavsiye üzerine japon buji taktırdım ...geçen gün de pirelli kışa uygun lastik takıldı...belirgin bir fark yok... tabi henüz yağmurlu havada denemedim..lastiğin de bir rodaj süresi varmış...servis fazla abanma, motoru fazla yatırma dedi...ama üstündeki lastikden daha güvenilir olduğu kesin....

bunların haricinde herkesin bildiği gibi fren sistemi biraz zayıf...buna yönelik bişeyler yaptırabilirsin daha güvenli sürüş için...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

tobacco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    benim 150 zata iki kişi binildiği zaman gacur gucur bir ses geliyordu ve yine iki kişi binince ilk kalkışsta çok zorlanıyor ve garip sesler çıkratıyordu, 1500 bakımı var diyede sevpaya götürdüm. 1500 bakımı yokmuş arkadaşlar 3000 bakımı varmış hemen ilgilendiler (üstelik motoru ordan almamıştım) aldılar içeri iki dakkika bişeyler yaptılar. tamam oldu sorunsuz binebilirsin dediler... şaşırdım önce, abi okudun üfledinde mi yaptın diye espiri yapacaktım, adamlar sakallı yanlış anlaşılır diye bişey demedim...
    inanmazsınız hiç sorunu kalmadı ne kalkışta sorun var nede iki kişi binildiğinde ses çıkartıyor... nasıl yaptınız diye sordum ama söylemediler...
    üstelik para bile almadılar...
    tavsiye ederim çok dürüst ve işini bilen insanlar

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    ZAT 150 nin yedek parçası ucuz die bi masal vardı bilmem hatırlarmısınız ???o masal yalanmış.......

2 gün önce sağ ayna yok yere sallanmaya başladı, gittim sıktırdım. bugünde kafa kısmı(aynanın bulunduğu) dönmeye başladı. rüzgardan bile etkilenio falan.....

neyse bu akşamüstü gittim servise , hocam dedim sen bunu sıkmıştın bak dedim bu fıldır fıldır dönüo..... baktı deişçek dedi, kaç para dedim...... hazır olun!!!!!!!! listeye baktı ve 50YTL demezmi?!?!!? kan beynime fışkırdı........ dedim söker atarım o aynayı aynasız gezerim....... valla abi sen bilirsin ama nerdeyse en pahalı parçası bu dedi...... eywallah dedim ve ilerledim...........

bu ne yaaa ,nası zoruma gitti anlatamam......... 50 milyon abicim , bi dandik aynadan bahsedioruz.....!!!!!

yazık........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    potenza bu yagı servıs tavsiye etti benzınlıge gıttım yagı buldum arkasında motorlarda kullanabilir yazıyor... araba yagı olsa dıyelım bır zararı olur mu ? 10-40 yag sonucta bılen arkadaslardan cevap beklıyorum...

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Ben her zaman söylüyorum Sevpa bu işte bir numara diye.Hedefleri de büyük anlattıklarına göre.
    Necef:eğer arkasında motorsikletler için de kullanılabilir deniyorsa sorun yok,ama kesinlikle arabalarda kullanılan yağları motorunuza koymayın,ileride büyük zararlar çıkarabilir.
    Deamon:ben buji ve yağı NGK ve Mobil le değiştirdikten sonra özellikle rampa çıkışları ve motorun devirlenmesi bir parça daha iyi oldu.Kış için Metzeler in de güzel lastikleri var.Gerek araba,gerek motor lastiği de olsa belli bir süre üzerindeki mumsu tabakadan ve janta alışması açısından zorlanmaması gerek.Dura dan daha iyidir bencede..
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    DAEMON
    tavsiye üzerine japon buji taktırdım ...geçen gün de pirelli kışa uygun lastik takıldı...belirgin bir fark yok... tabi henüz yağmurlu havada denemedim..
    lastikleri ve bujiyi kaça deiştirdiniz peki ???
    fiyat açısından.........

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer

benzin

Alıntı Creep3 adlı üyeden alıntı
    bende bişi sorucam zat150 de kursunsuz yerine super kullanmak daha mı iyi olur acaba? kullanan deneyen varsa bir zahmet yazsın.
    kesinlikle derim performansi artirdigi dogrudur az da olsa ama bir artik yasa disi eski super benzinler iki moturun omrunu yersin. Belki motorun hizli gider ama bu seferde egzoz tikanmasi ve siyah duman problemleri baslar. Kursunsuzdan sasma. Eger cok istiyor isen benzin katki maddeleri var benzin tankina dokulen onlari kullan yardimci olur.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer

tel sorunu

Alıntı stenza adlı üyeden alıntı
    motor 5 gündür serviste yatıyor arkadaşın .

bir tel koptu arka fren teli yaw bir tel bu gözüm ... arka fren teli taa aydından geliyor . bu ne biçim serviis. bu ne biçim ZAAAAT tam ZAAAT yani .
    Tek yapman gereken Honda kinetic telini al ianan bana sabah kahvalti masrafindan bile daha ucuz git ver servise taksin . Baska bir yerde bile taktirirsin bunu boyle bir sey icin servise ihtiyacin yok .

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    HMM bak bunları duyduğum iyi oldu..........

Motosikleti
    150 zat
    mertmertmert

3 kere blody mary deyince kadın gece gelip seni öldürüyomuş ya ben korktum senden 3 kere mert mert mert yazarken

buji 10 kaat...lastiklere de 90euro dediler 40 kaat da işçilik aldılar...

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    korkma dostum , zat çılara bişi yapmıorum ;))
    bilgi içinde çok teşekkürler........
    3xmert yazması zevkli ama dimi e r t harfleri yanyana olduğu için

suspectbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VS 1400 GLP custom
    hayırlı olsun lastiklerin ve bujilerin
    herkes yeni motorlara hayırlı olsun diyo parçalara da demek lazım ama dimi ?
    _______BURSA MOTO KLUB KAPTANI_______
    motorun mu var bas marşa asla durma

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    aman hocam , parçalama falan deme
    kimse kaza yapmasın , düşmesin - hep 2 teker üstünde kalsın.........

nokta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zat 150 mavi
    selam arkadaşlar burada olmamamın nedeni hiç sorunla karşılaşmadığım içindir... bunu bilesiniz evet zat 150 sitemizde neden az konuşuluyor buradan siz çıkartın kimsenin sorunu yok...hem olsada bereket versin ki küçük ufak sorunlar... evet soruna gelince ben dışarıya bırakıyorum motoru malum çocuklar ustındeoynuyor hadi kızmadı birkere bagırdım ne var abi oynuyoruz dedi. "lan şimdi ben sana göztyeririm oyunu" dedim balkondan çıkıp camın kenarından baktım çocuklar kaçmıştı. neyse sorun bu degil dün yine gelip bıraktı. ertesi gün motoru çalıştırdım ara gazı vericem o dane! gaz teli kopmuşşş eee şimdi nasıl götürüceğim bunu servise?

Motosikleti
    150 zat
    nokta

benim gaz teli de 2 hafta evvel durduk yerde kopmuştu...akşamın 8'inde yolda kalmıştım...rölantiyi sonuna kadar açarak eve gitmeyi akıl ettim...ertesi gün de servise tabi

sağ tarafta oturduğun yerin altında siyah bir kapak var onu açıyorsun...karbüratör ve gaz telinin koptuğu yer orada...bir de rölanti ayarı için vida var...ister rölanti ayarını sonuna kadar aç...(saatte 5-8km bi hız elde edersin gaza basmadan) ister gaz telinin bağlı olduğu düzeneğin arasına kalıncana bir kağıt paçası sıkıştır (10-15km saatte)

fakat her iki durum da sakat söyleyeyim...çok dikkatli kulanman lazım...ama servise kadar idare eder seni...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler