Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 150 Satıldı :( 150 Zat Sonunda GeLdi :)
    Karmaşık :S :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:10 ----------

yaw yağmurda yağcak zamanı buldu yarın motor alıcam havalar bozuyo :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:18 ----------

Zzz... Zzz... Zzz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    sen o motoru alma
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alcaz başka çare yok verdik kaporayıda :D

Motosikleti
    mondial 150 zat
    merhabalar arka tekerleğim balon yapmış 3 yerden değiştirmek istiyorum hangi marka lastik alıyım bir de boyutu ne olmalıdır.

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2210 bunu buldum sizce uygunmudur.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende az kullanılmış ve zat booom olduğu için kenarda bekleyen 120 lik geniş lastik var, pimleri üstünde yani 1-2 ay kullanıldı ve mayıstan buyana kullanılmıyor, kışında kullanılmadı, 80e aldım 50tl ye bırakırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:44 ----------

Alıntı cgty89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu karbüratör ayarını kaça yapıyolar motorcular?benim zatta bi stop ediyo bi fazla rölantide çalışıyo forumdaki arkadaşlar karbüratördür dedi.değişmesimi lazımdır yada ayarla hallolurmu acaba?
    Kardeş temizleme olayından anlamam, 20-30tl ver en çok temizlik için işin görülürse 90tl lik karbüratorden kurtulursun. Sorun yine devam ederse 90tl lik karbüratörü gözünü kırpmadan al tak veya taktır. HS RS YS vs vs karbüratörü uydurtma kimseyede...

Motosikleti
    mondial 150 zat
    markası nedir lastiğin

Heee birde ZAT 130 yapar ama az bulunur o, benimki 115e çıkabiliyordu en çok. Ama keşke çıkmasaydı, keşke 100 bile yapmasaydı.

ZAT'ı olanlara alanlara uyarımdır, gidermi gider, 110'uda görür, ama sonra motorunuz kitlenince ağlamayın, bu hızı güvenlik değil, motor sağlamlığıaçısından asla tavsiye etmiyorum.

Ben ZAT'ıma yıllarca binicem diyen 70-80 le gitsin, 90a çıktığında ben aklına geleyimki hızını azaltsın

Ve bu arada 2 gün önce İstanbul'dan Ordu'ya ZAT ile gidip gelen bi abimizle tanıştım, ZAT için sağ aynanın takıldığı yer olan bölmeyi arıyordu, fren kütüğünü tutan kelepçe sanırım o kısım, elinde olan varsa bilgi versin, bendeki satılmıştı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:58 ----------

Alıntı cedefre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markası nedir lastiğin
    Sanırım DURO idi

Motosikleti
    caner, benim sağ taraftaki birkaç parçaya ihtiyacım var. özellikle fotodaki 12 ve 15 numaralar. duruyormu sende? duruyosa geliyim aliyim hemen.

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Koray 12'yi o gün Sinan aldı, 15 duruyor. 12 nin sıfırıda 15tl filan olmalı naciye çık, yoksa nurdoğana git vardır.

Motosikleti
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray 12'yi o gün Sinan aldı, 15 duruyor. 12 nin sıfırıda 15tl filan olmalı naciye çık, yoksa nurdoğana git vardır.
    zaten ucuz parçalar, fiyat çok farketmicek ama sıfır almak istemiyodum garip durmasın diye
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cedefre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arka tekerleğim balon yapmış 3 yerden değiştirmek istiyorum hangi marka lastik alıyım bir de boyutu ne olmalıdır.

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2210 bunu buldum sizce uygunmudur.
    metzeller-pirelli-dunlop-mıchelin... bu markalar gayet iyi ve uygundur...
    metzelleri tavsiye ederim...
    ebat konusunda ise tavsiyem, zat'ın ön lastiğinin ebatının aynısını arkayada takmanızdır... ayrıca; amortisörde yükseklik ayarıda var,5.ci kademeye çıkartırsanız motorunuz biraz daha yükselmiş olur... kasislerde daha rahat olursunuz...

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten ucuz parçalar, fiyat çok farketmicek ama sıfır almak istemiyodum garip durmasın diye
    Sen zaten temiz kullanıyordun, bakım olayın iyi siyah bölümde, o yüzden çok farklı görünmeyecektir, çok kısa sürede birbirini tutacağına eminim parçaların. Yanı verim istiyorsan?

Motosikleti
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen zaten temiz kullanıyordun, bakım olayın iyi siyah bölümde, o yüzden çok farklı görünmeyecektir, çok kısa sürede birbirini tutacağına eminim parçaların. Yanı verim istiyorsan?
    bunu iltifat olarak kabul ediyorum:D
    zaten asıl ayak koyulan yer göze çarpardı, o olmadığına göre yenisini almak daha mantıklı.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    mondial 150zat
    benim arka frende bi sorun var.freni sıkıp bıraktığımda kol tam olarak ileri gitmiyo hafif sıkılı kalıyo elimle ittirmem gerekiyo tamamen boşa gelmesi için.normal havalarda sorun olmuyoda pek bugün yağmur yağdı biraz antalyada hafifte bayır olan bi yerden inerken frene bastım elimi çektim ama fren hala biraz sıkılı kaldığından arka lastik kaydı.allahtan yavaş gidiyordumda düşmeden durabildim.bu sorun nedendir?fren telimi gitmiş değişcek yoksa fren kolundamı sorun?

Motosikleti
    benim arka frende bi sorun var.freni sıkıp bıraktığımda kol tam olarak ileri gitmiyo hafif sıkılı kalıyo elimle ittirmem gerekiyo tamamen boşa gelmesi için.normal havalarda sorun olmuyoda pek bugün yağmur yağdı biraz antalyada hafifte bayır olan bi yerden inerken frene bastım elimi çektim ama fren hala biraz sıkılı kaldığından arka lastik kaydı.allahtan yavaş gidiyordumda düşmeden durabildim.bu sorun nedendir?fren telimi gitmiş değişcek yoksa fren kolundamı sorun?
    bu sanırım balatayı sıkıştıran parçanın (19 numara) tam dik pozisyonda kalması yüzünden oluyor. eğer arka fren levyesi ile oynandıysa ondan olabilir. aynı sorun bendede var malesef, o yüzden temkinli davranıyorum frene basarken.

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    mondial 150zat
    herhangibir oynama yapmadım.2. el almıştım motoru aldığımda da bu şekildeydi.kuru havalarda sorun yokta ıslak zeminde baya bi sorun oluşturcak gibi.bi çözümü yokmu acaba?arka fren kolu biraz sallanıyor mesela ön fren kolu gibi değil.kolla ilgili bi sorun olabilirmi acaba?sizde de ön arka fren kollarının durumu farklımı?

Motosikleti
    Valla bende motoru bugün teslm alamadım yarın alıcam inşallah benm alcağmdakindede arka fren kolu sallanıyo :S

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    bu karbüratör ayarını kaça yapıyolar motorcular?benim zatta bi stop ediyo bi fazla rölantide çalışıyo forumdaki arkadaşlar karbüratördür dedi.değişmesimi lazımdır yada ayarla hallolurmu acaba?
    Merhaba dostum bence senin emme manifoltu delinmiş benim çok başıma geldi bazen kelepçeleri gevşemişte olabiliyor bence kontrol et derim hemen sıfır karburatör almayı düşünme iyi akşamlar

Motosikleti
    herhangibir oynama yapmadım.2. el almıştım motoru aldığımda da bu şekildeydi.kuru havalarda sorun yokta ıslak zeminde baya bi sorun oluşturcak gibi.bi çözümü yokmu acaba?arka fren kolu biraz sallanıyor mesela ön fren kolu gibi değil.kolla ilgili bi sorun olabilirmi acaba?sizde de ön arka fren kollarının durumu farklımı?
    benimkide sallanıyor ondan değildir. manetin vidasını ne kadar sıkarsan sık boşluk oluyor öyle.
    peki takılma belli bir noktadamı oluyor. yani bi noktada takılı kalıyor ve motor biraz hareket edince tık diye atıyor dimi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    şu motoru alıp hayırlısıyla bi adam etsem sonrada aklmda ufak bi ses sistemi kurmak var :D:D bu gün media markete gittim çok güzel ürnlr vardı yaw :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:51 ----------

hyy :D Zzz... :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler