Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    arkadaşlar motorum 150t1 motora ışık takmak istiyorum ama ışık bulamıyorum...
    temin edebileceğim yerleri yazabilirmisiniz...

dostlar ben motorumla 110-115 km gördümve 120 km ye de çıkardı da korktum... otobanda motor patlar diye.... esenyurt-kağıthane arasında paralı otobanı kullandım... eğer 80-90 km geçemeyen motor varsa tavsiyem otobana çıkın ve gazı çok hafif bir şekilde ver geri düşür ver geri düşür ama bunu çok hafif hafif yapın ve gaz ibresi 110 ve 120 arasına çıkar... ve gaz kolunu sonuna kadar kullanmayın performans düşer... ben şu anda 780km deyim motorum çok seri... hemen gazı alıp kısa sürede 50-80 arasına çıkabiliyo... moooootttttooooooorrrruummddddaaaannnn çooookkkk memmnunum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    kartal 23 arkadaşım,sen öyle 780 km deki rodajı açılmamış motorla 110-115 yapmaya devam et çünkü 3000-4000li km.lere ulaştığında bu hızları çok ararsın.Ve üretici firmaların 1000km ye kadar niye aşırı sürati tavsiye etmediklerini komprösörü düşmüş grankından sibopundan ses gelecek olan motoruna bakıp anlarsın.Sana katılıyorum ben de moooootttttooooooorrrruummddddaaaannnn çooookkkk memmnunum... Ama insaf altındaki 150cc lik bir motor ferreri değil.iyi,keyifli ve kazasız sürüşler...

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    nurguldemirbay bence bir yanlışın var km saatleri en az %10 yanlış çıkarıyor yani senin 20 km'de 200 metre değil 2 km fazla göstermesi lazım eger senin dediğin gibiyse 50,000 makine içersinden bir tek senin makinenin km saati doğru çalışıyordur.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

nvd27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    saLcano yy150-t4
    Alıntı kahraman34 adlı üyeden alıntı
    nvd27 ben yayla mah. oturuyorum senin bahsettiğin havuzlu birkaç site var bu civarda hangisini diyorsun, meslek lisesine yakınmısın. buralarda pek as125t göremedim.
    ben yayla ışıklardan tuzlaya doru inerken çınardan sağa sapınca ilerdeki gs sitesne gelmedn soldaki 2 beyaz bina var ordaki sitede oturuyom.. yeternce açıklayıcı olmştur heralde

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı orcunemre adlı üyeden alıntı
    kartal 23 arkadaşım,sen öyle 780 km deki rodajı açılmamış motorla 110-115 yapmaya devam et çünkü 3000-4000li km.lere ulaştığında bu hızları çok ararsın.Ve üretici firmaların 1000km ye kadar niye aşırı sürati tavsiye etmediklerini komprösörü düşmüş grankından sibopundan ses gelecek olan motoruna bakıp anlarsın.Sana katılıyorum ben de moooootttttooooooorrrruummddddaaaannnn çooookkkk memmnunum... Ama insaf altındaki 150cc lik bir motor ferreri değil.iyi,keyifli ve kazasız sürüşler...
    cevap : bu motorların rodajı 300km de dolmuyormu... ve ben esenyurt kağıthane arası gidip gelmeye başlıyacağım... bu olayı 1 kez yaptım. denemelik. mecburen otobanı kullanıcam ama tavsiye edilen hız sınırı nedir. 70km değildir. çünki günlük 70km

rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Kardeşim ne hız sınırı ya bas gitsin 700 olmuş rodajmı kalmış artık. Motorlara artık magnetik yağ koyuyorlar ilk yağı çıkardınmı sorun yok zaten motor iki yıl garantili yağsız bırakma yeter.
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

murat977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    merhaba arkadaşlar, öncelikle forumu yaklaşık 1 aydır inceliyorum özellikle bu başlığı ve sonunda bende T1 almaya karar verdim, peşin fiyatına taksitli kampanyası cazip geldi, forumdan faydalı bilgiler edindim bunun için emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. dün ikitelli bayisine gidip motoru inceledim, 3 arkadaş gittik ve hepimiz almaya karar verdik istanbulun trafik stresi başka türlü çekilmez ve yakıt tüketiminin ekonomik olması çok güzel tabii motorun verdiği heyecan ve özgürlük duygusu bambaşka, asyanın T1 ini tercih etmemin nedenleri; trafikte göze çarpan bir cüsseye sahip olması birazda havalı gözükmesi, performansının benim gibi yeni başlayacak biri için yeterli olması, uygun fiyatı ve taksitli kampanyası, servisi biraz sorunlu galiba sizin yazdıklarınıza göre ama düzelir inşallah adamlar bayaa satıyor, en azından ucuz ve bol yedek parçası, büyük servisleri var, kışın gelmesiyle birlikte kullanım zorluğundan kaynaklanan motora azalan talep benide düşündürmedi değil lakin yaza fiyatların artmasından ve peşin fiyatına taksitli satışın olmamasından endişe duyduğum için bu vakitte motoru alacağım yarın bayiye gidiyorum ve bende aranıza katılıyorum diğer arkadaşlarımla gerçi çözmem gereken park sorunum var sokakta bırakmak istemiyorum hem önümüz kış hemde malum hırsızlık olayları adamları halat, zincir, durduramıyor, hele bi alıyımda çözerim bir şekilde kapalı bir yer ayarlarız artık. scooter çok hoş malzemesi dandik olsada o fiyata anca bu, frenler disk 9.5 hp yeter bana, forumda dolaşırken ceetanın 150T-2 ve 150T-3B modellerini gördüm fiyatlari iyi hemen hemen asyanın T1 i ile aynılar ama servis sorunu var galiba satanların ismi cismi belli değil http://www.akinayticaret.com/ istayan arkadaşlar siteyi incelesinler, gerçi ben kararımı çoktan verdim AS 150 T1 iyi günlerde kullanın

Teşekkürler, unutmadan önümüz kış malumunuz yerler uzun zaman ıslak olcak T1 lastikleride ıslağa pek gelemiyormuş anladığım kadarıyla, gerçi çoğu scooter sevmez, bizim lastikler 4,00-12 pekte ufak değil bu güzel lakin lastiğin yapısı kuru zemin için, şöyle ucuza kışlık lastik düşünüyoruz arkadaşlarla, en kaba tabiri ile tırtıklı lastiklerden nereden ve kaç liraya bulabiliriz konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar haberdar ederse sevinirim...

cafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Murat öncelikle hoşgeldin ve hayırlı olsun.
    Lastikler Dunlop marka ve fiyatı (çifti) 150YTL. Damlanın merdivenköy servisinden alablirsin. Orginal lastiklerden biraz ufak ama yol tutuşu mükemmel özellikle ıslak zeminde. Sonuçta canından kıymetli değil eğer yağmurda da bu motoru kullanacaksan.
    Bizim lastiklerin birebir ölçüde olanını ben bulamadım o yüzden bu lastilerden aldım ve memnunum. İki kişi bindiğimizde de kasislerde sürtme olmadı bazı arkadaşlar olduğunu söylüyor ama benim başıma gelmedi.

hakimamca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG250-4

asya 150 t1

Değerli arkadaşlar, bütün formu sayfa sayfa okudum, gördüğüm kadarıyla aramızda t1 konusunda oldukça deneyimli arkadaşlar var. İlk motorumu alacağım ve t1 düşünüyorum tabi maddi durumlardan dolayı ikinci el bir t1 almak istiyorum. acaba bulduğum T1' i test edecek ve bana motorun alınıp alınmayacağı belirleyecek arkadaşlar çıkar mı? Ben istanbul ortaköylüyüm. Eğer bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa ulaşımlarını da sağlayabilrim. saygılar...

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    km saati çalışmıyor sizce telimi kopmuştur,bilen arkadaşlar varmı acaba kendim yapacak kadar basitmidir yoksa servise götüreyimmi.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    kahraman 34,km saatinin dogru calışıp çalışmadığını sadece bir kez test ettim .dedeğim gibi ondan da 20 kmde arabanınkinden 200 metre fazla yazıyordu.
    yine de yakın zamanda 2.denemeyi yapacagım.ama bir kez farklı ikinci kez farklı gostermez herhalde.benım şimdi tek sorunum sol swichin sürekli bozulması 3 kez servise götürdüm 3 kez bozuldu.olsun yine götüreceğim.haftasonu ehliyet sınavına girecegım biran once ehliyeti alıp bu arada rodaj suresini de tamamlayıp istanbula motorla gitmak istiyorum (sapancadan)herkese kazasız belasız sürüşler

orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    kahraman34,büyük ihtimal km telinin göstergeye giren ucu kopmuştur.Tamiri yok ama yenisini takması da çok zor değil.
    Nurguldemirbay arkadaşım,illakide km göstergesinin doğruluğunu test etmek istiyorsan,arabayla falan kıyaslamayı boşver,otoyollardaki km sıfırlama taş ya da tabelalarını kullan.otomobille kıyaslamayla falan doğru sonuca varamazsın.Mercedesin bile ibresinde belli bir miktar sapma oluyor,bence sen gerçek mesafe ile kıyasla..fren müşürleri aynı zamanda ilk çalıştırma müşürü görevi gördüğünden ve içlerindeki pirinç aksam çok zayıf olduğundan çabuk bozuluyor(özellikle en sık kullanılan arka).Çanakkale servis yeni modellerde müşürlerin farklı olacağını geldiğinde yenilerle değiştirilebileceğini söylüyor.

as_sceptic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu forumu takip ederek ben de iki ay once AS125T aldim. Hicbir sorunu yok. Tıkır tıkır çalışıyor. Bayanlara duyurulur: Bir bayan olarak da hiç sıkıntı çekmiyorum. Hatta herkes gülümseyip geçiyor. Herkese tavsiye ederim. Şirin bir Motor almak isteyip de ucuk fiyatlardan dolayı alamayanlar bence AS 125 T alsın. Ben siyah aldım.. Sarısı da çok güzel Önümüzdeki yaz inşallah bayan sürücüler daha da çoğalacak..

holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    as125t yaz kış binerim 6700km ve devam ediyorum

murat977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    T1 ile bugün 2. günüm 100 km yol yaptım henüz motora alışma safhasındayım ama hiç yabancılık çekmedim, dün motoru teslim aldığımda ufak bir sorunla karşılaştım motor zor çalışıyordu ve dengesiz çalışıyordu sorun benzini emen memenin tıkanmasıymış neyse usta 1 saat içinde halletti şimdi saat gibi, maximum 50-60 yapıyorum bazen gaz vermek gerekiyor malum trafikte hayatta kalmak için, rodaj bitene kadar motoru zorlamamakta kararlıyım daha sonraki performansından prim vermemek için ortalama 40 km ile en sağda takılıyorum şimdilik sorun yok inşallah hep böyle olur hepimiz için, çok güzel bir paylaşım ortamı neyse dışarıda yağmur başladı T1 i yeni anlaştığım kapalı garaja çekicem arkamdan ağlar sonra

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Soğuk havalarda motora binip binmemekte kararsızdım ama sanırım bineceğim... Yazlık montum artık işe yaramıyor, kışlık mont da almayı düşünüyorum. Kışlık montların altına normal bir şeyler giyince (mesela t-shirt veya ince bir kazak) rüzgardan olduğu kadar soğuktan da koruyor mu? Yani mesela bazı kayak kıyafetleri ince de olsa müthiş sıcak tutuyor, özel kumaşları var. Bu montlar da bu şekilde soğuktan koruyor mu bilen var mı?
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    murat977 hayırlı uğurlu olsun... motorun lastiklerini bende değiştirmeyi düşünüyorum eğer tam ölçülere sahip lastik bulabilirsen banada haber verirmisin...
    cemilkaynak@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsin... 300km. bakımda dikkat et.. çıkan problemleri bir kağıda not al... bakımda hepsini tek tek yaptırt... yoksa çok sıra var diye sallamaya çalışırlar...

PascalNouma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar selam ! Adım Hakan, Bende yaklaşık 3 aylık bir T1 kullanıcısıyım. Genellikle foruma izleyici olarak katılıyordum. Sizlerin tecrübelerinizdende oldukça yararlandım.
    Motorumdan şimdilik çok memnunum, bana hiç problem çıkartmadı. Yalnız bende lastikler konusunda biraz şüpheliyim. Bu konuda biraz araştırma yaptım. Dunlop kullanan arkadaşların aksine ben Metzeller lastikler konusunda daha olumlu şeyler duydum. Bu arada lastiklerimizin ebatları: arka 130/70-12
    ön 110/90-12 olmalıymış. Bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşlar lutfen fikirlerini söylesinler.

Herkese kazasız belasız mutlu günler diliyorum. Hakan.

Motosikleti
    AS 150 T
    Asya'nın Anadolu ve Avrupa yakasındaki servislerinde periodik bakımlar için ne kadar ücret talep edildiği ve bu ücret karşılığında ne yapıldığı hakkında bilgi alabilirmiyim? Teşekkürler.
    Levent

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Arkadaşlar bende yazdıklarınızı baştan sona okudum ve önümüzdeki ay as 150 T almayı düşünüyorum fakat kullanan arkadaşlara bişi sorucam acaba yakıt sarfiyatı + gidişi vs. yani fiyat-performans olarak nasıl.Bilgi verirseniz ii olur Teşekkürler...

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler