Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    Okşayınca ses çıkartmıyo Mecburen hafiften bir tekme atacak...

teşk. dostum... tabi okşayınca anlaşılmazzz...
    motoru sehbaya alınca çalıştırdım ve biraz gaz verdim eksozdan geldiğini anladım... gazı biraz yüklenince içinde sanki bir vida çokmışta birleşmiş parçalar zırıltı yapıyo gibiydi...

motorumu satıyorum.. nakit sıkıntım yüzünden... arkadaşıma satıyorum... artık hayırlısı olsun... herkese kazasız belasız sürüşlerrr...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı asya09 adlı üyeden alıntı
    beyler asya motor battı diyorlar doğrumu
    bir banka el koymuş da diyorlar doğrumu ?

nowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1
    Arkadaşlar ASYA'nın satıldığı doğru.Bugün Damla motor'a sordum,Rowenta'nın sahipleri satın aldı dediler.Panik yapmaya gerek yok,burası neticede muz cumhuriyeti değil.şirketler el değiştirebilir gayet doğal bir durum.Kimse ortada kalmaz.

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Merhaba arkadaşlar.Benim T-1 bugün itibariyle 3200 km.De.Engebeli ve bozuk yollarda kullandığım için kayışı değiştirmeyi düşünüyorum. Bilgisi olana arkadaslar orjinal yedek parcası olan kayıştan mı almalıyım?Veya daha sağlam ve performansı yükselten başka markaların kayışları var mı?Fiyatları nasıl?Bu sorulara yanıt arıyorum.Teşekkürler.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Asya'nın el değiştirmesi demek daha iyi bir yatırımcının gelmesi demektir. Bence iyi olmuş, Asya kullanıcıları daha rahat edecektir. Yeni yatırımcı atılım yapmak için ve yatırım yaptığı markayı daha ileri taşımak için güzel şeyler yapacaktır. Bence bu kötü değil, iyi haber.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    ASYA T1 in kaç litre yag aldigini bilen varmi beyler tesekkürler
    Stavros fm Istanbul

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stavro adlı üyeden alıntı
    ASYA T1 in kaç litre yag aldigini bilen varmi beyler tesekkürler
    0,8 litre alıyor yani 800 ml...

Kartal23 hayırlısı olsun ne diyelim...Umarım elin bollaşınca daha da iyi bişey alırsınMotoru sattın diye uğramamazlık etme topice

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar.Benim T-1 bugün itibariyle 3200 km.De.Engebeli ve bozuk yollarda kullandığım için kayışı değiştirmeyi düşünüyorum. Bilgisi olana arkadaslar orjinal yedek parcası olan kayıştan mı almalıyım?Veya daha sağlam ve performansı yükselten başka markaların kayışları var mı?Fiyatları nasıl?Bu sorulara yanıt arıyorum.Teşekkürler.

foresight kusura bakma senin soruna cevap veremedim acil çıkmam gerekti...Şimdi gelelim senin soruya,sizin serviste kayış ücretli mi değiştiriliyor önce onu öğren(İzmir de ücretsiz,İstanbul ve diğer çoğu ilde ücretli olduğu için diyorum) eğer ücretsizse değiştirt gitsin...Ama yok eğer paralı değiştiriyorlarsa hiç değmez orjinal kayıştan taktırmaya çünkü çok kalitesiz bir kayış,ona vereceğin parayla daha iyi daha sağlam bi kayış alabilirsin...Daha sağlam kayışlar var yani Fiyatları da çok değildir,duyumlarıma göre çok emin olmamakla birlikte 15 ila 30 ytl arası kaliteli bişey alabilirsin diye biliyorum tabi bu yaşadığın yerdeki fiyatlara göre değişir...Benim şimdiye kadar bir çok kez kayışım değişti 1 kere koptuğu için değişti diğerleri zaten sağolsunlar yıpranınca hemen değiştiriyorlar yıprandığı için değişti,ama dediğim gibi her servis aynı değil.Eğer parayla değiştiricekseler dışardan al kayışı,servistekilere de söyle kayış örneği versinler,bizim bi çok arkadaşımız kayış yüzünden yolda kaldı ondan korkuyorum dersin,yardımcı olucaklardır yoksa neden bizde kayış varken dışardan alıyon muhabbeti yapabilirlerOnlarda biliyo kayışların kaliteli olmadığını ama...Bu arada 5.000 km olmadan kayışlarınızı değiştirin arkadaşlar daha fazlası her an yolda kalma riskini de beraberinde getirir,tabi eğer daha kaliteli bir kayış kullanıyorsanız bu süre biraz daha uzayabilirBizim asyanın kayışları için geçerli söylediğim şey

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    0,8 litre alıyor yani 800 ml...

Kartal23 hayırlısı olsun ne diyelim...Umarım elin bollaşınca daha da iyi bişey alırsınMotoru sattın diye uğramamazlık etme topice

dostum ben hep burada olucamm... yarın motoru vericem ve asyamda yarın saat 11 gibi ayrılacağım....

ben hep burada olucaamm....
    arkadaşlar eğer motorunuzun çekişi düşmeye başladıysa ve arka tekerin oradaki asya yazan yuvarlak yerden bir zırıltı gelirse henem servise gidin ve kayışı değiştirin... kayışın kopmasına en fazla 10km kalmıştır demektir... cumartesi başıma geldi... motoru satmadan kayışını değiştirdim... yanlız bu kayışlar aman allahım.. parçalanmış halini görseniz kafayı yersiniz... lastiği kayışın bulunduğu yerden toz ve parçacıklar halinde çıkarttık ustayla... ve gözlerime inanamadım... bu kadar mı kalitesiz olur bir kayışşş..
    bu yazımı okuyan asya kullanıcısı arkadaşlarım... yazdıklarımı yabana atmayın yoksam benim gibi 3km motoru itmek zorunda kalırsınız...

evet millet motorumun kayışını değiştirdikten sonra neredeyse 20km hız farketti... eğer motorunuz çok yakıyorsa kayıştandır diyorum... kaliteli kayış farkediyor... kayış fiyatı 35ytl... ama markasini hatırlamıyorum...

motorumun şu dakika itibari ile anahtarlarını teslim ettim...
    Teslim Alma Tarihi = 21.07.2005 Saat 22:00
    Satış Tarihi = 31.07.2006 Saat 12:10

üzerimdeki elbiseler aynı elbiseler şirkete gelince farkettim... bu kadarmı tesadüf olur...

Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    motorumun şu dakika itibari ile anahtarlarını teslim ettim...
    Teslim Alma Tarihi = 21.07.2005 Saat 22:00
    Satış Tarihi = 31.07.2006 Saat 12:10

üzerimdeki elbiseler aynı elbiseler şirkete gelince farkettim... bu kadarmı tesadüf olur...
    Hadi bakalım alanada satanada hayırlısı olsun...Tam 1 sene 10 gün az değil...Umarım daha iyilerini alırsın dostum,hiç sıkma canını.Olanlar gerçekten de büyük tesadüf,tam geçen sene bu ay alıp bu sene bu ay satman,üzerinde aynı elbisenin olması...

Bende motorumu satılığa çıkartmayı düşünüyorum aslında,artık vitesli bir motor düşünüyorum yavaş yavaş vitesli ve daha büyük cc li motorlara geçmeyi istiyorum...Bakalım kısmet...Bi kaç gün içinde benimde ilanımı görürseniz hiç şaşırmayın

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    forrap

teşk... hayırlısı olsun... bende asyamı alırken bu kesmez seni belirli bir zaman sonra değiştirirsin demişti arkadaşlarım şimdiki hevesime baksana... HYOSUNG GT250R

ben önümüzdeki nisan ayına kadar motor almamaya çalışacağım... fuar zamanı motorunu değiştirmek isteyenler oluyo onlara bakıcam ve 2007 yazında grenajlı bir makine düşünüyorum... HYOSUNG GT250R almayı planlıyorum.. 2.el...

Benimde aklımdaki motor Hyosung gt 250 r ama bunu satayım bi vitesli alayım diyorum önce mesela ybr Asıl sebep para,benim 250 r ı almam için kredi çekmem lazım,onu da şu an düşünmüyorum...Elim daha bollaşınca 250 r alırım diyorum,o zamana kadar ybr alabilirim t1 i satıp.Bakalım,şu an hala tam olarak karar veremedim

Bu arada sen motorunu ne kadara sattın?Arkadaş dedin ama yinede bi sakıncası yoksa kaça verdiğinide söylersen sevinirim...

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    motorumu 1,350 ytl ye sattım... sağ tarafa yatırdığım için sağ reflektör kırıldı. ve artçının ayağını koyduğu yer biraz sürtünmeden dolayı aşınmıştı... bunun yanında birde eksoz dan zırıltı geliyordu... arkadaşım bunları kabullendi bende sattım motoru.. bu gün noter devrini yaptırdım.. noter (çağlayan) 103 ytl aldı....onuda arkadaş ödedi... bana sadece allah kazasız belasız sürmeler dilemek kaldı...

forrap dostum benim de 0 alacak kadar param yok ama ben nisan ayına kadar beklemeyi düşünüyorum... fuar da yeni model motor alanlar motor değitirenler falan derken 2. el temiz GT250R bulursam alıcam... şu anda 2. eli 5000-6000 ytl arası...

Alıntı foresight adlı üyeden alıntı

merhaba... benim motor kayışı resmen parçalamış... yani hepimizin motorundaki kayışlar bence 3000km bakımda kaliteli kayış ile değiştirilmeli... servistekiler de çin malıdır.. ama kaliteli diyebilirler... bence dışardan sizin temin etmeniz daha iyi olacaktır... kayışların bir numarası var.. o numarayla gidip ASYA 150T1 kayışı diye yeni ve kaliteli bir kayış taktırabilirsin... ve motorun performansını hemen farkedersin... ben kaliteli kayışla değiştirdim 35ytl ye ve motor 20km hız farketti... son zamanlarda 90km ye artık motor zorlanarak geliyordu ve yakıt sarfiyatı da artmıştı... bütün ASYA motor kullanıcıları kayışlarını 3000km bakımda kaliteli kayıla değiştirmeliler...

Motosikleti
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı

merhaba... benim motor kayışı resmen parçalamış... yani hepimizin motorundaki kayışlar bence 3000km bakımda kaliteli kayış ile değiştirilmeli... servistekiler de çin malıdır.. ama kaliteli diyebilirler... bence dışardan sizin temin etmeniz daha iyi olacaktır... kayışların bir numarası var.. o numarayla gidip ASYA 150T1 kayışı diye yeni ve kaliteli bir kayış taktırabilirsin... ve motorun performansını hemen farkedersin... ben kaliteli kayışla değiştirdim 35ytl ye ve motor 20km hız farketti... son zamanlarda 90km ye artık motor zorlanarak geliyordu ve yakıt sarfiyatı da artmıştı... bütün ASYA motor kullanıcıları kayışlarını 3000km bakımda kaliteli kayıla değiştirmeliler...

Peki bu numarası ne bilyor musun?

FORRAP;KARTAL23 teşekkürler,sağolun.Arkadaslar bir kaç sorum daha olacak.Cevaplarsanız sevinirim.
    Gecen gün motorun hava filtresini temizlemek için çıkardım.Hortumun filtrenin dış plastiğine girnyeri ayrılmak üzereydi yapıştırdım.Ve filtre yağlanmış bir haldeydi.Bu motora arabalarda kullanılan performans hava filtresi kullanılabilir mi?Karbondan olanından.Bu filtre arabalarda 4-6 bg güce etki ediyor.Diğer bir sorumda motorda Asya yazan siyah yerde yani kayısın icinde bulundugu yerde yağ var mı burası acılıp tekrar kapatıldığında yağ ekleniyor mu?
    Arkadaslar bilen varsa cevap versinçŞimdiden yardımlarınıza teşekkürler. Sağolun.

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    foresinght

numarasını bilmiyorum çünki benim motorun kayışı o kadar yıpranmış ve parçalanmıştı ki numara silinmişti.(motorum 3.650 KM deydi)...resimlerini buraya atarım... ibret olsun...

kayış numarasını teknik servisten sorabilirsin...

hava filitresini gördüysen üçgen biçiminde bir hava filitresi var... bu filitrelerin performans tarzı olanları varmı bilmiyorum.. hava filitreni yanına al sirkeciye bir git istersen sor soruştur...

kayışın bulunduğu yerde yağ yok... orası boş... zaten diğer bir ucunda lastik ten bir ufak filitreli boru var... yan ayağın açıldığı yerde.. gördün mü hiç... o lastik bölüm vidalı... metal gövdey le plastiği bağlayan kement şeklindeki demiri birleştiren vidayı sök ve plastiğin yuvarlak ucunda sünger filitreyi yıka... ama bulunduğu plastikten sökme süngeri sökersen takamayabilirsin... musluğu tanzikli açarak yıka...
    Bu anlattığım bölüm kayışın hava alma bölümü... motor seyir halindeyken plastiğin olduğu yerden kayış boşluğuna hava girer ve kayışı soğotur... lastikteki sünger filitreyi rutin olarak yıkarsan hava boşluğuna hava rahat giriş çıkış yapar ve motorun kayışı çabuk yıpranmaz...

Motosikleti
    AS150T
    arkadaşlar valla bende de as 150T var kasımdan beri kullanıorum 120 130 km deyken gerçek km si 100. kardeşimde honda 600F var onunla yolda giderken karşılaştırdık kardeşim 40 km hızla giderken benim motor 55 km civarını gösteriyor.ve 1 depo benzinlede 180 km civarı yapıyor.

Compass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silver Wing 600
    Damla Motor ile daha once tartistigimdan bahsetmistim, hicbirseyi garantiye sokmak istemedikleri ve her mudahale icin 20 ytl iscilik ucreti istedikleri icin. Bir daha size gelmiyecegim dedigimde, sen karsiya Ege Motor'a git de gor gununu diye, orayi da kotulemislerdi.

Herneyse, size son yasadiklarimdan bahsedeyim. 5800 km civari 30 YTL'ye kayis degismisti, gecen Cuma sabah motor 7500 km.de iken Omerli civari yolda kaldim, kayis daha 2000 km gitmeden kopmustu. Paket lastigi taktilar herhalde diye dusunmeye baslamistim. Ugraslar sonucu Cumartesi motoru bir tamirciye cektim, kayis parcalanmis haldeydi, ilginc olan kayisin markasi kaliteli oldugu soylenen Bando diye bir marka oldugu uzerinden zor da olsa okunuyordu. Usta bu kayis bu kadar cabuk kopmaz dedi, tek aciklamasi senin motora cikma kayis takmislar dedi. Eger bu marka gercekten kaliteli ise tek aciklamasi bu, ben motora yalniz biniyorum 80 kg. civariyim, motoru da cok zorlamamistim, hatta koptugu sirada rampa asagi iniyordum, sabah oldugu icin hava da cok sicak degildi henuz.

Bundan sonra peryodik bakimlar disinda servise gitmeyi dusunmuyorum, her turlu arizada disarida isinin ehli, musteriye saygili ustalar var onlara gidecegim, parca bulmak da sorun deil Sirkeci'de her turlu parca servisin yari fiyatina mevcut bulunuyor.

Yolunuz acik olsun.

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    selamlar arkadaslar
    150 T1 in kayis numarasini ögrenen oldumu

sirkeciden almak istiyorum tabii bulabilirsem
    Stavros fm Istanbul

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    abı bu kayıs olayı benı ıyıce germeye basladı
    kız arkım aldı benım pırpır 3600 kmde sımdı..
    ama servıse guvenmıorum ne zaman bıraksam daha beter oluo motor:(
    mondıalın kayıstanmı taktırsam dıcem
    dımyata pırınce gıderken evdekı bulgurdan olmayayım dıorum
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler