Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA 19 A
    neyse ist damladan başka gıdecegım bır servıs varmış.yakın bır tarihte bızım kırmızı kızı getıreyım.akin11 yazdıgını okudum.dedıgın dogruysa bu adam asyanın muduruyse epey konuşacagım var bu adamla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaslar asya servisleri malesef her yerde aynı bende motorumu baska bir servise goturuyorum bir çok bakımını kendim yapıyorum ama yapamadığım takıldığım alet edavatın eksik geldiği yerde doğru servise.

Motosikleti
    as gy200
    sen istanbulda damla servısıne gel.bandırmayı mumla ararsın

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    bence bu motorlar çinli scooterların içinde en sağlamlardan biri
    No Manita No DIRDIR ONLY MAKARA ONLY GIRGIR

Ya benim motor devamlı bobin yakıyor neden olabilir acaba?
    Akü şarj olmayınca bu sefer motoruda çalıştıramıyoruz:D

Motosikleti
    as gy200
    konjektorunde bır arıza olabılır.iyi bir ustan varsa ona gotur hemen yapar.akü anladıgım kadar yuksek gelıyor.oda ateşleme bobini yakıyor.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    sevgili asyacılar bugun motorumu damla motor servisine götürdüm,onlara son bir şans vermek için.

hava filtresi+yağ+buji değişimi yaptırdım. bir de motordan gacırtı gibi bir ses geliyordu onu da bayaa bir sökerek çözdüler motorun alt kısmını..(aktarma organlarını filan gördüm,kayışını gördüm küçücüktü ) bir de fren ayarlamalarını yaptırdım. ha bir de kilometre telini yağladılar çünkü önden bir ses gelmesine neden oluyordu..

bu seferki gidişimde iyi muamele gördüm gibiydi. 75ytl verdim hepsine.. sanki kazık yemedim gibi geldi bana.. (gerçi bir kaç olumsuz detay var ama onlar da olur artık) sizce de rayici bu mudur bu yapılan işlerin, yoksa bana fahiş fiyat mı çektiler?
    ne kadar dönersen dön, popon yine arkandadır... :queen:

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili asyacılar bugun motorumu damla motor servisine götürdüm,onlara son bir şans vermek için.

hava filtresi+yağ+buji değişimi yaptırdım. bir de motordan gacırtı gibi bir ses geliyordu onu da bayaa bir sökerek çözdüler motorun alt kısmını..(aktarma organlarını filan gördüm,kayışını gördüm küçücüktü ) bir de fren ayarlamalarını yaptırdım. ha bir de kilometre telini yağladılar çünkü önden bir ses gelmesine neden oluyordu..

bu seferki gidişimde iyi muamele gördüm gibiydi. 75ytl verdim hepsine.. sanki kazık yemedim gibi geldi bana.. (gerçi bir kaç olumsuz detay var ama onlar da olur artık) sizce de rayici bu mudur bu yapılan işlerin, yoksa bana fahiş fiyat mı çektiler?
    hava filtresi yag degisimi ve buji degisimi basit.. hatta kendin bile yapabilirsin 2kere izlesen
    oyuzden 75 biraz pahali gibi ama motoru soktuler o ses olayina filan baya kastilar diyorsan olabilir fren ayarlari filanda varmis.. yani normal sayilir fiyat

Motosikleti
    as gy200
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ustama sordum hava filtresi 10 ytl yag 15 buji 7 ytl motoru soksen sadece dıyor ust kapagını acarsın diyor oda o kadar işcilik alınmaz zaten bu paçalar işliklı fiyatları dıyor.kararsızın:D

Motosikleti
    as t1
    t1 ci ler abi hava filtresini nasıl söküyorsunuz hava filtresi sizinde bildiğiniz gibi çok pis bir yerde ne el giriyor ne anahtar kendim değiştirmek istiyorum motor alındığından beri 2. hava filtresi ve kesin bununda miladı dolmuştur yenisiyle değiştirecem nasıl sökerim illa motorun eteğinimi çıkaracam?
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    as gy200
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    t1 ci ler abi hava filtresini nasıl söküyorsunuz hava filtresi sizinde bildiğiniz gibi çok pis bir yerde ne el giriyor ne anahtar kendim değiştirmek istiyorum motor alındığından beri 2. hava filtresi ve kesin bununda miladı dolmuştur yenisiyle değiştirecem nasıl sökerim illa motorun eteğinimi çıkaracam?
    hava filtresı için once arka stop ordakı maşpielle sonra hava filtresının ordakı maşpiyelı sokmen lazım.ama cok dikkatlı olmanlazım yoksa tırnakları kırarsın.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    Alıntı akin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustama sordum hava filtresi 10 ytl yag 15 buji 7 ytl motoru soksen sadece dıyor ust kapagını acarsın diyor oda o kadar işcilik alınmaz zaten bu paçalar işliklı fiyatları dıyor.kararsızın:D
    bana da birazcık işçilik ücreti fazla geldi gibi..

neyse en azından fahiş fiyat olmamış.. biraz kazık yemişim (polyanna misali cümle)

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ben on lastiğin yonunu değiştirtdim,on arka fren ayarı yapıldı zıra lastik sokum takımından sonra onden ses gelmeye basladı arkada cok sıkı kaldı, motul marka motor yağı değişti, şanzuman yağı değişti, ön amortisör yağlarını eklettim. hepsi 53ytl

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    asyacı dostlarım, anladım ki; damla motor son şansını iyi kullanamamış pek.. (özellikle işçilik ücretinden)

Motosikleti
    as gy200
    damla hangi şansını iyi kullanmışkı....

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla ben servısımden o kadar cok memnunum kı anlatamam Bunu cıddı dıyorum asla kendım yada baska bı ustaya goturmem fıyatlar yasal ve makul..En basıt ornek ben motoru alalı 2 sene olcak halen daha yagı 15 ytl ye degısıyorum...Bır kere bılmıyorum ıscılık ucretı verdıgımı Valla ıyıkı İbrahim ustam var
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    nitious81 senın ustan motora ne marka yağ koyuyor acaba merak ettim de?

Motosikleti
    as t1
    asya özel motoryağı kullanıyordur ben yeni castrol aldım 1 lt 18ytl
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya özel motoryağı kullanıyordur ben yeni castrol aldım 1 lt 18ytl

Doğru Esso Marka sanırım...

Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    as gy200
    motor yagı castrol olacak cok fark edıyor.bır ara asya kendı ısmıne yag cıkarmıştı oda cok randıman vermıştı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler