Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    SuperDude, 700 gr yağ alır. götüreceğin yağ fazla bile gelecektir.
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JoJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 T1 haojin Asya Motor
    Arkadaşlar merhaba,

cumartesi damla servise gittim göztepeye tamir icin ama klasik yine birsey yapmadilar ve fis fis yapıp beni gonderdiler acaba bu arak diskten gelen sesi nasil yok edebilirim bilen var mı baska carem kalmadı benim orada halledemeyecekler. Lutfen bilen yada care bulan yazsin yoksa delirecegim uyuz oldum.

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Bu tür Motosiklet kullanan arkadaşların dikkatine. gönderdiğim resimdeki bölgenin altında bulunan yerde UCU TAPA İLE KAPATILMIŞ bir taliye borusu var. Bu boru nun içi sizlerde muhtemelen benzinle yağ karışımı bir sıvı ile dolu. İşte bu sıvı burada biriktikçe boşaltmak gerekiyor. Aksi taktirde burası dolunca bu sıvı hava filitresinin içine ğidiyor daha sonrada motorda istenmeyen yağ lekeleri falan oluşuyo. Kullanan arkadaşlar bi kontrol etsinler dolu ise bu sıvıyı boşaltsınlar.
    [img][img=http://img24.imageshack.us/img24/4073/19te.th.jpg][/img]

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Arka Fren hakkında benim kadar uğraşan yoktur herhalde. Hergün servise uğrarım işim olsada olmasada zira servis ustası arkadaşım olur. Hatanın fabrikasyon olduğu kesin biz çok uğraştık ama tamamen olmasada sesi kestik. Şimdi sadece motoru geri ittirdiğimde geliyor ama ben yinede satıcı firmayı arada bir sıkıştırıyorum. Yeni parti malların üzerinde ne geleçek onu bekliyorum fren merkezleri değigşikse yenilerinden taktıracağım.

lesvos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun 300 ve 100o bakımlarında konulan yağ servis tarafından mı gerçekleştiriliyor, ya da yağı biz mi yanımızda götürüyoruz? ayrıca tavsiye edilen en iyi yağ nedir ? bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar* malum motoru korumanın en iyi yanı uygun yağı kullanmak.

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    lesvos,
    yağ konusunda şunu söyleyebilirim. Girin bi türkpetrdl istasyonuna castrol GPS 4T (15-50) bir litrelik yağ alın (5 ytl ye aldım ben) koyun motorun bagajına servise öyle gidin, ustaya da söyleyin bu yağı koyun motora diye.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı rainmans adlı üyeden alıntı
    lesvos,
    yağ konusunda şunu söyleyebilirim. Girin bi türkpetrdl istasyonuna castrol GPS 4T (15-50) bir litrelik yağ alın (5 ytl ye aldım ben) koyun motorun bagajına servise öyle gidin, ustaya da söyleyin bu yağı koyun motora diye.
    YAĞ konusunda bildiğim kadarıyla 15-40 değil, 10-40 yağ kullanılması gerekiyor. Bir yanlışlık olmasın diye söylemek istedim. Ama Castrol iyidir, Mobil de olabilir. 4 zamanlı motor için ve scooter için diye üzerinde yazan castrol yağlar var ama bunlar 20-40. Bunlardan almayın, bizim motorlarda kullanılan yağ 10-40. CAstrol'un 10-40 yağlarını tavsiye ederim.

Bugün ben de yağ değiştirdim. Rainmans'ın dediği gibi 800 ml kadar yağ koyuldu. Serviste kullandıkları yağa güvenemediğim için ben benzinciden alıp kendi yağımı götürdüm. 13 YTL ödedim yağ için. Servisin kendi koyduğu yağı koydursaydım 5 ytl ödeniyor.

300 Km bakıma götürdüğümde bana garanti belgemi de verdiler. Fakat eve geldiğimde aynı zamanda "kullanma kılavuzu" niteliğinde hazırlanmış olan garanti belgesi kitapçığını okuduğumda 300 km bakımda yapılması gerekenlerin listesini gördüğümde çok şaşırdım. Çünkü serviste 300 km bakımının sadece yağ değişimi olduğunu söylediler ve yağı değiştirdiler o kadar. Oysa ki kitapçıkta bir liste var. 300 km bakımda kontrolü yapılması gereken ve temizlenmesi gereken parçalar varmış:

1- Motor yağı değişecek
    2- Sürücü fren donanımı kontrol edilecek
    3- Ön ve arka fren sistemi kontrol edilecek
    4- Lambalar gösterge paneli vs kontrol edilecek
    5- Gidon rulmanları ve gidon kolları kontrol edilecek
    6- Kayış kontrol edilecek
    7- Karbüratör kontrol edilecek
    8- Akü kontrol edilecek
    9- Sübap kontrol edilecek
    10- Motor yağı filtre süzgeci temizlenecek
    11- Süspansiyon sistemi kontrol edilecek
    12- Vida, somun, sıkıştırma elemanları kontrol edilecek
    13- Lastikler kontrol edilecek (kabak mı değilmi diye değil herhalde. Lastik ve mekanizmasından bahsediyor olmalı...)
    14- Ateşleme bujisi kontrol edilecek

Özet olarak, bunların hiçbirini kontrol etmediler, sadece yağı değiştirdiler, motorun hiçbir yerine bakmadılar.

Bir dahaki serviste gerekli listeyi yanımda götürüp tek tek madde madde başında durup kontrol ettireceğim. Siz de öyle yapın ki sallamasınlar.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    as 150 t-1
    arkadaşlar test ettim onayladım bir depo ile 248 km gitti alet yani sölendiginden çok yakıyo

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    O zaman çok haşin kullanıyor olmalı. Sert gaz vermeler falan olabilir mi? Kullanıma bağlı olabilir. Çok yokuşlu yollar falan... Ya da yanlış hesaplanmış olabilir.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor 6065kmde ortalama 60ykr yakıyor yani bir depoyla 150 ile 175km arasında değişiyor bilgi buarada motor sesine dikkat edin benim sübaplar çarpmaya başladı

gerigelenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 zn
    antika severlere sesleniyorum as 125 t almak üzereyim. görüntüsü falan cok hos geliyor bana.yalnız trabzonda bayisi yok.en yakın samsun.görmeden dokunmadan alacagım için soruyorum. nasıldır iyimidir?
    iki kişiyi taşırmı.

Motosikleti
    as 150 t-1
    arkadaşlar benim alet 1250 de 1 depo doldurdun sayacı sıfırladım 248 i gösteriyodu yolda kaldım göztepeye sordum 2000 e kadar normal dediler savdılar başlarından

"...1000 den sonra rodaj biter dedi herkez eywallah öyle sayılır zaten ama benzin yakmasının düşmesi 2000-3000 arası oluyor ve gerçekten farkedilecek bi düşüş oluyor.
    bunun sebebi de km göstergesinin fazla göstermesidir bence... siz 1200 km yaptığınızı sanırken aslında 1000 km civarı bir yol yapmış oluyorsunuz... (aynı şekilde bende tabii )

forrap, valla haklısın alakasız olduda, ben gene söyleyeyim dedim. neden dersen anlatmak istediğim şuydu; o bozukluk benzin harcamasınıda %20 fazla gösteriyor ;) benim makinada 10 ytl benzinle reelde 80 km gidiyor, demekki km de 125 bin yakıyor ama esas ibreye bakınca 100 bin yakıyo görünüyor... aslında seninkide 80 bin yakmıyordur, falan yani...

forrap, benzin deposu yamuk yumuk bi şekilde ondan herhalde
    valla bende atıyorum benzini, ne yakarsa yakar diyorum. geçen ayara soktum ondan ne yakıyor acaba diye bakmıştım, yoksa pek baktığım yok. benzin göstergesi ortalara geldimi dolduruyorum

aletin yakışını hesaplarken önce depoyu silme dolduruyorum, km sayacını sıfırlıyorum. km sayacı 100km olunca depoyu tekrar silme dolduruyorum. kaç paralık almışsa ondan km ye düşen miktarı buluyorum.

neyse işte, kaymak gibi gidiyor. kaç para yakarsa yaksın, ben aldığım keyfe bakarım. kuryecilik yapmıyorum ki

lesvos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, uzun uğraşlardan sonra bugün t 1' imi aldım..fakat ufak bir problem var, 5 litre benzin koymama rağmen, benzin ibresi yerinden kıpırdamıyor, acaba bu ilk başlarda doğal birşey midir? bu forumda bu tarz bir şey okuduğumu hatırlıyorum da..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    lesvos,

5 litrede ibrenin oynamaması normal değil, en azından bir hareket olması lazım, normal değil. Servise kontrol ettirin.

Tamam, ibre olduğundan farklı gösteriyor ama o kadar da değil yani. Hiç oynamaması anormal.

Arkadaşlar, serviste kulak misafiri oldum, BJK'li futbolcuların birçoğunda siyah 125T varmış. 1 ay önce BJK'li Tümer de Maslak'taki bayiden siyah bir 125 T almıştı. Bugün de Kleberson'un 125T si ile fotoğrafı gazetede yayınlandı. Buraya fotoğraf koymayı bilmiyorum, Fotoğraflar 125T mail grubunda.

EricCartmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    arkadaşlar bu motorlarla her yere gidersiniz ben 2 aydır as 125 t kullanıyorum şu an 3000 bakımım geldi bakım yaptırmaya gidicem. Tek şikayetim söylediklerini aksine biraz fazla yakıt tüketmesi o da belki benim motorumdan kaynaklanıyordur. geçen gün 180 km den fazla yol gittim banamısın demedi
    neyse o leke olayı akünün tahliye borusundan dökülen asitten kaynaklanıyor bende de var ve malesef o lekeler çıkmaz.
    Neyse benim sormak istediğim mevzu MTV ile ilgili. ruhsat çıkarırken verdiğimiz 200 ytl ile aldığımız bi dünya belgenin içine dahil değilmi bu vergi. ben pek anlamıyorum bu iştende eğer öyle değilse borçlumuyuz devlete şu anda.

only_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EricCartmen adlı üyeden alıntı
    ...Tek şikayetim söylediklerini aksine biraz fazla yakıt tüketmesi o da belki benim motorumdan kaynaklanıyordur. geçen gün 180 km den fazla yol gittim banamısın demedi
    ...
    180km? Eric kardes bence sen otoyolardaki 5 km lik bazlarda bi ölç bakalım km sayacını ne çıkacak. Ölçüm sonucunda motorunun gerçekte daha da fazla yaktığını anlayacaksın. Eğer benim motordaki gibiyse senin 180 km nin aslında 145 km olduğunu göreceksin.

Kal sağlıcakla.

EricCartmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    haklı olabilirsin birader. bir ölçmek lazım. birde servislerden çok şikayetciyim asya almayı düşünenler iyi okusunlar. ilk servis 300 km de ve ücret 15 ytl ikinci bakım 1000 kmd ve ücret 30 ytl ki bende 37 tl aldılar hava filitresini değiştirmişler. şimdi 3000 bakımım geldi ve geçti hatta onun fiyatıda 50 ytl ve daha gidince ne kadar hesap çıkaracaklar bilmiyorum. ayrıca doğru dürüst ilgilenmiyorlar ben pendikteki servisi kullanıyordum tenha oluyor diye devamlı iş bilmeyen adamları motorumun başına veriyorlar artık oraya gitmemem kararı aldım.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler