Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ben cogu zaman rodaja uyuyorum ılerde cıkabılcek sorunlara karsı,zaten daha ehlıyetım olmadıgı cok kullanamıorum gerekmedıkcede 50yı en fazla 60 gecmıorum..1 2 kerede mecburen 2 kısı bınmek zorunda kaldım(kız arkım)onun dısında uyuyorum kıtabına,mondıalın yaptıgı ılgınc tabı,bu ındırıme ragmen kar etceklerse bız gecen sene baya bı kazıklanmısız mesela 125t nın 150cc sını 1440ytlye getırıolarmıs(ben oda 125cc sanıodum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Oceans ; dostum 300km bakıma kadar 50-60 arası git 2 kişi binmemeye özen göster fakat bakım yapıldıktan sonra yavaş yavaş motorun hızını arttırmaya başla yoksa sağır olur ve 1000km geldiğinde 80km yi geçemessin... benden tavsiye...

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    bugün motoru çalıştıramadım zaten sol swich bozuk idare ediyordum servise gitmeye vaktim olmadığı için bugün sağ swich de bozuldu motoru çalıştıramadım.
    ayaktan zaten çalıştıramıyorum bir turlu hızlı mı basmıyorum bılmıyorum ama 20 kez denesem ancak bir kez calıştırırım.
    ayaktan çalıştırdıktan sonra da motor gaz almadan 2-3 saniye sonra stop ediyor sanırım bujiler de sorunlu umarım yarın ayaktan çalıştırabilirim de servise götürüp tamir ettiririm. bu arada aranızdan 22 ekimdeki sınava giren varmıydı arkadaslar nasıl sonuçlar

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bende ayaktan calıstırmayı beceremıorum ya bıturlu olmadı..sınava gırdım bende 80 almısım(demekkı b ehlıyet sınavındakı bılgıler hep yetmıomus:D)

Motosikleti
    T1
    selam arkadaşlar benim motorun bazı yerlerin de küflenme ler başlamış bunları nasıl halledeceğim yani bunun bi ilacı felan yokmudur bu küfleri temizleyim motorumu kaldıracağım şimdide korkuyorum acaba koyacağım garajda küfler iyice artarmı özellikle diskler ve vidalar ile koltuğun altında maşalar tamamen küflenmiş daha motoru alalı 2 ay olmadı yaffffff..... ben ne yapacam şimdi....

Alıntı ChatnoiR adlı üyeden alıntı
    yaw asyam beni az daha yolda koyuyodu ama vazgeçti akşam 19:30 sıraları turlarken durmam icap etti ve akabinde motor stop etti, marş a basıp tekrar çalıştırmak istedim ancak sadece "tık tık tık" ve sonra "cızzz" diye bir ses geldi ve şarj göstergesindeki ibre de marşa basınca düşüyordu. sanırım marş motoru yandı (kısa devre), sigortaya baktım sağlam duruyordu. zaten sigorta atsa tahminimce farlar falan da yanmazdı. neyse ayvayı yedim galiba diye düşünürken aklıma ayakla çalıştırmak geldi. o sırada başka bir scooterlı arkadaş yanıma geldi ve "nasıl memnunmusun diye sordu?" durumu anlattım o bir iki denedi çalıştıramadı sonra işi varmış bende adamı çok tutmak istemedim gitti. eh dedim içimden, bi yandan da yine içimden saydırıyorum neyse bi kaç denemede ben yaptım ve alet çalıştı. o an yahu iyiki asya almışım ya sadece marş motorlu olan ve ayakla çalışmayan bir model olsaydı diye içimden geçirdim. sonrasında eve kadar geldim şükür. bir ara damla motora götürüp baktıracağım. sizce sorun ne olabilir ve garantiden tamir ederlermi?

not 1: ayakla çalıştırmayı denemeyenler denesinler sonra yolda kalırsanız "naapcam şimdi ben" dersiniz. ayakla çalıştırma şu şekilde oluyor bilmeyen arkadaşlar iyi okusun: motoru normal çalıştırır gibi kontak açık vaziyete alın, arka freni sıkarken sağ elinizle gaz verin ve ayağınızla ayak pedalına 4-5 defa pompalar gibi basın(tercihan sağ ayak). motor çalışıyor, istediğiniz yere gidebilirsiniz

not 2: ayak pedalını daracık ve öyle iğrenç bir yere koymuşlar ki kafayı yersiniz. genede olması iyi tabii
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...=asya&start=48

nurguldemirbay, praetorian, umarım işinize yarar... ek olarak iki freni birden sıkmak ve çok gaz vermemek gerekiyor. birde pedala basarken boşluğunu alın ve öyle basın

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    okhantolga; cevap :
    dostum bu küflenme ye karşı şu karaışımı yap....
    bir camsil kutusuna 1 çay bardağı (benzin) ve yarım çay bardağı (makine yağı) bakkallarda satılanlardan. ikisini camsil kutusunda bir güzel karıştır ve küflenen bölgelere uygula... NOT. eksoz daki kromaj bölgeye de uygulayabilirsin. parıl parıl parlar... ve uyguladıktan sonra temiz bir bezle sil ve motorunu kaldırdığın yer müsait olsun arada sırada bir marş yap bir 5dk. çalıştır bunlarun aküsü kuru akü kendiliğinden de bitebiliyo.. ok...

Motosikleti
    T1
    saol dostum hemen deneyeceğim birde motoru kış uykusuna yatırmadan depoyu doldurmam gerekiyormu ve akünün başlıklarını çıkarayammı teşekkürler

Motosikleti
    asya t1
    arkadaslar oneli bir sorunum var yardım!!
    motorun sol swichi çalışmıyordu sag swichinin çalışıp çalışmadıgı hakkında şüpheliyim cünkü sol swichle marsa bastıgımda tık tık diye ses geliyor cep tolefonu ikaz ısıgı yanıyor ama motor calışmıyor sol swiche basmadan marsa bassam tık diye bir ses bile gelmiyor.sonucta her iki swichle de calıştıramıyorum motoru
    şimdi en büyük sorun ise ayakla da motor calışmıyor.ben zaten açlıştıramıyordum ama eşim denedi o çalıştırabiliyordu ayaktan ama çalışmıyor işte şimdi motor kapıda yatıyor.acaba bujiden mi sorun bilmiyorum eşim bir servise sormus işteyken akü bitmiştir demiş ama sanmıyorum lambalar canavar gibi yanıyor
    korna da calışıyor.şimdi ne yapıcam bilemiyorum aklıma sadece bujide sorun varmış gibi geliyor ama yardımlarınıza ithiyacım var boyle bir durumla karşılaştınız mı
    elle çalıştırama ayakla çalıştırama nasıl çalışacak bu motor yardım acil

cafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    nurguldemirbay,
    Sizin sorununuz fren müşürü bozulması. Gidin garantiden değiştirsinler, müşür bozuksa motor çalışmaz. Ayaktan çalıştırma konusu gerçekten zor çok uğraşman gerekir ama çalışır sabırlı olmalısın. Servis söylemeden ben sööliim ucuz etin yahnisi bukadar olur. Sana tavsiyem ayaktan çalıştırmadan önce biraz çlkala motoru, benimkinde işe yarıyordu ama genel geçer bişi mi bilmiyorum. Şimdiden kolay gelsin.

nurguldemirbay, 125t müşürleri bizimkilerden daha iyiymiş. pendik serviz benimkine onu taktı. yanlız biraz oynamak gerekiyor üzerinde ;)

göztepe serviste yamaha diye bir mişür taktı ama baktım hiç biryerinde yazmıyo yamaha fln. çin malı 3 ytl. sözde yamaha 10 ytl. ilginç gelmişti bana

orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    nurguldemirbay, swichlerin çalışıp çalışmadığını anlamak için (bunlar aynı zamanda frenlambası müşürü olduğunda) her iki frenide teker teker sıkarak arka fren lambasının yanıp yanmadığını kontrol et.eğer fren laambası yanıyorsa müşürler sağlam.marşa bastığında çatçat diye bir ses geliyor ve voltaj saatinde ibre aşağıya düşüyorsa akün yetersiz demektir,malesef soğukklarda düşük amperli küçük motorakülerinde sık görülen bir problem bu.Yapabileceklerin,ya arızayı bir servise tescilletip garantiden aküyü değiştirmen ki yine aynı marka ve amperde(7A) akü takacaklar ve ilerde sorun tekrarlıyacak,ya da iyi bir marka 9amper akü(bizim motorların aslında orjinali9Adır ama ne hikmetse üstündekiler 7A çıkıyor)alıp bu sorundan kurtulacaksın.
    Ayakla çalıştırırken motorun komprösör boşluğunu alıp sertçe basman gerekli,gazıda çok sıkma,bazı arkadaşların dediği gibi freni sıkmana gerek yok,fren müşürleri sadece elektrikli marş motoruna elektrik gitmesini sağlar kazala motor çalışırken marşa basılıp motor zarar görmesin diye bir önlemdir.Ayakla çalıştırmada bir fonksiyonu yoktur.Bujinin bozulması zayıf ihtimal ama deponun olduğu kısımdaki plastik kaplamayı 4 vida tutuyor,sökmek çok kolay ve aradan bujiye rahatlıkla ulaşabilirsin,takım çantasındaki buji anahtarıyla söküp kontrol edebilirsin,buji kuru ve porseleni beyaz elektrodlarındada herhangibir pislik kurum olmamalı,ama bujiyi motor soğukken sök.Geçmiş olsun

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    okhantolga,cevap tabiki.. oksitlenme olmasın...

Motosikleti
    asya t1
    chatnoir,cafein,forrap,orcunemre
    sorunumla ilgilendiğiniz için öncelikle çok teşekkurler ederim iki gundur ne elle ne de ayakla çalıştıramadıgım moturum bugun marsa 10-15inci basısında birden motor çalıştı.inanamadım tabi ama sag swich bozuk degıldı sanırım çünkü fren lambası yanıyordu.tabi motoru hiç stop etmeden servise götürdüm sagolsun adapazarı cenk motor her zaman yakın ilgileniyor.sorun fren mişürü veya bujiden değilmiş.marş motoru bozulmus meger yapılmadan once motor ısındıgı için ayakla da çalıştı.
    sonuçta sol swich ve marş motoru garantiden yarım saatte değişti şimdi motor canavar gibi çalışıyor.valla iki gün motoru çalıştıramadıgım için çok üzülmüştüm.
    yağmur çamur demedim kullandım t1i bugün özlemişim keratayı

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    merhaba arkadaşlar benim acil bi sorunum var!Asya 125 t1 alalı 1-2 ay kadar oldu son derece memnunum ancak ikidir ön far ampulü yanıyo ve ben buna bi anlam veremiyorum!İlkinde servise gittiğimde bana çukur tümsek muhabbeti yapmıştş gerçi pek inandırıcı gelmemişti ama artık bi bilgisi olan varsa sevinirim!tesekkürler! i:

only_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Far ampulu 150T orjinalinde 18W lık bir ampul. Kalıbı araba far ampulleriyle ayni lakin piyasada 18W olan bir ampul bulmak imkansız. Siz kaç wattlık ampul takıyorsunuz? Serviste bile baktım oto halojenini satıyolar. Bugün 35 wattlık halojen aldım daha takmadım motora bi fikinizi alayım dedim. 35 lik kullanan varmı? Varsa ışığı nasıl düzgün aydınlatıyormu, bi de aküye etkisi nedir boşalma falan olmasın? Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.

Kalın sağlıcakla...

Oceans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 660 Tenere
    Merhaba arkadaslar motorumu yeni aldım ama lastiklerinden memnun değilim çünk alışımı nylon as 125 lastiği değiştiren var mı içinizde dunlop lastiklerine baktım hoşuma gitti birde metseler var hangisini tercih etmeliyim kışın kullanmak için

Motosikleti
    asya t1
    arkadaslar far ayarını nasıl degiştirebilirim.farların daha iyi göstermesi için far ayar yeri varmış bu nerede bunu nasıl yükseltebilirim.herkese keyifli sürüşler

only_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Nurgül,
    Ön lastiğin üstünden krenajın altına elini sok üçgen şeklinde bir plastik vida gelicek eline. Onu çevirince farların yükseklik ayarını yapabiliyorsun.

Kal sağlıcakla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler