Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ErTech
    Evet ne yazıkki yalan oldu... Bu sefer senin diil benim işim çıktı Cumartesi çalışmam gerek.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ErTech
    Evet ne yazıkki yalan oldu... Bu sefer senin diil benim işim çıktı Cumartesi çalışmam gerek.
    sağlık olsun Görkem daha sonra gideriz...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    ultraukala
    Sölemem
    Şaka bir yana gökküşağı bir simge de oradan şeettim...
    Neyse konu dağılmasın;

Rüamda cıbırımın ön tekerinin patladığını gördüm... Hem de yarılmıştı ikiye
    Rüa tabircisi var mı aramızda?

Bunun dışında , kışa girmeden yağmur lastiği almayı düşünen var mı?
    Rüya tabircisi vaa olma mı Arka tekere dikkat et sen ön tekerden birşey çıkmaz
    hatta toptan motora dikkat et görkem ve kendine de tabii ki.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Motor iyi şu anda saol tronic
    Arka yaptığım parça da düşündüğümden sağlam çıktı... Dün yüksek bir kaldırımdan atladım unutup , dağıldı sandım arkası ama hiç sorun yok taş gibi olmuş
    Arka teker konusunda , virajlarda test ediyorum ara ara , şu anda kullanılamayacak kadar kötü değil , ama şimdiden lastik araştırmaya başladım...
    Hala Michelin konusunda kararlıyım , yurt dışından getirtmeyi düşünüyorum ama e-bay'de falan yok ne yazıkki...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    ultraukala
    Sölemem
    Şaka bir yana gökküşağı bir simge de oradan şeettim...
    Neyse konu dağılmasın;

Rüamda cıbırımın ön tekerinin patladığını gördüm... Hem de yarılmıştı ikiye
    Rüa tabircisi var mı aramızda?

Bunun dışında , kışa girmeden yağmur lastiği almayı düşünen var mı?

ben düşünüyorum ama michelin'in sen eylül ayında geleceğini söledin ben de anca o zaman alırım die düşünüyordum...Yağmurda tutuşu nasıldır acaba?HRC'den bilgi bekliyorum.Bu arada sağanak yağışta çıkardım motoru dışarı 40-50km arası bi yol yaptım hiç sorun yok herhangi kayma falan yaşamadım.Sadece ıslanmadık hiç bir yerim kalmadı o kadar...Çok eğlenceli idi.Sıcak havada delicesine ıslanmak
    AKIN FİDAN

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı
    ben düşünüyorum ama michelin'in sen eylül ayında geleceğini söledin ben de anca o zaman alırım die düşünüyordum...Yağmurda tutuşu nasıldır acaba?HRC'den bilgi bekliyorum.Bu arada sağanak yağışta çıkardım motoru dışarı 40-50km arası bi yol yaptım hiç sorun yok herhangi kayma falan yaşamadım.Sadece ıslanmadık hiç bir yerim kalmadı o kadar...Çok eğlenceli idi.Sıcak havada delicesine ıslanmak
    Bugün yağmurdan sonrada kullandım yerler ıslak olmasına rağmen kuru zemin gibi hiç farkettirmedi yol tutuşu, lastiğimden çok memnunum, ama geçen aklıma takılan birşey vardı, onuda denedim özellikle dik yokuşlarda biraz performans kaybı oluyor, düz asfaltta problem yok, yakında TEM' de bir hız testi yapıcam sonucu burdan yazarım belki mini bi videoda koyarım
    Bu arada intrnette çok güzel stickerlar gördüm, istanbulda motor için sticker satan bir yer varsa yazarsanız sevinirim, Gorkem pazartesi müsait olursan şu ercan ustaya bir uğrayalım mı?
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı HRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yağmurdan sonrada kullandım yerler ıslak olmasına rağmen kuru zemin gibi hiç farkettirmedi yol tutuşu, lastiğimden çok memnunum, ama geçen aklıma takılan birşey vardı, onuda denedim özellikle dik yokuşlarda biraz performans kaybı oluyor, düz asfaltta problem yok, yakında TEM' de bir hız testi yapıcam sonucu burdan yazarım belki mini bi videoda koyarım
    Bu arada intrnette çok güzel stickerlar gördüm, istanbulda motor için sticker satan bir yer varsa yazarsanız sevinirim, Gorkem pazartesi müsait olursan şu ercan ustaya bir uğrayalım mı?
    Senin ön 100 arka 130 deil mi?Ayrıca lastik ağırlığı çok fazla deilse orjinaline göre son hızı etkileyeceğini zannetmiyorum...Sen denemelerini yap sonbaharda ben ona göre alayım
    AKIN FİDAN

HRC
    Olabilir Pazartesi uğrayabiliriz...

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    arkadaşlar selam honda cbr 125r almak istiyorum ilk motorum olacak pek bilgim yok 2. el düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeliyim mesela kaç km uygundur sesini mi dinnemeliyiz neleri bilmemiz gerekiyo kazıklanmamak için

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam honda cbr 125r almak istiyorum ilk motorum olacak pek bilgim yok 2. el düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeliyim mesela kaç km uygundur sesini mi dinnemeliyiz neleri bilmemiz gerekiyo kazıklanmamak için
    Senin için biraz zor olacak ama burada yazılan sayfaları gözden geçirmeni öneririm hatta hepsini okusan senin için çok yararlı olur kanaatindeyim...Ayrıca Honda bu 20 hatta 30bin km bile temiz kullanılmışsa alınır o yüsden km'si pek de önemli deil...SErvisine expertiz yaptırıp alınabilir raporu alırsan gönlün daha rahat olur ve o şekilde binersin motora...İlk motorun olacaksa ve eğer bilmiyorsan kullanmayı bunda öğreneceksen sana söleyeceğim tek şey başka motor bak Eğer ki yatırırsan falan motor bi taraflarını çatlatırsan çok üzülürsün grenajlarına zarar gelmemesi için gözüm gibi bakıyorum.En azından başka motorda öğren kullanmayı bana kalırsa.Ama öğrenilmesi kolay bir makina hafif ve zapdetmesi çok kolay.Kesinlikle cbr çok kaliteli bir motor.

Yakıtı kontrol ettim bugün tamı tamına km'de 10ykr yakmış...23,50 ytl opet 95oktan kurşunsuz benzinle 235km yol yaptım...Opetten alıyorum benzini daha doğrusu 2kez depoyu fulledim opet'den.Sorun yok şimdilik umarım olmaz da...km'de 10ykr benim için çok iyi.Biraz daha sakin kullanımla ve tek kişi 8-9ykr'e kadar düşer tahminimce...

Bir de cbr kesinlikle tek kişi için kullanıma müsait artçı ile birlikte çok yoruluyor insan...Motorda çok yoruluyor zaten anlıyorum halinden...
    AKIN FİDAN

GeNcHaCKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CıBıR 125 RR :)
    ewet uLtraukaLa Çok hakLısın CıßıR iki kişi bindigin zaman cok yoruyor artçıyıda şöförüde Tek kişide Cok rahat cok zevk verici bir motor.

Lebowski
    2-3 sayfa öncesinde aynı sorunun cevabını bir arkadaşa vermiştim... Bakabilirsin

Kaza yaptım..... sayılır...

Evet arkadaşlar bgn kaza yaptım sayılır... Sayılır diyorum çünkü aslında yapmadım ama yapabilirdim
    Tamamen kendi sinirimden bile bile bir panelvana çarptım... E-5'de ilerlerken bir an yol yavaşladı , araya girdim... Aradan sabit hızla giderken bir anda soldaki şeritten bir panelvan sağ şeride kırdı... Zar zor frenleyerek çarpmaktan kurtardım... Selektör yaptım korna çaldım... Tam geçicem bir baktım bu bi sağa geçiyor bi sola geçiyor kendine geçecek yer arıyor... Makas atmaya çalışıyor binevi. Ben sinirlendim bununla solundaki araba arasına girdim...
    Sıkıyosa şimdi at makas dedim... Meğerse sıkıyomuş... Attı
    Üzerime kırdı , ben de kaçmadım buna soldan gömdüm bi tane... Hızımız 110 civarı. Arka jantına benim peg geldi , yanına da gidon çarptı aynam hafif yamuldu... Sola hafif savruldum ama düşmedim.
    Bu bir an panikledi Geçtim yanına cama vurdum ... Açtı... Lan vurdun bana dedim... O da afedersin ya önümdeki bayan yüzünden falan da filan da... Kızamadım çünkü benim de amacım arabaya vurmaktı. Bastım döndüm eve... Ama motorda hiç hasar yok... Arabayı çizmiş olabilirim

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    eyvalla gorkem saolsın peki ilk motor için tavsiye eder misin

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    sımdıye kadar nereye baktıysam cbr 125'i ılk vıteslı baslangıc motoru olarak oneriyorlar eğer alcak durumun varsa kacırma al diyorum ama gorkemler kullandıkları ıcın onlar daha ıyı bılırler. bende almak ıstıorum ama 4 ay beklemem lazım :(

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    ben de çok okudum cbr 125r ı öneriyolar sadece ultraukala tam tersini söledi şaşırdım

Tavsiye ederim... Kullanması çok zevkli çok hafif ve çok dengeli bir motor...
    Fakat yine de kullanmadan küçük de olsa bir eğitim almanda , en azından motoru yürütebilmende yarar var...
    Eğer ben alırım düşe kalka öğrenirim dersen pek tavsiye etmem... Çünkü parçaları çok pahalı... Ama biraz öğrendikten sonra iş bitiyor... Sonrasında kalitenin tadını çıkartıyorsun.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    bu motosıklet kursları nerde oluyor. cıbır alana kadar hazırlık yapiyim

ehliyet yoksa önce kaliteli bir ehliyet kursuna gir...
    onun dışında Honda'nın eğitimleri var şiddetle tavsiye ederim...
    www.honda.com.tr

ErTech
    Ne oldu motor?

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Tavsiye ederim... Kullanması çok zevkli çok hafif ve çok dengeli bir motor...
    Fakat yine de kullanmadan küçük de olsa bir eğitim almanda , en azından motoru yürütebilmende yarar var...
    Eğer ben alırım düşe kalka öğrenirim dersen pek tavsiye etmem... Çünkü parçaları çok pahalı... Ama biraz öğrendikten sonra iş bitiyor... Sonrasında kalitenin tadını çıkartıyorsun.

Bak Görkem benim neden kullanmayı öğrenmek için tavsiye etmediğimi çok güzel bir şekilde açıklamış...Yane kullanmayı bilmiyorsan cbr'da yapabileceğin ufak tefek devrilmeler sana büyük masraflar çıkarabilir.Normal kazalar herkesin başına gelebilir ona bişe demiyorum ama ufak devrilmeler en kötü ihtimal ile sinyali kırdığında 139ytl biraz tuzluya mal olur.

Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de çok okudum cbr 125r ı öneriyolar sadece ultraukala tam tersini söledi şaşırdım
    Çünkü parçaları pahalı Görkem izah etmiş
    AKIN FİDAN

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    GorkeM
    Büyük ihtimalle o adam sana çarpana kadar varlığının farkında bile değildi, ama sen kendini bir taşıt olarak kabullendirmek için bayağa uğraşmışsın tebrik ediyorum
    ultraukala
    Evet lastikler 100-130 geciken cvp için ksra bakma ltfen.
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler