Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Cbr ile 200' ü deviren ilk sen oldun, daha ne olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R SİYAH

yağmur yağıyor

arkadaşlar bugün ilk defa yağmurda motor kullandım hiç te korktuğum kadar kötü değilmiş tedbirli giderseniz ıslanmak dışında zevkli bile oluyo

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet öyledir... Güzeldir hatta....
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı SERKANCAPAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün ilk defa yağmurda motor kullandım hiç te korktuğum kadar kötü değilmiş tedbirli giderseniz ıslanmak dışında zevkli bile oluyo
    Bende kullandım bu gün. Hele o yanlaması yokmu.
    Okan ACAR

Motosikleti
    150ZAT
    arkadaşlar şimdi ben motoru 1000 km' de aldım, (bakıma girmemiş halde) şu an 1180 km de filan, şimdi bunun bakımını yaptırıcam, yarın mototal' a götüreyim diyorum, yazıları okudum bir çok kişi ordan memnun, birde bu bakımdan sonra kaç km' de bir zinciri yağlamalı ve motorun yağını değiştirmeli, hangi marka zincir yağı ve motor yağı kullanmalı? bir sorum daha var bu motora shellden 100 oktan performans yakıtı alıyorum bu doğru birşeymi? bi çok yazı okudum ama özellikle bu motor için olan en iyi markaları kullanmak istiyorum, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

GeNcHaCKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CıBıR 125 RR :)
    biri yanLamak mı dedi süpper oluyor yaa benim lastikler orjinaL Lastiği üzerindeki saten yoL tutmio ısLak zemini gördümü bi yanLiyor 1.witeste bi koyuyom gazı motor böle yan yan gidio 2 ye bi sallıyom artık motoru tutmak zorlanio ayakları yere koyupta gazı bida köklüom süpper oluo walla hoş benim motor için hafif kaygan bi zemin oLsun yeter ısLak olmasına gerenk yok

Alıntı HRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi ben motoru 1000 km' de aldım, (bakıma girmemiş halde) şu an 1180 km de filan, şimdi bunun bakımını yaptırıcam, yarın mototal' a götüreyim diyorum, yazıları okudum bir çok kişi ordan memnun, birde bu bakımdan sonra kaç km' de bir zinciri yağlamalı ve motorun yağını değiştirmeli, hangi marka zincir yağı ve motor yağı kullanmalı? bir sorum daha var bu motora shellden 100 oktan performans yakıtı alıyorum bu doğru birşeymi? bi çok yazı okudum ama özellikle bu motor için olan en iyi markaları kullanmak istiyorum, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..
    Yarın mototala götüreceksen sabahtan bir ara , boş mu öğren... Yarına 1-2 kişi iptal etti randevusunu fakat dolmuş olabilir, dolmuşsa başka bir güne randevu vereceklerdir...
    Motorun yağı 2.000'de 1 değişir... Mototalda Shell 15x55 (yanlış hatırlamıyorsam) motor yağı kullanılır....
    Zincirin 500 km'de 1 yağlanması faydalıdır... Çok yağmurlu havalardaki uzun süre sürüşlerden sonra da temizlenip yağlanması gerekebilir...

Şu 100 oktan konusuna gelince... Sakın motora 100 oktan benzin koyma...

Motota oldukça zararı vardır , hiçbir yararı da yoktur... Bu motor için kullanılan benzin 95 oktan kurşunsuz benzindir...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    150ZAT
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı
    Yarın mototala götüreceksen sabahtan bir ara , boş mu öğren... Yarına 1-2 kişi iptal etti randevusunu fakat dolmuş olabilir, dolmuşsa başka bir güne randevu vereceklerdir...
    Motorun yağı 2.000'de 1 değişir... Mototalda Shell 15x55 (yanlış hatırlamıyorsam) motor yağı kullanılır....
    Zincirin 500 km'de 1 yağlanması faydalıdır... Çok yağmurlu havalardaki uzun süre sürüşlerden sonra da temizlenip yağlanması gerekebilir...

Şu 100 oktan konusuna gelince... Sakın motora 100 oktan benzin koyma...

Motota oldukça zararı vardır , hiçbir yararı da yoktur... Bu motor için kullanılan benzin 95 oktan kurşunsuz benzindir...
    verdiğin bilgiler benim için önemliydi teşekkürler, yarın ariyim servisi işallah yer vardır, artık diğer ince noktalarıda oradaki ustalara sorarım

emre591 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r
    Yağmurda gezmek kadar zevkli biş yok (ıslanmak hariç) 1 vites yan yan limitöre giriyo makina 2 ye atınca sapıtıyo korkutuyo bazen. Ama 10 numara oluyo

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    yağmurun ilk yağmaya başladığı (çiselediği) an dua edip öyle biniyorum motor acayip kayıyor.frene basmaya gerek yok 1 vitesdeyken gazdan eliniçek yeter.
    çok sıcak havada bile kayıyor bazen???
    DRİFT RELİGİON

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Bırak yağmuru, yolda ıslaklık görsem bile kaçarım. nefret ediyorum böyle durumlarda motor kullanmaktan ve kullanmamaya çalışırım. Benim motorum yağmurlu havalarda gitmez kardeşim, kim ne derse desin ;)
    Soda Ayran Cool

Allah allah ben neden yaşamıyorum hiç kayma.... Arka lastiğimin silgiden beter olması dışında... Şu aralar parçalanabilir lastik...

Bu arada takım tamam
    Konuyu Toplam 15 üye okuyor. (8 Kayıtlı üye ve 7 Misafir)
    GorkeM, just_oh, SuSpect, dgrmr, marten1907, HRC, praetorian, emre591

SuSpect
    tatlı sucu seni

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    emre591 bursadan hakan arkadasımızın motorunu alan arkadas...devil16 vardıya hane...onun nicki o...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R SİYAH
    bende hiç kaymadım bide arkadaşlar E5 te basıyorum habıre gaz ama yınede benım motor 120 geçmiyo bazı arkadaşlar 150 falan yazmış neden acaba

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    hakikaten yamurda motor sürmek cok tehlikeli helede bizim lastikler ince olunca%50 kaza riskimiz artıyor.elini gazdan cektiğinde bile motor hafiften yalpalamaya baslıyor durmak için.dunku yamurlu havada halısahaya macına gittim donuste bi arkadası arkdama aldım ozman yol tutus süper oluyor.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    off yagmurda surus en sevdıgım konulardan bırı..
    ben hıc kayma yasamıyorum tabı motorun ıslak yoldakı lımıtlerını bılmenız gerekıyo..yoksa kaymanız dogal:D
    ben dun nezaman gırdım buraya ya hatırlamıorum gorkem)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    özgüür , ggöörrkkeeemm motorumu alamadıım hala işlemler devam ediyooo kafayıı yicem artıkk hafta sonu umarım alabilirim arayabilirim sizi ona göre özgür sen iyileştin mi ablacıım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaslar cumartesi 4000 bakımı için motoraldayım var mı o tarafa gelen? birde pazar günü yarışlar var ya izmitte görkem gidecek galiba bende buyuk olasılıkla onakatılacam var mı başka gelen.ertech?ne durumdasın
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Haftasonu şehir dışında olabilirim... Körfeze bende gitmek istiyordum ama olmayacak büyük ihtimalle :(

Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özgüür , ggöörrkkeeemm motorumu alamadıım hala işlemler devam ediyooo kafayıı yicem artıkk hafta sonu umarım alabilirim arayabilirim sizi ona göre özgür sen iyileştin mi ablacıım
    Neden alamıyorsun ki motorunu sorun ne?
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    canın sagolsun.özgür kardeşime sormadım ayagı sakat diye yanlış anlamasın
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler