Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG
    dgrmr saolasın ama uyku uyumuyorum 1 haftadır .Sabah uyanınca motor çıkıo ağzımdan ilk laf aklıma o gelio çünkü bir an önce almak istiyorum .Daha yolum çok uzun bakalım seçenekleri değerlendiricem amma zormuş bu iş ya..
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar selam,
    6-7 aydır üye olmama rağmen bir türlü ilk mesajımı yazamadım. Aslında benim başlarda CBR 125R'la çok fazla ilgim olduğu da söylenemez (boy 1.85, kilo 80), eşimin zoruyla üye olmuştuk. Geçen yaz sonu bana 0 siyah bir CBR 125R aldırarak amacına ulaştı, ama hevesi çabuk geçti sanırım, sadece 150 km kadar kullanıp (o da sahil yolunda) garaja bağladık motoru. Ama bu arada bende başladı motor merakı, ehliyet bile aldım kaşla göz arasında. Şimdi de CBR'ı satmaya karar verdik, bana daha uygun bir motor almayı düşünüyorum.
    Motoru Honda bayiine bırakmaktansa, mesajlarından az çok tanımaya başladığım bu topiğin sakinlerine satmayı tercih ederim. İlgilenen olursa lütfen bana özel'den ulaşsın.
    Bu arada ben Cem, 30 yaşındayım, yarışmaya İstanbul'dan katılıyorum. Eğer motoru satamaz ya da satmaktan vaz geçersek, boy kilo dinlemeyip ben kullanacam makineyi, sorularımla sizi bunaltabilirim baştan uyarayım...

Bu arada, anneannemin rahatsızlığı nedeniyle yeni motor alma fikrinin bir süre sonra olacağını da söyleyeyim, yani 125R'ı yeni motor almak için satmıyorum, yanlış anlaşılma olmasın. Kadıncağız zaten uzun süre konuşmamıştı benimle ve eşimle motor aldık diye, şimdi daha büyük bişey aldığımızı duyarsa yine hastane yolu gözükür heralde bize

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    udo selam inşallah satarsın ne kadar istiyorsun motoruna?

bu arada bende fuardayim sali carsamba persembe cuma cumartesi belki olmadı bu hafta fuarda yatarım lol 1 günde degil 5 saatte komple bitiyor zaten fuarın olayı e tabi motorun contalarına kadar bakarsan o daha degişik bir bakış acısı olucaktır ben pazargünü edirneden yola cıkacagım motorum orda pazar ögleden sonra fuarda olurum 130luk pirelli tekerler almak için gidiyorum el ele tutuşun kaybelmeyin
    [B]All this pain is an illusion[/B]

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    @bonnie eğer motorun altındaki Honda yazan kısmın grenajı kırık ise ki bu grenaja sakal diyolar 190 küsür YTL. Hee diceksin sen nerden biliyosun. Kaza yaptım hepsi değişti ordan biliyorum

pardon şimdi baktım fiyat listesine aynen şöyle yazıyo : SOL ALT SAKAL 218,83 YTL

UDO motoruna ne kadar istiyosun?Benim burda bi arkadaşım var CBR125 i bende gördü ve çok beğendi.O da alcak da arıyoduk bizde temiz bi motor.Eğer anlaşırsak hemen gelir alırız.

2pac cumartesi ordaysan görüşelim ok?
    CBR125R Mavi 11

4000 YTL diye düşündük, Masterlock zincir ve Xena alarmlı disk kilidi ile birlikte... Bir süre onlar da pek işime yaramayacak da...

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    biraz yaparsan bize güzellik bu iş olur.motor kaç kilometrede zaten?düşmesi çarpması falan var mı?Gerçi yeni daha ama yinede bi soriyim ben.Bi de yeni motorlarda rodaj falan oluyo.Yapıldı mı motorun rodajı falan.Malum Bilecikte honda servisi yok o yüzden.
    CBR125R Mavi 11

Forumdan Uzaklaştırıldı
    3600 e kadar limit var oda temiz olmasına bağlı düşünürsen haberin olsun U.D.O

Motor 150 km'de Rodajı da alacak olan kişi yapacak neredeyse. Sanırım 1000 km'ye kadar yolu var bu rodaj işinin. Neredeyse hiç kullanlmadı makine, sadece sahil yolunda birkaç kez.
    Fiyatı daha aşağı düşünmüyorum açıkçası, Honda bayii verdi 3.800, ama dediğim gibi, bayilere bırakmak çok da istemiyorum. Defalarca araba satmış birisi olarak galeri bayi gibi olaylar çok hoşuma gitmiyor. Zaten motorun sıfır fiyatı plaka hariç 5,5 olmuş galiba, 4.000 YTL uygun gibi geliyor bana 150 km'lik makineye.
    Bu arada motorun herhangi bir vuruğu kırığı çarpması kazası vs. yok, aldığımda nasılsa şimdi de öyle...

Hayır, rodajla servisin bir alakası yok, rodaj ilk 500-1000 km'de motorun daha dikkatli kullanılması anlamına geliyor. 125R kitapçığından yazayım:

"RODAJ SÜRESİ"
    "İlk 500 kilometrede daha fazla özen göstererek motorun gelecekteki güvenilirliğini ve performansını garanti altına almış olursunuz. Bu süre içinde tam gazdan ve ani hızlanmalardan kaçının"

Benim bildiğim bu sürenin 1000 km olduğu, zaten motorun servise gitmesi gereken ilk zaman da 1000 km bakımında.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Çok süper olmalı Bali'de gezi yapan arkdaşlarımız

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bunnar bildigim kadariyla cbr 150 die uretiliyor..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yes doğru bildin Tıpkı Böyle ;

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dgrmr saolasın ama uyku uyumuyorum 1 haftadır .Sabah uyanınca motor çıkıo ağzımdan ilk laf aklıma o gelio çünkü bir an önce almak istiyorum .Daha yolum çok uzun bakalım seçenekleri değerlendiricem amma zormuş bu iş ya..
    sonunda motoru aldın
    hayırlı olsun

Alarm taktıracağına, alarmlı disk kilitler var markası zena mıydı xena mıydı neydi onlardan albilirsin birde sabit biryere bağlamak için zincir alabilirsin. Alarmlı kilidi Özgür kullnıyor ona danışabilrisin... Ne önemi var bu arada film isminin öyle gelmiş böyle gitsin her gördüğümde aklıma takılıyordu da dayanamadım en sonunda sordum... Kal sağlıcakla...

Ömer'ciğim hangi arada geleyimde fuara gideyim Özgür abinle aynı dertten müzdaripiz allahtan ben finansal yönetimi iki yıllık okulda vermiştim ondan muafım. Hatırladığım kadarıyla bela bir dersti. Benimde Anadolu Uygarlıklarına çalışmam lazım. Ah okul ah bitiremedim gitti seni...

Xena disk kilidini ben de kullanıyorum, gidon biraz sallandığında hemen ötmeye başlıyor, fena da sesi yok. Artıları:
    1- Kaliteli bir alarm için bir dünya para harcamaya gerek kalmıyor.
    2- Motorun kablolarını kesip biçmeye gerek kalmıyor.
    3- Aküyle hiç ilgisi yok.
    4- Bir set pil ile geçen Ağustos'tan beri kullanıyorum kilidi, ama şu aralar değiştirmek lazım.
    5- Disk kilidini unutup yeri boylama ihtimali sıfır
    Eksileri:
    1- Uzun süre hiç dokunulmadan bırakılırsa takılma yapabiliyor (nadiren de olsa), kontrol etmek lazım aralarda.
    2- Sesi güçlü ama üzerindeki delik açık kaldığı sürece... Bir brandanın altında ne kadar duyulacağı motorun ne kadar yakında bir yerde olduğuna bağlı.

Bence zincirle bağlı bir motor için yeterli olacaktır Xena kilitler. Ama alarm kadar güvenli mi, tabii ki değil...

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    ya ben şimdi anlamadım 2007 honda cbr 125 r fuara geldi mi

acaba nezaman bayilerde satılacak bu alet cvb bekliyom arkadaşlar pls :D

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Honda çok ayıp etti. CBR 600'ün 2007 sini getirip 125'liği getirmemek nasıl bir anlayış. Bu bize kuş serisi arabaları 20-30 sene kullandıran zihniyetin daha gelişmiş hali.

Kuş serisi en azından üretim yapıyordu, istihdam sağlıyordu. Distribütör ise sadece sipariş verecek yenisi gelecek. Adamlar ondan bile imtina ediyorlar.

Gecikmenin fabrikadan kaynaklı olması ihtimali de var tabi. İngilterede de gecikmiş çıkması galiba. Eğer öyleyse önceki yazdıklarım geçersiz oluyor.

Ama bu benim yeni model gelene kadar başka model arayışına girmeme engel değil. Bu aralar Hyosung dikkatimi çekmeye başladı. Çin değil G.Kore malı. Bi bakmanızı tavsiye ederim.

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    arkadaşlar, bir saat önce satış bayisinde kalktım geldim , çay kahve içtik sohbet ettik kendisi akrabam da olur. (AKHİSAR HONDA BAYİİ Satış temsilcisi)

AYNEN aktarıyorum: SERKAN abi 2007 de girmiyecek bu yeni model cbr ler, şu an Türkiye'de 1000 adet eski kasa cbr var bunların satılması ve erimesini bekliyecek merkez dedi.

boşuna polemik yaratmayın, kendinizi kandırmayın gerçek bu kardeşlerim.

linkinpark(kemal) KARDEŞİMİN alacağı cbr125r motoru için konuşmaya gittim yanına HAKKI'nın . fiyat konuştuk birazcık bastırdım inşallah hayırlısı olacak KEMAL'i de cbr li yapacağız... (en kırmızısından )
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Yavf bir hayalimiz var 2007 cbr alcaz diye cırıl cırıl cırmalıyoruz biz burda parayı dekleştirip cbr geçiş yapıcaz 2008 kaldı yavf.ASYAM al yazmalım bi süre daha üstündeyiim az kahrımı çekmedi az daha çekicek 2008

scropio_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 250R
    http://www.honda.co.uk/motorcycles/2007/CBR125R.html
    arkadaşlar bu linkten anladığım kadarıyla avrupada martta piyasaya çıkacak yeni kasa.ve benim fikrim honda, son bi çaba göstererek elindeki eski kasaları satmaya çalışıyor.yoksa avrupada satışa çıkan bi model neden türkiyeye gönderilmesin ki?bu arada herkesin kandili kutlu olsun.nice kandillere...
    Everyman dies..but not everyman really lives.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler