Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    pazar var gozukuyor sımdılık
    hava cosmazsa
    beklerız efendım
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Pazar günü bulutlu ve sisli gözüküyor 10 derece... Bu koşullarda olursa gidilir sanırım...

Gelmeyi çok isterim
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    yok
    tamam hava guselse gıdıoruz ısallah
    ıznıke!

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi görücü gelecek motora. Dua edin de satayım CBR 1000 RR'ımı alayım

Dünya tersine mi döndü ne.....Ya da pro nun kafası iyi....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    "RR buluruuum izini, bilirsin zırrr deliyim beeen"
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "RR buluruuum izini, bilirsin zırrr deliyim beeen"

Ya beyler 130'luk arka lastik taktırıcam. Tam olarak boyutları neydi ??? Hatırlayan varmı. Önceki sayfalarda yazıyordu ama bi türlü bulamadım
    Okan ACAR

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı splendore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni baslayanlar icin uygun bir motor sanirim
    Evet çok uygun bir motor tavsiye ederim... Bu arada selam; ben de Splendor Memnun oldum

Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ya beyler 130'luk arka lastik taktırıcam. Tam olarak boyutları neydi ??? Hatırlayan varmı. Önceki sayfalarda yazıyordu ama bi türlü bulamadım
    Bendeki Duro ben de unuttum motora gidip bakmam gerek Ama lastiklerde yarıklar oluştu benim nedense , sanırım fazla dayanmayacak.. Ben senin yerinde olsam metzeller'e bi göz atardım , biraz tuzludur ama çokk iyi markadır Ben de onu düşünüyorum bundan sonra...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Merhaba; daha önce bu topic te okumuştum ama bayağ zaman oluyor şimdi arayıp bulmak da mesele. O yüzden şu soruma yanıt verirseniz sevinirim. Sizin motorlarda vites geçişlerinde özellikle 1'den iki ye yana 2'den bire ya da boştan 1 veya 2'ye geçişlerde sorun çıkıyormu çok sık olmasada bazen debriyajı bırkıp bir daha sıkmak gerekyor bazende 2'ye attıyorum debriyaj tam kavrarken hop boşa atıveriyor. Ciddi bir sorunla karşı karşıya mıyım? yoksa motorların genel davranışlarından biri mi veyahut cbr da aynı jikle problemi gibi kolayca halledebileceğim bir mesele mi...? Of be ben sorarken yoruldum umarım siz cvplarken yorulmazsınız. Eller klavyeye beyler. Teşekkürler...

Motosikleti
    yok
    bende sadece ılk calıstırırken 1 den bosa almak zor oluo onun dısında bı sorun yok

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Ben CBR kullanıcısı değilim ama bence senin motorsikletinde bir sorun var fazla gecikmeden bi servise git derim ;)

servise götüreceğim de vakit bulamıyorum ki, acaba bu sorunu yaşayan biri varsa ve çözümü biliyorsa basit birşeyse ben halledeyim diye düşündüm ama yok gibi. Bu sizce kullanıcı hatasına mı girer yoksa garanti kapsamına mı. Bir soru daha, bu benim ilk motorum acaba acamilikte bir şeyler mi yaptık da böyle oldu...? Yoksa hala acemiyim de vites atmayı mı beceremiyorum... of allahım anlamıyorum ki... Teşekkürler...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba; daha önce bu topic te okumuştum ama bayağ zaman oluyor şimdi arayıp bulmak da mesele. O yüzden şu soruma yanıt verirseniz sevinirim. Sizin motorlarda vites geçişlerinde özellikle 1'den iki ye yana 2'den bire ya da boştan 1 veya 2'ye geçişlerde sorun çıkıyormu çok sık olmasada bazen debriyajı bırkıp bir daha sıkmak gerekyor bazende 2'ye attıyorum debriyaj tam kavrarken hop boşa atıveriyor. Ciddi bir sorunla karşı karşıya mıyım? yoksa motorların genel davranışlarından biri mi veyahut cbr da aynı jikle problemi gibi kolayca halledebileceğim bir mesele mi...? Of be ben sorarken yoruldum umarım siz cvplarken yorulmazsınız. Eller klavyeye beyler. Teşekkürler...
    Benzer sorun bende de oluyor. Özellikle durmuşsan mesela, vites geçişleri tam olmayabiliyor. O yüzden yarım debriyaj yaptığında çat der ve geçer vitese. Doğal bir şey eğer buysa sorunun.
    Onur Yollarda

Evet PRO tam olarak bu yarım debriyaj olunca atıyor yani biraz bırakmak gerekiyor. Hımm normal diyorsun yani sevindim ya çünkü motoru almadan evvel bu topiği sonuna kadar okumuştum buna benzer bir sorundan bahsediliyordu. Teşekkürler Pro şimdi içim biraz rahat etti acaba bilmeden hırpaladım mı motoru diye düşünüyordum...
    Hazır sizleri yakalamışken bir soru daha acaba tekerlek dönerken bire atmanın bir sakıncası var mı çünkü otomobilde pek tavsiye edilmeyen bir hareket ama ben artık bunu alışkanlık haline getirdim malum kırmızı ışıklar yavşlarken tek tek vites küçültemiyorum bazen tıkır tıkır bire kadar iniyorum tekerlek dönerken bir dişli sesi geliyor bire inince, motoruma zarar vermiyorumdur umarım. teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Carcharoth 130 luk lastik boyutunu sormuşsun. Orjinali 100/80-17. 130 luk olan da 130/70-17 boyutlarında

Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben CBR kullanıcısı değilim ama bence senin motorsikletinde bir sorun var fazla gecikmeden bi servise git derim ;)
    Yaw arkadaşım yanlış yönlendirmeyelim lütfen o genel bir davranıştır , ama problem değildir... Vites yarım geçiyor sadece , motoru biraz hareket ettirerek veya debriyaj brakarak vitesin tam geçmesi sağlanır
    Ilk başlarda ben de "bu ne ya?" demiştim ama debriyaj brakmayı öğrendiysen sorun yok... Bir de 1'den 2'ye atarken yeterince sert çekememem sonucunda boşa düşmesi var , ona da alıştım ama motor fazla bağırıyor o zaman

@dgrmr

Hayır , zaten 2 tür duruş şekli vardır , vites küçülterek veya çatır çatır 1'e kadar düşerek , ama mesafen uzunsa vites düşmeye alışmanı tavsiye ederim hem daha güvenli...

Mesafen kısa ise motor durana kadar frenleri sık , debrijayı da sıkıp 1'e kadar düş ve dur...

Hızlı giderken 1'e düşüp de ani motor freni yapıyorsan , işte o zaman bunu tavsiye etmiyorum , ayrıca tekerinin kitlenme riski var her zaman... Belirli bir hızda 2. vitese düşebilirsin ama hızlıyken 1'e düşme , zaten zamanla alışacaksın hangi hızda hangi vitese düşülür...

Sonuç olarak duruyor iken durana kadar debriyaj sıkıp , 1'e düşüyor ve debriyajdan elini çekmeden duruyorsan bunda bir tehlike yok...
    Ama durana kadar debriyaj sıkıp durmadan (hızlıyken) 1. viteste debriyajı brakıyorsan bu sorun yaratabilir... Ama yeterli hızdayken tabiki brakabilirsin
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Çok teşekkür ederim Görkem bu durumda yanlış birşey yaptığım söylenemez. İçime su serptin ilgine teşekkür ederim...

Ne demek her zaman

Bugün çok soru sordum başınızı ağrıttım ama bu bire taktığında (tekerlek dönerken) gelen ses normal mi peki bir dişli sesi gibi şimdi burda tarif edemiyecem ama enteresan bir ses geliyor. Biraz evhamlıyım da o benim bebeğim gibi anlarsın herhalde.Teşekkürler...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Zincirini yağla, balata temizleyici sprey kullan bi de.
    Onur Yollarda

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün çok soru sordum başınızı ağrıttım ama bu bire taktığında (tekerlek dönerken) gelen ses normal mi peki bir dişli sesi gibi şimdi burda tarif edemiyecem ama enteresan bir ses geliyor. Biraz evhamlıyım da o benim bebeğim gibi anlarsın herhalde.Teşekkürler...
    çıkıdı çıkıdı diye mi? o çok tatlı bir ses ya , zincirden geliyor... çok severim o sesi ben valla benim de kızım olduundan o , anlıyorm senü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler