Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SylarDurden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa. Bende bu gun 2011 model Honda cbr 125r aldım. Sormak istediğim bir iki husus var yardımcı olursanız çok sevinirim.

-1 Motoru 6700 tl 3. sahibinden 43000 km kazasız (yan yatmada da yok ) şekilde aldım. fiyatı nasıl ?

-2 Motorun aynaları dirseklerime geliyor arkamı sıfır görüyorum bu Honda Cbr 250 aynaları alsam o daha uzunmuş uyar mı yada tavsiye edeceğiniz ayna var mı?

Şimdiden çok teşekkürler. Her zaman Chooper kullandım ilk defa bu tarz motor aldım tavsiyelere açığım :=)
    Motor teker stopie yapan apaçhilerin eline düşmediyse fiyat gayet iyi. lastiklerin dot tarihine bak, 2 yılı geçtiyse kaydırır düşürür, Aldığın fiyatta zincir durumu ve lastik durumu ve ağır bakım sıvıların filtrelerin değişip değişmediği çok önemli. Forumda motoru uyguna alıp üstüne tüm bunlara 1.500 tl para harcıyan bi arkadaş oldu.

CBR 125 te km ye takılmayın, 45 bin km deki motor 25.000 km de ki motordan iyi durumda olabilir. Kaç sahip değiştirdiği, Honda da bakıma girip girmediği, kazsı olmaması ve koparta durumuna bakın.

2012-2011 modellerin km lerini bu yüzden 30 binin altına düşürüp sazan avına çıkıyorlar. bunların normal km si 45.000 ve üstü. Km düşüren adam bakımdan da kaçar yaptırmaz biner ve km yi düşürüp satar dikkat edin. zaten Hondada bakıma sokmuyorsa ordan takip edemessin 2 yılda bir muayne var adam 2 yıl gezer(hatta yaptırmaz 3 yıl gezer) 20 binden 43 bin getirir muayneden 2 gün önce 23 bine düşürür ruhun duymaz.

Bakımları düzenli yapılmış CBR 125 50 binde olsa 100-120 bine kadar rahat yürür aklınızda bulunsun Honda da servis kayıtları varsa

Orjinal aynalar cbr 250 aynası aynı zaten, ben 92 kiloyum XL mont giyiyorum arkayı görüyorum. kısa ayna varsa motorun en azından ufak tefek düştüğüne ve ucuz yan sanayi ayna takıldığına delalet. Büyük kaza, ağır tramer veya şasede darbe olmaması önemli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    2016 model Cbr 125r repsol motosikletimi satıyorum. İlgilenenler için: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...8343594/detay/

Hocam zahmet edip o kadar yazmıssın çok sağol. Aynaları sipariş geçeceğim bir yer bulursam direkt geçeyim. K.Maraşta honda servisi yok maalesef. O yüzden en klasmanlı tamirci Aslan motor diye bir yer var. Ben motoru 2 yere gösterdim ikisi de motor saat gibi yapılacak bir şey yok dediler. Zaten adam aldığında bir çok kusurunu yaptırmış.

Şuan için hız ve ayna sorununa takıldım haricen zamanla görecez.

Son olarak diyelim memnun kalmadım satmaya karar verdim. 6670 tl aldım. Hemen satılsın istersem ilanı kaçtan açarsam rağbet görür bu soruma da cevap verirseniz aklıma takılan başka bir şey yok.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler saati nasıl ayarlıyorduk?
    Tuşardan hangisine basılı tutuyorduk unuttum bilen var mı?

Pendik civarı motor Çaldıran var mı

Motosikleti
    Yzf125 i sattım ve repsol cbr 125 aldım.

Hondaları garajımda 2 lemiş oldum Honda Candır

Fuatt39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2013 kırmızı
    Hayırlı olsun hocam en iyisini yapmışsın bende 2 ay olacak 2013 model kırmızı aldım çok memnunum.

Arkadaşlar merhaba , ben de 2016 , 10000 km de bir motor aldım ancak iki problemim var. İlki, kontağı çevirir çevirmez fan sesi gibi bir ses geliyor. Çok yüksek sesli değil .

Diğer sorunum ise motor marşa sadece boş vitesteyken basiyor.

Bu konular hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Alıntı wheaston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , ben de 2016 , 10000 km de bir motor aldım ancak iki problemim var. İlki, kontağı çevirir çevirmez fan sesi gibi bir ses geliyor. Çok yüksek sesli değil .

fan sesi gibi olan fan olabilir
    yan ayak müşirin bozulmuş olabilir normalde yan ayaklık açıkken basmaz mars a belkide ayaklık açık çalıştırmaya çalışıyorsunuz gibi gibi :/

Motosikleti
    Alıntı wheaston adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Anahtarı çevirince zırt diye bir ses çıkıyor o enjeksiyon sesi diye biliyorum 2 saniye civarı ses çıkıyor duruyor. Birde ince bir elektronik ses var belli belirsiz yani çok az gelen bir sinyal sesi gibi onda normal. Ne olduğunu bilmiyorum ama 2 cbr ımda da var idi o ses.

Motosiklet neden sadece boştayken marşa basar? Vitesteyken debriyajı sıkmadan marşa basmıyorsundur heralde bu ihtimali saymıyorum. Ayaklık tamamen kapalı ise vitesteyken marşa basmaz. Bunların haricinde bir durum var ise sorun vardır.

Alıntı 14k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fan sesi gibi olan fan olabilir
    yan ayak müşirin bozulmuş olabilir normalde yan ayaklık açıkken basmaz mars a belkide ayaklık açık çalıştırmaya çalışıyorsunuz gibi gibi :/
    Ayaklık kapalıyken oluyor hocam.

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtarı çevirince zırt diye bir ses çıkıyor o enjeksiyon sesi diye biliyorum 2 saniye civarı ses çıkıyor duruyor. Birde ince bir elektronik ses var belli belirsiz yani çok az gelen bir sinyal sesi gibi onda normal. Ne olduğunu bilmiyorum ama 2 cbr ımda da var idi o ses.

Motosiklet neden sadece boştayken marşa basar? Vitesteyken debriyajı sıkmadan marşa basmıyorsundur heralde bu ihtimali saymıyorum. Ayaklık tamamen kapalı ise vitesteyken marşa basmaz. Bunların haricinde bir durum var ise sorun vardır.
    Doğrudur hocam, vitesteyken debriyaja sıkıp marşa basınca fan sesi susuyor, marş basmıyor. Sadece boştayken marş basıyor.

Motosikleti

Makine gergin

Egzoz değiştirmek garanti dışı bırakır mı. Birde tavsiye edeceğiniz bi egzoz varmıdır ?

Motosikleti
    Motosikleti görürdüğünüz servise sorun. Bazı servisler onaylıyor bazı servisler garanti dışı bırakıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Egzos olarak sahte akrapovic olabilir. Ucuz bir egzos ve parasına göre güzel ses var, ya da boğazdan tiger egzos takın. Servise bakıma giderken egzosu söker orjinali takarsınız gidersiniz, garanti dışı bırakamazlar orjina kullandığınızı söylersiniz. Orjinal ile boğazdan tiger ı söküp takması en fazla yarım saat sürer .

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    CBR'ında topcase ya da yan çanta kullanan arkadaşlar var mı aramızda ? Uzun yola çıktığımda sırt çantasını arkaya bağlamak ya da sırta takmak zor gelmeye başladı artık. Topcase taksam birazcık görüntü açısından kötü durabilir düşüncesi var ama sağa sola giderken devamlı lazım olan birşey. Topcase kullanan arkadaşlardan yorumlarını fikirlerini düşünceleri rica etsem alabilir miyim ?

Motosikleti
    CBR 250 ye takmış idim. 125 ile 250 arasında pek bir görsel fark yok. Çok memnun kaldım taktığım için. "Bu motosiklete topcase takılır mı yea." diyenler oldu ama pek ciddiye alma çanta çok işlevsel oluyor.

KAPPA K28 kullandım, Kappa k30 olsa daha kullanışlı olurdu. İçine bir kask sığıyordu ama bir tık daha geniş olsa daha iyi olur idi. Tek tuş ile kilidi sökülüp çantayı çıkartabiliyorsun zaten istediğin zaman topcase i motosikletten çıkartırsın.

Bu çanta takılı hali.

Bu da çanta demiri ile olan hali ama çanta yok.

Samet Özkan bunu beğendi.

Hayırlı geceler arkadaşlar.Bende bu makinadan almayı düşünüyorum bu aralar ciddi ciddi ama boy açısından biraz tereddütüm var.Benim boy 1.85 kilo 80 yanı boyun biraz uzun acaba çok mu küçük kalır diye düşünüyorum. Birde bu ehliyet muhabbeti var A2 ile kullanabilirmiyim yoksa yetersiz ehliyetten ceza yermiyim...

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 ye takmış idim. 125 ile 250 arasında pek bir görsel fark yok. Çok memnun kaldım taktığım için. "Bu motosiklete topcase takılır mı yea." diyenler oldu ama pek ciddiye alma çanta çok işlevsel oluyor.

KAPPA K28 kullandım, Kappa k30 olsa daha kullanışlı olurdu. İçine bir kask sığıyordu ama bir tık daha geniş olsa daha iyi olur idi. Tek tuş ile kilidi sökülüp çantayı çıkartabiliyorsun zaten istediğin zaman topcase i motosikletten çıkartırsın.
    Çok teşekkür ederim iyi bir fikir verici oldu bana. 2015 Model Tri Colour olduğundan beyaz renk topcase düşünüyorum bende ufak bir araştırmadan sonra işe koyulacağım. Fikir ve bilgi için tekrardan teşekkür ederim gayet açıklayıcı oldu ve merağımı giderdi. Aklıma takılan bir soru var rica etsem onuda cevaplayabilirsen eğer ?
    Topcase sonrası motosiklette yalpalama dengesi bozulma tarzı şeyler oldu mu acaba ?
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    @Samet
    Yok herhangi bir denge kaybı veya yalpalama olmadı.

@Dark ghost
    Cbr125 in selesi cbr250 den 1,5-2 cm yüksek. Aynı şekilde r25 in selesinden de yüksek. Yani sele olarak alçak değil, motosikletin deposu da geniş olduğu için kalıplı görünüyor o yüzden altınızda sırıtmaz diye düşünüyorum.

Yanlız size önerim Bajaj RS200 almanız yönündedir. Onun selesi cbr125 ten 2 cm civarı daha yüksek ve hacim olarak daha kalıplı. Ayrıca ByBre marka ABS var. ABS panik anında yeri kesinlikle doldurulamayacak bir yardımcıdır. Hatta ABS bazen sizin ve motosikletinizin sigortasıdır. Kesinlikle abartmıyorum bu tavsiyemi bir düşünmenizi öneririm.
    Samet Özkan bunu beğendi.

Motosikleti
    magsonVE
    ARKADAŞLAR BİR CBR 125R ALDIM 2006 MODEL ONDEN KAZA YAPMIS HASARLARI VARDI KENDIM YAPIYORUM UFAKTAN BAZI PARCALARDA EKSIKLERIM VAR FIYATLARDA MALUM BANA KAFA GRENAJI FAR VE BAZI MALZEMELER VAR ELINDE MALZEME OLAN SATMAK ISTEYEN YADA YOL GOSTERECEK BIRILERI VARSA SEVINIRIM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler