Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    carking58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle düşünüyorsanız tanıdık forumdan vs. hariç 2.el almayın hocam. Yukarıdaki satan arkadaşta cidden 500 600 tl ucuza satıyor almak isteyen kaçırmasın
    Eğer ki Tricolor isteğim olmasaydı ciddi anlamda arkadaşın motoruna talip olabilirdim bende. 2. El konusunda daha önce hiç tecrübem olmadı, kuzenlerimden vs birkaç püf nokta öğrendım ancak tabiki bı bir tecrübe sayılmaz. O yüzden şöyle 7500Km geçmemiş bir motoru, Yetkili bir serviste de incelettirerek alırsam, sıkıntı çıkma ihtimalini iyice ortadan kaldırırım diyorum. Elbette başa gelecek varsa çıkar ama biz tedbirimizi alalm da gerisi kader

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı carking58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ki Tricolor isteğim olmasaydı ciddi anlamda arkadaşın motoruna talip olabilirdim bende. 2. El konusunda daha önce hiç tecrübem olmadı, kuzenlerimden vs birkaç püf nokta öğrendım ancak tabiki bı bir tecrübe sayılmaz. O yüzden şöyle 7500Km geçmemiş bir motoru, Yetkili bir serviste de incelettirerek alırsam, sıkıntı çıkma ihtimalini iyice ortadan kaldırırım diyorum. Elbette başa gelecek varsa çıkar ama biz tedbirimizi alalm da gerisi kader
    Dedikleriniz doğru ama km nin ne kadar olduguna takılmayın bu motorlarda.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Bi kac resim atalimda arkadaslar ortam senlensin

Dedikleriniz doğru ama km nin ne kadar olduguna takılmayın bu motorlarda.
    .
    Nden Km bu kadar onemsiz diyorsunuz? Lutfen yanlis anlamayin amacim polemik vs degil inan ki bilgi sahibi degilim, hani bilmedigim bir durum varsa ona gore dusuneyim diye.
    Ornegin, bence km bu motor icin Onemli cunku bu bir baslangic motoru. Kullanicilarinin buyuk bir cogunlugunun ilk motoru bu, tipki benimde oldugu gibi. Haliyle motosiklet kullanma adina pekte tecrubeli bir kullanici kitlesi yok. Bakimlari yapildi mi zinciri yaglandi mi bunlarin onemini bilmeyen bircok surucu mevcut. Iste bu yuzden km dusuk olsun ki hor kullanilmis olsa bile actigi zarar cok olmasin diyorum ben

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Km önemli tabi ki fakat km'si az motorun derdi az olur daha temiz olur demek çok genel bir ifade olur. Bakımı zamanında yapılmış yağı suyu bujisi debriyaj baltası zinciri dişlisi zamanında değişmiş fazla kmli bi motor hor kullanılmış ilk 10bindeki bir motordan daha az masraflı olacağını düşünüyorum. Fazla km dediğim de 80bin 100bin değil tabii ki. 20Li en fazla 30lu rakamlar. Dediğiniz gibi başlangıç motoru olmasi hasebiyle kimlerin eline geçtiğini de bilemeyiz. Ama ikinci el motor alırken mutlaka en az bir ustaya baktırmak gerek. 50 TL filan neyse ücretini bi kenara onu da ayırın derim ben. Ne kadar okusak ne kadar araştırsak da bir ustanın gördüğünü göremeyiz. Saygılar.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı carking58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    Nden Km bu kadar onemsiz diyorsunuz? Lutfen yanlis anlamayin amacim polemik vs degil inan ki bilgi sahibi degilim, hani bilmedigim bir durum varsa ona gore dusuneyim diye.
    Ornegin, bence km bu motor icin Onemli cunku bu bir baslangic motoru. Kullanicilarinin buyuk bir cogunlugunun ilk motoru bu, tipki benimde oldugu gibi. Haliyle motosiklet kullanma adina pekte tecrubeli bir kullanici kitlesi yok. Bakimlari yapildi mi zinciri yaglandi mi bunlarin onemini bilmeyen bircok surucu mevcut. Iste bu yuzden km dusuk olsun ki hor kullanilmis olsa bile actigi zarar cok olmasin diyorum ben
    bakımı yapılmamışsa 1000 kmdeki motorda masraf açar size 50 bindekide. Zaten bakımsız makına öyle bir zarar açarki daha fazla km yapamaz. Ondan bakımları yapılmış temiz motora bakın. 7500 km altı diye kısıtlamayın kendinizi. Nice 20 bin kmlerdeki motorlar 5-10 bindeki motorlardan daha temizdir, özellikle cbr lara bakarsanız yüksek kmde çok temiz motorlar vardır

Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km önemli tabi ki fakat km'si az motorun derdi az olur daha temiz olur demek çok genel bir ifade olur. Bakımı zamanında yapılmış yağı suyu bujisi debriyaj baltası zinciri dişlisi zamanında değişmiş fazla kmli bi motor hor kullanılmış ilk 10bindeki bir motordan daha az masraflı olacağını düşünüyorum. Fazla km dediğim de 80bin 100bin değil tabii ki. 20Li en fazla 30lu rakamlar. Dediğiniz gibi başlangıç motoru olmasi hasebiyle kimlerin eline geçtiğini de bilemeyiz. Ama ikinci el motor alırken mutlaka en az bir ustaya baktırmak gerek. 50 TL filan neyse ücretini bi kenara onu da ayırın derim ben. Ne kadar okusak ne kadar araştırsak da bir ustanın gördüğünü göremeyiz. Saygılar.
    bakımı yapılmamışsa 1000 kmdeki motorda masraf açar size 50 bindekide. Zaten bakımsız makına öyle bir zarar açarki daha fazla km yapamaz. Ondan bakımları yapılmış temiz motora bakın. 7500 km altı diye kısıtlamayın kendinizi. Nice 20 bin kmlerdeki motorlar 5-10 bindeki motorlardan daha temizdir, özellikle cbr lara bakarsanız yüksek kmde çok temiz motorlar vardır
    Dediklerinize aynen katiliyorum, bakimsiz motor km 1000 bile olsa sorun verecektir. Km takintisi olan insan degilimdir, keske cevremde CBR satan bir tanidigim olsa, bildigim bakimlari yapilmis tek elden titiz kullanilmista km'si 30k bile olsa gozum kapali alirim. 1 haftadir sahibinden bazi saticilari ariyorum, kimse motoruna toz kondurmuyor bakimiydi, yagiydi, cilasiydi yapildi diyor ama gel gelelim 2. Elde oyle seyler yasaniyor ki insan guvenemez hale geliyor. Benim dusuk km istegimin tek sebebi de saticilari daha onceden taniyip bilmedigim icin, kimseyi de itham altinda birakmadan dusuk km alarak riskleri bir nebze dusurmek. Alirken mutlaka bir ustaya gosterecegim zaten, insallah o asamaya geldigimde sizlerden usta tavsiyesi de isteyecegim. Gorusleriniz icin cok tesekkur ederim.

Not: Kuzenimin Fazer 1000 motoru yanlis bilmiyorsam su an 47k km'de. Eger almayi dusunuyor olsam hicbisey umurumda olmaz direk alirim; cunku bujileri,yagi,suyu, hidroligi vs herseyini eksiksiz yaptigini daha zamank gelmeden degistigini biliyorum.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Evet dediğiniz gibi güvenilir satıcı bulmak zor gerçekten. Adam kendisine göre çok iyi bakmıştır ama ancak o kadar bildiği için iyi baktığını düşünür. Periyodik bakımları ustanın tavsiye ettiği kadardır veya yağını koyalım nasıl olsa yürüyor diye de düşünebilir. Ben de sigorta süresinin dolması ile motoru satsam mı ki diye düşünüyorum ama sizin gibi çekincelerim olduğu için yahu bir sene daha binsem mi ne yapsam diye de kararsızım. Çünkü bu motora ciddi masraf yapıldı ağır bakımları yapıldı ve lastikleri bile ön arka degisti (michelin sporty ile) rengi de çok hoşuma gidiyor(gri-turuncu) ayrılmak da istemiyorum aynı zamanda büyütmek de istiyorum iki arada bir derede kaldım ikimiz için de hayırlısı olsun :\

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99010948/detay

Motor bizimdir temizdir forumdan birine gitmesini isteriz

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar yakın zamanda trafik sigortası yaptıranlar varsa ne kadara hangi sigortadan yaptırdığını yazabilir mi acaba??

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    motorumu satışa çıkardım
    2013 ekim çıkışlı ama 2014 yılında satılan motorlar ile aynı seridir,
    8binde buji,hava filitresi ön fren balatası ve diğer periyodik tüm bakımları honda güngörmotorda yapıldı.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-servis-bakimli-garantili-2014-cbr-125-201306368/detay/

Motosikleti
    Yakinda 4bin bakimina gidicem insallah bu bakimda napiyorlar yağ degisimi ve hava filtresi degisimi mi yapiyorlar acaba?

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Az önce anes motoru aradım yeni cıbır lar gelmiş anahtar teslim 8800 fiyat çekti, kasa değişimi yokmuş 2015 modellerde ..

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı bounrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce anes motoru aradım yeni cıbır lar gelmiş anahtar teslim 8800 fiyat çekti, kasa değişimi yokmuş 2015 modellerde ..
    repsol gelecek mi acaba?

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Fuardan sonra zam yapmazlar inşallah.Fuarda inceleyip almak istediğim motorlardan bir tanesi kendisi.

Saygılarımla...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadaşlar bugun servise ugradım 2015 lerde renk degıısklıgı var cbr 250 gibi kırmızı camurluk beyaz yan stıcker ve motor beyaz ve kuyrugu kırmızı yapmışlar bence değişik güzel olmus resim yüklemeye calısıcam ama ben beğendim

Motosikleti
    Yüklede bakalim cibirlara

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    sadece tek renk vardı beyaz motor kırmızı kuyruk kırmızı camurluk bıraz cbr250 dekı beyaz cbra benzemısler arka kuyrugu kırmızı yapmıslar

Motosikleti
    Cift far cikmamasi iyi oldu deger kaybeder bizimkiler ya :D

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Herkese merhaba;

-Hondanın 2015 yılında tanıttığı cbr 125 r renkleri bunlardır.

Ross White Tricolour 2015

Asteroid Black Metallic

Nitric Orange: Repsol

Görseller honda uk den alıntıdır.

Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler