Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Ben senn yerinde olsam kendim alirdim zincirimi kendim degistirirdim herhangi bir ustaya cunku benm cbf 250 istediler kendm 130 a maal ettm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    4000 de nasıl bozmuş zinciri neredeyse her kullanımda bir kere teker yapan biriyim hatta bir pazar tam 1 saat teker çalışması yaptım 4000 bakımında zinciri incele dedim hususi olarak ilk günkü gibi dedi şaşırdım gayet sınırlarda kullaniyorum ama zincir spreyine de baya bi para vermişimdir 5900 km de 5 inci kutu yeni bitti zincir deilde debriaj telini değiştirmem lazım km gelmeden degistiricem debriajada biçtiğim ömür 15000 km 10000 de zinciri degistiricem set olarak
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r

bu egzozu taktık tiger vardı söktüm bunu full boru sisteminde ayarladık felaket bir sesi var 600 lük halt yemiş :D:D aşırı bir kaba ses çok güzel

benim motor 16 000 i geçti 6 ayda her servise gittiğimizde zincir de hiçbir problem yok daha 1000 km lik diğer honda 125 i adam çürütmüş her yeri kullanıma göre değişiyor olabilir yani 4000 dede değişim.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR 26 VT 671 SATTIĞIM MOTORUM TEKRAR SATILMIŞ SANIRIM BİLEN GÖREN VARSA BANA ULAŞIRSA SEVİNİRİM 0 534 319 29 78
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...40803970_n.jpg
    hayırdır pişman olup tekrar gerımı alıcaksın motoru
    www.erkakurye.com

Robzombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı onur694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aranıza dün katıldım.uzun zamandır istedigim motorumu sonunda aldım cok sükür.yanlız sigorta icin gittigimde 370 tl fiyat cektiler.istanbulda daha uygun bulabilecegim bir sigorta sirketi varmı?
    kardeşim anadolu yakasında benim sigorta yaptırdığım yer var pendikte 256 tl ilk sigorta yaptıran için yardımcı olurum

halk sigorta yapıyorlar uzaktaysanda halk sigorta acentesi bul en düşük fiyat onlarda

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    madem anadolu yakasındasın gezılerede beklerız kardesım senı
    www.erkakurye.com

Recogss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 r
    S.a arkadaslar 28.03 .2014 itibari ile 2012 model 9000 km de cibi r aldim satan atkadas cok iyi bakmis motora. Yanliz debriyaj biraz yukari da kavriyor asagidan ayarlasam olurmu siyirma felan yok eskisehirde yetkili aervisine genel bakima goturdum cok duzgun motor dediler devriyaji soylemeyi unutmusum:( tekrardan gitmelimiyim simdiden tesekkurler

3310 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR 125 R smokehed double windscreen
    ilk numuneyi yaptım. birkaç gün sonra hazır olur.
    iletişim feysbuk siperlik
    made by SAKALLI

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı bounrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak tefek düşmelerden dolayı sağ grenajım da erimeler oldu, bunları nerede yaptırırız? nekadara patlar?
    kimseden cevap gelmedi :(

La7xl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Arkadaşlar merhaba buraya ilk kez yazıyorum yeni kayıt oldum zaten hep uzaktan takip ettim yazdıklarınızı. Dün ilk kazamı gerçekleştirdim motorun sağ grenajında, ön çamurlukta ve gidonda yamulma oldu bi de servisin dediğine GÖRE ön farın altındaki tutan şey kırılmış.. neyse bende bişey yok çok şükür. Asıl mesele hondanın bana 950 TÜRK LİRASI fiyat biçmesi oldu. Yan greneja falan 350 tl dediler. Sizce bu normal mi? Bi de cbr 125 fiyat listesine nerden ulaşabilirim? Uzun yazdım kusura bakmayın iyi forumlar tekeriniz düz bassın
    bounrock bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    yaptırana kadar bence yenısını almaya bak cunku daha pahalıya gelecektır boyasına sadece tek parca 70 80 alırlar bunun cıkartması vs
    www.erkakurye.com

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Beyler Geçen gün Lastik BaSıncı Hakkında Bilgi yazmıstım. Diğer arkadaslardanda Cevap gelmıstı. Hatta Kitapcıkta Yazan değerleri Yazmıslardı. 2008 model sattığım motorun Lastik Hava basıncı resmini buldum yüklüyorum Buyrun.

Motosikleti
    CB650F
    Arkadaşlar bu gün motor yağlarını inceledim daha önce servise verdiğimde Özmert 35 TL ye işcilik dahil motor yağı değiştiriyordu 10-40 castrol koyuyoruz diyorlardı fakat bu gün baktığımda sadece 10-40 olarak scooterlar için üretilmiş ve power 1 10-40 modeli vardı power 1 lerde 36 TL,Allahın aşkına bu adamlar castrol deyip servis benimi kandırıyor birde power 1 kullanan varmı aramızda varsa performansta falan artış oluyormu?[COLOR="Silver"]

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün motor yağlarını inceledim daha önce servise verdiğimde Özmert 35 TL ye işcilik dahil motor yağı değiştiriyordu 10-40 castrol koyuyoruz diyorlardı fakat bu gün baktığımda sadece 10-40 olarak scooterlar için üretilmiş ve power 1 10-40 modeli vardı power 1 lerde 36 TL,Allahın aşkına bu adamlar castrol deyip servis benimi kandırıyor birde power 1 kullanan varmı aramızda varsa performansta falan artış oluyormu?[COLOR="Silver"]
    Castrolün 3 modeli war furkan.

Scooter olan için : Castrol Power 1 10-40 yazıyor Scooter resmı olmakla birlikte Scooter yazıyor
    Motosiklet Olan İçin : Castrol Power 1 10-40 yAZIYOR . ve üzerinde motosiklet resmi vas (scooter resmı yok)
    Motosiklet Olan İçin : cASstrol Power1 10-50 racing . Üzerinde yine motor resmi var.

Scooter Olan : 17 tl
    Power 1 10-40: 20 tl
    power 1 10-50 : 22 tl
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Selamlar, ben de yeni üye oldum. Şimdi direksiyon sinavindan çok rahat geçtim 6 Nisanda. şimdi dosyalari bekliyorum ehliyeti alicam. Honda CBR 125 Tri Color alicam kısmetse. motoru almaya gittiğim de direk gidip alacakmiyim bu plaka sigorta işlemlerini falan nasil halledicem. ne zaman trafiğe çikarim ne kadar sürer vs ? uzattım biraz k.bakmayin

Merhaba, ben de CBR 125 almayı planlamaktayım. 20 yıldır otomobil kullanıyorum ama ilk motorum olacak, henüz A2 ehliyetim yok. Sıfır alıp 4-5 sene binmeyi planlıyorum. Yıllık 4.000 km civarı bir yol yapacağımı tahmin ediyorum. Motoru gazlamak için almıyorum, sürat yapmayacağım ama scooter da istemiyorum. O yüzden başlangıç motoru olacak. Evden işe gidip gelmek için kullanacağım, güzergah 10 km , dümdüz asfalt, viraj yok. Ehliyet için Nisan ayını kaçırdım , Mayıs ayına kayıtlar yapılıyor. Sormak istediğim bazı noktalar var.

1. Motorun üzerinde gelen lastiklerin çok kötü olduğu bilgileri var. Gerçekten böyle mi? Sıfır lastikleri hemen değiştir mi dersiniz, yoksa biraz yol yapıp sonra değişmek mi lazım. Yerine başka lastik ne önerirsiniz?
    2. Renk olarak beyaz düşünüyordum ama geçen gün Honda'ya gittim, canlı görünce kırmızı çok daha hoşuma gitti ancak kırmızı rengin bakımı beyaza göre daha zordur diye tahmin ediyorum. Bir de kırmızı aşırı dikkat çekiyor, bu kadar dikkat çekmek iyi olmayabilir. Renk konsuunda kararsızım, ne önerirsiniz?
    3. Sıfır motoru alırken trafik vergisi (motorlu taşıt vergisi) ödüyor muyum? Yoksa 8400 TL'lik satış fiyatının içinde mi?
    4. Kasko yaptıran var mı, fiyatlar ne civarda?
    5. Apartmanda yaşıyorum, motor dışarda beton bir zeminin altında duracak, apartman güvenli ancak yine de motorun çalınma ve parça güvenliğini nasıl sağlayabilirim? Honda bayide 40TL'lik diske takılan bir alarm vardı ama ne kadar işe yarar emin değilim.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı Sportivo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de CBR 125 almayı planlamaktayım. 20 yıldır otomobil kullanıyorum ama ilk motorum olacak, henüz A2 ehliyetim yok. Sıfır alıp 4-5 sene binmeyi planlıyorum. Yıllık 4.000 km civarı bir yol yapacağımı tahmin ediyorum. Motoru gazlamak için almıyorum, sürat yapmayacağım ama scooter da istemiyorum. O yüzden başlangıç motoru olacak. Evden işe gidip gelmek için kullanacağım, güzergah 10 km , dümdüz asfalt, viraj yok. Ehliyet için Nisan ayını kaçırdım , Mayıs ayına kayıtlar yapılıyor. Sormak istediğim bazı noktalar var.

1. Motorun üzerinde gelen lastiklerin çok kötü olduğu bilgileri var. Gerçekten böyle mi? Sıfır lastikleri hemen değiştir mi dersiniz, yoksa biraz yol yapıp sonra değişmek mi lazım. Yerine başka lastik ne önerirsiniz?
    2. Renk olarak beyaz düşünüyordum ama geçen gün Honda'ya gittim, canlı görünce kırmızı çok daha hoşuma gitti ancak kırmızı rengin bakımı beyaza göre daha zordur diye tahmin ediyorum. Bir de kırmızı aşırı dikkat çekiyor, bu kadar dikkat çekmek iyi olmayabilir. Renk konsuunda kararsızım, ne önerirsiniz?
    3. Sıfır motoru alırken trafik vergisi (motorlu taşıt vergisi) ödüyor muyum? Yoksa 8400 TL'lik satış fiyatının içinde mi?
    4. Kasko yaptıran var mı, fiyatlar ne civarda?
    5. Apartmanda yaşıyorum, motor dışarda beton bir zeminin altında duracak, apartman güvenli ancak yine de motorun çalınma ve parça güvenliğini nasıl sağlayabilirim? Honda bayide 40TL'lik diske takılan bir alarm vardı ama ne kadar işe yarar emin değilim.
    Ben motoru 10 gün önce aldım 7 gün öncede mayıs için ehliyete yazıldım şimdi 35 km binmişim. Ehliyetim ve ergenlikten bu yana unutulmuş motor tecrübemden ötürü kampüs içinde biniyorum. Benzer sorular benimde kafamda vardı ilk izlenimlerimi paylaşayım;

1.Motor üzerinde gelen lastikler için bende bilinçli race kullanan arkadaşlara sordum senin granajları yere sürte sürte dönmeyeceğin için problem olmaz dediler.
    2.Renk siyah istiyordum (Çok tembelimdir arabamı 6 ayda bir yıkatırım ) hergün silip yıkayacaksan al dediler beyaz aldım 10 gündür yağmur felan altında ama yinede ufak bir bezle tertemiz görünür hale geliyor...
    3-500 tl kadar vergisi şusu busu felan var.
    4-Kasko 1200 tl civarı demişti sigortacı arkadaş. (Ama onda hep pahalıdır nedense Öylesine sormuştum)
    5-Hepsiburadan bişi almıştım, dokunan eden meraklı insanları öteliyor. Önce uyarı ötüşü yapıyor sonra bağırıyor... Çıkarmadan binme tehlikesine karşıda hemen ötüyor... (Ben unutup binmiştim, ötmeseydi freni felan dağıtırdım herhalde)

R6 alacaktım bilenler, bilinçliler sakın dediler 20 bin km gitmeden bunu değiştirme dediler. Hem az yakar hemde motoru sevdirir dediler... Haa güç felan beklememek lazım fiyat/görsellik/yakıt bence tam 6-7 bin tl ediyor. 9 bin fazla bu motora onuda diyeyim. Bence temiz bir ikinci el almalısınız. Ben 2013 model 3400km 6500 tl ye aldım. Herkes aşırı çok iyi almışsın dediler

10 günlük tecrübelerim + söyleneneler bu yönde... Hatam yanlış bilgilerim olaiblir dediğim gibi 10 gündür var bende... Diğer tecrübeli arkadaşlar daha da aydınlatacakdır...

Ama hafif hafif yatırıp dönmeler felan çok keyifli Hiç yakmadığına dair söylemler var Aldığımdan bu yana bir çizgi bile inmedi yakıt. 2.3. viteste dolanıyorum birde...

Motosikleti
    HONDA NC 750S

bounrock bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    erol en tipsiz apache seninki..o ne öyle yaw... eğzost cam ve plakalığı sök sizin evin ordaki çöp e at... akşam 20 :00 civarı... ben o saatlerde o çöp ün yanından geçiyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Kanka yükleniyor daha ebay siparişlerim gelmedi lastik hariç yükleniyoruz işte yavaş yavaş acele yok
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler