Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan sorun cozuldu problem benzınden mıs tekere bıle gelmıyordu bıraz denedım bugun 43 de teker yere ınıyor ıyımı
    dedim sana
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    125 R Repsol'lerin Parçaları Söylendiği Kadar Pahalı'mı ? Bir Öğrenci Bu Motora Bine Bilir'mi ? Aslında CBR 125 İstiyorum Ama Cüsseme Uymuyor + Uzun Yolda Kişiyi Yorduğu + Yakıtının Fazla Olduğu + Parçalarının Pahalı Olduğu Söylenmekte. Doğrumu'dur Acaba ? CBR 125 Repsol İle CBF 150 Arasında Kalmış Durumdayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Biraz Daha Açayım Konuyu, Bu Sezon Sonu Bir Motosiklet Almaya Niyetliyim ve Bu Benim İlk Motorum Olacak. Bu Motor İle Büyük İhtimal Uzunca Bir Süre Bir Arada Olacağım ( Minimum 2 Yıl ) Uzun Yol Yapacağım - Şehir İçinde Takılacağım vs. Boyum 1.75 - 1.80 Kilom 70 - 75 Arası.

İlk Tercihim CBR 125 Repsol'dü Ama Piyasada Duyduğum Şeyler Beni CBF 150'ye İtti. Yoksa CBR Çok Etkiledi Açıkçası Beni 6 Vites Olması, Ön - Arka Disk Fren Olması, Sıvı Soğutmalı Olması vs. vs. Ancak Motorda 1 Adet Kask Bile Koyacak Bir Yer Olmaması Çok Kötü Bir Durum. Uzun Yollarda Oturuş Pozisyonu Nedeni İle Sıkıntı Yarattığı Söyleniyor Hele Artçı İle Uzun Yola Kesinlikle Çıkılmaması Sürücü - Artçı ve Motor'a Eziyet Oacağı Yönünde Söylemler Var'ki Motorun İnce Olmasından Dolayıda Haksız'da Değiller Gibi. EN Ama EN Önemli Problem Parça Fiyatları ? Motor Bir Sıkıntı Çıkardığında Öğrenci Başıma Halledemeye Bilirim, Bu Durumda Motor Ya Aylarca Yatar Yada Yok Parasına Satılır Böyle Bir Durumla Karşılaşmak İstemiyorum Açıkçası.

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 R Repsol'lerin Parçaları Söylendiği Kadar Pahalı'mı ? Bir Öğrenci Bu Motora Bine Bilir'mi ? Aslında CBR 125 İstiyorum Ama Cüsseme Uymuyor + Uzun Yolda Kişiyi Yorduğu + Yakıtının Fazla Olduğu + Parçalarının Pahalı Olduğu Söylenmekte. Doğrumu'dur Acaba ? CBR 125 Repsol İle CBF 150 Arasında Kalmış Durumdayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Biraz Daha Açayım Konuyu, Bu Sezon Sonu Bir Motosiklet Almaya Niyetliyim ve Bu Benim İlk Motorum Olacak. Bu Motor İle Büyük İhtimal Uzunca Bir Süre Bir Arada Olacağım ( Minimum 2 Yıl ) Uzun Yol Yapacağım - Şehir İçinde Takılacağım vs. Boyum 1.75 - 1.80 Kilom 70 - 75 Arası.

İlk Tercihim CBR 125 Repsol'dü Ama Piyasada Duyduğum Şeyler Beni CBF 150'ye İtti. Yoksa CBR Çok Etkiledi Açıkçası Beni 6 Vites Olması, Ön - Arka Disk Fren Olması, Sıvı Soğutmalı Olması vs. vs. Ancak Motorda 1 Adet Kask Bile Koyacak Bir Yer Olmaması Çok Kötü Bir Durum. Uzun Yollarda Oturuş Pozisyonu Nedeni İle Sıkıntı Yarattığı Söyleniyor Hele Artçı İle Uzun Yola Kesinlikle Çıkılmaması Sürücü - Artçı ve Motor'a Eziyet Oacağı Yönünde Söylemler Var'ki Motorun İnce Olmasından Dolayıda Haksız'da Değiller Gibi. EN Ama EN Önemli Problem Parça Fiyatları ? Motor Bir Sıkıntı Çıkardığında Öğrenci Başıma Halledemeye Bilirim, Bu Durumda Motor Ya Aylarca Yatar Yada Yok Parasına Satılır Böyle Bir Durumla Karşılaşmak İstemiyorum Açıkçası.
    cbr yeni kasa daha yüksek ve kalıplı .bide arkaya çanta takılabiliyor. bende ki 2 kaskı rahat alıyor .uzun yolda sıkıntılı oldugu söylenemez .ben 600 km yol gidip geldim ki gelişte 400 km ye kadar durmadan bindim benzini koyup 20 dakikalık molayla 200 kmyide bitirdim sorun yok hatta oturuş pozusyonu istedigin şekilde ayarlıyabiliyorsun yatabilirsin dik durabilirsin .2 kişiyle arkadaki için pek rahat deyil fakat uzun yol 200 km sorun olmadan artcıya gidilebilir molalarla çok uzun mesafeler gidilir .yakıtı azdır bakımları zamanında yapılırsa sorunsuz binilir.
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kuroscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr yeni kasa daha yüksek ve kalıplı .bide arkaya çanta takılabiliyor. bende ki 2 kaskı rahat alıyor .uzun yolda sıkıntılı oldugu söylenemez .ben 600 km yol gidip geldim ki gelişte 400 km ye kadar durmadan bindim benzini koyup 20 dakikalık molayla 200 kmyide bitirdim sorun yok hatta oturuş pozusyonu istedigin şekilde ayarlıyabiliyorsun yatabilirsin dik durabilirsin .2 kişiyle arkadaki için pek rahat deyil fakat uzun yol 200 km sorun olmadan artcıya gidilebilir molalarla çok uzun mesafeler gidilir .yakıtı azdır bakımları zamanında yapılırsa sorunsuz binilir.
    Yeni Kasalar Ne Yazık'ki Bütçemi Aşmakta o Sebepten Eski Kasa İle İlgilenmekteyim. Bilgilendirdiğiniz İçin Teşekkürler

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    Yeni Kasalar Ne Yazık'ki Bütçemi Aşmakta o Sebepten Eski Kasa İle İlgilenmekteyim. Bilgilendirdiğiniz İçin Teşekkürler
    eski kasa olanını 2008 de bi arkadaştan aldım bi tur atayım diye 200 metre gidememiştim çok ince olmasına karşın deposu sıkıntılı geldi bana sakat kalmayım diye bıraktım ve yeni kasa çıkmasaydı bu motoru almazdım .genede deneyerek aldım yeni kasasını tavsiye ederim .
    C.Kaan bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    aynen bende eskı kasasını kullandım kesınlıkle almazdım kalıtelıdır ama benım beden olculerıme gore deıl ıkı kısı mevzusuna gelınce bence hayır derım tek kısı ıcın yapılmıs bu motor arkaya canta takılır kı bende var
    C.Kaan ve kuroscu bunu beğendiler.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Bugun oturduk konustuk babamla.istersen ilk basta 2 3binlik bi sey alak onla piş sonra iyi al dedi.apacheye falan baktik.oyle mondial falan istemiyorum.babam gene bana birakiyo istersen al parayi sen biriktirdin dedi.icime kusku dustu sizce napmaliyim?

Motosikleti
    Alıntı kuroscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasa olanını 2008 de bi arkadaştan aldım bi tur atayım diye 200 metre gidememiştim çok ince olmasına karşın deposu sıkıntılı geldi bana sakat kalmayım diye bıraktım ve yeni kasa çıkmasaydı bu motoru almazdım .genede deneyerek aldım yeni kasasını tavsiye ederim .
    aynen bende eskı kasasını kullandım kesınlıkle almazdım kalıtelıdır ama benım beden olculerıme gore deıl ıkı kısı mevzusuna gelınce bence hayır derım tek kısı ıcın yapılmıs bu motor arkaya canta takılır kı bende var
    o Zaman CBF 150'ye Yönelmeliyim, Ancak Yinede Aklımın Bir Köşesinde CBR

Boyum 1.75 - 1.80 Kilom 70 - 75 Arası Acaba Benim Cüssemi Aşar'mı Bu Motor ?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    yenı kasa cbr uygundur senın ıcın bu arada apache de guzel olur senın ıcın 3000 e 2012 model rahatlıkla bulabılırsın
    C.Kaan bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    yenı kasa cbr uygundur senın ıcın bu arada apache de guzel olur senın ıcın 3000 e 2012 model rahatlıkla bulabılırsın
    Onlarıda Düşünmüyorum Değil CBR 125 - CBF 150 - TVS Apache - Mondial Drift Listemde.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Onlarıda Düşünmüyorum Değil CBR 125 - CBF 150 - TVS Apache - Mondial Drift Listemde.
    CBR 125 R motosikletim var 2008 model. Hatta Araba çarpması sonucu kazadan sonra 4/4lük topladıqım motorum halen bende.
    2 senedir motosiklet bende.

Motosikletin parçaları pahalı. Sanki 600 RR parçası alıyormusuz gibi. Mesela Grenajlar cok Pahalı ama dökmesini yapan var 75-100 tl adeti dökme olunca.

Motor Yeni Kasaya göre cılız duruyor tabi ama yenı kasa ile aman aman çok büyük bir güç farkı filan yok.
    2010 öncesi cbr 125ler enjeksiyona sahip değiller. Orta Kasa 2010 model zaten. Ayrıca 2010 kasasında ıse iki değişiliklik var. ( KAFA GRENAJI ve Enjeksiyon) Başka hiç bi değişiklik yok eski kasası ile.
    Motorun Hızı konusunda ise benım altımdakı 125 2008 model düz yolda (175 boy -78 kilo) 120 ye cıkıyor. rampa olursa 140 a kadar gidiyor(Gördüğüm rakamları söylüyorum).
    Canı alınmamıs motor bulursan uzun süre binersın. Yakıt konusunda deli gibi filan yakmıyor. 10 litre deposu var.
    Daha aklıma bişi gelmıyor ama bu motorla alakalı cok tecrübe edindim sormak ıstersen yardımcı olurum bildiğim kadar.
    C.Kaan bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125 R motosikletim var 2008 model. Hatta Araba çarpması sonucu kazadan sonra 4/4lük topladıqım motorum halen bende.
    2 senedir motosiklet bende.

Motosikletin parçaları pahalı. Sanki 600 RR parçası alıyormusuz gibi. Mesela Grenajlar cok Pahalı ama dökmesini yapan var 75-100 tl adeti dökme olunca.

Motor Yeni Kasaya göre cılız duruyor tabi ama yenı kasa ile aman aman çok büyük bir güç farkı filan yok.
    2010 öncesi cbr 125ler enjeksiyona sahip değiller. Orta Kasa 2010 model zaten. Ayrıca 2010 kasasında ıse iki değişiliklik var. ( KAFA GRENAJI ve Enjeksiyon) Başka hiç bi değişiklik yok eski kasası ile.
    Motorun Hızı konusunda ise benım altımdakı 125 2008 model düz yolda (175 boy -78 kilo) 120 ye cıkıyor. rampa olursa 140 a kadar gidiyor(Gördüğüm rakamları söylüyorum).
    Canı alınmamıs motor bulursan uzun süre binersın. Yakıt konusunda deli gibi filan yakmıyor. 10 litre deposu var.
    Daha aklıma bişi gelmıyor ama bu motorla alakalı cok tecrübe edindim sormak ıstersen yardımcı olurum bildiğim kadar.
    Bilgiler İçin Çok Teşekkür Ederim Her Şeyi İle Mükemmel Bir Motor Olsa'da Ne Yazık'ki Parça Fiyatları Nedeni İle Vaz Geçeceğim Bu Motordan, Grenajları Zaten Parçalayacak Büyüklükte Bir Kaza Yaparsam Muhtemelen Bende Ölürüm Zaten, Ama Diğer Parçaları o Kadar Pahalı Gözükmüyor ( Yürüyen Aksam - Motor vs. ) Olsun Fiyatları Orta Seviyede. Ben Yinede Başlangıç Motorum Olacağı İçin TVS'yi Tercih Edeceğim Ama Elbet Bir Gün Yolumuz CBR İle Kesişecek

Motosikleti
    yav bu cbr nin yedek parça listesi var mıdır fiuat olarak çok merak ettim? ilk motor olursa dusup kırar mıyız kı ılla grenajı
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    evet arkadaşlar bende aranıza katıldım 18.02.2014 itibari ile. Herkese selamın aleyküm... nasıpse motorumu yarın alacağım 2012 model 14000 de. bu 5. motorum ama ilk kez honda kullanıcısı olacağım için heyecanlıyım açıkçası son motorum TVS idi. bu arada izmirden katılıyorum aranıza ... deneyimlerimi paylaşacağım sizlerden de tavsiyeler bekliyorum tekrar herkese merhaba...

Motosikleti
    Alıntı byhattu 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar bende aranıza katıldım 18.02.2014 itibari ile. Herkese selamın aleyküm... nasıpse motorumu yarın alacağım 2012 model 14000 de. bu 5. motorum ama ilk kez honda kullanıcısı olacağım için heyecanlıyım açıkçası son motorum TVS idi. bu arada izmirden katılıyorum aranıza ... deneyimlerimi paylaşacağım sizlerden de tavsiyeler bekliyorum tekrar herkese merhaba...
    ne kadara aldin usta ayiptir sormasi bende almayi dusunuyorum kazik yemiyim
    byhattu 250 bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    o Zaman CBF 150'ye Yönelmeliyim, Ancak Yinede Aklımın Bir Köşesinde CBR

Boyum 1.75 - 1.80 Kilom 70 - 75 Arası Acaba Benim Cüssemi Aşar'mı Bu Motor ?
    Ne cbr125 ne de cbf150 cussenizi asmaz dert etmeyin. Benim boyum az daha kisa size gore ama 250r i ve cbf150 yi rahat kullaniyorum. Sele yukseklikleri her iki ayagi da yere koymak icin cok uygun.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bu cbr nin yedek parça listesi var mıdır fiuat olarak çok merak ettim? ilk motor olursa dusup kırar mıyız kı ılla grenajı
    merak etme cok ucuz hatta çinli parasına depo hariç sadece depo 1160 tl idi en sanırım.arka kuyruk grenajı 35 tl boyatıp tamır ettırsenız daha pahalı olur....arka stop 100 tl kafa yan 55 tl yan büyük grenaj 110 tl idi ayna tanesi 75 tl arka tutacak demır 45 tl ön kafa panel 60 tl kafa demiri 60-80 arası bir şeydi tam hatırlayamadım şimdi ..eski kasanın cıkma KUYRUK GRENAJINI SORSANIZ EN AZ 300 tl derler.ön cam internette renklı olanlar var yurt dısından double alın 38 tl : )) vs vs
    cx571 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etme cok ucuz hatta çinli parasına depo hariç sadece depo 1160 tl idi en sanırım.arka kuyruk grenajı 35 tl boyatıp tamır ettırsenız daha pahalı olur....arka stop 100 tl kafa yan 55 tl yan büyük grenaj 110 tl idi ayna tanesi 75 tl arka tutacak demır 45 tl ön kafa panel 60 tl kafa demiri 60-80 arası bir şeydi tam hatırlayamadım şimdi ..eski kasanın cıkma KUYRUK GRENAJINI SORSANIZ EN AZ 300 tl derler.ön cam internette renklı olanlar var yurt dısından double alın 38 tl : )) vs vs
    Ucuz mu pahalı mi anlamadım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Zonguldaktaki kuryecilere savas aciyoruz sayin cibircilar ailesi.hepsi ona o kadar verilir mi diyo.cildiricammm.toplanin abilerim kardeslerimm nedir bu ya.degmez mi..
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    denemelik tiger tri 780 tüpünü söktüm sadece ara borusu kaldı o ne bir ses öyle 600 lükler yanında halt yemiş :D

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    kardeşim benim motor 2012 model 14000 binde çiziği falan yok temiz motor 6250 fiyat çekmiş sahibinden de pazarlıkla zar zor 5500 e aldım bugün
    çok hoşuma gitti sürüşü valla TVS den sonra baya bi fark var açıkçası. paranın hakkını veriyor yani bide sabahtan beri geziyorum benzin öyle yerinde duruyor alla alla eğer böyleyse bu motorun yakıtı benden çekeceği var yeminle çok gezerim çooookkk

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

şimdi arkadaşlar en önce bi bağaj almam lazım motora bağajsız olmaz. demirini buldum 100 liraya bide güzel küçük bi çanta fazla göze batmayan bimodel buldum mu o da tamam sonra sıra eksozdaaaa şimdiden bekliyorum eksoz önerilerinizi arkadaşlar herkese slm izmirden....
    ERROR88 ve agrasiwe bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler