Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    rampa çıkarken baştan gaza yüklenmekte deviri yüksek tutmakta fayda var motor bayımadan rahat çıkar aksi taktirde düşük devirde motor yemezse ya zorlarsınız stop eder yada geri kaydırma durumu olur durdurur sanız rampada kalkış yapamaya bilirsiniz en iyisi yüksek devir .cross cuların dedigi tabirde verecen gazı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    O dik rampadan teker yapa yapa cıkar cbr sen alismamissin daha
    UqUR_ bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Herkese iyi gunler motorda yeniyim yaklasik 1 aydir kullaniyorum sure zarfinda yaklasik 1200 km yol yaptim her 350
    Km de bir depoyi fulleyip zinciri gazyagi ile temizleyip daha sonra yukardaki yaglayici ile yaglayip kullaniyorum ancak gecen gun zincirimin bu sekilde paslandigini gordum . Yanlisi nerde yapiyorum yardiminiz icin simdiden tesekkurler ...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    ARKADAŞLAR KAFAM KARIŞTI HONDANIN SİTESİNDE BENZİN DEPOSU yedek dahil 10 lt dıyor (sanırım bu eskı kasa için geçerli ) benım depoda ısık yaklasık 45 km dir yanıp sönüyordu tam 11,33 lt benzın aldım bune iş. şimdi bu yeni kasanın tam olarak deposu kaç lt ve ışık yanıp söndükçe en fazla kaç km yol gidebiliriz.yoksa benzin istasyonundamı sorun var : ))

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı cebrailim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://p1311.hizliresim.com/1h/b/udpds.jpg
    http://p1311.hizliresim.com/1h/b/udph5.jpg

Herkese iyi gunler motorda yeniyim yaklasik 1 aydir kullaniyorum sure zarfinda yaklasik 1200 km yol yaptim her 350
    Km de bir depoyi fulleyip zinciri gazyagi ile temizleyip daha sonra yukardaki yaglayici ile yaglayip kullaniyorum ancak gecen gun zincirimin bu sekilde paslandigini gordum . Yanlisi nerde yapiyorum yardiminiz icin simdiden tesekkurler ...
    Bir çok sebep olabilir temizleyip arka tarafi yağlamamışsın veya az yağla mışsın
    2.bi sebep motoru fazla yıkıyosanız bu tip olaylar başınıza gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dik rampadan teker yapa yapa cıkar cbr sen alismamissin daha
    Rampa çıkarım ama bu kadar dikini daha önce görmedim aniden gaz verip çıkmam gerekiyordu çünkü motorun torku yetmiyor

Motosikleti
    Honda CBR 125 RR
    Arkadaşlar Bende 2013 model Daha 750 km de honda cbr 125 rr war.Motorumdan memnunum ama motordan cok ses geliyor zincirden ve arka diskden ses geliyor ayrıca motor gaz vermeyince tekleyip stop ediyor.bakım zamanı 1000 km de 250 km beklioyorum ama bu durum beni rahatsız ediyor sizce neden olabilir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Arakdaşlar Ben Birşey daha sorucam Benim Cbr'in jantlarına ben şerit çektim ama şerit yamuk oldu söökmek istedim ama sökemedim sizce nasıl sökebilrim en kolay vve kısa yolu lütfen yardım...

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı can4848 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bende 2013 model Daha 750 km de honda cbr 125 rr war.Motorumdan memnunum ama motordan cok ses geliyor zincirden ve arka diskden ses geliyor ayrıca motor gaz vermeyince tekleyip stop ediyor.bakım zamanı 1000 km de 250 km beklioyorum ama bu durum beni rahatsız ediyor sizce neden olabilir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Arakdaşlar Ben Birşey daha sorucam Benim Cbr'in jantlarına ben şerit çektim ama şerit yamuk oldu söökmek istedim ama sökemedim sizce nasıl sökebilrim en kolay vve kısa yolu lütfen yardım...
    1-Zincirden ses gelmesi normaldir cbr 125 ve 250 de kaliteli zincir yok ortalama 500 km de bir temizlenip yağlanmasıda gerekir,motor tek silindir olduğundan ve motor sistemi dışarda olduğundan ses gelmeside normaldir tabi bu km de fazla yüksek devirde kullanmayın 7.000 dev/dk geçmeyin.Gereğinden yüksek vitesde giderseniz yavaşlayınca makina stop eder bu tüm manuel araçlar için geçerlidir tabi aracın Nm si yani torkuylada alaklıdır bu arada ben motorumu 800 kmde bakıma sokmuştum erken bakımın zararı yoktur tam tersine yararı vardır.

2-Jant şeridini gaz yağı ile yumuşatın tırnağınızla (boyaya zarar vermeden) ardından yavaşca çıkarın tekrar gaz yağı ile yapışkan kalan kısımları temizleyin yoksa toz toplarsa pis olur ardından şanpuan veya çözücü olmayan dandik bir deterjanla köpürtüp silin sonra durulayın.

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Avrupadayim siz ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

dişli zincir çok dandik hatta beş para etmez.. çok uzuyor ve ses yapıyor.. kaldırıp atacaksın zinciri yenisi ve kalitelisini alacaksın....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı cebrailim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://p1311.hizliresim.com/1h/b/udpds.jpg
    http://p1311.hizliresim.com/1h/b/udph5.jpg

gördüğüm kadarıyla zincir yağsız kalmış.. temizledikten sonra yağlamalısın.. genelde yağladıktan sonra en az 3-4 saat motoru dinlendirmelsin... ben iyice yapışması için böyle yapıyorum... yapışıyor ve en ufak aralar giriyor.. genelde akşamları yapıyorum bu işi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Rampa çıkarım ama bu kadar dikini daha önce görmedim aniden gaz verip çıkmam gerekiyordu çünkü motorun torku yetmiyor[/QUOTE]

km kac pekı 2000 den sonra acıldı benım kı o yuzden

tuzladayım bu pazar gezı olursa kı olma ıhtımalı var senı cagırıcam
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR KAFAM KARIŞTI HONDANIN SİTESİNDE BENZİN DEPOSU yedek dahil 10 lt dıyor (sanırım bu eskı kasa için geçerli ) benım depoda ısık yaklasık 45 km dir yanıp sönüyordu tam 11,33 lt benzın aldım bune iş. şimdi bu yeni kasanın tam olarak deposu kaç lt ve ışık yanıp söndükçe en fazla kaç km yol gidebiliriz.yoksa benzin istasyonundamı sorun var : ))
    arkadaşlar sanırım kimsenin bu konuda bir fikri yada bilgisi yok ...hala cevap alamadım

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    arkadaşlar sanırım kimsenin bu konuda bir fikri yada bilgisi yok ...hala cevap alamadım
    Honda sitesindeki bilgiler eski kasa cbr ait. honda fiyat güncellemesinden baska bişey yapmıyor siteye.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    aynen pekı net bılgıyı nerden alabılırız net yedek dahıl kac lt

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    aynen pekı net bılgıyı nerden alabılırız net yedek dahıl kac lt
    Honda avrupa sitesine girerek net bilgileri alabilirsin. Ben bakayım şimdi bulursam yazarım

---------- Post added at 02:59 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

http://bikeadvice.in/2011-honda-cbr125r-detialed/

Sayfanın ortasında yazıyor 13 litre diye
    fearlesboyy bunu beğendi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250

Motor rolantideyken stop ediyorsa büyük bi problem vardır onda devir çok düşüyordur muhtemelen şu mondial driftlerde oluyordu bence direk servise götürün 1000 falan diye km saymanıza gerek yok

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda avrupa sitesine girerek net bilgileri alabilirsin. Ben bakayım şimdi bulursam yazarım

---------- Post added at 02:59 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

http://bikeadvice.in/2011-honda-cbr125r-detialed/

Sayfanın ortasında yazıyor 13 litre diye
    çok çok teşekkürler kardeşim benim için yararlı oldu
    UqUR_ bunu beğendi.

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Olur zaten arkdsmlarm var 3 motor onlarla geliriz katılrız sizin gruba 😃

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    cümleten selamın aleykum. Herkese hayırlı günler dilerim. Şuanda ybr125 kullanıyorum ve motoru büyütme Cbr250 veya o paralara alabileceğim gsr600, er5, cbf500 gibi motorlardan aklıma giriyordu fakat başımıza gelen acı bir olaydan sonra tamamiyle yüksek hacimli motor sevdasindan vaz geçmiş bulunuyorum.

Ybr125'ten cbr125'e geçmeyi düşünüyorum. Bunun sebebleri;
    1. Honda markası ve servis ağı avantajı
    2. Cbr125'in grenaj'lı bir motor olması sebebiyle daha az rüzgar tutucak olmam.
    3. Yedek parça ucuzluğu ve gezmeyi seven birisi olduğumdan dolayı motorun su soğutmalı olması.

Sebebleri mi belirttim, izninizle sorularımı sormak isterim. Sadece yeni kasa kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1. Cbr125'in 100 km'de yakıt tüketi mi kaç lt? Kullanım tarzınız ve genelde kaç km hızlar arasında seyehat ettiğinizi de yazarsanız daha net bilgilere ulaşırız. Bu arada uzun yol yapanlar olduysa şehir içi ne kadar yakıt tükettiğini ve şehir dışı tüketimin nasıl olduğunu yazmalarını rica edicem.

2. Benim bildiğim cbr125'in tek sağ veya sol grenajı 56 lira doğru mudur?

3. Servis bakımları kaç km'de bir yapılıyor? Bakımlara göre ne kadar servis ücreti oduyorsunuz?

Sağlıcakla kalmanız dileğiyle, Allah'a emanet olun. Dikkatli sürün

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    öncelikle hoş geldin,

daha dün gece ölçtüm, şehir içinde bol devirli kullanımda 100 km. de 3.3 litre yaktı. biraz daha sakin kullansan rahatlıkla 3 litreye düşecek gibi görünüyor.

grenaj fiyatı aşağı yukarı o fiyatlarda evet,

servis bakımları ben daha 1000 km 'ye girebildim onun fiyatıda 30 TL'di, daha sonra her 3000 KM de bir gidiyorsun bakımlara,

keyifli sürüşler.
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoş geldin,

daha dün gece ölçtüm, şehir içinde bol devirli kullanımda 100 km. de 3.3 litre yaktı. biraz daha sakin kullansan rahatlıkla 3 litreye düşecek gibi görünüyor.

grenaj fiyatı aşağı yukarı o fiyatlarda evet,

servis bakımları ben daha 1000 km 'ye girebildim onun fiyatıda 30 TL'di, daha sonra her 3000 KM de bir gidiyorsun bakımlara,

keyifli sürüşler.
    Teşekkür ederim ilgi alakanızdan dolayı. Ybr'de 1.000 bakımı sadece yağ değişimi 60-70 lira arası değişiyor. Sanki kansızlar 2 litre yağ koyuyor. Birde şöyle bir durum var yağ yamalube 10w40 25 lira, işçilik 35 lira + vergi kdv bilmem ne afedersiniz habire iteliyorlar. Cbf'te aynı yağ değişimi 25 lira. Ne farkı var yani benim motora yapılan işçiliğin.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler