Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bu motor günlük 8km gidiş 8km geliş için yorucu olur mu touring motorlarının rahatlığını aramıyorum tabi ki ama genl olarak 125 cbr rahat mıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı dursunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm arkadaşlar size sormak sitedigim bir soru var yada başınıza geldimi öğrenmek istiyorum.

bende 2012 model siyah bir 125r var bunun ön diskinden ses geliyor balataları anes motordan aldıgımız yeni disklerle değiştirdik ama ses kesilmedi ve 2-3 tamirciye gösterdikden sonra kesinlikle diskinde sorun oldugu kanaatine vardım. Peki sizce sorun nerde diskte mi yoksa başka bir yerde mi? ha bu arada ön freni her sıktıgımda ses kesiliyor sadece hareket halindeyken ses çıkıyor. ewet beyler engin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum cvplarınızı bekliyorum.........
    sıfır alınan araçlarda belli bir km kadar balatalarda mum maddesi veya onun gibi bişey oluyor bu zamanla eriyor bundan kaynaklı olabilir
    2.bi sebep balatalara kaçan toz pislik ses çıkarır benim arka diskdende geliyordu zamanla geçti balata spreyi sık bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı kembawalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor günlük 8km gidiş 8km geliş için yorucu olur mu touring motorlarının rahatlığını aramıyorum tabi ki ama genl olarak 125 cbr rahat mıdır
    ben günlük 20 km yol yapıyorum yorulmuyorum yanlız uzun süre binmezsen sırt bölgelerinde ufak bi ağrı hissede bilirsin bunun dışında tabi çoğu arkadaşımız cbr a tam olarak oturmayı bilmez depo bacaklarınız arasında sıkılmalı ve topuklarınızı iycene yapıştırırsanız saatlerce yolculuk yaparsınız

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım burda. Bende de siyah bir cbr125 var 4000km'de. Cumartesi günü İstanbuldan Denizliye gideceğim. Hiç uzun yol tecrübem yok. Ne yapmamı, ne yapmamamı önerirsiniz? yorumlarınızı bekliyorum. Dikkat etmem gereken noktalar neler. En son 3000km de yağ değişimi ve bakım yaptırdım. Bir daha kontrol ettirmem gerekir mi yola çıkmadan önce? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için. Görüşmek üzere..

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Arkadaşlar motoru aldığımdan beridir fan hiç çalışmadı bi sorun olabilirmi sizinkiler çalışıyormu

dursunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Konca;3109335]sıfır alınan araçlarda belli bir km kadar balatalarda mum maddesi veya onun gibi bişey oluyor bu zamanla eriyor bundan kaynaklı olabilir
    2.bi sebep balatalara kaçan toz pislik ses çıkarır benim arka diskdende geliyordu zamanla geçti balata spreyi sık bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Sağolasın furkan kardeşim verdigin bilgi için, özel bir tamirciye götürdüm mahallemizdekine anes motordan balata aldık değiştirdik, sesin balatadan geldigini zaten balatanın bittigini söyledi bana bende değiştirelim dedim. değştirdik ses bi ara kesilmişti sonra yine çıktı usta balataları biraz eritti dispirelle ses yine kesildi ve 2 gün sonra ses yine başladı şimdide kimse göstercem ya dandik balata takılmıştır diyor yada diskin yamulmuştur diyor ne yapacagımı şaşırdım son çare olarak yarın Kadıköyde Honda Esengül servisine götürecegim gösterecegim bakalım sorun nerdenmiş sonra gelir bilgiyi sizlerle paylaşırım. ha bu arada spreyde işe yaramadı toz birikmiştir düşüncesiyle bende temizledim ama yok. kesilmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Bakımlarını yaptırdıysen düzlükte bas virajlara dikkatli ve yavaş gir araçlara dikkat et kardeşim yeterli Hayırlı yolculuklar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

BU ARADA BENİM MOTORDA 120-130 BASTIGIMDA TABİ ZORLUYOR MOTOR O SIRA, BURNUMA SÜREKLİ SICAK ÇİKOLATA KOKUSU GELİYOR ARKADAŞ :D BUNE ŞİMDİ NEYE DELALET BU BİLENİNİZ VARMI :D

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    arkdslar dun gece 11 saatlerinde 30 40 suratlernde viraja girerken önume buyuk 40 50 cmlık tas cıkdı ve onu görmemle dusmem bir oldu motorum 100 150 metre suruklendi we bende dustum tabi allaha sukur kırık yok bende ama motorumda sol grenaj cızık yedi sinyaller iyi durumda bide elcikde cizik war dikkat cekici grenajla elck bunlar bana ne kadar masraf cıkarir sizce daha motorum 600 klmetrede onu öyle yerde görmek evlat acisi gibi koydu ama ksmetimizde warmiş dusmek dusduk bizde aracmda kırmıızı cbr 2013 ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdslar dun gece 11 saatlerinde 30 40 suratlernde viraja girerken önume buyuk 40 50 cmlık tas cıkdı ve onu görmemle dusmem bir oldu motorum 100 150 metre suruklendi we bende dustum tabi allaha sukur kırık yok bende ama motorumda sol grenaj cızık yedi sinyaller iyi durumda bide elcikde cizik war dikkat cekici grenajla elck bunlar bana ne kadar masraf cıkarir sizce daha motorum 600 klmetrede onu öyle yerde görmek evlat acisi gibi koydu ama ksmetimizde warmiş dusmek dusduk bizde aracmda kırmıızı cbr 2013 ?
    Büyük geçmş olsun. o kadar metre nasıl sürüklendı motor anlayamadım ?...
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Allah kmseye kaza bela vermesn. hafif rampa aşagidaydi ondan olabilir grenaj warmidri honda bayisinde smdi kırmızı renk + ne kadar masraf cıkar bide acaba bilginiz varmidir ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt grenajı motorun rengine boyasam yakısırmı acaba
    Yakışır neden yakışmasın.. bende beyaz ve kırmızı arasında gidip geliyhorum..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı Sercettin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir CBR 600 gördüm Burdurda, ömrümden ömür gitti, adamla konuştuk biraz. İstanbuldan almış motoru 0 km. 100 Liralık benzinle istanbuldan burdura geldim diyo. 27,000 tl vermiş. Motor gemi gibiydi ya, o ne benzin deposuydu be Super Sportun cazibesi bambaşka ya, ybr falan halt etmiş yanında.
    Super Sportla Ybr'yi nasıl kıyasladın hangi yönden kıyasladın ???

Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super Sportla Ybr'yi nasıl kıyasladın hangi yönden kıyasladın ???
    daha önce ybr mi alsam cbr mi diye tereddütdeydim, araştırıyordum da o yüzden ybr ile kıyasladım.

nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    cx571 geçmiş olsun abi.Allah'ım işinde yardımcı olsun.birde yeni almıştın ya offf vallaha okurken benimde içim cız etti haa

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru aldığımdan beridir fan hiç çalışmadı bi sorun olabilirmi sizinkiler çalışıyormu
    Ben fan yok diye biliyorum bi sormak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Öncelikle geçmiş olsun 125 lik motorla düşmek veya hatalarınızın farkına varmak sizin için daha hayırlıdır 2013 fiyatlar şöyledir önemli bir husus vardır bazı parçalarda sağ ve sol fiyatlarda oynama olmaktadır birde parça satın almaya gittiğinizdede ruhsatınızı yanınıza alınız (yazdığım fiyatlar tane fiyatıdır)

sağ sol beyaz rengin grenajı 100 TL dir kırmızıda daha ucuzdur
    kafa grenajı 55 TL kırmıza daha uygun dur fiyatı
    sağ elcik topuzu 20 TL
    manetlerde 30 TL falan oluyor
    eksoz koruması 49 TL dir
    motorun sperliği (ön cam) 140 TL dir
    plakalık 200 TL dir (kompüle fiyatı)
    sinyaller 120 TL
    dikiz aylanarı 60 TL dir

Motosikleti
    honda cbr 250 r
    teşkkur ederm Konca. Allah kmseye kaza bela vermesin diyorum. evet dogru söyluyorsun hatalarmizi surerek görucez ve bilicez o konuda dogru söyluyorsun kmse anasinin karninda ögrenmedi ya benm motorda sol grenaj la sol takoz elcik hasar görmus durumda onun dişnda sinyallerde cızkk wer apartilcak birşey yok degiltirmeyi dusunmuyorum onlari sadece o ikisi fazla bir şey tutucagini dusunmuyorum 120 170 arasi flan olur Allah motorumuda korumuş diyebilirim o kasada bu kadar hasar cıktıysa bişe degil bence ön camurlukta bile cizk bile yok arka grenajda dada ciizik yk sadece on grenaj bide parca hazir warmidir honda bayisinde yoksa siparş verip bekleticeklermi beni acaba bide şirinevler otoseverden almiştim oraya gidicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

motoru satarken sorun yaşarmiyim acaba kazali diye gösukurmu gösukurse ne sornlar yaşarm bilginiz varsa anlatabilrmsniz smdiden tskkr ederm.

Motosikleti
    CB650F
    teşkkur ederm Konca. Allah kmseye kaza bela vermesin diyorum. evet dogru söyluyorsun hatalarmizi surerek görucez ve bilicez o konuda dogru söyluyorsun kmse anasinin karninda ögrenmedi ya benm motorda sol grenaj la sol takoz elcik hasar görmus durumda onun dişnda sinyallerde cızkk wer apartilcak birşey yok degiltirmeyi dusunmuyorum onlari sadece o ikisi fazla bir şey tutucagini dusunmuyorum 120 170 arasi flan olur Allah motorumuda korumuş diyebilirim o kasada bu kadar hasar cıktıysa bişe degil bence ön camurlukta bile cizk bile yok arka grenajda dada ciizik yk sadece on grenaj bide parca hazir warmidir honda bayisinde yoksa siparş verip bekleticeklermi beni acaba bide şirinevler otoseverden almiştim oraya gidicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

motoru satarken sorun yaşarmiyim acaba kazali diye gösukurmu gösukurse ne sornlar yaşarm bilginiz varsa anlatabilrmsniz smdiden tskkr ederm.
    Motorun kaza yapmış olarak gözükmez senin değiştireceğin 2 tane plastik parça gidonda depoda veya şasede sorun olmadıktan sonra motorunu sorunsuz satarsın kimsede bunun tersini söylemez diğer soruna gelirsek bayiler siparişle birlikte parça getiriyorlar bir vidadan tutun bir grenaj için bile max 2-3 gün bekliyorsunuz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    https://www.facebook.com/photo.php?v=10151688972474764&set=vb.608854763&typ e=3&theater

Motosikleti
    honda cbr 250 r
    bilgilendirdign icin tskkr ederm konca. Dislermi pek burkamiyorum sargili oldugu nedeniyle inş. cuma gunune kadar iyileşirmde honda ya gotururum bide yaptirm motorumu fotograf cekip siteye aticam benm keratayi :D kasadan sonra nedense motor sevdam ikiye katlandi iyileşsemde sursem diyorum..

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Geçmiş olsun Allah birdaha göstermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

Furkan bizim motorlarda fan var radyatörun arkasında küçük bişe bide sigortaların yanında fan sigortasıda var

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Selam forum... Bu motordan almayı düşünüyordum bugüne kadar. Forumda biraz vakit harcadım. Benim için faydalı oldu. Ankarada öğretmenim. Yazlarıda okulda işim oluyor özel bi kurumda öğretmenim. Günlük git-gel 40 km mesafe var okul ev arası. Bende şu an RKS Titanic 150 var. güzel motor seviyorum. 3500 e almıştım. Satıp daha rahat bi motor almak istiyorum. Artık japon malı sağı solu titreyip ses yapmayan... ((RKS de çok kötü değil balansör var fakat Honda rahatlığı yoktur diye düşünüyorum. Hiç honda veya yamaha deneme şansım olmadı...)) CBR 125r yi düşünüyordum. Maliyet yüksek. CBF 150 den hız konusunda tatmin edici farkı yok. Oturuş pozisyonu olarakta sport olduğu için CBF veya YBR kadar rahat olacağını düşünmüyorum. Şahsi fikrim, CBF 150 artık yenilense, güzel ama modernliğini yitirdi sanki. CBR 125r i o yüzden düşünmüştüm. YBR de cılız motor. NE ALACAĞIMI BİLMİYORUM. SANKİ PİYASADA BANA GÖRE MOTOR YOK... Tavsiyelerinizi almak istedim. Bana ne önerirsiniz...

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakışır neden yakışmasın.. bende beyaz ve kırmızı arasında gidip geliyhorum..
    Heryer beyaz cbr deşişiklik olsun diye ben kırmızı aldım. Daha heybetli duruyor kırmızı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler