Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    @halil27 hoşgeldiniz; motorunuz hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı merkanar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 500 km'deyken yağı değiştirdim. Motor ilginç biçimde benim sevgilim oldu, biraz şımartayım dedim. Sesi falan aldığımdaki gibi daha düzgün çıkmaya başladı. 1 lt castrol yağ + işçilik 39 tl aldılar. Sevgilime tatlı ısmarlamış oldum. bu arada gözüm hiç arabayı falan görmüyor.
    İyi yapmışsınız. Sanırım Castrol'ün Power1 koydular. 125r, kullanımı bence de zevkli bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı Red One adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses ilk aldigimda bende de vardi,dert etmedim hic,seside kafaya takanlara kizardim. Ama ses artti,acikcasi balikesirdeki servise motoru goturmek bile istemiyorum serviste olsa. Yani aslinda su anda yapicak pek bisey yok sanirim sese alismaktan baska
    O sesi ben de normal görüyorum; ama yerinizde olsam bir sorardım yine de. Çünkü "ziivv" sesinin arttığına daha önce rastlamadım. Km'si kaç motorun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim arkadaşlar.
    Bende ilk 1000 km bakımında yağ değiştirmiştim, daha sonraları her 3000 de bir değiştirdim. En son 16000 de değiştirdim şimdi 19000 e kadar rahatım fakat hava filtresini değiştirmeyi unuttum arkadaşlar. Aranızda var mı değiştiren yada fiyatını bilen ? 19000 de onuda değiştireyim bari
    Daha önce değiştirmedim ama 2 güne kadar fiyatını sorarım isterseniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Eyvallah hocam merakla bekliyorum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvallah hocam merakla bekliyorum
    Semih sende baya yol yapıyosun. 16.000 i devirmişsin. Değişim veya kaşıntı varmı

Benimde 12 bin oldu. Bakım geldi...

Motosikleti
    gp500 aynen ya duramıyoruz gezmeden, bende bir tanede 150 mc var o olmasa şimdiye cbr 25000 km yi geçerdi valla ne yalan söliyim bende kaşıntı ilk aldığımdan beri var 125 cc ye binme zamanımız benimde kardeşiminde çoktan geçti yaş 28 ama malesef nişan girdi araya, şimdide düğün var önümde Fakat hayalimde ktm 390 duke var, ünideyken öğrenim kredisi almıştım onu bir kapatayım nasip olursa anında alıcam 390 ı inşallah
    Sende durumlar nasıl ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Bu arada geçen kawasaki z800 e artçı oldum, cbf 500 ile de ben kullanarak turladım ivmelenme falan 10 numara. Sonra bizim motora geçince elektrikli bisiklet gibi geldi mübarek ama yinede çok seviyorum cbrı.

selam herkese

sıfır cbr125 almak istiyorum, ehliyetim yok. alırken bir sorun çıkar mı ? ehliyeti bir dahaki sınavda alacağım nasipse.

daha önce hiç supersport kullanmadım.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı waxow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese

sıfır cbr125 almak istiyorum, ehliyetim yok. alırken bir sorun çıkar mı ? ehliyeti bir dahaki sınavda alacağım nasipse.

daha önce hiç supersport kullanmadım.
    Meraba 6 ay önceki BEN,önce ehliyet al sevgiler )
    dental_land bunu beğendi.

Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba 6 ay önceki BEN,önce ehliyet al sevgiler )
    ama bir an önce de kavuşmak istiyorum direksiyon kursundayken çok ufak bir kaza sonucu bileğimi kırmıştım, geçmeye başladı artık. yani bayadır sabrediyorum burama kadar geldi tabi o esnada sağlam ekipmanın önemini de anladım. neyse sanırım biraz daha beklemek gerek.. saygılar. keyifli sürüşler..

Motosikleti
    Hornet 650
    Ya arkadaslar, bu gostergedeki saati bir turlu ayarlayamiyorum ya klavuzundaki talimatlar bi ise yaramiyor yap yap olmuyor deliricem

gp500 aynen ya duramıyoruz gezmeden, bende bir tanede 150 mc var o olmasa şimdiye cbr 25000 km yi geçerdi valla ne yalan söliyim bende kaşıntı ilk aldığımdan beri var 125 cc ye binme zamanımız benimde kardeşiminde çoktan geçti yaş 28 ama malesef nişan girdi araya, şimdide düğün var önümde Fakat hayalimde ktm 390 duke var, ünideyken öğrenim kredisi almıştım onu bir kapatayım nasip olursa anında alıcam 390 ı inşallah
    Sende durumlar nasıl ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Bu arada geçen kawasaki z800 e artçı oldum, cbf 500 ile de ben kullanarak turladım ivmelenme falan 10 numara. Sonra bizim motora geçince elektrikli bisiklet gibi geldi mübarek ama yinede çok seviyorum cbrı.
    KTM duke 390 gerçekten eğlencenin dibine vurur. Hem şehir içi cbr 125 kadar bile yormaz hemde şehir dışı sollamalarda yeterli gücü verir. Veya 2. el duke 200'lede bi mantık evliliği yapabilirsin ÖTV ye takılmadan. Yağına ve hararetine dikkat edince 80-90 bin yapması lazım en az bu aletlerin. Tabi bizimkilerinde...

Duke 390'ın dez avantajı 16000 verilen bi alette göre 125 lik şasede ufak olaması ve uzun yolda rüzgar ve konfor bakımından rahat edememek olabilir.

Bende geçen ay sıfır cbr250 alıyordum biraz şıkışıktım erteledim ardından zamlar geldi biraz soğudum başka alternetifler de düşünüyorum. biraz yükselip kışın eve bi 300'lük Ninja yavrusu kapatasım var Bakalım....

Motosikleti
    Söylediklerinin hepsine harfiyen katılıyorum. Zaten bende bu kıstaslar doğrultusunda ktm de karar kıldım (tabi şimdilik ) uzun yolda çok konfor arayan biri değilim yani bazı dezavantajları göz ardı edebiliyorum. ( mondialla 8 saatte 500 küsur km yaptığım oldu ) Benim için önemli olan şehir içinde kıvrak, ivmelenmesi yüksek, kaliteli ve tasarımının güzel olmasıdır.
    Gerçi ninja 300 de aklıma yatmıyor değil fakat eskiden beri hep bir ktm hayranlığı var içimde ve hiç sahip olamadım bugüne kadar
    duke 200 e gelince; ben mondialı satıyorum, kardeşime cbrıda satalım ikisini birleştirip ikinci el duke 200 alalım dedim fakat adam race motordan başkasına binmem diyor öyle olunca motor işi ertelendi: Madem beklicem ileride 390 alırım diye düşünüyorum çünkü duke 200 tam anlamıyla tatmin etmeyeceğini tahmin ediyorum.
    Bu arada cbr 250 almaman belkide tesadüf olmuş olabilir çünkü bazen insan yeni heyecanlar arayabiliyor.
    Neyse bizi birazdan kovcaklar konu çok saptı sanki
    GP500-1st bunu beğendi.

Yoshimitsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125 R
    Merhaba Cbr125 kullanıcıları,
    Kısa zamanda alacağım Cbr125 ile ilgili bir sorum var sizlere.
    2013 MODEL Cbr 125 R'ler de vites göstergesi mevcut mu acaba?

halil27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Merhaba Yoshimitsu, yalnızca boş viteste olduğunu gösteren bir lamba var(N yeşil ışık), vites göstergesi yok.
    Yolda olmak; Özgür olmaktır....

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    S.a arkadaşlar dün 20000km de cbf250 aldım. Daha önce hiç honda kullanmadım. Motoru pazartesi günü almaya gideceğim. Teslim alırken nelere dikkat etmem gerekiyor sonuçta ikinci el. Saygılar.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar birşey soracağım. Cbr 125'in 1.000 km'den sonraki bakımı kaç km'de yapılıyor ve değişen, kontrolü yapılan neler var? Yakın zamanda bakım yaptıran varmı? değişen parçalarla birlikte kaç lira ödediler acaba? Cbr125 almayı düşünüyorum. Şuanda Ybr esd var. Niye 250cc almıyorsun diyebilirsiniz. Bizdeki öğrenci işi, az yaksın çok kaçsın mantığı O yüzden soruyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu arada yağ eksiltme/yakma gibi bir problem varmı?

Motosikleti
    Twin eğer son kasa ( 2011 ve sonrası ) alacaksan ybrden sonra baya iyi gelir sana. Bakımlar 1000-4000-7000-10000.... diye gidiyor. Bendede 2011 mavi ybr esd vardı 0 km almıştım ama diğer 125 liklerden daha güçsüz kaldığı için sinirimi bozuyordu, mondiallere bile ışıklarda geçiliyordu ybr nin tek sevmediğim tarafı buydu

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey soracağım. Cbr 125'in 1.000 km'den sonraki bakımı kaç km'de yapılıyor ve değişen, kontrolü yapılan neler var? Yakın zamanda bakım yaptıran varmı? değişen parçalarla birlikte kaç lira ödediler acaba? Cbr125 almayı düşünüyorum. Şuanda Ybr esd var. Niye 250cc almıyorsun diyebilirsiniz. Bizdeki öğrenci işi, az yaksın çok kaçsın mantığı O yüzden soruyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu arada yağ eksiltme/yakma gibi bir problem varmı?
    Biji ve hava filtresinin değişmediği bakım 70-90 lira değiştiği bakım 120-150 lira civarı olması lazım. Bakımlar kazık değil, ama bazen bayiler 1.5 saat işçilik kaktırırlar ordan 30-40 artar nadiren. Öğrenci işi diyebilirsin yani

Yoshimitsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125 R
    @halil27 Teşekkürler.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Twin eğer son kasa ( 2011 ve sonrası ) alacaksan ybrden sonra baya iyi gelir sana. Bakımlar 1000-4000-7000-10000.... diye gidiyor. Bendede 2011 mavi ybr esd vardı 0 km almıştım ama diğer 125 liklerden daha güçsüz kaldığı için sinirimi bozuyordu, mondiallere bile ışıklarda geçiliyordu ybr nin tek sevmediğim tarafı buydu

Bende de 2012 model var. Şahsen benim ybr iyi gidiyor. Mondiali, cbf'i her türlü tokatlıyorum. Çok ciddiyim uzun yolda denediğim oldu ona dayanarak söylüyorum. Bundan sonra 600 ve üzeri bir motosiklet almadığım sürece servise götürmeyi düşünmüyorum. Yazık günah o kadar paraya. 150 lira az bir para değil. 150 liraya 3 kere bakım yapılır 125-150cc motorlara.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 2012 model var. Şahsen benim ybr iyi gidiyor. Mondiali, cbf'i her türlü tokatlıyorum. Çok ciddiyim uzun yolda denediğim oldu ona dayanarak söylüyorum. Bundan sonra 600 ve üzeri bir motosiklet almadığım sürece servise götürmeyi düşünmüyorum. Yazık günah o kadar paraya. 150 lira az bir para değil. 150 liraya 3 kere bakım yapılır 125-150cc motorlara.
    Tabi tabi 2012 ler turbo lu
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biji ve hava filtresinin değişmediği bakım 70-90 lira değiştiği bakım 120-150 lira civarı olması lazım. Bakımlar kazık değil, ama bazen bayiler 1.5 saat işçilik kaktırırlar ordan 30-40 artar nadiren. Öğrenci işi diyebilirsin yani
    Söylediğiniz fiyatlara, ortalama yağ fiyatı da dahildir sanırım? İlk bakımda, (ne serviste vardı ne de Balıkesir'de bulabildim) internetten Motul 5100 aldım; onu koydum. Yine öyle yapmayı düşünüyorum. Bir de şuan km 2400'de yağı kılavuzdaki aralıkla mı değişmeyi önerirsiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

@waxow Benim başıma geldiği için söylüyorum; motoru alsanız da sabrınızı koruyun, trafiğe mümkün olduğunca ehliyetli çıkın.
    waxow bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler