Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Özellikle sahibine çok dikkat et apaçi tiplerden asla motor alınmaz aklında olsun daha bayiden çıktığı gibi kaç yapcak ( onların deyimiyle kaç bascak ) diye anasını ağlatıyorlar motorların ve satarkende rodajı itina ile yapılmıştır diye kandırıyorlar insanları. Rodajı düzgün tamamlanan 10000 km deki motor rodajı apaçilerin elinde geçen 1000 km deki motordan daha iyidir. O yüzden sahibine dikkat et arkadaşım. Daha 1970 km de olan motorun pek birşeyine bakılamaz malesef ama 1000 km bakımını yaptırdığına emin ol kitapçığa işlenmiş olması senin için daha da güven verici olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Arkadaşlar kask önerisi 100 250 arası sıfır ikinci el fark etmez

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kask önerisi 100 250 arası sıfır ikinci el fark etmez
    LS2 o fiyata en kalitelisi bu

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı merkanar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, CBR 125'im 500 km'ye gelmek üzere. Yağı, suyu için bir şey yapmam gerekir mi? Yoksa 1000 km bakımına kadar bir şey yapmaya gerek yok mu?
    İlk 500 km'de yağ değiştirilirse bence iyi olur. Gerçi ben 1000 km bakımına kadar değiştirmedim. Buna mukabil motorun performansı ilk yağ değişimi sonrası, özellikle alt devirlerde daha güçlü geldi. Şuan motor 2200 km civarında ve 4000'den önce, 3000'e varmadan yine değişmeyi düşünüyorum. Sonuçta yine de servise danışmanızı öneririm.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Agv gp-1 dusun uzun yol performansi cok iyi ses yalitimi cok iyi,guvenlik acisinda zaten agv adi yetiyo
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle sahibine çok dikkat et apaçi tiplerden asla motor alınmaz aklında olsun daha bayiden çıktığı gibi kaç yapcak ( onların deyimiyle kaç bascak ) diye anasını ağlatıyorlar motorların ve satarkende rodajı itina ile yapılmıştır diye kandırıyorlar insanları. Rodajı düzgün tamamlanan 10000 km deki motor rodajı apaçilerin elinde geçen 1000 km deki motordan daha iyidir. O yüzden sahibine dikkat et arkadaşım. Daha 1970 km de olan motorun pek birşeyine bakılamaz malesef ama 1000 km bakımını yaptırdığına emin ol kitapçığa işlenmiş olması senin için daha da güven verici olur
    Katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı Red One adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler motorum 4000 kmye geldi,ve su depodan gelen bip sesinde bi artis var,hafta sonu 300 km kadar bi yol yaptim bu yoldan sonra sanki dahada artti,km arttikca sesin arttigini hisseden oldu mu ?
    Enjeksiyon sesi aldığım ilk 100 km'dir falan var sanırım. Bir artış farketmedim ben.. Servise danıştınız mı?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bu soruları sormadan keşke forumu geriye doğru okusanız,bu konular defalarca kez konuşuldu çözüldü.Her yeni motor alan sordu, tekrar tekrar cevaplandı.Yağlama,servis bakımları,fiyatlar,sürüş,enjeksiyon sesi.Biraz okusanız hepsini bulacaksınız.

Motosikleti
    CB650F
    red line manetlere baktımda çok uçuk kaçık fiyatları var acaba bildiğiniz başka marka varmı uygun fiyat olursa iyi olur

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    red line manetlere baktımda çok uçuk kaçık fiyatları var acaba bildiğiniz başka marka varmı uygun fiyat olursa iyi olur
    Hondaya dandik şey mi takacaksın Al redline Paraya kıy madem motora cok değer veriyosun azcık paraya kıyacan Furkan. REDLİNE ben kullanıyorum 2008 model motorumda cok şık duruyor ve ayarlı olmasıda çok süper. tavsiye ederim. al kUllan .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Bu arada arkadaşlar. Arkadaşımın Motosikletini Sattık Yeni KAsa 2011-2012 Model motosiklet Bakıyoruz CBR 125 R . satan arkadaşlar var mı aramızda ? varsa pm atarlarsa sevınırım.
    Konca bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

halil27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Selam dostlar, bende sonunda aranıza katıldım hemen kendimi tanıtayım, Adım Halil İskenderunda üniversite 4.sınıf öğrencisiyim,23yaşındayım, iki hafta önce sıfır km cbr 125 r ile ilk motosikletimi almış oldum.
    Ben sizin birçoğunuzu aslında tanıyorum çünkü tam bir haftadır günde 3 4 saat yavaş yavaş bu topiği okuyorum (günde 60 70 sayfa olmak üzere taaa 1200.cü sayfadan itibaren hiç bir mesajı kaçırmadım) bu başlık gerçekten çok faydalı oldu bir çok konu hakkında bilgi sahibi oldum sayenizde kafama takılan bir çok sorunun cevabını buldum yalnızca bir tek soruya cevap bulamadım onuda hemen sorayım:
    Dostlar benim sorum hararet göstergesi hakkında, önce sorumu cevaplayabilmeniz için bir kaç bilgi vereceğim:
    şu an rodaj dönemindeyim motoru alalı 2 hafta oldu ve şu an tamı tamına 250 km.deyim
    vites geçişlerim 1 ve 2. vitesde 5500 devirde 3 ve 4. viteste ise 6000 e varmadan oluyor 5 ve 6ya ise şehir içi trafiğinde çıkmıyorum denebilir
    şehir içinde kullandığım için ortalama hızım genelde 50 55 civarında
    Bu km.de bu ortalama hız ile ve bu kullanım ile hararet göstergem hep 3. çizgide bu normal bi durum mu arkadaşlar? Motoru çalıştırdığımda çizgi yok 1 2 dakika sonra ilk çizgi 5dk sonra 2. çizgi ve 8 10 dk sonra 3. çizgiye çıkmış oluyor, ben mi bir yerlerde yanlış yapıyorum acaba? sizde durum nedir?
    Lütfen gerçekten tecrübe sahibi olanlar cevaplasın, şimdiden teşekkürler, kazasız belasız keyifli sürüşler

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    halil hayırlı olsun motorun,kazasız belasız sürüşler dilerim.öncelikle yeni motor aldın mı 2-3 fotoğraf atacaksın ki grup şenlensin.motorun rodajdayken sadece şehir içi kullanma,arada uzun yola çık motorla sürekli vites geçişleri yap.hararet göstergesinde 3 çizgi normal olandır,yaz kış 3 çizginin ne altına düşüyor ne üstüne çıkıyor.bu yüzden için rahat olsun.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    teşekkürler mstfkrfk, devamlı şehir içi kullanmıyorum tabiki, 250km nin 100ünü yolda yapmışımdır...
    3 çizgi olayı beni rahatlattı biraz kafama takılıyordu, diğer arkadaşlarda durum nedir? onlarda da aynıysa kafama takacak hiç bir şeyim kalmadı demektir...

Motosikleti
    CB650F
    Ben şehir içinde uzun yol yapmaya çalışıyorum biraz yorucu oluyor tabi Bu arada ben motorda düştüğümde (20-30 km/h) sağ kafasının ucunda ufak bi yüzülme oldu fakat gözüm devamlı oraya kayıp duruyor bu parçanın fiyatı 50 tl kafasıyla yan grenajı birleştiren parça bu parçayı değiştirsem acaba satarken problem yaratırmı veya orantısızlık olurmu yani eski parçaya göre renk uyumsuzluğu çıkardığı ses veya duruş gibi servisle konuştum orjinal parça takılacağından hiç bir fark olmayacağını söyledi fakat ben sizlere bir danışmak istedim

Motosikleti
    Hiç bir şey olmaz furkan bu şekilde satarsan çok daha fazla sorun olur. Forumda takılanlar bilirler zippos nickli bir arkadaş vardı buranın en aktif üyelerindendi. Kaza geçirmişti onun motorundada bu tarz parçalar değişmişti ve biz benim bir arkadaşıma aldık o motoru neredeyse 1 yıl olcak alalı ama tık yok maşallah. Önemli olan motorun şasesinde birşey olmasın birde takılan parça orjinal olsun gerisi hikaye.
    Sana tavsiyem bu parçayı değiştirirsen faturasını mutlaka sakla satarken orjinal hondadan aldığını kantılaman için iyi olur. Zaten bu tarz şeylere takılan olursa motordan çok anlamıyordur muhtemelen. Benim arkadaşa zipponun motoru alırken çocuk çok korktu kazalı falan dedi, ben adamı ikna edene kadar akla karayı seçtim. Çünkü motorun geçmişini bu siteden iyi biliyordum ve zorla aldırdım şimdi bana dua ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

halil cbr125 lerin hepsi 3 çizgiye çıkıyor ve orda kalıyor merak etme zaten 3 çizgide değilse sorun ara
    bu arada hayırlı olsun güle güle kullan inşallah
    Konca bunu beğendi.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey olmaz furkan bu şekilde satarsan çok daha fazla sorun olur. Forumda takılanlar bilirler zippos nickli bir arkadaş vardı buranın en aktif üyelerindendi. Kaza geçirmişti onun motorundada bu tarz parçalar değişmişti ve biz benim bir arkadaşıma aldık o motoru neredeyse 1 yıl olcak alalı ama tık yok maşallah. Önemli olan motorun şasesinde birşey olmasın birde takılan parça orjinal olsun gerisi hikaye.
    Sana tavsiyem bu parçayı değiştirirsen faturasını mutlaka sakla satarken orjinal hondadan aldığını kantılaman için iyi olur. Zaten bu tarz şeylere takılan olursa motordan çok anlamıyordur muhtemelen. Benim arkadaşa zipponun motoru alırken çocuk çok korktu kazalı falan dedi, ben adamı ikna edene kadar akla karayı seçtim. Çünkü motorun geçmişini bu siteden iyi biliyordum ve zorla aldırdım şimdi bana dua ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

halil cbr125 lerin hepsi 3 çizgiye çıkıyor ve orda kalıyor merak etme zaten 3 çizgide değilse sorun ara
    bu arada hayırlı olsun güle güle kullan inşallah
    İstediğim cevap buydu teşekkür ederim

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    benim de istediğim cevap buydu bende teşekkür ederim
    Yolda olmak; Özgür olmaktır....

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 500 km'de yağ değiştirilirse bence iyi olur. Gerçi ben 1000 km bakımına kadar değiştirmedim. Buna mukabil motorun performansı ilk yağ değişimi sonrası, özellikle alt devirlerde daha güçlü geldi. Şuan motor 2200 km civarında ve 4000'den önce, 3000'e varmadan yine değişmeyi düşünüyorum. Sonuçta yine de servise danışmanızı öneririm.
    Bugün 500 km'deyken yağı değiştirdim. Motor ilginç biçimde benim sevgilim oldu, biraz şımartayım dedim. Sesi falan aldığımdaki gibi daha düzgün çıkmaya başladı. 1 lt castrol yağ + işçilik 39 tl aldılar. Sevgilime tatlı ısmarlamış oldum. bu arada gözüm hiç arabayı falan görmüyor.
    cx571 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Enjeksiyon sesi aldığım ilk 100 km'dir falan var sanırım. Bir artış farketmedim ben.. Servise danıştınız mı?
    Ses ilk aldigimda bende de vardi,dert etmedim hic,seside kafaya takanlara kizardim. Ama ses artti,acikcasi balikesirdeki servise motoru goturmek bile istemiyorum serviste olsa. Yani aslinda su anda yapicak pek bisey yok sanirim sese alismaktan baska

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Arkadaşlar agv veya ls2 alacam inş bügün biraz yol yaptım sonra yıkadıktan sonra sürekli enjeksiyon sesi başladı

Motosikleti
    Rica ederim arkadaşlar.
    Bende ilk 1000 km bakımında yağ değiştirmiştim, daha sonraları her 3000 de bir değiştirdim. En son 16000 de değiştirdim şimdi 19000 e kadar rahatım fakat hava filtresini değiştirmeyi unuttum arkadaşlar. Aranızda var mı değiştiren yada fiyatını bilen ? 19000 de onuda değiştireyim bari

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler