Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde yaklasik 450 km oldu motoru alali 4 haftaya yakin oldu, bende genelde 5 bin devri civarinda kullandim 6 bine ilerlettigimde motor sanki biraz titreme yapiyor gibime geliyor. Bu saatten sonra 7-8 bin devir arasimi kullanmaliyim?
    Arada 6.000 deviri göstermeliydin şimdi benimki 6.000 gelirken daha az titreme yapıyor ama aniden 7.000 getirme 500 km den sonra azar azar 600 den sonra 7. kullana bilirsin

Bu arada özmert motorun nakliye şirketiyle 20 TL ye anlaştım sorun yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Herkese selamlar,

Bugün CBR 125'imin siparişini verdim. Hafta sonuna doğru elime geçer diye umuyorum. Aslında CBR 250, YZF R125, Inazuma'yı da düşünüyordum, boyut olarak CBR 250'den çok farklı olmadığını görünce başlangıç motoru olarak az maliyetli CBR 125'in yeteceğini düşündüm. Amacım bu motor ile acemiliği atıp önümüzdeki yıl CC yükseltmek. Mutluhan Motor'da stokta vardı, depodan verecekler. Motoru görmemiş olacağım ama Honda'ya güveniyorum.

Daha önce Scooter tecrübem vardı. Şu anda ehliyet alma aşamasındayım. Bugün teorik sınava girdim. İyi geçince artık motor almanın zamanıdır diye düşündüm

Öncelikle beni de aranıza alırsanız çok mutlu edersiniz. Motoru yeni aldığım bu süreçte bana önerileriniz ne olur? İlk 1000 km rodaj, yağı, tuzu vs konularında beni bilgilendirmeniz mümkün mü?

Hepinize şimdiden tekrar selamlarımı iletiyorum. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Hornet 650
    Hayırlı olsun diyelim

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Bügün 350 km yol yaptım motor akıyor yaa 140 gördüm rüzgar çoktu

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    @merkanar Kazasız belasız güle güle kullanın.
    Fotoğraf nasıl ekleniyordu arkadaşlar?

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    slm arkadaşlar uzun zamandır cross motorla aranızdaydım. 3 hafta öncesi cbr 125 aldım 2012 model 2013 diye geçiyor. bende fakat yazılanlara bakıyorum bide motorun hızına bakıyorum rüzgarsız havada eğimli yolda 130 düzde ise 120 hafif yokuşta 100 civarı şu an gördüğüm bu motor daha 1150 de belki açılmamış olabilir. genede aşırı hızlanma beklemiyorum kullanımı güzel dengesi iyi yolda yormuyor cross kulanmama rağmen kısa zamanda alıştım .

merhaba arkadaşlar bende aranıza katıldım. Yalnız ben motora yeni naşlayan biri değilim. Ama parasızlık ve sıfır motor kullanma aşkı 125 r alma durumuna getirdi. 1300 cc ye kadar deneyimim oldu. Sormak istediğim motorum henüz 100 km 'de, daha önce yüksek cc kullandığımdan motoru zorlama durumum oluyor. herhangi bir sıkıntı yaratırmı sorun yaşayan var mı rodajdan sonra.....

teşekkürler ....

Motosikleti
    2012 HONDA CBR 125rr
    sabah 9-10 arası çıktımm söyle bi bayrampaşa otogar yolundan kemerburgaz göktürk yoluna doğru uzadım ya bu motorun 90 geçtikten sonra bi yere yayılması var hasta oldum be abicim 130kmde yağ gibi kayıyor sanki
    [B][I][COLOR="#696969"]ATOM KARINCA[/COLOR][/I][/B]

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bugünki Sezon açılşı , İStanbul PArk Buluşmasından Yeni geldik evlere .. En son yanlışım yoksa 7 motorduk Güzel bi toplantı oldu , Yan tarafta tofaş ve bmw ciler vardı .. Her taraf lastik kokusu ve dumanıyla doluydu güzel showlar izledik :D Ekip tamamdı eksıksız .. Bi kaç resimle şenlendirelim ortalığı .. Daha nice Etkinliklere , Tekeriniz düz bassın

cbr1907 ve BlackBaron bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    İlçedeki arkadaşımla Pazar gününü değerlendırmek ıstedım bende onun yanına gittim Honda CGL de temizliğe ßækın hele

BlackBaron bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    merhaba arkadaşlar 1 ay kadar önce bende sıfır cbr 125 aldım...ama motoru aldığım günden bu güne arka zincirde ses var normal mi yoksa benim motorda bi sıkıntı mı var acaba?
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Arkadaslar ilgilenen olursa dainese hic kullanilmamis montum satiliktir.İlanda detaylar mevcuttur.Ama sorulariniz olursa cevaplarim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-mont-kullanilmamis-4-mevsim-dainese-mont-120960537/detay?showViewPreferences=false

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Alıntı mahonyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 1 ay kadar önce bende sıfır cbr 125 aldım...ama motoru aldığım günden bu güne arka zincirde ses var normal mi yoksa benim motorda bi sıkıntı mı var acaba?
    Hafif ses olması normaldir ancak ses fazla ise yağlamalısın.
    Zaten periyodik olarak en fazla 200 km.de bir yağlamalısın zincirini.

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    Alıntı Bekapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafif ses olması normaldir ancak ses fazla ise yağlamalısın.
    Zaten periyodik olarak en fazla 200 km.de bir yağlamalısın zincirini.
    ses gerektiğinden fazla... motoru aldığımın ikinci günü götürdüm servise zincirden ses geliyor diye...zinciri gerdirdiler biraz sonradan da yağladılar ama hala aynı..yağdandır diye castrol marka zincir yağı aldım bende yağladım ama gitmiyor ses acaba zincir kalitesinden mi oluyor?...
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı mahonyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses gerektiğinden fazla... motoru aldığımın ikinci günü götürdüm servise zincirden ses geliyor diye...zinciri gerdirdiler biraz sonradan da yağladılar ama hala aynı..yağdandır diye castrol marka zincir yağı aldım bende yağladım ama gitmiyor ses acaba zincir kalitesinden mi oluyor?...
    Bende böyle bir ses yok birde motul dene

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Bende 15 tl yag kullanıyorum ses çok az anca stop ediince boşta yokuş inerken hafif geliyor

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ses normal
    15k km kullandım o ses hıc kesılmedı
    zıncır cok kotu degıl en kotu 20 k km goturur sızı
    guzel motordur baslangıc ıcın ıdealdır arada bakar sorulara cevap vermeye calısırım arkadaslar

---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

bu arada bir depo benzinle uyarı verene kadar 414 km gidiyordum yedek depoyla da 100 gitsem 514 km civarı yol yapacaktı arkadaslar
    bu kullanım uzun yol 90 km uzerını gecmeden elde edilmişti
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı demireronur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende aranıza katıldım. Yalnız ben motora yeni naşlayan biri değilim. Ama parasızlık ve sıfır motor kullanma aşkı 125 r alma durumuna getirdi. 1300 cc ye kadar deneyimim oldu. Sormak istediğim motorum henüz 100 km 'de, daha önce yüksek cc kullandığımdan motoru zorlama durumum oluyor. herhangi bir sıkıntı yaratırmı sorun yaşayan var mı rodajdan sonra.....

teşekkürler ....
    Hoşgeldiniz. Ben motoru ilk 1000 km boyunca elimden geldiğince sakin sürdüm; 1200 km den beri de 9000 rpm i aşmamak kaydıyla, bazen yarım gazla ara hızlanmalı kullanıyorum. Belki yağdandır bilmiyorum ama, bana ilk bakımdan sonra alt devirlerde bakım öncesine göre daha atak gibi geldi. Ben mümkün olduğu kadar sakin kullanmanızı öneririm ki, sonrasında içiniz rahat olsun.

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Merhaba arkadaşlar... bende bugün 2. el bir cbr 125r aldım...

motorun durumu pek parlak değil ama maddiyat işte ) aldırıyor insana..
    bugün biraz yağmur yedi motor. çalışmadı. sonra vurdurdum motoru çalıştı. ısıttım hafif bir devirde.
    ama daha sonra kaskı taktım abi, arkadaş biraz asıldı gaza. motor stop etti. ve N (boşta) ışığı yanmadı. kontağı açtım kapattım. vitesle oynadım ama ne yaptıysam yakamadım.
    acaba arızası ne olabilir ? var mı bu konuda tecrübesi bir arkadaş ?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    BeyLer Bnm Cbr yi Satıp Haziran sonuna doğru Bi ninja 250r düŞünüyorum .. Varsa tanıdığınız bildiğiniz Cbr isteyen , bildirirsiniz ..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-arrow-egsoz-yeni-muayane-extrali-cbr-125-120640304/detay/
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler