Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Konca motordan memnunmusun ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Sonunda CBR 125R 2012 Aldım

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konca motordan memnunmusun ?
    memlunum acemi olduğum için motor temizlerken zarar verdim ufak tefek daha küçük çaplı bir makine ile başlasam daha iyi olabilirdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Sonunda CBR 125R 2012 Aldım
    face bookdan resimlerini gördüm kazasız belasız hayırlısıyla sür

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Sağol konca sen kazasız belasız sür

Motosikleti
    honda cbr 125
    4, vıteste olan sıkıntının aynısı bende de var 2012 cbr 125 mt var konşuk motora goturdum gosterdım bırsey yok dedıler ama ıcım rahat etmedı sımdı 6000 yag degısımıne goturecegım yakın zamanda baska bır yere bır orda gosterecegım vıtes olayını.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dusuk hizda 40 gibi 6.vitese gecemiyorm acaba bir sorn u var motor 80 km de daha birde arada 4 e gecmiyor 2.kez deneyince geciyor zamanla duzelir mi?

4, vıteste olan sıkıntının aynısı bende de var 2012 cbr 125 mt var konşuk motora goturdum gosterdım bırsey yok dedıler ama ıcım rahat etmedı sımdı 6000 yag degısımıne goturecegım yakın zamanda baska bır yere bır orda gosterecegım vıtes olayını.

Motosikleti
    -
    Bende ehliyetimi alır almaz 2.el Honda cbr 125 r alacağım kısmetse...
    Scooter kullanmayı biliyorumda hiç vitesli motor kullanmadım ilk olacak.Umarım dediğiniz gibi olur ve pişman olmam

kanbayrak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar honda nın eksiklerini kapatıyor ama Cbr125 te olmayan selektör butounu,şalter,uzun far kısa far düğmesi,vites göstergesi Adamlaar hiçbirini atlamamış fakat gel gör ki egzos koruma demirini,plastikten yapıyorlar
    merhaba arkadaşlar bende almayı düşünüyorum. şu kokpitte olan eksiklikler doğrumudur. Resimlerle anlatmaya çalışayım :D
    soru işareti koyduğum yerleride açıklarmısınız. Ne işe yarıyor.

rabel olduğunu öğrendiğimiz çakma cbr :D

buda forumda arkadaşımızın paylaştığı resim
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    2. resimde ki orjinal Honda'dır Sinyaller ve korna doğru. Sol kol da soru işareti ile gösterdiğin uzun,kısa far tetiğidir. Sağ kolda da ateşlemedir doğrudur.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    X-Treme MAX
    uzun kısa far tetiği dediğin düğme çıt çıt yapan bir şeymi . basınca devamlı uzun far da mı kalıyor, yoksa sadece selektör yapmaya mı yarıyor.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı kanbayrak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun kısa far tetiği dediğin düğme çıt çıt yapan bir şeymi . basınca devamlı uzun far da mı kalıyor, yoksa sadece selektör yapmaya mı yarıyor.
    İçeriye doğru basılı kalınca uzunlar, dışarıya doğru bakarsa kısalar yanar. Cbr 125'de selektör tetiği yoktur. Selektör yapmak için uzun,kısa far düğmesiyle ileri geri oynarız
    wolrath, kanbayrak1 ve Konca bunu beğendiler.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    cbr 125 r ilk bügün 65 km yaptım

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    daha ne Kmler yaparsın dün 12000de aldık büğün 21000 oldu göz kapa açıncaya kadar ahh ahh deli gibi yağmur yaqıyor dün bınım sucuk oldum sımdı bı daha sucuk olamam :D
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    X-Treme MAX
    Beyler motosikleti alırken peşin verip üstüne bi kaç kredi kartı kullanan var mı? Örnek vereyim mesela 2.000 tl peşin verip geri kalanın kredi kartına veya 2 tane kredi kartına yarım yarım çektiren falan var mı? Nasıl yapsam diye kara kara düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Arkadaşlar benzin göstergesindeki çizgiler kaçar litre gösteriyor bugun 25 tl benzin aldım tek çubuk çıktı 50 km yaptım yanıp sonmeye başladı

Arkadaslar izmirde oturan varsa bi grup olustralım sitede yeniyim varmıdır bilmiyorum yada bu platformda tanısalım

Motosikleti
    CB650F
    Arkadaşlar benzin göstergesindeki çizgiler kaçar litre gösteriyor bugun 25 tl benzin aldım tek çubuk çıktı 50 km yaptım yanıp sonmeye başladı
    fullediğin zaman 6 çizgi olur ama rodaj döneminde kafaya takma

Motosikleti
    honda cbr 125
    arkadaslar cbr 125 r kullanıcısıyım 4. vıtes attıgımda motor vıtese gecmıyo uc dede kalmıyo ama yanı bostaymıs gıbı oluyo neden kaynaklanıyordur servısede goturdum bırsey yok dedıler.

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Yok ya kafamı takmıyorumda merak ettim konca ilk başta viteste zorlandınmı

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    @sinanteknik Hayırlı uğurlu olsun motorunuz.
    @kanbayrak1 Kredi kartından çekerler ama 2 ayrı karta yarı yarıya yaparlar mı bilmiyorum.
    Arkadaşlar ben 190 km'dir kullanıyorum. Geçen hafif yağmura yakalandım doğal olarak biraz kirlendi; zincir de şırıldamaya başladı. Würth'ün zincir yağını aldım ama onu kullanmadan önce motoru, zinciri bir temizleyeyim öyle yağlayayım diyorum. Gaz yağı almayı düşünüyorum. Nasıl uygulamalıyım onu, zincirin üstündeki plastiği de çıkarmalı mıyım? Zinciri temizledikten sonra yağlamak için ne kadar beklemeliyim?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sinanteknik Hayırlı uğurlu olsun motorunuz.
    @kanbayrak1 Kredi kartından çekerler ama 2 ayrı karta yarı yarıya yaparlar mı bilmiyorum.
    Arkadaşlar ben 190 km'dir kullanıyorum. Geçen hafif yağmura yakalandım doğal olarak biraz kirlendi; zincir de şırıldamaya başladı. Würth'ün zincir yağını aldım ama onu kullanmadan önce motoru, zinciri bir temizleyeyim öyle yağlayayım diyorum. Gaz yağı almayı düşünüyorum. Nasıl uygulamalıyım onu, zincirin üstündeki plastiği de çıkarmalı mıyım? Zinciri temizledikten sonra yağlamak için ne kadar beklemeliyim?
    Öncelikle zincir temizlemek için biraz erken ama ben yinede söylüyorum üsteki plastiği çıkartmana gerek yok arka tekeri sehba ile kaldıracaksın dikkat motoru düşürme!!! ardından gaz yağı ile tekeri oynatarak aşağıda kalan zincir temizlenir (fırca kullanma o-ringlere zarar verirsin) sert bez kullan ardından temizlendikten iyice parladıktan sonra en fazla 2-4 dk sonra yağla içerden ve dışardan olmak üzere yağlanır.3 madde yazıcam bunlar çok önemli değil ama temiz çalışman için söylüyorum:

1-gaz yağını direkt olarak şişeden dökmeyin ayrı bir kovaya (eski yoğut kovası olabilir) dökün ardından yağlı boya veya badana fırçaları oluyor ufak kırtasyeden bula bilirsin zincire sür ve sert bezle temizle yanlız zincirin üstünde mavi bir leke olucak onuda çıkarmaya uğraşma çünkü o zincir bağlantısı !!!
    2-mukava veya karton ile jantını kapat dişli ile teker arasına teker boyutunda olsun yağlarken yağ sıçramaz.(jant boyalı olduğu için yağ sıçrarsa temizlerken boyasını kaldırırsan paslanmaya sebebiyet verir birde diske yağ gelirse fark etmessin fren basınca kayarsın.) işiniz bitince kontrol edin.
    3-zincirin altına bir kova koy yere damlayan ve akan yağlar iğrenç yapar ortalığı bunu önlemiş olursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Yok ya kafamı takmıyorumda merak ettim konca ilk başta viteste zorlandınmı
    Honda cbr 125 in vitesi biraz sünger misalidir geçtimi geçmedimi kolay kolay anlayamassın zamanla olucak birşeydir.4.000-5.000 devir en sağlıklı vites atma deviridir eğer 3.500 de vites atayım dersen bu sefer dişliler birbirine kolay geçmez.Benim alışmam 2 günümü aldı
    BlackBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler