Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Aranızdaki CBR 125 sahiplerinden egzozu değiştiren biri var mı? Varsa resmini koyabilir mi? Ayrıca iyi ses veren egzozlar mevcut mu? Fiyatları ne kadar? Seste toklaşma oluyor mu?
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Bende bişeyi merak ediyorum.Bu bazıları cbr çok yakıyor diyor bazılarıda kokluyor diyor.Acaba bu renk farklılıklarında hani japon yapıyo macar yapıyor ondan oluşan bir farklılık varmıdır?

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Kaptan44
    iyi makina değil Cbr 125 Mondial 150 Kn bile ondan gönüllü duruyor
    Arkadaşım gerçekten boş konuşuyorsun. Sadece ortalığı karıştırıyorsun. İşe yarar, arkasında durabileceğin tek kelime etmedin. Madem CBR125R bu kadar kötü, neleri kötü bir anlat da biz de bilelim bakalım. 125cc olup da sıvı soğutmalı, ön arka disk fren, 13 hp gücünde, racing tipinde başka bir motor var mı sorarım sana? YBR 125 ile yanyana koy bakalım millet hangisine bakacak... İstediğin scooter ile kıyaslayabilirsin, hepsine hem performans hem kalite olarak beş basar. Bir şeyi iddia ediyorsan, iddialarını sağlam kanıtlara dayandır yoksa seni kimse kaale almaz. Laf salatası yapmakla kalırsın.

@Carlitoturco
    Aranızdaki CBR 125 sahiplerinden egzozu değiştiren biri var mı? Varsa resmini koyabilir mi? Ayrıca iyi ses veren egzozlar mevcut mu? Fiyatları ne kadar? Seste toklaşma oluyor mu?
    Daha önceki sayfalarda resimler mevcut. Biraz incelersen modifiye egsozların resmini görebilirsin. 150 YTL ye el yapımı olanlar var. Bence değiştirmeyin derim, motoru güzel açarsanız egsoz güzel ses veriyor.

@SAKAL
    Bende bişeyi merak ediyorum.Bu bazıları cbr çok yakıyor diyor bazılarıda kokluyor diyor.Acaba bu renk farklılıklarında hani japon yapıyo macar yapıyor ondan oluşan bir farklılık varmıdır?
    Üretim yeri neresi olursa olsun Honda farklı kalitede üretim yapmıyor. Japonya'daki ne kadar yakıyorsa, Türkiye'deki de o kadar yakar. Ben Çanakkale yolculuğunda aleti hep dip gaz kullandım, yani 110-130 km/h arasında, 8-10 bin devirde. Bu durumda bir depo yaklaşık 250-260 km gidiyor. Normalde 6-7 bin devir kullanırsanız 300 km'yi rahatlıkla geçer diye düşünüyorum. Normalde her motoru maksimum devirde kullandığında çok yakar. Maksimum devirde kullanmama rağmen bence az yakıyor. Benzinin kırmızı çizgisine geldikten ve kırmızının bile altına geldikten sonra bile benzin almak için durduğumda depoda oldukça benzin vardı. Bu alet performanslı kullansanızda çok yakmıyor, normal bence.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Pizza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GS500
    Hayırlı olsun Mehmet yoksa Leyla mı demeliyim?
    Kazasız belasız iyi günlerde kullanın

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Pizza
    Hayırlı olsun Mehmet yoksa Leyla mı demeliyim?
    Kazasız belasız iyi günlerde kullanın
    Sağolasın. Sen de sat şu emektar Suzuki'yi de al bir CBR125R heheheheee

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    @Carlitoturco

Daha önceki sayfalarda resimler mevcut. Biraz incelersen modifiye egsozların resmini görebilirsin. 150 YTL ye el yapımı olanlar var. Bence değiştirmeyin derim, motoru güzel açarsanız egsoz güzel ses veriyor.

arkadasım kacıncı sayfa oldugunuda yazsaydın ben bulamadım
    yrıca kaptan arkadasım sen artık eleştirini yaptın bu topicten cık arkadasım topice zarar verılyorsun dıye soyluyorum burda tartısma olmasın bu topicin her sayfasında bilgi hanesi olması lazım alacak arkadaslar burdan bakıp ogrenmelı tartısma yapmayın sen bu topicte kaldıkca ortam kızısıyor
    kaptan arkadasım senı bızım topice davet edelım
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @okan4037
    arkadasım kacıncı sayfa oldugunuda yazsaydın ben bulamadım
    Demek ki yeterinde aramamışsın. 19.sayfada resimler var. Ben senin için aradım ve buldum. 15 dakikama maloldu ama olsun...

http://www.motosiklet.net/forum/show...=14076&page=19

Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE Rengi :Kara
    CBr 125 çok yakıyor 200 km sonra civataları gevşiyor bir zaman sonra sürat göstergesi ölüyor egsozda pislenme ve asırı yağlanma hat seviyeye ulaşıyor. en haif rüzgarda 130 süratle girdiğinde hayatını risge atarsın motoru 200 km durmaksısızn gittiğinde (bunu bi kaç sefer dene ölmeye baslar motor ) . diğer racinglere göre cılız ve asırı derece bel ağrısı yapar bu motor ile bu ağrıları çekmeye değmez. tek kelime ile Hondanın özenmeden yaptığı Makina bu Bu makina piyasayı öldürür sıfır almayın satamazsınız ...sevgiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar, bu genç arkadaşımız belli ki CBR 125'in fanatik bir düşmanı (nedendir bilinmez).Google'da 3 dakikalık bir araştırma yapmış olsaydı, CBR 125'in 2005 yılında İngiltere'de en çok, Avrupa'da da 3. en çok satılan motor olduğunu öğrenebilirdi.Hadi diyelim ki biz salağız CBR 125 alıyoruz, bütün Avrupa da salak ha?

O yüzden, SAÇMA ve MANTIK DIŞI eleştirileri umursayıp cevap yazmaya tenezzül etmeyiniz.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, bu genç arkadaşımız belli ki CBR 125'in fanatik bir düşmanı (nedendir bilinmez).Google'da 3 dakikalık bir araştırma yapmış olsaydı, CBR 125'in 2005 yılında İngiltere'de en çok, Avrupa'da da 3. en çok satılan motor olduğunu öğrenebilirdi.Hadi diyelim ki biz salağız CBR 125 alıyoruz, bütün Avrupa da salak ha?

O yüzden, SAÇMA ve MANTIK DIŞI eleştirileri umursayıp cevap yazmaya tenezzül etmeyiniz.

Tamamen katılıyorum Shrieker!
    Ve ben de şöyle söyliyeyim;
    En büyük tepki tepkisizliktir.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı TESS adlı üyeden alıntı
    Tamamen katılıyorum Shrieker!
    Ve ben de şöyle söyliyeyim;
    En büyük tepki tepkisizliktir.
    Biliyorum ya, bazı okuldaki serseriler bulaşıyor, kafamı başka yere çevirince kendi kendine konuşuyomuş gibi oluyo salaklar.

çok etkilidir ya takmamak zaten.
    boş konuşanları da takmamak en iyisi.
    vakit kaybına gerek yok çünkü...

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Alıntı Kaptan44 adlı üyeden alıntı
    CBr 125 çok yakıyor 200 km sonra civataları gevşiyor bir zaman sonra sürat göstergesi ölüyor egsozda pislenme ve asırı yağlanma hat seviyeye ulaşıyor. en haif rüzgarda 130 süratle girdiğinde hayatını risge atarsın motoru 200 km durmaksısızn gittiğinde (bunu bi kaç sefer dene ölmeye baslar motor ) . diğer racinglere göre cılız ve asırı derece bel ağrısı yapar bu motor ile bu ağrıları çekmeye değmez. tek kelime ile Hondanın özenmeden yaptığı Makina bu Bu makina piyasayı öldürür sıfır almayın satamazsınız ...sevgiler.
    saçmalama kardeşim.Ben 20 günde 3890 km yaptım bir yerinde tık bilem yok.

.[/QUOTE] Ben Çanakkale yolculuğunda aleti hep dip gaz kullandım, yani 110-130 km/h arasında, 8-10 bin devirde. Bu durumda bir depo yaklaşık 250-260 km gidiyor. Normalde 6-7 bin devir kullanırsanız 300 km'yi rahatlıkla geçer diye düşünüyorum. Normalde her motoru maksimum devirde kullandığında çok yakar. Maksimum devirde kullanmama rağmen bence az yakıyor. Benzinin kırmızı çizgisine geldikten ve kırmızının bile altına geldikten sonra bile benzin almak için durduğumda depoda oldukça benzin vardı. Bu alet performanslı kullansanızda çok yakmıyor, normal bence.[/QUOTE]

evet doğru bende geçen iyice test ettim normal devirde 80-90 km hızda 325 km yaptı full depo ile ve depomda hala bitmemişti benzin.Sanırsam bir 30-40 km lij daha benzin vardı.

Kırmızı gösterge olayında ise kitapçıkta yazan "kırmızı ibrede depoda 2 lt benzin" bulunduğu not edilmiştir.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Kaptan44
    Arkadaşlar, bundan sonra Kaptan44 adlı şahsın hiçbir dediğine kulak asmayın, adam provakatör ve siz ona cevap verdikçe prim yapıyor. Şimdiye kadar dediklerinin içinde tek bir doğru söz yok. Ne kadar bilgisiz ve deneyimsiz olduğunu buradaki herkes anladı zaten. Cevap vermeyin şuna artık!

Bu motorla ilgili bilgi almak isteyen kişileri yanlış yönlendirmesin diye ben bazı konuları son defa açıklama gereği duydum. Sayfa 32'de yazdığım Çanakkale yolculuğunu okursanız, ne motorun fazla benzin tükettiğini, ne 200 km sonra civatalarının gevşediğini, ne 200 km durmadan gittiğinizde motorun öldüğünü görürsünüz. Honda dünyanın en iyi motosiklet üreticisidir. Bırakın 200 km durmadan gittikten sonra civatalarının gevşemesini, 1000 km dip gaz kullandıktan sonra bile motorunda en ufak bir sorun yaşamadım. 1000 km bakımına gittiğimde yağ değiştirme dışında hiçbir ayar yapmak bile gerekmedi. Normalde 1000 bakımında zincir bolluğu ayarlanır ama ona bile gerek olmadı. Kim ne derse desin CBR125R süper bir motor. Çin malı motorlarla kıyaslayan şahsiyetler gitsin Çin malı motora binsin. Honda'nın kalitesi onlara birkaç beden büyük gelir...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @praetorian
    bu adamın dun mondıalı vardı sımdı cbr 1000rr ı oldu anlamadım ben bu ısı..dedıgım gıbı bırakın takılsın evet haklısın dıyın sussun ozman konusmaz
    İşte zaten bu yüzden bu ve bunun gibileri kaale almamanız gerekiyor. Sen şimdi bu adamın 1000RR kullandığına inandın mı yoksa? Adam 1000RR bile yazamıyor, 1000 r diyor. Halbuki 1000 r diye bir model bile yok. Mondial'i olduğuna bile inanmayın. Ben 2003 senesinden beri bu forumdayım, bu tür insanlar çok geldi geçti buralardan. Yarın öbürgün bakın bakalım, foruma giriyor mu bile... O yüzden bu tip insanların dediği anlamsız şeylere kafayı takmayın, kaale almayın, onlara prim yaptırmayın. Zaten kimin ne kadar bildiği ortada.

Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE Rengi :Kara
    mondialim var demedim okuman yazman yokmu senin ...mondial cbr 125 den iyi dedim.
    sevgiler.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @okan4037

Demek ki yeterinde aramamışsın. 19.sayfada resimler var. Ben senin için aradım ve buldum. 15 dakikama maloldu ama olsun...

http://www.motosiklet.net/forum/show...=14076&page=19
    hocam ellerıne saglık yorduk senı bıraz ama ayrıca egsozda super bırseymıs
    Yeni yine yeniden

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    bunun 1000rr ı varsa bende brad pitim

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    arkadaşlar sadece gülün buna ya sallamayın siz onu kaale aldıkça azıtıyo .... sadece gülün

modlarımdan ricam bu kaptan44 olayını çözmeleri yoksa olay dahada büyüyecek .... az önce sert yorum yapan arkadaştan daha kötü şeyler yazmaktan korkuyorum... lütfen
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaptan44 Yapılan uyarılara rağmen ortamı geren yazılarına devam ettiği için siteden 1 hafta uzaklaştırılmıştır.

CBR125_ERZİNCANLI Nickli üye hakaret içerikli mesajından 1 hafta cezalı olduğu halde başka bir nickle foruma giriş yapmış hem ikinci nicki yasaklı_cbrcı hem kendi siteden süresiz ihraç edilmiştir...bu sayfaya yazanlar bunları göz önünde bulundursun ...

hiç bir topik kimseye ait değildir..foruma üye olan herkes foruma yaklışan uslüple yazdığı sürece her başlığa görüşlerini yazar..burası bizim burdan defol tarzı yazılar silinir yazan uyarılır uyarılara rağmen devam ederse ceza alır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler