Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Hayırlı olsun. Zorlamadan kullanılınca, bakımlar yapılınca gerçekten çok uzun ömürlü motorlar bunlar. Güle güle kullanır arkadaşınız inşallah.
    Müşteri moduna girince hepimiz gayriihtiyari biraz böyle ince eleyip sık dokuyoruz, satarken de hepimiz malımızı bulunmaz hint kumaşı sayıyoruz. Objektif biçimde görmek lazım aslında, ama zor biraz. Neticede bu bir sevda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim motorlar kaça satılıyor ? eylülde satma ihtimalim var. 5bin km olmak üzere. o zamana 6 7bin km de olabilir. bi de ekstrası yok
    Yavuz Sultan Selim Han

balataların bitip bitmediğini nereden anlıyorsunuz kaç kmdesiniz ? benim motor 1800 km de arka da fren hidroliği değilde galiba radyatör suyu minimuma yaklaştı ne yapmalıyım ?

Motosikleti
    Honda Cbr 125r
    Arkadaşlar benim cbr 125 2006 modelime lastik nerden bulabilirim? Yer:İstanbul Bi kaç yere gittim stokta yok dedikler. Sirkeciye git dediler orayada gitmeye üşeniyorum ama mecbur kalırsam gidecem =)
    Ebatlar:
    Ön = 80/90 - 17
    Arka = 100/80 - 17

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben doğu batı motodan aldım bakımlarını o zaman direkt GKN de mi yaptırsam ? servisi hakkında bilginiz var mı ?
    500 km olmak üzereyim zincir yağlama zamanı geldi servis kaç para ister sizce ? ben hiç uğraşmasam ilkinde en azından : )
    Dostum bir kutu zincir yağı alıp kendin yağlayacaksın,çok kolay.2 senen dolana kadar servisten başkasına gitme,garanti önemli.Zippo's zaten egzos vb. şeylerden garanti dışıydı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti olayının pek mantığı yok zaten ne sorun çıksa kullanıcı hatası diyecekler.adana da güvenilir bi usta bulsam bende garantiden çekerim motoru ama adam akıllı usta yok veya ben bilmiyorum.ekrem senin başına gelen bütün olayları ben adana servisinde de yaşıyorum.iyi yapmışsın salla garantiyi servisi.
    Kardeşim yanlış düşünüyorsun.Kullanıcı hatası denilebilecek şeyleri bile garanti kapsamına alıyorlar ve sıkıntı çıkarmıyorlar.Benim yakıt pompam ve amörtisör keçem değişti garantida ayrıca ufak tefek şeylerdede yardımcı oldular.Bende Gökhana senden başka yere gitmem demiştim,o da hayır garantin bitene kadar servise git demişti.En son patlayan amörtisör keçen 20-30 tl bişi ama ön tarafın komple sökülmesi gerekiyor değişmesi için.En az 2 saat işçiliği vardı ve 5 kuruş ödemeden garanti kapsamında yaptılar.Gökhan uğraştığımıza değmez,götür yaptır dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlar kaça satılıyor ? eylülde satma ihtimalim var. 5bin km olmak üzere. o zamana 6 7bin km de olabilir. bi de ekstrası yok
    Satacağın kesin ise erkenden sat,çünkü kışa doğru piyasa ölüyor.Ben motor almak için o zamanları bekliyorum:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balataların bitip bitmediğini nereden anlıyorsunuz kaç kmdesiniz ? benim motor 1800 km de arka da fren hidroliği değilde galiba radyatör suyu minimuma yaklaştı ne yapmalıyım ?
    Balataları yazarak anlatması zor,aslında çok kolay birşey.Motorunu 1000 km bakımına soktuysan hidroliklerin,radyatör suyunun eksilmesi normal değil.Tahminim kafaya taktığın için öyle geliyordur.Radyatör suyu zaten 1 sene dokunmasan bile zararı olmaz.Ne eksilir ne yıpranır.

Selam beyler...
    Ufak bi sorununum var ama zaman bulupta servise gidemiyorum..
    Motorum 250 km'ye yaklaştı ama sıkıntım, arasıra vites küçültmellerde 2. vitese geçerken tam geçmiyogibi bi ses geliyo ve buda zaman zaman arka tekeri kitlemesine neden oluyo...
    Bu neden olabilir sizce? Ne yapmalıyım?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı angelus26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler...
    Ufak bi sorununum var ama zaman bulupta servise gidemiyorum..
    Motorum 250 km'ye yaklaştı ama sıkıntım, arasıra vites küçültmellerde 2. vitese geçerken tam geçmiyogibi bi ses geliyo ve buda zaman zaman arka tekeri kitlemesine neden oluyo...
    Bu neden olabilir sizce? Ne yapmalıyım?
    Arka tekerin kitlenmesi debriyajı hızlı bıratığınız için oluyor,düşük viteslere düşülürken debriyaj ççok daha yavaş bırakılır.1->2 VE 2->1 e geçişler her motorda gürültülüdür,sıkıntı yok yani.

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerin kitlenmesi debriyajı hızlı bıratığınız için oluyor,düşük viteslere düşülürken debriyaj ççok daha yavaş bırakılır.1->2 VE 2->1 e geçişler her motorda gürültülüdür,sıkıntı yok yani.
    Ama 2. vitese geçmiyo, Bi şıkırtı sesi geliyo...
    Bende öyle olduğunu sezdiğim zaman birazdaha yavaşlayıp 1. vitese atmak zorunda kalıyorum..
    Önceden böyle bişiy olmuyodu, Son 2-3 gündür yapıyo..
    Başka hangi sebepten kaynaklanabilir?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ama 2. vitese geçmiyo, Bi şıkırtı sesi geliyo...
    Bende öyle olduğunu sezdiğim zaman birazdaha yavaşlayıp 1. vitese atmak zorunda kalıyorum..
    Önceden böyle bişiy olmuyodu, Son 2-3 gündür yapıyo..
    Başka hangi sebepten kaynaklanabilir?
    O şakırtı normal işte ama geçmiyor derken,boşa mı geçiyor.Viteslere daha kararlı basmak lazım.Daha da ötesi için görmeden birşey söylenemez:D

O şakırtı normal işte ama geçmiyor derken,boşa mı geçiyor.Viteslere daha kararlı basmak lazım.Daha da ötesi için görmeden birşey söylenemez:D
    Debriyajı sıkıp 2. vitese küçülttüp elimi debiyajdan yavaşca çekerken şıkır şıkır acayip bi zincir sesi geliyo

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Debriyajı sıkıp 2. vitese küçülttüp elimi debiyajdan yavaşca çekerken şıkır şıkır acayip bi zincir sesi geliyo
    Anladım,zinciri yağlamanız lazım.Zincir dişlilere rahatça geçmiyor demektir.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaş Bende buüğün Babamla birlikte Ön lambaları değiştirdik ama ne illet birşeymiş. grenajlar sökülmeden ön konsola ulaşmak çok zor oldu. ama çok büyük tecrübe edindik. Her yerını tıkır tıkır söker takarız artık. Sİnyal siparişleri gelecek 2 gün içinde. Motorun Granajlar Tamir edilcek iç kısımdan ufak tefek çatlatlaklar vardı. Fren Hidroliği Casrtol DOT4 Konuldu. Frenler Muhteşem tutuyor artık 10w40 Castrol 1 power Yağ konuldu. Vites geçişleride yumusadı. Yakın zmanda resimleri Koyayımda bi yorum yapın hele
    !Lk£® bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 150 siyah 2012
    Arkadaşlar ben cbr125r almayı düşünüyorum ve bu aracın tecrübeli kullanınıcıları olan sizlere bi sorum olacak ikinci el 2011 ve 12 cbr alacağım bu motora orta sehpa yaptırmak mümkün mü ne kadara ve nerelerde yaptırabilirim eğer alırsam(İnşallah).

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı fthbbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben cbr125r almayı düşünüyorum ve bu aracın tecrübeli kullanınıcıları olan sizlere bi sorum olacak ikinci el 2011 ve 12 cbr alacağım bu motora orta sehpa yaptırmak mümkün mü ne kadara ve nerelerde yaptırabilirim eğer alırsam(İnşallah).
    Bunu aklından bile geçiren olmadı,görüntüsünü mahveder orta sehpa,hemde yeni kasaya:D Bakımlar için ise neden arka sehpa almayı düşünmüyorsunuz?

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    eğer o motora orta sehpa takarsan gelir sökerim bak demedi deme
    Pain, fthbbk ve mstfkrfk bunu beğendiler.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 150 siyah 2012
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer o motora orta sehpa takarsan gelir sökerim bak demedi deme
    Ama nedenki orta sehpa çok lazım olmuyomu ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Arka sehpa Erzincanda satılıyormudur ki tam olarak motosikletçilerdemi satılır bu hacat

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93926463/detay
    Abiler bu motor nasıldır sizce gözünüze çarpan bi aksaklığı var mı fiyat iyi geldi bana düşüncelerinizi duymayı çok isterim bn pek anlamıyorumda bu işlerden.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ama nedenki orta sehpa çok lazım olmuyomu ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Arka sehpa Erzincanda satılıyormudur ki tam olarak motosikletçilerdemi satılır bu hacat
    Kesin vardır,yoksa bile internetten sipariş verilebilir.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    http://www.ebay.de/itm/original-HOND...%3D1%26asc%3D1

Bu yeni kasanın orjinal filtresi.

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...9QEwBw&dur=510

Buda eski kasanın orjinal filtresi.

http://www.google.com.tr/imgres?q=kn...9,r:6,s:0,i:87

Buda kn nin cbr 125 için ürettiği filtre.Sizce eski kasalarla yeni kasaların filtre aynı mı.Bana aynı gibi geldi sadece rengi değişik.Eğer aynı ise kn filtreyi alıcam

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ebay.de/itm/original-HOND...%3D1%26asc%3D1

Bu yeni kasanın orjinal filtresi.

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...9QEwBw&dur=510

Buda eski kasanın orjinal filtresi.

http://www.google.com.tr/imgres?q=kn...9,r:6,s:0,i:87

Buda kn nin cbr 125 için ürettiği filtre.Sizce eski kasalarla yeni kasaların filtre aynı mı.Bana aynı gibi geldi sadece rengi değişik.Eğer aynı ise kn filtreyi alıcam
    aynı baksana,üzerinde silik bir şekilde modeli yazıyor ve yanı.Kn dede görüntü aynı ama malzeme farklıdır.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    aynı baksana,üzerinde silik bir şekilde modeli yazıyor ve yanı.Kn dede görüntü aynı ama malzeme farklıdır.
    Modeli yazıyo evet sadece son 3 rakam farklı.Alsam mı acaba ama bide bulmak sıkıntı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler