Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Alıntı angelus26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://d1207.hizliresim.com/z/d/9ntwp.jpg

Baya alışmaya başladım. Güvenim gelmeye başladı artık trafik içinde daha rahat kullanabiliyorum...;)
    Bu arada bi kaç sayfa önceki sorduğum soruları yeniden yapıştırıyorum arada kaynamış olabalir

Selam beyler..
    Motoru kullandıktan sonra alt tarafındaki hortumdan minik ölçülerde yağ bırakıyo, bu normalmi?
    Motorumla daha 100 km'yi yeni gördüm
    Selenin altından daha kitapçığı yeni çıkarttım
    2 adet kitapçık var ama Türkçe yazan bi sayfasına denk gelmedim. Benmi göremedim dersiniz..

Eldiven ? bot? bellik ? : ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naptın hocam Eldiven tamamda bot ve bellik kişinin isteğine göre değişir bence.Ben dirsek,omuz,boyun korumalı mont ve eldiven takıyorum.Bellik isteyen kullanır ama bot çokta gerekli değil bizim motorlarda.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naptın hocam Eldiven tamamda bot ve bellik kişinin isteğine göre değişir bence.Ben dirsek,omuz,boyun korumalı mont ve eldiven takıyorum.Bellik isteyen kullanır ama bot çokta gerekli değil bizim motorlarda.
    Bot konusunu tekrar düşün...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel Mesaj yazdım okudun mu bılmıyorum gerekırse özelden telini yazarsan sevınırım arıcam.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşündüm, kararım aynı Koruma ekipmanlarının hepsini tam olarak kullanmak en iyisi tabi ama,bi bot giymeyenle kask takmayanı bi arada tutamassın.angelus nickli arkadaş yeni yeni trafiğe çıktığını söylüyo.Belli bi hızda sürüyo sonuçta motoru.Bu durumda kask ve montu kesinlikle kullanması lazım.Ama gidipte bi yarış botu almasına gerek yok

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Zippo's Shrieker nickli arkadaşla dün GKN ın dükkanda tanıştım,eski kasa cbr125 var,durduğu yerde arakdan bir arabanın çarpması sonucu sağ ayağı motorun altında 10 mt kadar sürüklenmiş,botunu gösterdi yan tarafı parçalanmış ama kazadan sonra ayağa kalkıp gittiğini söyledi(bot olmasa sakat kalabilirdi),gereksiz ve ya az gerekli koruma yoktur,motora görede koruma gerekliliği değişmez.Bende kışa doğru pantolon ve bot alıp tamamlayacağım,soran arkadaşta paran varsa alabildiğin tüm korumaları al,iyisinden al,motorcunun unutmaması gerekn başka birşeyde motor değişir ekipkman kalır,bir defa iyisinden alınıp 5-10 farklı motor üzerinde aynı ekipmanıda kullanbilirsin,ucuz ekipman alıp sürekli değiştirebilrsinde,mantıklı geleni yapın.

@Zippo's Senin zincirin bitme mevzuu vardı,GKN benimki içinde 3-5 bin ömrü var en fazla dedi,senin usta haklıymış:D Üzerindeki zincirin kalitesi iyi değilmiş,değiştirirken iyisinden alıp 60-70 bin kullanmak lazım.

@cx 571 kardeşim özelden buradamısın diyene kadar sorunu sorsana:D,online oldukça cevaplarm:D
    Zippo's bunu beğendi.

Eldiven alıcam. Çok sıcak dostum yaa Bide bu dediklerini edinirsem sıcaktan bayılıp kaza yapma şansım yüksek

Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Yarış botu mu ? naptın hocam ? : ))
    dynamıc flow aldım ben gayet memnunum havalandırmalı falan.
    benim anladığım kadarıyla bot için şunlar geçerli:
    1-normal ayakkabılar ile yere temas tutunma sıkıntılı
    2-botlarda 5 nokta koruma var bu seni daha güvende hissettiriyor
    3-bağcıksız(bende bağcık yok) olduğundan kullanımı rahat
    4-fiyat olarak bazı botlar spor ayakkabı parasına denk geliyor
    5-dayanıklı + hatta bazıları yürüme konusunda sıkıntı yaratmıyor : ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Beyler bende Hein Gericke mont var sırtlığını yazlık montlarda kullanabilirmiyim ?
    Marka fark eder muhakkak ama bering monta girer mi ?
    soft sırtlık=sünger güvenli gelmedi bana ?
    teşekkürler : ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı angelus26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiven alıcam. Çok sıcak dostum yaa Bide bu dediklerini edinirsem sıcaktan bayılıp kaza yapma şansım yüksek
    hocam hareket edince zaten rahatlıyor insan : )
    tek sıkıntı yoğun trafik dur kalk

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Eldivenle kullanıyorum uzun zamandır,şimdi eldivensiz kullanamaz oldum.Yazlık olarak kesinlikle önerdiğim eldiven

http://www.gungormotor.com/index.php...oduct&pid=2011

Çok memnunum.Üstünde şansa ES yazıyodu adım soyadım baş harfleri dedim aldım memnun kaldım

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Yarış botu mu ? naptın hocam ? : ))
    dynamıc flow aldım ben gayet memnunum havalandırmalı falan.
    benim anladığım kadarıyla bot için şunlar geçerli:
    1-normal ayakkabılar ile yere temas tutunma sıkıntılı
    2-botlarda 5 nokta koruma var bu seni daha güvende hissettiriyor
    3-bağcıksız(bende bağcık yok) olduğundan kullanımı rahat
    4-fiyat olarak bazı botlar spor ayakkabı parasına denk geliyor
    5-dayanıklı + hatta bazıları yürüme konusunda sıkıntı yaratmıyor : ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Beyler bende Hein Gericke mont var sırtlığını yazlık montlarda kullanabilirmiyim ?
    Marka fark eder muhakkak ama bering monta girer mi ?
    soft sırtlık=sünger güvenli gelmedi bana ?
    teşekkürler : ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

hocam hareket edince zaten rahatlıyor insan : )
    tek sıkıntı yoğun trafik dur kalk
    3- bağcıksız oluşunun sebebi vitese frene takılmaması

sırt korumasnı,sığdığı sürece istediğin monta takarsın,soft korumaların zaten hiç işe yarıyacağını düşünmüyorum,koruma seçerken hep kaldırım kenarına çarparsam işe yararmı diye düşünür öyle alırım:D(bunu düşünürken dikkat edin,motordan soğutabilir:D)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

valla sıcak konusunda ilkbahaar için dediğin doğru ama ağustos temmuz da,çözüm yok:DEn sonunda bende t-shirt kask yapacam:D Adamlar püfür püfür geziyor.Bu arada geçen bu sıcakta kim motora binip terleyecek dedim,otobüse bindim daha beter oldu,en azından motorda insan içinde terlemiyorsun,inince t-shirt ünü değiştiriyorsun tamam.Karar verdim,zorunda kalmadıkça toplu taşıma yok:D,yaz kış bineceğim,kış içinde bot ve pantolonu alınca tamam:D

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldivenle kullanıyorum uzun zamandır,şimdi eldivensiz kullanamaz oldum.Yazlık olarak kesinlikle önerdiğim eldiven

http://www.gungormotor.com/index.php...oduct&pid=2011

Çok memnunum.Üstünde şansa ES yazıyodu adım soyadım baş harfleri dedim aldım memnun kaldım
    http://www.gungormotor.com/index.php...oduct&pid=2519

ben de şunu aldım. terletmiyor. daha yere düşmedim ama korur gibi. tabi ki revit kalitesi olmaz. parasına göre iyi diyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Bende nic in touring tarzi eldiveni var ilk aldigim malzemedir ehliyetim bile yoktu terletmiyor ama elde iz yapiyor

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    cbr125r almakta karar kıldık 2. el düşünüyoruz 2011 yeni kasa değilde ondan önceki enjeksiyonlu modelini ya da karbüratörlü modelini araştırıyoruz aklımda birkaç soru var onları size dile getireceğim.Bir yanım enjeksiyonlu olsun hem motosiklet şişmez hemde çok sorun çıkarmaz diyor ama diğer yanımda karbüratör en fazla pislik ile tıkanıcak onuda temizletirsin diyor motosiklet merkez bir yerde olmayacak merkeze 100 kilometre uzaklıkta bir yer tekirdağın köyünde olucak ve çok tozlu yerde kullanılacak sizin tavsiyeleriniz neler ?
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr125r almakta karar kıldık 2. el düşünüyoruz 2011 yeni kasa değilde ondan önceki enjeksiyonlu modelini ya da karbüratörlü modelini araştırıyoruz aklımda birkaç soru var onları size dile getireceğim.Bir yanım enjeksiyonlu olsun hem motosiklet şişmez hemde çok sorun çıkarmaz diyor ama diğer yanımda karbüratör en fazla pislik ile tıkanıcak onuda temizletirsin diyor motosiklet merkez bir yerde olmayacak merkeze 100 kilometre uzaklıkta bir yer tekirdağın köyünde olucak ve çok tozlu yerde kullanılacak sizin tavsiyeleriniz neler ?
    bozuk köy yolları için cbr125 tam doğru şeçim olmaz. Fiyatları daha uygun olduğu için eski kasa düşünfünüz heralde. Çok yol yapmıcaksanız farketmez ama yakıt ta enjeksiyonlu daha başarılı ve kontrollü.. Ben alsam enjeksiyonlu bakardım merkeze 100 km diyorsunuz

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    yalnız bende ehliyet yok motosikleti dedem kendine alıcak cbf150yi gösterdim testte 1 litrede 400 gram yağ yakıyor dedi dedem bunu duyunca vazgeçti cbfden.Yamaha ybr dedim alalım 0 almayı planlamıyor 2.el fiyatları ve 0 fiyatları birbirine çok yakın diye vazgeçti tvs apacheyi gösterdim baktı baktı inceledi çok güzel dedi nasıl olsa honda dedi kafası karıştı e ne yapsın 55 yaşına merdiven dayamış yok bu tvs dedim "one len öyle yedek parçasını geçtim servisi bile yoktur." bunun dedi.Canımı sıkan yaşlı insan sadelik ister bizim dedenin maşallahı var cbr istiyor uzun yol en fazla 40 km filan çıkıcaz ama diğer yandan iyi oldu almışken vitesli sürmeyi bari banada öğretir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 125 in sürüş pozisyonu 55 yaşınaki insana uygun değil. koyde kullanılıcaksa grenajlı motorda saçma commuter en doğru tercih

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum hem üyelik olarak hemde 50.yıla özel beyaz kırmızı motorumla tecrübelerinize dayanarak önerilerinizi almak istiyorum.Motoru alalı bir kaç gün oldu daha önceden bariz bi vitesli motor tecrübem yok ama gayet idare ediyorum az çok biliyorum (: Önerilerinizi bekliyorum (: Yzf 125 Sayfası pek güncel olmadığı içi buraya yazmak istedim.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı SametHan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum hem üyelik olarak hemde 50.yıla özel beyaz kırmızı motorumla tecrübelerinize dayanarak önerilerinizi almak istiyorum.Motoru alalı bir kaç gün oldu daha önceden bariz bi vitesli motor tecrübem yok ama gayet idare ediyorum az çok biliyorum (: Önerilerinizi bekliyorum (: Yzf 125 Sayfası pek güncel olmadığı içi buraya yazmak istedim.
    Öncelikle hoş geldin dostum.Güzel bi tercih yapmışsın kazasız belasız günlerde kullan.İlk vitesli motorunsa kesinlikle trafiğe çıkma kendine güvenmeden.Düz yolda sürüyosun diye hemen çıkma yollara,ara sokaklarda mahalle arasında,boş bi alanda çalış.Özellikle dönüşlere.Kullandığın motor cbr 125 e göre biraz daha oturuş pozisyonu ss tarzı.Boş bi alanda dönüşleri,vitesleri ve frenlemeyi tam olarak kavradığına emin olduğunda yavaş yavaş trafiğe çıkmaya başlarsın.Kasksız kullanma dememe gerek yok heralde Ani gaz açmalardan kaçın.Zaten motorun yeni olduğu için rodaj süresinde dikkatli kullanmalısın.Kitapçığında rodaj ile bilgiler yazıyodur.Yinede kabaca söyleyeyim,ani hızlanmalardan,yüksek devir çevirmekten kaçın.6 bin devirin üstüne çıkma ilk 1000 km,70 i geçme.Motoru dinlendire dinlendire kullan.Aynı viteste ve devirde kullanma fazla.
    Pain bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    inşallah cbf150 aldırıcam adama

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı SametHan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zippo's çok doğru söylmiş,bende şunları söyleyeyim,hemen bir kitap al(ben motosiklet teorisini okumuştum,çok iyiydi).Zippo's un dediklerini kurallar kendine koyacağın kurallar çerçevesinde uygula.Mesela 1000km boyunca 70 km/h hızı geçmyeceğim,400 km trafiğe girmeyeceğim,1000 km trafiğin yoğun olduğu saatlerde çıkmayacağım gibi.Kaliteli korumalar al,asla korumasız sürme.Güle güle sür,tekerin düz bassın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah cbf150 aldırıcam adama
    Senin için en doğru tercih olur,inşallah temizinden bulursun bir tane,uzun uzun zevkle sürersin.
    SametHan. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler