Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar yardım please .. En yakın arkadaşım kredi çekmiş , ayın 22. sine kadar yeni kasa cbr 125 r alıcakmış ve benden yardım istedi.. Bende henüz kendim tecrübesiz olduğum için sizden yardım istiyorum.. 6250 tl ye kadar yeni kasa cbr 125 r varsa tanıdık temiz makine alıcıyız ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    6900 e plaka dahil veriolar biraz daha bulun üstüne sıfır alın bence
    Counter-Steering Always Works !..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı demqn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardım please .. En yakın arkadaşım kredi çekmiş , ayın 22. sine kadar yeni kasa cbr 125 r alıcakmış ve benden yardım istedi.. Bende henüz kendim tecrübesiz olduğum için sizden yardım istiyorum.. 6250 tl ye kadar yeni kasa cbr 125 r varsa tanıdık temiz makine alıcıyız ..
    Benim bi ihtimal satma durumum var.. İlan vermeden burdan sorarım işine yarayacak varsa diye düşünüyordum. Kazası veya yan ayakta hiç düşmesi yok, rodajını sabırlı bir şekilde yaptım. Alındığı günden beri dışarıda hiç kalmadı kapalı garajda saklandı...

Ama satıp satmıcağım kesinleşmedi.. CBR 125 lerin satış problemi yok zaten piyasası çok hareketli ilan vermeden p.m leşiriz duruma göre

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bi ihtimal satma durumum var.. İlan vermeden burdan sorarım işine yarayacak varsa diye düşünüyordum. Kazası veya yan ayakta hiç düşmesi yok, rodajını sabırlı bir şekilde yaptım. Alındığı günden beri dışarıda hiç kalmadı kapalı garajda saklandı...

Ama satıp satmıcağım kesinleşmedi.. CBR 125 lerin satış problemi yok zaten piyasası çok hareketli ilan vermeden p.m leşiriz duruma göre
    Walla aslında bilindik bir motoru almak her zaman daha iyidir diye düşünüyorum En geç ayın 22 sinde motoru almış oluruz o sebeple bence sende kararını vermelisin. Kaç bin km de ? ne renk motorun ? satarsan ne düşünüyorsun özelden cvpla istersen kafamıza yatarsa neden olmasın açıkçası beyaz bir cbr var 2012 ona da bakacağız gidince sahibiyle konuştum kafama yattı ama birine söz vermiş oda haber verecekti. Bende eski kasa var repsol , çok heyecanlıyım yenisi nasıl acaba :D

Alıntı demqn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla aslında bilindik bir motoru almak her zaman daha iyidir diye düşünüyorum En geç ayın 22 sinde motoru almış oluruz o sebeple bence sende kararını vermelisin. Kaç bin km de ? ne renk motorun ? satarsan ne düşünüyorsun özelden cvpla istersen kafamıza yatarsa neden olmasın açıkçası beyaz bir cbr var 2012 ona da bakacağız gidince sahibiyle konuştum kafama yattı ama birine söz vermiş oda haber verecekti. Bende eski kasa var repsol , çok heyecanlıyım yenisi nasıl acaba :D
    Neyse siz kafanıza göre bakın benim dediğim gibi tam kesinleşmedi...İstanbul-Çanakkale yakın sayılaz zaten, motor siyah

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Neyse siz kafanıza göre bakın benim dediğim gibi tam kesinleşmedi...İstanbul-Çanakkale yakın sayılaz zaten, motor siyah
    YArın istanbula geliyorum bu arada motoru çanakkaleden değil istanbuldan alacağız nasipse .. Eğer 1-2 güne netleşirse haber verirsin sana zahmet.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Dostum bu motor bizi ne çok ikilemde bırakıyor,diyorsinki yavaş ve biraz ufak.Aynı zamanda kalite olarak mükemmel,değer kaybetmiyor(hatta kazanıyor),ve yakıt sarfiyatı çok az.Ne yapalım yani:D,bende sürekli km yapmadan satsam,biraz daha hacimli birşey mi alsam yoksa pantolon,bot filan alıp yazı kışı motor üzerindemi geçirsem diye takılıp duruyorum:D Yolda bir motor görüyorum alayım diyorum sonra honda satılırmı diyorum.Honda ya şikayette bulunacağım artık:D bu nedir arkadaş,müşteri bu hale getirilir mi ayıptır:D

evet bu bibbbbbbb sesinden kurtulmak isteyen arkadaşlara duyrulur.
    ses benzin deposunun içinde bulunan benzin otamatiğinden gelmekte.
    bu ses ilk sfır motor alındığında gelmemekte kullanışa göre uzun yol yapışa yada biraz gaza ani basmalara göre farklılık göstererek bir müddet sonra gelmektedir. aslında bu ses sıfır motorda motorun çalıştığında duyulmayacak oranda bir yükseklikte gelirken bir müddet sonra artık duyulur bir hal almaktadır.
    servisler bazısını değiştirdi bazısını temizledi. ama sonuç yine aynı. takılan malzeme aynı.
    kesin sonuç bu üretilen motorlar tamamı sıkıntılı. kullanıcılarda genç ve bilinçsiz toy oldukları için pek sorun teşgil etmiyor. hakkını arayan çok az kişi bulunmakta. bu yüzden servislerde önlem almak gibi bir çaba göstermiyorlar.

neyse bu sesten müzdarip olanlar için özelden ulaşırlarsa yardımcı olurum.
    burda niye paylaşmıyorsun derseniz bu bazıları için sorun değil motor nasıl olsa gidiyor. denildi bu yüzden paylaşmadım.
    bunu 2 tane 2012 cbr 125 de denedik ve sonuç şimdilik iyi ilk günkü sessizlik elde ettik.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    arkadaşların senin egonu tatmin edip mesaj atmasını istiyorsun burası bir bilgi paylaşım başlığı.yapılan birşey varsa herkezin bilgilenmesi için ortaya yazılır "sorunu yaşayan" arkadaşlar için.
    Ya değilse lafı bile edilmez ve içinizde kalır "sırrınız".
    Sizin yaptığınız ego tatmin etmek
    RuzgarSA ve wolrath bunu beğendiler.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşların senin egonu tatmin edip mesaj atmasını istiyorsun burası bir bilgi paylaşım başlığı.yapılan birşey varsa herkezin bilgilenmesi için ortaya yazılır "sorunu yaşayan" arkadaşlar için.
    Ya değilse lafı bile edilmez ve içinizde kalır "sırrınız".
    Sizin yaptığınız ego tatmin etmek
    İlker ben bi hata yapıp acun0 online iken mesaj attım.Tabiki cevap vermedi.Buraya yazıp yazıp dediğin gibi egosunu tatmin ediyo.Çok ciddi psikolojik sorunları olan bi insan olduğunu az çok tahmin edebiliyorum.Yaşadığı şeyleri çok çok merak ediyorum
    wolrath bunu beğendi.

Nedved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    bazı insanları anlamak çok güç. madem bi' çözümü var kardeşim; yazarsın herkes kurtulur. Einstein da kendi kendine elektriği kullansaymış. Düşünceniz hep ben, ben, ben... fikrimi sorarsanız; ki sormuyorsunuz ama açıklamalıyım. Bu saatten sonra; lütfen söyleme sesin nasıl giderildiğini. Söylesen dahi; o sese ben katlanmaya devam ederim. Senin egonu tatmin etmek yerine; sesimle mutlu mesut yaşarım. ohh; miss!
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    bunlar ucuz oyunlar ekrem, çok gördüm bunun gibilerini bu arada google den arama yapın cbr 125 in sesiyle ilgili motor delisi dahil bazı forumlarda acun0 arkadaşımızın açtığı tüm konuları görebilir ve hiçbirisinde kesin bi cevap alamadığını görebilirsiniz.Baktı sorunu çözemiyorum bari egomu tatmin ediyim dedi heralde

Evet, açıkcası bu gün bende sesin geldiğini farkettim 3 gün motorum yattıktan sonra ama inanın umrumda olan bir ses değil.Beni içten içe gıcıklayıp tatmin eden bi ses hatta
    Bu sesi kesmek için değil otomatik değiştirmeyi 1 lira dahi masraf etmem.

Rasgele..

bu sesi kesmek için çabaladım. evet dogrudur. sitelere konular açtım. yazdım durdum.
    bu sorun benim motorumda olmadığı halde uğraştım. özelden bana ulaşan herkese bu sorunun bir çözümü olduğunu ve denemelerini istedim.şahsen bu sesi 2 tane motorda kestik.
    bu sesten kurtulmak istemeyen için yazıp çizmeye gerek yok.
    ekrem e de bana yolladığı mesajı gördükten sonra bulduğumuz çözümü ilettim.
    ego ile falan işim yok.
    Zippo's bunu beğendi.

Anlayamadığım bir şey var neden bu cbr 125 uzun yolda gidemiyor yasak mı ?

Motosikleti
    YZF R25
    nerden cıktı ki böyle birşey ?

her yerde uzun yol da sıkıntı çekersin deniliyor hani neden çekesin ki ?

Motosikleti
    YZF R25
    tek çekeceğiz sıkıntı ip gibi yolda en fazla 140 ile gitmek, boyun ve baş ağrısı.sağlam bir motorla ötesini yaşamazsın.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Acun0 teşekkür ederim,söylediğim şeyler için de özür dilerim kusura bakma.Mesajda söylediğin taktiği en kısa zamanda deneyeceğim.

http://www.youtube.com/watch?v=n3ZwZFuPoGg İŞTE BU VİDEODA depo üstü kamera takıldığı için bu ses çok net duyuluyor.
    zippos bir şey değil denedikten sonra sonucu paylaşırsan sevinirim.

Alıntı ewaer1884 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yerde uzun yol da sıkıntı çekersin deniliyor hani neden çekesin ki ?
    Şimdi bir genelleme var 125 cc ile uzun yol çekilmez, yol bitmez, gidilmez
    Ama hangi 125 cc ile? Bunun varyatörlü scooter'i var, 10 hp commuteri var, rüzgar yalıtımı iyi grenajlısı su soğutmalısı var

Hava soğutmalı bir scooter ile son süratin 100 km gideceğin hız 85-90 km
    Ybr 125, CB125 ile 105-110 km son hız gideceğin 90-100 km ortalama
    CBR125 ile son hızın 135-140 gidebileceğin ortalama hız 110-120 km...

Ben Foca'dan istanbula 1.6 benzinli araç ile 8 saat 50 dakikada geliyorum, CBR125 le 8 buçuk saatte geldim yolda seni 150 km ile sollayan hızlı passat, mercedes şöförlerini 1 saatlik feribot kuruğunda ''nooldu hadiiiii gitsene şimdi!!!'' deyip yanından geçmek paha biçilmez

Ayrıca otobüsle gidişim yazlığa toplam 12-13 saat aktarmalarla ve bildiğin işkence

motora atlayınca kafam okadar rahat ki... İstediğin tesiste dur, istedeiğin kadar molar ver, Taksi, münübüs le hiç muhattap olma

Hayatında motora binmemiş veya arkadaşının motorlarıyla biraz turlamış adamlar 125 cc ile uzun yol çekilmez demiyorlarmı bide kulaktan dolma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler