Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

tabi sen de haklısın Cihan kardeşim

aslında ilandan ziyade motoru sizlerde görün istedim eğer modifiye yapacak olursanız belki bi fikir edinirsiniz diye. hemde motor hakkındaki fikirlerinizi almak niyetim o nedenle paylaşımda bulundum seni kızdırdıysak affola
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda ıyı ayak yaa uzun suredır takıptesın ne paylasım yaptın ne bır konuya yorum ama nedense satıcagın zaman ıcınden bır anda uye olmak geldı gecıcen bu sozlere bu sıteyı sanal alısverıs yerı olarak gorup kullanmak derım ben buna!!!
    Önyargılarımız göremediğimiz duvarlarımız!
    ENGİN REİS bunu beğendi.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arka lastiği kapatınca su aygırına tecavüz eden orangutan görüyorum
    dostum hayal gücün gerçekten çok gelişmiş:D:D(bende uğraştım o sahneyi görmeyi ama başarılı olamadım:D)

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Az önce plakalığı iptal etmiş bir cbr250 gördüm. Bence hiç yakışmamış, kuyruğu kopmuş kedi gibi geldi gözüme. Bizim motorların kuyruk kısmı ss ler gibi tam sivri olmadığından yakışmıyor.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    aynen o fren lambasının altındaki çıkıntı bozuyor ve kuyruğun alt grenajıda kuyruğun renginde değil,resmen bunun için üretilmemiş.
    Bir arkadaşım(90 kiloyum)ben oturunca motorun kuyruğunun çok alçaldığını ve arkadan çirkin gözüktüğünü söylüyor,çözümü varmıdır?Arka amartüsörü sertleştirmek gibi.Aklıma kuyruğu sökmek gelmişti oda güzel durmuyor.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önyargılarımız göremediğimiz duvarlarımız!
    Neyin önyargısından bahsedıyorsun acaba ???
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Motosikleti
    Aynen pain arka taraf biraz daha kalkık olsa daha spor görünecek. Ama istersen ön tarafı biraz düşürebilirsin. O zaman arka taraf ile ön taraf arasındaki fark azaldığı için arka yükselmiş gibi oluyor

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Önü düşürmeyi mantıklı bulmuyorum,çünkü arka yine aynı ölçüde çökecek,üstelik yanlış hatırlamıyorsam burada 1-2 kişi yapmış ve memnun kalmamıştı,arka amartüsör sertleştirilebilse keşke.Ama bu amatüsör ayarlarıyla oynamakta viraj performansını düşürebilrimiş gibi geliyor,sonuçta honda herşeyi hesaplayarak yapmıştır bu tür şeyleri.Bir çözüm daha var ama onuda beceremiyorum birtürlü;10 kilo vermek:D:D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    KN Hava filtresi düşünen var mı ? KN+Güzel bi egzost nasıl olur acaba ?

arka amartüsörü yükseltebilirsin ve birazda önü düşürebilirsin bu motora daha sert ve spor bir görünüm kazandırıyor.ben kendi motorumda bu dediklerimi yaptım gayet şık duruyor fakat amartüsörü yükseltmenin kötü tarafı virajlarda eskisi kadar yatıramazsın, arka yükselince sende ister istemez öne kayıyorsun ve bu yolda giderken kollarını daha fazla yoruyor.ama dediğim gibi bunları yapınca motorun duruşu çok değişiyor ama ben önermiyorum güzel ama sağlıksız

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı ILBIRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amartüsörü yükseltebilirsin ve birazda önü düşürebilirsin bu motora daha sert ve spor bir görünüm kazandırıyor.ben kendi motorumda bu dediklerimi yaptım gayet şık duruyor fakat amartüsörü yükseltmenin kötü tarafı virajlarda eskisi kadar yatıramazsın, arka yükselince sende ister istemez öne kayıyorsun ve bu yolda giderken kollarını daha fazla yoruyor.ama dediğim gibi bunları yapınca motorun duruşu çok değişiyor ama ben önermiyorum güzel ama sağlıksız
    Oynayacaksam arka amartüsörü yükseltmekle başlayayım diye düşünüyorum,nasıl yükselttridiniz arka amartüsörü??

Motosikleti
    Önü düşürdüğünde otomatikman arka daha kalkıkmış gibi duruyor. Zaten bizim motorlarda arkanın fazla kalkık durmamasının nedeni ön tarafın yüksek olması.
    Peki honda herşeyi hesaplamıştır burası doğru, fakat önü indirdiğinde bu hesap bozuluyorsa arkayı yükseltincede bozulur.
    Genelde ön aşağı arka yukarı oldugunda viraj performansı artar. Forumdan bir arkadaş vardı hatta motorunu beyaza boyatmıştı. O da önünü indirmisti ve egzostu sürtene kadar virajda yatıyordu. Foto bile eklemişti yatık vaziyette.
    Ama senin sorununa bencede arkayı sertleştirmek yada yükseltmek çœzüm olur hocam

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    O arkadaşı hatırlıyorum,önü indirerek yaptığını bilmiyordum onun,o zaman iyiymiş.Arka nın daha sağlıklı olacağını düşünmemin sebebi ağırlığım fazla olduğu için az çok dengelerim diye düşünmemdi,ama ön indirerek öyle viraja girdiyse çok iyi.Peki bu amörtüsörlerle oynama işini nerede,ne kadara yaptırabiliyoruz ve nasıl yapılıyor?Sağlıklı bir işlemmi,yaptıktan sonra istediğimiz zaman eski haline getirilebiliyormu(orjinali bozmadan)

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyin önyargısından bahsedıyorsun acaba ???
    Bu soruyu bana değil kendine sormalısın.

Çok atarlısın sakin ol bence. Arkadaş takip ediyorum diyor ve size de modifiye amaçlı kendi yaptığı estetik görünümlü motorunu tanıtıyor. Hem sana ne ki ne zaman üye olduğundan? Üyelik tarihi ile mi bitiyor insanlık? Adam gayet rahat bir şekil de gelmiş selamını vermiş hem satıyorum demiş hem de bizlerden görüş almak istemiş. Senin burada çirkeflik yapmana gerek yok sanal alışveriş sitesiymiş gibi kullanıyormuşta cart curt vs. Ona bakılırsa benimde üye olmadan takip ettiğim zamanlar vardı bu başlığı demek ki bizde deseydik böyle şeyler bize de yapılırdı. Önce insan ol ve burada gerginlik çıkartma.

ILBIRA burada özür dileyecek biri varsa o da Mr.cihans'dır. Ama helal olsun sen yine büyüklüğü koyup özür dilemişsin, tabi anlayana kardeşim ;)
    ENGİN REİS bunu beğendi.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    semihle beniim motorunda önü daha düşük geçen gün serviste benim motorla yanyana başkasının cbr ı duruyordu,o kadar büyük fark vardı ki.gerçekten iyi ki yapmışım dedim,diğer motor çok tipsiz geldi,tek fark benim önü düşürmem olsada.bu arada hafta sonu aşırı virajlı bir yolda gezi yaptık,artçımla beraber ayaklığı yere sürttüm(yanlışlıkla) o andan sonra o kadar yatamadım ama bence viraja yatabilmemin en önemli sebebi önü alçaltmam.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semihle beniim motorunda önü daha düşük geçen gün serviste benim motorla yanyana başkasının cbr ı duruyordu,o kadar büyük fark vardı ki.gerçekten iyi ki yapmışım dedim,diğer motor çok tipsiz geldi,tek fark benim önü düşürmem olsada.bu arada hafta sonu aşırı virajlı bir yolda gezi yaptık,artçımla beraber ayaklığı yere sürttüm(yanlışlıkla) o andan sonra o kadar yatamadım ama bence viraja yatabilmemin en önemli sebebi önü alçaltmam.
    Tamam madem yapmşısınız kabul.Birde bu işlemin nasıl yapıldığını söyleseniz:D Bende yapmak istiyorum şu dakikadan sonra:D

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    valla ben ustama söyledim dışarı çıkıp 1 sigara içtim geldim yapmıştı :D çok kolay bir işlem: gidonun üzerinde ki vidaları gevşetip dilediğin gibi indirip geri sıkıyorsun.yalnız uzun yolculuklarda bel ve kol ağrısı yapıyor(büyük ihtimal boyla alakalı kısa boyluysan sorun olmaz)

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruyu bana değil kendine sormalısın.

Çok atarlısın sakin ol bence. Arkadaş takip ediyorum diyor ve size de modifiye amaçlı kendi yaptığı estetik görünümlü motorunu tanıtıyor. Hem sana ne ki ne zaman üye olduğundan? Üyelik tarihi ile mi bitiyor insanlık? Adam gayet rahat bir şekil de gelmiş selamını vermiş hem satıyorum demiş hem de bizlerden görüş almak istemiş. Senin burada çirkeflik yapmana gerek yok sanal alışveriş sitesiymiş gibi kullanıyormuşta cart curt vs. Ona bakılırsa benimde üye olmadan takip ettiğim zamanlar vardı bu başlığı demek ki bizde deseydik böyle şeyler bize de yapılırdı. Önce insan ol ve burada gerginlik çıkartma.

ILBIRA burada özür dileyecek biri varsa o da Mr.cihans'dır. Ama helal olsun sen yine büyüklüğü koyup özür dilemişsin, tabi anlayana kardeşim ;)
    1 agzını topla benımle hakaret ederek konusma hakkını sana kım verıyor.
    2 ben atarlı falan degılım bu sıtede kımseyle takısmıslıgım yok sorunlu olan kım burda bılemem
    3 uye gırıp bırsey sormamıs motorum guzel mı dememıs kayıt olmus ve ılan acmıs satıyorum dıye bu forumu kullanmaktır sen bunu anlamıyorsan benım sorunum degıl daha once modluk yaptıgım sıtelerde satılık ılanı acmak ıcın belırlı bır tarıh yada mesaj sayısı sınırlaması vardı sıte kullanılmasın dıye
    4ben kımseden ozur dılemesını ıstemedım uyenın kendı yaklasımıdır ama suan burda ozur dıleyecek bırı varsa o sensın cok daha agırda konusmayı bılırdım ama ne sıtenın sevıyesını ındırmye neden kendı sevıyemı dusurmeye degmez...
    5bu sıtenın modu ben degılım ben yorumumu yaptım hakaret etmeden gectım sıkıntı varsa mod cozer sana ne dusuyorda bana saldırıyorsun hayırdır? Alıp veremedıgın nedır?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben ustama söyledim dışarı çıkıp 1 sigara içtim geldim yapmıştı :D çok kolay bir işlem: gidonun üzerinde ki vidaları gevşetip dilediğin gibi indirip geri sıkıyorsun.yalnız uzun yolculuklarda bel ve kol ağrısı yapıyor(büyük ihtimal boyla alakalı kısa boyluysan sorun olmaz)
    Hem uzun boyluyum hem günde 60 km yol yapıyorum,okul bitince yazın yapayım ozaman.Teşekkürler.

Motosikleti
    CB650F
    Alçaltan arkadaş varsa bir kaç foto ata bilirmi merak ettim doğrusu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler