Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Arkadaşlar benim dikkatimi çeken bir soruna sizin de dikkatinizi çekmek istiyorum. Benim boyum 190 ve kilomda 90. Eee tabi böyle olunca artçılı sürüş yapmak istediğim zaman arka amortisör çok yumuşak olduğundan direk çöküyor ve bi tümseğe vs. girersem dibe vuruyor. Birkaç servise sordum çaresi yok dediler, sizinle de paylaşmak istedim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tumin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    nerhabalar
    ya bu cbr de hava filtresi nerde hangi tarafda

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Deponun altında arkadasım önce depoyu kaldırıyorsun sonra altında hava fıltresı kutusu var onunda kapa vidalarını sökersen ulaşırsın...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim dikkatimi çeken bir soruna sizin de dikkatinizi çekmek istiyorum. Benim boyum 190 ve kilomda 90. Eee tabi böyle olunca artçılı sürüş yapmak istediğim zaman arka amortisör çok yumuşak olduğundan direk çöküyor ve bi tümseğe vs. girersem dibe vuruyor. Birkaç servise sordum çaresi yok dediler, sizinle de paylaşmak istedim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
    Ben çok az artçı alrım ama 83 kilo ben ve 87 kilko artçımla tümsekli ara sokaklarda amortisör vurması yaşamadımım. Tabi yüksek hızda ki geçişlerde vurma yapabilir. genel kullanım amacı zaten iki tane 85+ kilo adamı taşımak değil bu motorun. O iş için CBR250 nin daha sorunsuz tasarlanmış olduğuna eminim.

Bide 250 de olan amortisör serrtlik ayarı bizde yok galiba.

boyum 1.82 çok komik durdu diyneler de var malum. Sizle dalga geçen oldumu hiç motor komik kaldı diye

Motosikleti
    Honda Cbr 125r - 2011 HRC
    2011 model yeni kasa cbr 125r izmir'den satılıktır 5100tl istiyorum gümüş-gri renginde. sağ grenajda ve eksoz kapagında çizik vardır onlarda 2 kez yan yatmaktan dolayı olmuştur ilgilenen arkadaşlar 0532 663 34 41 nolu numarayı arayabilirler.

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok az artçı alrım ama 83 kilo ben ve 87 kilko artçımla tümsekli ara sokaklarda amortisör vurması yaşamadımım. Tabi yüksek hızda ki geçişlerde vurma yapabilir. genel kullanım amacı zaten iki tane 85+ kilo adamı taşımak değil bu motorun. O iş için CBR250 nin daha sorunsuz tasarlanmış olduğuna eminim.

Bide 250 de olan amortisör serrtlik ayarı bizde yok galiba.

boyum 1.82 çok komik durdu diyneler de var malum. Sizle dalga geçen oldumu hiç motor komik kaldı diye
    Bigun 195 boyunda 110 kilo bi arkadasimla motora bindigimde hayatin gercekleriyle yuzyuze kalmistim tabi cokmus ve iki yarma'nin altinda kaybolmus bi motor, bayagi tepki cekmisti kiz arkadasimla falan biniyorum, toplam tasima limitini asmamamiza ragmen sert girdigim cukurlarda dibe vuruyor. Cbr250'de olan suspansiyon ayari bizim motorda yokmus ve ben acaba cbr250'nin arka suspansiyonu bizim motora olur mu diye dusundum servis onunda olmayacagini soyledi. Simdilik bi care bulamadik.
    Ayrica motosiklet alirken cbr 250'yi de cok dusundum ama sonra ogrenci butcemle bu kadar az yakan bu kadar kaliteli bi motor bulmusken kacirmayayim diye cbr125'imi aldim. Inanilmazda memnunum. bahsettigimiz sorunlar iyilestirmeye yonelik cozum bulmak icin ufak detaylar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Bu arada Pazar gunu Ankara Carrefour'da tri-color bir cbr125 gordum, o arkadas burdan mi?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    bende memun oluyorum sokaklarda bizim motordan görünce.geçtiğimiz salı günü de necatibeyde 2,30 gibi siyah gördüm.motoruma birdaha aşık oldum
    Yok böyle bir güzellik ya.
    Herkesin motorunu allah sahibine bağışlasın
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Mondial 125 mg sport, honda cbf150 (25000km)
    merhaba forumu oncelıkle bastan sona kadar okuma kararı aldım. 1000 sayfayı devırdım guzel bılgıler var ama cogu bılgıler sohbet seklınde gecmıs ve sureklı tekrarlanan sorular var. i

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Masallah hocam
    gozunuze saglık ne diyim
    genelde sohbet muhabet dondugu ıcın bu kadar sayfa var
    problem sorma-giderme tarzında acılsaydı konu tahminim 100 sayfayı anca gecerdi

Motosikleti
    Mondial 125 mg sport, honda cbf150 (25000km)
    iş yerınde calısıyorken boş vakıtlerımde cep telefondan gırıyorum oyle okuyorum yoksa oturup ozel okumazdım

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300

yeni kasa gelmese hayatta almazdım bu motoru ama kasayı degıstırmısler cok sekıl motor yapmıs adamlar
    cok memnunum

eski sayfaları ben okumadım gıbı bırsey
    cunku motorun problemsız oldugunu bılıyordum

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende memun oluyorum sokaklarda bizim motordan görünce.geçtiğimiz salı günü de necatibeyde 2,30 gibi siyah gördüm.motoruma birdaha aşık oldum
    Yok böyle bir güzellik ya.
    Herkesin motorunu allah sahibine bağışlasın
    Sen, ben ve gorduklerimiz 4 kisi olduk simdiden Havalar Ankara'da biraz daha normale donunce kesin bi bulusma ayarlayalim

Motosikleti
    Honda CBR 125r (2007)
    Arkadaşlar bişey sormak istiyorum benim şu CBR'ın jiglesi çektiğim zaman durmuyo iniyo yeniden.Bunların orjinali mi öyle ? Yani motoru ısıtmak için elimle çekip öyle beklemem lazım jigleyi ?

mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Alıntı KickeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bişey sormak istiyorum benim şu CBR'ın jiglesi çektiğim zaman durmuyo iniyo yeniden.Bunların orjinali mi öyle ? Yani motoru ısıtmak için elimle çekip öyle beklemem lazım jigleyi ?
    aynı sorun bendede var. forumda yazıyordu emın degılım ama cbr ın tek kronık sorunu dıye dalga gecılmıstı

atilpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 X 2009
    Yeni yılınız kutlu olsun arkadaşlar kazasız belasız nice yıllara

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Arkadaşlar bir süre önce YZF R125'in üzerinde Brembo marka frenleri görmüştüm. Öncesinde dikkatimi çekmediği için CBR 125'deki fren markasını araştırırken üzerindeki yazının kabartıdan ibaret olduğunu, fotoğraflardan düzgün okunmadığı için fiyat olarak 2600 lira fark var ama Honda'nın önceki model ve şimdiki görüntüsüne rağmen uyduruk bir fren sistemi kullanmış dedim. CBR 250'de denk geldi Nissin diye bir fren kullanıyorlarmış. Referansları da Brembo kadar sağlam. Suzu, Yama, Harley dahil bir sürü motorda kullanılmış. Bilmeyenler için faydalı olacağını düşünüyorum.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    tüm motorcu ailesinin yeni yılını kutlu olsun

BlackBaron evet nissin de brembo kadar güvenilir kalitesini ispatlamış bi markadır has japondur. zaten yeni cbr yi kullandığında anlıyosun fren performansından. bu arada yzf r125 teki fren sistemi brembonun yan sanayisi tarafından üretiliyor ktm, aprilia yada ducati dekiler gibi has brembolardan değil. ama bizim cbrlerin oorjinal nissin olup olmadıları hakkında bilgim yok

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm motorcu ailesinin yeni yılını kutlu olsun

BlackBaron evet nissin de brembo kadar güvenilir kalitesini ispatlamış bi markadır has japondur. zaten yeni cbr yi kullandığında anlıyosun fren performansından. bu arada yzf r125 teki fren sistemi brembonun yan sanayisi tarafından üretiliyor ktm, aprilia yada ducati dekiler gibi has brembolardan değil. ama bizim cbrlerin oorjinal nissin olup olmadıları hakkında bilgim yok
    Teşekkür ederim s.e.c sen ve diğer forum üyeleri sayesinde çok şey öğrendim motorlar hakkında. İki farklı ürün üretseler de aynen adı sanı olmayan sistemlere göre eminim iyidir.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen, ben ve gorduklerimiz 4 kisi olduk simdiden Havalar Ankara'da biraz daha normale donunce kesin bi bulusma ayarlayalim
    bizim ankaramt ile ara ara bulusuyorduk fakat havalar soğudu, zannederim onlar da durmuslardır.Benimkine de 2 haftadır prangaları vurdum zaten
    Havalar düzelsin illaki bişeyler ayarlarız kardeşim.

ilker bu arada ismim.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim s.e.c sen ve diğer forum üyeleri sayesinde çok şey öğrendim motorlar hakkında. İki farklı ürün üretseler de aynen adı sanı olmayan sistemlere göre eminim iyidir.
    rica ederim blackbaron, aynen katılıyorum zaten frenler ybr, cbf, apache v.s tarzı motorlara göre bir kademe üstte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler