Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar 1000 bakımıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?neler değişiyor,ne kadar ücret alınıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    tesekkurler oguzcan evet bergamaliym ama canakkalede formasyon aliyorum yaza dogru gelebilirim ama. sen bergamaya gelrmsn ? ben subatta orda olucam.

Mstfkrfk 1000 bakimina balikesire gittim yagi degisti, zincir yaglandi, gerginligi ayarlandi, gerekli heryeri kontrol edildi baska biseye gerek olmadigi anlasildi toplam 25 tl aldilar oda sadece yag parasi. bu arada 3 cesit yag vardi ben shell marka 10-40 yagi istegim uzerine koydurdum usta 15-50 koycakti istemedm. eger istersen 15 tl yede yag var

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    adana için en uygun yağ 15-50 olacaktır ama yağ gerçekten aşırı derece de önemli o yüzden kalitesiz yağdan kaçınırım.hatta eski mct mde serviste yağ değiştiği zaman motoru alır hemen petrole gider yeni yağ koyardım.10 lira ucuz olsun diye motorun performansından ve ömründen çalmam.

Motosikleti
    tabi adana bizim oralara gore daha sicaktir ama hem kişa giriyo olmamiz hemde motorlarimizn su soğutmalı olmasi nedeniyle cok ısınmaz yani 10-40 ın kalinligi yeterlidir ve soguk havalarda sabah ilk calistirmadada daha rahat calisir 10-40 la ama 15-50 de olur

Motosikleti
    Cbr
    Rüzgarda motorun devrilmemesi için ne yapmak gerekir acaba? Malum orta sehpa yok. Benim motorumun solunda duvar var. Rüzgar gelirse sağdan gelecek. Bana motorsiklet devrilmez gibi geliyor. Siz ne dersiniz?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı nutalien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgarda motorun devrilmemesi için ne yapmak gerekir acaba? Malum orta sehpa yok. Benim motorumun solunda duvar var. Rüzgar gelirse sağdan gelecek. Bana motorsiklet devrilmez gibi geliyor. Siz ne dersiniz?
    iyi akşamlar.
    ben dediğiniz sorunu bundan önceki motorum 151rs de çok yaşadım, fakat cbr 125 de motor düz zeminde ise ayaklığı açıp motoru oturttuğum anda gözüm arkada kalmıyor rüzgar nerden eserse essin.
    O kadar dengesiz bir ayaklık yok motorun üstünde, emin olabilirsin
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı nutalien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle devrilmiyor, ne yaparsan yap. Ayvalıkta yaşıyorum ve evim deniz kenarında Ayvalıktaki poyrazı çoğu kişi bilir, felaket bir poyrazı vardır 10 gün sürer donarsın adeta çok şiddetli eser, bu poyrazda motorum ayaklığın üstünde gayet oynamadan durdu, poyraz motorun solundan esti bazen arkasından genede motor düşmedi, eski motorum yuki yk100-7'idi o devrilmişti mesela.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar bugün havanında güzel olmasıyla baya gezdim motorla.Baya da bizim motorlardan gördüm 125 lik olsun 250 lik olsun.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün havanında güzel olmasıyla baya gezdim motorla.Baya da bizim motorlardan gördüm 125 lik olsun 250 lik olsun.
    Burada da hava baya güzeldi dal kıpırdamıyordu, bende kazalı kazalı çıktım dolaştım hala sipariş vermedim grenajları 1.800 oldu yağını bile değiştirmedim motorun

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada da hava baya güzeldi dal kıpırdamıyordu, bende kazalı kazalı çıktım dolaştım hala sipariş vermedim grenajları 1.800 oldu yağını bile değiştirmedim motorun
    Ayvalıkta güzeldir tabi hava ya. Benimde dedem yaz-kış akçayda kalıyor. Hava çok güzeldi dedi. 1-2 saat önce konuştum.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayvalıkta güzeldir tabi hava ya. Benimde dedem yaz-kış akçayda kalıyor. Hava çok güzeldi dedi. 1-2 saat önce konuştum.
    Yahu Hüseyin Ayvalık iyi güzel de ufacık yer insan gezecek yer arıyor, 2 dakikada bitiyor bir oraya bir buraya yollar zaten berbat daha motorun 6.vitesini göremedim Ayvalıkta mesela

Motosikleti
    Yahu Hüseyin Ayvalık iyi güzel de ufacık yer insan gezecek yer arıyor, 2 dakikada bitiyor bir oraya bir buraya yollar zaten berbat daha motorun 6.vitesini göremedim Ayvalıkta mesela
    Bak beterin beteri var Edirne'ye geleyim deme o zaman sana döndüğünde dedemi yollarım şükür namazı nasıl kılınır öğretsin Bizde 6. vites görmelik yol var Kapıkule yolu. Bulgar sınırına gidiyor şehir merkezine 7 km. Bas basabildiğin kadar dümdüz yol.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Valla piyasada çoğaldı motorlar ama bi tricolar'a rastlayamadım.Bugün Bostancı taraflarında karşı şeritten gelen turuncu renkli cbr a bakarken taksiye giriyodum az kalsın.Hala etkisindeyim nasıl kurtardığımı hatırlamıyorum

Motosikleti
    CBR250R
    Bak beterin beteri var Edirne'ye geleyim deme o zaman sana döndüğünde dedemi yollarım şükür namazı nasıl kılınır öğretsin Bizde 6. vites görmelik yol var Kapıkule yolu. Bulgar sınırına gidiyor şehir merkezine 7 km. Bas basabildiğin kadar dümdüz yol.
    Bakma sen bana ben hep Ayvalık'ı kötülüyorum da başka bir yere gidince cehennem gibi geliyor hemen dönesim geliyor gene :D

Motosikleti
    Bakma sen bana ben hep Ayvalık'ı kötülüyorum da başka bir yere gidince cehennem gibi geliyor hemen dönesim geliyor gene :D
    Ben sizin tarafları seviyorum ya. Bu yaza kısmetse motorla gelicem gezine gezine bakalım Honda'yla kaz dağları nasıl oluyor

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

Valla piyasada çoğaldı motorlar ama bi tricolar'a rastlayamadım.Bugün Bostancı taraflarında karşı şeritten gelen turuncu renkli cbr a bakarken taksiye giriyodum az kalsın.Hala etkisindeyim nasıl kurtardığımı hatırlamıyorum
    Senin motora dalıp giden birinin gelip sana vurmasından iyidir bence

Motosikleti
    i.canver bende bergamalıyım yazın oralara çok geliyorum yolda karşılaşırız inşallah bu arada bakıma nereye gitmeyi düşünüyorsun ? sana 60 km uzaktayım ilk bakıma balıkesire gittim.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    i.canver bende bergamalıyım yazın oralara çok geliyorum yolda karşılaşırız inşallah bu arada bakıma nereye gitmeyi düşünüyorsun ? bende bergamalıyım sana 60 km uzaktayım ilk bakıma balıkesire gittim.
    Semih, bakıma gitmeyi düşünmüyorum gitmedim de motor 1.800 km oldu bakımları kendim yapmaya karar verdim arat istersen forumda var konu açmıştım, ama bizim taraflara en yakın servis Balıkesir Pekcan. Her zaman işin düşer gezmeye gelirsin, mutlaka ulaş misafir ederim

---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was at 00:40 ----------

Ben sizin tarafları seviyorum ya. Bu yaza kısmetse motorla gelicem gezine gezine bakalım Honda'yla kaz dağları nasıl oluyor
    Gelince uğra mutlaka iyidir buralar

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

Aman Ekrem dikkat et kalabalık oralar hiç anlamıyorsun 1-2 saniyede yerdesin dikkatli sür aman o kadar emekten sonra bir de başına kaza çıkmasın

Motosikleti
    teşekkür ederim ilkay yaza görüşürüz eğer seninde bizim o taraflara işin düşerse sende haber ver her zamn misafir edrm bnde
    bu arada arkadaşlar balıkesirdeki honda bayisinin ilgi ve alakasından çok memnun kaldım, daha gittiğim gibi hemen çay getirdiler ve daha önemlisi ordaki ustanın müşteriye olan ilgisi çok güzel sanki ben honda mühendisiymişim gibi her dediğimi dinliyo ve dikkate alıyo yani bildiğimiz sanayideki ustaların bişey olmaz kardaş ayarlarız deyip baştan sağmacı tavırlarından eser yok

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Aynen ilkay dediğin gibi,bırak dikkatli olmayı o trafiğe girmek bile intihar.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim ilkay yaza görüşürüz eğer seninde bizim o taraflara işin düşerse sende haber ver her zamn misafir edrm bnde
    bu arada arkadaşlar balıkesirdeki honda bayisinin ilgi ve alakasından çok memnun kaldım, daha gittiğim gibi hemen çay getirdiler ve daha önemlisi ordaki ustanın müşteriye olan ilgisi çok güzel sanki ben honda mühendisiymişim gibi her dediğimi dinliyo ve dikkate alıyo yani bildiğimiz sanayideki ustaların bişey olmaz kardaş ayarlarız deyip baştan sağmacı tavırlarından eser yok
    Servisinin değerini bil dostum ben burda sürünüyorum.Bi fren manetini doğru takamayan Honda servisim var

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    s.a. beyler Birşey sormak istiyorum Honda CBR normallerle Repsol arasındaki fark nedir neden bu kadr fiyt farkı war ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler