Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı mustf10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hakkında yada diğer motorlar hakkında yorum yapmayacağım ama bendeki kara şimşekle düz yolda ve dik oturuşla 123 km sürati gördüm .Sürekli bu süratle gidilir mi ? sanmam yaş biraz ileri motora yatmak ayıp geliyor gören tanıyan olur diye .
    son sürati biraz daha yüksekolabilir 130 km/h gibi ama seyir sürati en fazla 100-110 olur gibi geliyor hiç uzun yol yapmadım. yapanlar ve dürüst olanlar daha ayrıntılı bilgi verebilirler malum cbr 125 le 149 km/h yaptığını iddia eden uçuklar var bu topikte
    inanmıyorum
    çünki bir arkadaşım var cbr 250 sini benimle beraber aldı son hız olarak 149 ancak yapabildiğinin söylüyor .o yüzden inanmıyorum. yardımcı olabildi isem ne mutlu

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

sayın takipciler buda benden ufak bir video olsun
    http://www.youtube.com/watch?v=FYvxua42ECE

sevgili kardesim merhaba

http://www.youtube.com/watch?v=7GQDSXnFWdU

http://www.youtube.com/watch?v=5KNgRHJPMvE

http://www.youtube.com/watch?v=iW9YrwwRS6k

en sondaki videoya dikkat 151 neti var.

ayrıca rampa aşağı olmayan rüzgarsız yolda sürekli 140 görmekteyim.

şimdi inanmıyorum deme bence

ayrıca bizim de cbr 250 olan arkadaşlarımız var ve bizde biniyoruz arkasına

176 neti var bi cbr 250nin. düzde 155 - 160 gören arkadaşlarımız var. simdi sen halen inanmıyorum diyorsan ya sen bu hıza çıkmayı başaramıyorsun yada sizdeki ile bizdeki motorlar farklı

ama arkadasında duyduguna inanıp da gördüğüne inanmaman zor bir iş olsa gerek.

ayrıca motorumla her gün üzerine yatmadan ama kapanarak 130 - 132 km görmekteyim. hem gidişte hem dönüşte.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selam beyler,18ime girdim ehliyet ve ardından cbr125 almayı düşünüyorum ama tecrübelerinizden biraz faydalanmak istiyorum izninizle..internette 2011 modelinin top speed testleri var 140 görüyo motor bazı arkadaslar en fazla 130 fln demiş acaba o videolar dogru deglmi?birde hiç vitesli tecrübem yok çok sıkıntı çekermiyim direk supersporttan başlayarak??birde 125lik olduundan uzun yolda motor ömründen yer uymaz uzun yola fln dediler bna siz kullanıyosunz sonucta uzun yolda durum nasıl?son olarakta yeni başlıycak birisi olarak tavsiyelerinizi bekliyorm..cok soru sordm galiba ama her birine cvp vereblrsenz cok sevinrm

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı jankat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler,18ime girdim ehliyet ve ardından cbr125 almayı düşünüyorum ama tecrübelerinizden biraz faydalanmak istiyorum izninizle..internette 2011 modelinin top speed testleri var 140 görüyo motor bazı arkadaslar en fazla 130 fln demiş acaba o videolar dogru deglmi?birde hiç vitesli tecrübem yok çok sıkıntı çekermiyim direk supersporttan başlayarak??birde 125lik olduundan uzun yolda motor ömründen yer uymaz uzun yola fln dediler bna siz kullanıyosunz sonucta uzun yolda durum nasıl?son olarakta yeni başlıycak birisi olarak tavsiyelerinizi bekliyorm..cok soru sordm galiba ama her birine cvp vereblrsenz cok sevinrm
    Ne ömürden yemesi onu diyen arkadaşların birşey bilmiyor demek ki.Su soğutmalı Honda motor istediğin yola gelir.Önce Hondanın eğitimlerine git vitesli motosiklet eğitimi al.Korumalıklarını al sonra motoru almak kolay.

mustf10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardesim merhaba

http://www.youtube.com/watch?v=7GQDSXnFWdU

http://www.youtube.com/watch?v=5KNgRHJPMvE

http://www.youtube.com/watch?v=iW9YrwwRS6k

en sondaki videoya dikkat 151 neti var.

ayrıca rampa aşağı olmayan rüzgarsız yolda sürekli 140 görmekteyim.

şimdi inanmıyorum deme bence

ayrıca bizim de cbr 250 olan arkadaşlarımız var ve bizde biniyoruz arkasına

176 neti var bi cbr 250nin. düzde 155 - 160 gören arkadaşlarımız var. simdi sen halen inanmıyorum diyorsan ya sen bu hıza çıkmayı başaramıyorsun yada sizdeki ile bizdeki motorlar farklı

ama arkadasında duyduguna inanıp da gördüğüne inanmaman zor bir iş olsa gerek.

ayrıca motorumla her gün üzerine yatmadan ama kapanarak 130 - 132 km görmekteyim. hem gidişte hem dönüşte.
    teknoali kardeşim haklısın videoları seyrediyorum,görüyorum. bu hızları yapmak için marmaris yönünden muğlanın girişindeki o yokuşu da çok iyi biliyorum ki pek çok arkadaşımız da biliyordur.
    tabiki bu yaptığın o yokuşta mümkündür.
    bide aynı hızı o yokuşu çıkarken yapsana.100 km/h den daha fazla kesinlikle yapmaz o dik yokuşta hele ki yokuşun başından kalkış yaparsan,haklımıyım ?
    benim ifadem biraz farklı bizim adapazarında dik yokuş fazla yok çoğunlukla yollar dümdüz.
    hoş benim aracı hızlandıramadığım konusunda haklısın zaten ben sürat yapabilecek kadar genç değilim.malum yaş geldi 38 e.Ayrıca dikkat edersen en çok 123 yaptım dedim, üstüne de herhalde en çok 130 yapılır dedim bu dediklerim hep düz yol şartlarında . sana sormak istediğim başka şeyler de var mesela bu 140 üstünü yaparken devir saati kırmızı çizginin neresine geliyor.yani bu devirde motoru kullanmak ne kadar süre sağlıklı ? fethiyeden istanbula o süratle sürekli gidebilir misin bence bizim araçların ortalama seyir sürati 100-110 km/h civarıdır.üstü senide motoru da yorar gibi geliyor bana
    bu arada senin araçta modifiye performans egzosu varmı bence muhtemel var.
    dahada önemlisi cevap yazdığım arkadaş ilk kez motorla tanışacak biri bunu düşünürsen adama kafadan 150 yaparsın dersen adamı boşa umutlandırırsın.Yazık olur motoru alınca hep öyle kafa aşşağı inişler bulamayınca mis gibi motordan soğur.
    ben senin yaptığın süratleri hayranlıkla izliyorum ama bu motora sahip birçok kişininde asla bu süratlere çıkamayacağını hatta denemeyeceğini anlatmak üzere bunları yazıyorum... haksızsam haksızsın abi de(malum bizde biraz yaş var)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar bence hiç yokuş aşşağı düz yol tartışmaları yapmaya gerek yok.Motorun gördüğü son hız düz yolda gördüğü hızdır yokuş aşşağı filan hiç önemli değil.Bizim motorlarda düz yolda 120-125 km hızlarda rahat yol alabiliyor.Bunun üstü düz yolda rahatsızlık verir ideali bu.

Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    zippo's kardeşim sağol bende aynı şeyi söylemeye çalışıyorum.Aslında amacım tartışmaya girmek filan değil yeni başlayacakları doğru bilgilendirmek bunu yaparken teknoali kardeşim biraz alındı galiba

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    evet işin aslı alınmıştım biraz

ama önemli olan tatlıya bağlanması. bi yönden haklısınız ama hız olayı bi çok etkene göre değişiklik gösteriyor.

geçen izmir yolunda tünelden geçtik , tünelde yol eğimli ama rüzgar yok. sıfır rüzgarda ve önümde arkamda hiç araç yokken fethiye - izmir arasında 136 izmir fethiye arasında 134 yaptım .

ayrıca yolda rüzgar varsa bazen 110 u gecemediğiniz gibi 140 ı da görebiliyosunuz o düzlükte.

ama tatlı eğim çıkarken 125 görebiliyorum ve aynı eğimden inişte 148 görebiliyorum.

bir de henüz performans egzozum yok , motorda orjinalliğini kaybetmiş bi şey yok.

ama yakın zamanda çok farklı değişiklikler yapacağım sadece doğru zamanı bekliyorum

birde bu hız olaylarında şu var , yaşım 19 gencim , risk alabilmekte bitiyor olay. bazen gereksiz yere risk almak mesela... cbr 125 de 140 la bi viraja girmenin mantıgı cok fazla yok ama virajın cıkısında 150 görme imkanımız varsa neden olmasın

birde düşündüğünüz gibi çok hızlı , çok viraja giren birisi de değilim ..
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

tavsiyen için saol zippos

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    zamanında 2005 model cbr 125 im ile yokuş aşşağı tekir - adana otobanında 155 gördüm (kafam eğik cam hizasında modunda)
    düz yolda rüzgarsız 5. vites 139 u geçmez çünkü devir bitiyor
    ama karşıdan kuvvetli bir rüzgar çıksın motoru yırtsanız 90 ı geçmez
    ister inanın ister inanmayın
    Her asker yeşil bereli olamaz

kral-kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf R6
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bence hiç yokuş aşşağı düz yol tartışmaları yapmaya gerek yok.Motorun gördüğü son hız düz yolda gördüğü hızdır yokuş aşşağı filan hiç önemli değil.Bizim motorlarda düz yolda 120-125 km hızlarda rahat yol alabiliyor.Bunun üstü düz yolda rahatsızlık verir ideali bu.
    evet zippo kardeş bendede yzf r125 var ama düzde oda aynı 120 130 arası sonuçda küçük cc ve tork yok rüzgar çok etkiliyor

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    şu rodaj bitse 6 bin devir üzerine çıkıcam inş
    rodaj doğru düzgün yapılsın diye 6 bin deviri hiç geçmiyorum motorda en fazla yaptığım hız 80
    bir gün yzf'ci arkadaşlar ile sürmek isterim

---------- Post added 14-09-2011 at 00:56 ---------- Previous post was 13-09-2011 at 23:37 ----------

sormak istediğim bir soru var cbr sahibi arkadaşlara
    benim cbr 125 2011'in direksiyon kilidi malesef ama malesef kitlenmiyor
    var mıdır kolay yolu ? bir kere kitleyebildim bir daha olmadı

Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj doğru düzgün yapılsın diye 6 bin deviri hiç geçmiyorum motorda en fazla yaptığım hız 80

---------- Post added 14-09-2011 at 00:56 ---------- Previous post was 13-09-2011 at 23:37 ----------

nedenini bilemem ama şöyle bir durum var deirksiyonu tam sola çevirirsen kilitlenmez .
    tam sol yapıp çok küçük bir açıyla direksiyonu düzelt o halde dene bakalım olacak mı ?
    benim motorda da tam sol yapınca kitlenmiyor.tahminim hepsinde aynıdır.
    senin motorda başka sorun varsa bilmem.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    kullanım rehberinde tam sol diyor
    dedıgınızı uygulayayım bakalım sonuc ne olacak : )) mesaj ıcın tesekkurler

deneyımlılere bır sorum daha var
    yokus yukarı cıkarken ıkı kısı ıkıncı vıteste motor kaldırmazsa bıre aldığımızda on kaldırmaması ıcın ne yapmamız gerekır ? puf noktası v.s. var mı yoksa tamamen zamanla olacak bırsey mı bu ?

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    1. vitese attığında yokuş yukarı ön kaldırmaz ama gücünü ellerinle gidona ver baskı yap, kafan rahat olsun
    HONDACBR125RAPRİLİARS125YAMAHAR6

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    rahat olamıyor malesef dün başıma geldi
    debriyajdan biraz hızlı çektim elimi heralde ki şu ana kadar hiç öyle birşey yapmamıştım motor şaha kalktı indirene kadar gel bana sor neler çektim...
    yokuşta kaldığım zaman sabit bir şekilde motorla kalkmak istesem bile gazı mı az veriyorum bilmiyorum motor stop ediyor bir adım ilerlemiyor
    bazen de tam ilerleyecek gibi iken kalıyor olduğu yerde :S

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sayın arkadasım rodaj yuksek devırde kullanmamak değildir o şekilde kullanma morotun iyi açılmaz her deviri muhakkak kullan rodaj sadece motor rodajı değildir lastıklerini frenını hepsini aktif olarak kullan yuksek devirlere cık ama kısa surelı rodajda onemli olan motor sıcaklıgıdır hararete dıkkat ederek basabilirsin tabı devamlı9-10binde kullanma ara sıra cık tabı sabah serininde yada aksamları yanı serin havalarda.Ayrıca rodajda cok fazla rolantıde bırakma motoru sadece ilk bindiginde hafif ısıt ve kırmızı ısıklarda yoksa sıkıntı cıkabiliyor.Motorda rodajda motoru fazla fazla komprasore bındır yanı gazı ac gelsın 7-8bine gazı bırak veya yokus asagı yuksek vitesde değil dusuk viteste in 2veya 3 gibi motorun daha saglıklı rodaj donemi geçirir ve kesınlıkle 95 oktan benzın kullan
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    her gün kullanıyorum 10-20 km civarı
    kullanırken 6 bin deviri geçmemeye calışıyorum yeri geliyor 7-8 bin devirlere de çıkıyor öyle oldu mu hemen gazdan çekiyorum elimi
    yokuş aşağı inerken çıkarken v.s. bulunduğum yer sürekli bayır olduğundan dolayı in çıklara alıştı motor artık
    rodajdan yana problemim olmaz diye düşünüyorum tek sorun bayır yukarı gaz debriyajı ayarlayamamam
    püf noktası varsa diye yazıyorum buraya deneyimlilere

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı mustf10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknoali kardeşim haklısın videoları seyrediyorum,görüyorum. bu hızları yapmak için marmaris yönünden muğlanın girişindeki o yokuşu da çok iyi biliyorum ki pek çok arkadaşımız da biliyordur.
    tabiki bu yaptığın o yokuşta mümkündür.
    bide aynı hızı o yokuşu çıkarken yapsana.100 km/h den daha fazla kesinlikle yapmaz o dik yokuşta hele ki yokuşun başından kalkış yaparsan,haklımıyım ?
    benim ifadem biraz farklı bizim adapazarında dik yokuş fazla yok çoğunlukla yollar dümdüz.
    hoş benim aracı hızlandıramadığım konusunda haklısın zaten ben sürat yapabilecek kadar genç değilim.malum yaş geldi 38 e.Ayrıca dikkat edersen en çok 123 yaptım dedim, üstüne de herhalde en çok 130 yapılır dedim bu dediklerim hep düz yol şartlarında . sana sormak istediğim başka şeyler de var mesela bu 140 üstünü yaparken devir saati kırmızı çizginin neresine geliyor.yani bu devirde motoru kullanmak ne kadar süre sağlıklı ? fethiyeden istanbula o süratle sürekli gidebilir misin bence bizim araçların ortalama seyir sürati 100-110 km/h civarıdır.üstü senide motoru da yorar gibi geliyor bana
    bu arada senin araçta modifiye performans egzosu varmı bence muhtemel var.
    dahada önemlisi cevap yazdığım arkadaş ilk kez motorla tanışacak biri bunu düşünürsen adama kafadan 150 yaparsın dersen adamı boşa umutlandırırsın.Yazık olur motoru alınca hep öyle kafa aşşağı inişler bulamayınca mis gibi motordan soğur.
    ben senin yaptığın süratleri hayranlıkla izliyorum ama bu motora sahip birçok kişininde asla bu süratlere çıkamayacağını hatta denemeyeceğini anlatmak üzere bunları yazıyorum... haksızsam haksızsın abi de(malum bizde biraz yaş var)
    Abi ne desen boş ama dediklerinde sana tamamen katılıyorum, o kırmızı renkli devirler niye var, ani hızlanman gereken yerler olur vites atmakla uğraşamıcağın otobüs sollamak vs. zor bi durumda
    yapıştır git diye, bunlarda onu kullanıp üstüne uzun süre o devirlerde seyredip son hızı arttırıp kendini tatmin ediyolar, o 151 km net hız dediğini videoyu izledikte motorun canınımı cıkarcaksın yada o motorla 150 yle gitmek cokmu konforlu, videoyu cektin iyi güzel motor bu hızı yapıyoda cık bi otobana en sol şeritten kac yüz metre gidebilirsinki, 140-160 km hız aralığı bence cbr 250 R icin, 125 icinde 100 120 düşünüyorum.... yoksa hile cok yani yokuş aşağı gazı kökle son anda debriyaja asıl birden kendini salsın motor sonra bak bu motor şu hızı yapıyo bu hızı yapıyo

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne desen boş ama dediklerinde sana tamamen katılıyorum, o kırmızı renkli devirler niye var, ani hızlanman gereken yerler olur vites atmakla uğraşamıcağın otobüs sollamak vs. zor bi durumda
    yapıştır git diye, bunlarda onu kullanıp üstüne uzun süre o devirlerde seyredip son hızı arttırıp kendini tatmin ediyolar, o 151 km net hız dediğini videoyu izledikte motorun canınımı cıkarcaksın yada o motorla 150 yle gitmek cokmu konforlu, videoyu cektin iyi güzel motor bu hızı yapıyoda cık bi otobana en sol şeritten kac yüz metre gidebilirsinki, 140-160 km hız aralığı bence cbr 250 R icin, 125 icinde 100 120 düşünüyorum.... yoksa hile cok yani yokuş aşağı gazı kökle son anda debriyaja asıl birden kendini salsın motor sonra bak bu motor şu hızı yapıyo bu hızı yapıyo
    aydın izmir otobanında iki kişi gece 4 4,30 civarlarında 135 145 arası uzunca bi süre gittim .

Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amman osman kardeşim bu sözler iyi olmuyor.Herkes istediği gibi motor kullanabilir.herkes motorunu istediği gibi kullanabilir.ben ayrıca gerçekten teknoali kardeşimi takdir ediyorum.şu da varki onun motoru bana verseler aynı süratlere çık deseler herhalde yapamam.amaç orda belli idi genede biz polemiğe girmeyelim.Herkese için sağlıklı mutlu kazasız günler dileyelim ne yapalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler