Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı mehmet onur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun ıs cıkısı arkadasla bebege gıttık onda 250 lık honda cbr var yenı kasa beyaz bende turuncu 125 r belkı gormussunuzdur bebekten etılere cıkan cok dık bır yokus var o bayıra 3.vıtesle cıkmaya basladım motor ısstop ettı cıkamadı hatta calısmadı bır sure sonra zar zor 1 vıteste acayıp bır tıtresımle cıktım yenı kasalar da tıtresım cok kım nederse desın
    devrini ayarlı bir şekilde mi çıktın ve rodaj ne alemde?
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bılmıyorum belkıde sıkıntı bende daha 300 km de pek ıyı rodaj yapamadım bı ara 2 kısı bındık busefrerde 6 bıın devırı gecmedı motor bıraz canımı sıkmaya basladı.buarada bayırı cıkarken hızım 35-40 cıvarındaydı nekadar gaza yuklensemde hız ıyıcxe dusmeye basladı 15 e kadar dustu vıtes kucultmek ısterken ıstop ettı calısmadı bır sure sonra kontagı kapatıp 2.denememde calıstırdım tecrubelı abılerın dedıgıne gore 1.vıteste cıkmak gerekıyormus

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    cbrde kontağı çevirdinmi km ibresi yukarı çıkıp sonra tekrar aşağı iniyormu?

Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbrde kontağı çevirdinmi km ibresi yukarı çıkıp sonra tekrar aşağı iniyormu?
    2011 modellerinde gösterge testi var.

evet motorumun tüm bakımları yapıldı. cillop gibi oldu alt devirlerde vuruntu yapıyordu şimdi eser yok. çok mutlu oldum bakımdan çıkar çıkmaz 150 km kullandım.

yalnız usta sübab ayarı, ufak tefek grenaj tamiri, hava filtresi ve buji değişimi için benden işçilik 50 tl aldı. bu normal fiyat mı sizce?

bu arada bende gidon titremesi problemi vardı ön freni sıktığımda. ben disk yamuk zannediyordum. usta ön tekerin havasına bi baktı 15 psi. tekrar 29 yaptık hiç bi problem kalmadı. Lastik havalarını mutlaka kontrol edin arkadaşlar. önemli bi konu.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    bılmıyorum belkıde sıkıntı bende daha 300 km de pek ıyı rodaj yapamadım bı ara 2 kısı bındık busefrerde 6 bıın devırı gecmedı motor bıraz canımı sıkmaya basladı.buarada bayırı cıkarken hızım 35-40 cıvarındaydı nekadar gaza yuklensemde hız ıyıcxe dusmeye basladı 15 e kadar dustu vıtes kucultmek ısterken ıstop ettı calısmadı bır sure sonra kontagı kapatıp 2.denememde calıstırdım tecrubelı abılerın dedıgıne gore 1.vıteste cıkmak gerekıyormus
    fazla eziyet etme rodajdaki motora.gerçi bende etmiyor değilim ama dik yokuşu da 3 le çıkmaya çalışmıyorum
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    daha senin cbrın bebek kardeşim fazla zorlama deviri sürekli 6 7 bin de gez fazla açma motoru. yokuşlarda cbr çekişten düşmez 2 kişi en dik bayırı 50 ile rahat çıkarsın merak etme ancak şu anda zorlama derim 1. viteste yavaş çık rodajın bitene kadar. sonra istediğin kadar bas birşey olmaz ancak rodajı sakın bitirmeden yapma sonra çok pişman olursun çok örnekleri var rodajda motoru zorlayıp sonra düz yolda 100 ü geçmiyor diyen arkadaşlardan...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 modellerinde gösterge testi var.

evet motorumun tüm bakımları yapıldı. cillop gibi oldu alt devirlerde vuruntu yapıyordu şimdi eser yok. çok mutlu oldum bakımdan çıkar çıkmaz 150 km kullandım.

yalnız usta sübab ayarı, ufak tefek grenaj tamiri, hava filtresi ve buji değişimi için benden işçilik 50 tl aldı. bu normal fiyat mı sizce?

bu arada bende gidon titremesi problemi vardı ön freni sıktığımda. ben disk yamuk zannediyordum. usta ön tekerin havasına bi baktı 15 psi. tekrar 29 yaptık hiç bi problem kalmadı. Lastik havalarını mutlaka kontrol edin arkadaşlar. önemli bi konu.
    50 tl çok iyi bir fiyat tam bir bakım için lastik havalarını her uzun yola çıktığımda veya hafta da bir kontrol ederim hem yol tutuşu, hem hızlanmasını hemde yakıtı etkiliyor dikkat etmek lazım. mesela lastik basıncı düşükken frene bas kayar ama lastik basıncın iyiyken dene o kadar kaymaz... benim arka lastik mt 75 lastik basıncı düşükse çok kötü kayıyor iyiyse deli tutuyor yolu...

Motosikleti
    yok ama keeway cruiser inş.)
    rodaj denilen dönem kac km sürüyor motoru kac km olunca rahat surebılırız?
    ailemi ikna etmeliyim ! yardm edin :@

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı ekocem1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj denilen dönem kac km sürüyor motoru kac km olunca rahat surebılırız?
    ilk 1000 km ancak 1200 en garantisi rodajda motoru 6 7 bin devirlerde kullanmanı, ısıtmadan gazlamamanı, fazla dik bayırlara vurmamanı, il 500de ve 1000 de yağını değiştirmeni tavsiye ederim fazla zorlama makinayı ne kadar düzgün rodajın olursa o kadar uzun süreli ve sağlıklı bir motorun olur yani ilk 1000 km sabret sonra dayan istediğin kadar kardeşim

Motosikleti
    yok ama keeway cruiser inş.)
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk 1000 km ancak 1200 en garantisi rodajda motoru 6 7 bin devirlerde kullanmanı, ısıtmadan gazlamamanı, fazla dik bayırlara vurmamanı, il 500de ve 1000 de yağını değiştirmeni tavsiye ederim fazla zorlama makinayı ne kadar düzgün rodajın olursa o kadar uzun süreli ve sağlıklı bir motorun olur yani ilk 1000 km sabret sonra dayan istediğin kadar kardeşim
    sağolun bilgiler için faydalı oldu kafamda bı karanlık yer var dı eyw.
    ailemi ikna etmeliyim ! yardm edin :@

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    yeni kasa cbr125'lerin 0-100km hızlanması hakkında bilgisi olan var mı? nette bir şey bulamadım.

ortalama kaç sn'de 100'e ulaşabiliyor, rodajı tamamlayıp test eden arkadaşlar oldu mu hiç?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    900km yi gördüm bu gün.1000 bakımından sonra detaylı bilgileri aktaracağım kısmetse ben
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anladığım kadarıyla rodajda düşük devirde kullanma olayını baya abartmışsın o kadar da devirsiz kullanmak iyi değil o da motoru zorlamak anlamına gelir, vites küçültmekte o kadar geç kalma

ayrıca o kadar zorlayınca motor boğulmuş ondan çalışmamış, tekrar aynı şey olursa ki tekrarlama aynı hatayı ama yine de söyliyim gaz vererek çalıştır motoru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 ----------

Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Cbr Sogumaya Başladım Aldıgımdan Bugüne 240 Km Yol Yaptım Artik Degişik Bişeyler Yapmak istiyorum Cross Motorlar Daha İlgimi Çekmeye Başladı :S daha Yüksek daha Kalıplı mOtorlar Hosuma Gitti Hız Konusunda Memnun 130-140 Çok Çok Rahat GÖrüyorum Kaskla Göstergelere Bakmayi filan daha Tam Alışamadım Gidon Beni Yoruyor Gibi Geldi Ve Motordan Her indigimde P*P*m Terlemiş Oluyor Buda Benim Canımı Sıkmaya Başladı Yüksek Devirlerde Titremeye Başlıyor motor Sİzce Ne yapmalıyım Sizlerin Başınada Geldimi Bunlar ? Ve Benzin Olarak 2006 Modellerin Yakıtları Sizlerde Nasıl ?
    hah işte sen sopa istiyosun
    titreşim motordan motora değişir hepsinde aynı değil mesela bende 9000de başlıyor
    yakıt ortalama 10-13 kuruş arası bildiğim kadarıyla ama zamlar falan filan 15 olmuştur artık
    Ninja

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geeell artkk geell nerde kaldı bu motorlar ya , ilk motorum bi de çok heyecanlıyım . forumda da yeni yeni zaman geçirmeye başladım yaptığınız gezileri gördükçe içim içime sığmıyor napacağımı şaşırdım .. Allah izin verirse inşallah o duyguları ben de tadarım yakında

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Arkadaslar Cbr Yanına Super8 Alıcam Yorumlarınızı Alabilirmiyim alttaki konuya http://www.motosiklet.net/forum/scoo...-hakkinda.html
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Kymco Süper 8 Cuk oturur..Ben ikisindende çok memnunum..Süper 8 de ufak tefek sorunlar yaşadım ama halledildi..Ama cıbır,,ama cıbır Harika bir motor..

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Ne Gibi Sorunlar Yaşadınız ?

haydii
    Farları değiştiriyim dedim. normal far aldım 12v 35w taktık ki, farın biri uzun biri kısa yanıyor uzunları yakıncada, uzun olan kısaya, kısa olan uzuna geçiyo napcez

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    YAnlıs Gidenler Bişey Oldugu KEsin

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydii
    Farları değiştiriyim dedim. normal far aldım 12v 35w taktık ki, farın biri uzun biri kısa yanıyor uzunları yakıncada, uzun olan kısaya, kısa olan uzuna geçiyo napcez
    en iyisi xenon far takman :D

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    bende çakma xenon var gayet iyi çakıyor ama ben beyaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler