Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topiği takip ediyorum.Bursa'da olsam kesin gelirdim yanınıza

Balatalara bakıyorum iyi durumdalar şuanda. zaten 3.000 km önce değiştirmiştim.

karbüratörü temizletcem. Gerek yok sanırım tahliye hortumunu açmaya.

düşük devirlerde motor seke seke hızlanıyor. ustam bujiden dedi. ama benim aklıma sübap ayarları geliyor. sübap ayarlarını da kurcalatmak istemiyorum.
    Yaptırmalı mıyım? ya da sübaplardan mıdır?
    bursa dışı da kabul ediyoruz ayıp ediyorsun kardeşim buyur gel misafirimiz ol yatacak yerde var sübap ayarı olabilir... buji iridyum al bende öyle gayet de memnunum
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursa dışı da kabul ediyoruz ayıp ediyorsun kardeşim buyur gel misafirimiz ol yatacak yerde var sübap ayarı olabilir... buji iridyum al bende öyle gayet de memnunum
    Teşekkür ederim. bir gün gelmek nasip olursa görüşürüz inş.

İridyum bujiyi forumda araştırdım biraz fakat onun yararı olması için indiksiyon bobinini falan değiştirmek gerekiyomuş. Kafam biraz karıştı yani.

Motora ne + sı var sadece iridyum bujinin?

Motosikleti
    yok ama keeway cruiser inş.)
    sercan abi hep takip ediyorum senin yazıları da çok kafama takıldı bulamadım senin şimdi yeni aldığın motorun adı markası ne abi herkesin dilinde?
    ailemi ikna etmeliyim ! yardm edin :@

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı ekocem1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sercan abi hep takip ediyorum senin yazıları da çok kafama takıldı bulamadım senin şimdi yeni aldığın motorun adı markası ne abi herkesin dilinde?
    ne abisi yaw adam 93lü :D güçlüyüz diye hava atıyor bide yamaha xt660 işte bea

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:13 ----------

cbr 125r'm iridyum bujinin ateşlemesi daha iyi olduğu için daha seri olduğunu biliyorum ve daha dayanıklı... bu arada sercan senin ne işin var la hala bu topicte git önce gt250r topicine sonra da yamaha ya geç sen honda hastalıktır olum bir kere başlarsın bir daha dönüşü olmaz git hadi git...

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide ruhsatın yapragını değiştiriceksin yanılmıyorsam oda 62 tl
    Bi halt bildiğin yok sallama beri be kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasada herhangi bir ücret artışı olacağını zannetmiyorum.
    yanlız işte piyasaya düşmesi biraz geç olacak.
    yazı bitirmeden gelsin de yeni parti mallar millet benzinliğe gitmeyi unutsun biraz
    İlker Rodaj durumun nedir Km kaçta?
    Benim motor şuan gayet sağlam yakıyo..Veya ben cbf 150den sonra bundan çok şey beklediğimden çok kasıyorum motoru
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Sağollasınız Arkadaslar Hayırlıysa pazartesi veya çarsamba üstüme alıyorum motoru
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

norad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun hayırlı uğurlu olsun Kujumax.Allah kaza bela vermesin.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Sağollasınız En Yakın Zamanda Ayna Almam Lazım Orjinallerinden nasıl sürüyorlar halan anlamadım boynum agırdı çevirip bakmaktan
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    yok ama keeway cruiser inş.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:13 ----------

cbr 125r'm iridyum bujinin ateşlemesi daha iyi olduğu için daha seri olduğunu biliyorum ve daha dayanıklı... bu arada sercan senin ne işin var la hala bu topicte git önce gt250r topicine sonra da yamaha ya geç sen honda hastalıktır olum bir kere başlarsın bir daha dönüşü olmaz git hadi git...
    ben 95 liyim büyük benden sende öyle bi söyledinki sanki xt660 bakkalda var gibi adam aşmış hayırlı olsun kazasız sürüşler ne diyek özeniyoz işte
    ailemi ikna etmeliyim ! yardm edin :@

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker Rodaj durumun nedir Km kaçta?
    Benim motor şuan gayet sağlam yakıyo..Veya ben cbf 150den sonra bundan çok şey beklediğimden çok kasıyorum motoru
    Valla kardeşim bende 151 rs den geldim.o 13krş yakıyodu.
    Bunu da şöyle söyleyim 80 liralık aldım toplam ve 750km deyim.
    Hala da 1 ibre benzin var yedeğe düşmedim henüz mükemmel bir ortalama ile gidiyorum.Öyle fazla sakin kullandığım da söylenemez

@kuju
    hayırlı olsun kardeşim.her yaz 1 hafta kuşadasındayım.ordada motorsuz kalmamak adına kapını çalabilirim
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

norad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik konusunda tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Hangi marka lastik önerirsiniz.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo Full ken benzin göstergesinde 6 çizgi bulunuyor. ben 250 km yol yaptım ve hala 3 cizgi yanıyor. rodajda düşük devirlerde kullanıldığı için 450 km yi rahat aşıcak gibi. Yakıt tüketiminde gayet iyi şimdilik ..Rodaj bitince sakin kullanımda ben 2.7 lt gibi bir değer bekliyorum. Türkiyeye 2010 ve 2011 de gelen enjeksiyonlu makinelerle arasında boş depo ile 9 kilo dolu depo ile 12 kilo var. lastiklerin kalınlaşması ve bu extra 10 kilo yakıt tüketiminde bence 0.1 litre fazlalık yaratabilir

2010-2011 enjeksiyonlu sahipleri ne kadar yaktıklarını belirttilerse bu sorunun cevabı kolay..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:55 ----------

@Kürşattekin Bilgiler ve araştırman çin teşekkürler. Türkiyde ehliyette cc ile ilgili bi sıkıntı olmadığından türkiyeye keşke 150cc olan versiyonu ithal etselerdi yeni kasada. Mesela Kymcoda Agility city'nin Avrupada 125-150-200 lük olanları var türkiyede 200 olanıda satılmaya başlandı. Ama türkiyede bir engel olmasada Honda markası Türkiyeye avrupaya dağıtımı yapılan 125 lik olanın ithal edilmesini istiyor demkki. Neyse.. Taytlant taki 150 cc lik olan nette 19 değil 17.6 hp benim araştırmalrımda. Ama 4.3 hp güç artışı bu kadar hafif bir motorda son sürat olmasada hızlanmada keyif verici bi fark yaratır. Seninde dediğin gibi motoru garantide olanlar için böyle bir maceraya gerek yok ama motor isteyen bir Cbr'ı olanlar veya kilometresi 50.000 ve üstü olanlar için orjinal 150 cc Honda parçalar hem ucuza gelir hemde ciddi performans artışı sağlar.

Bu konunun üstüne gitmekte fayda var Honda yedek parça fiyatları yüksekkeken ve bilerek böyle tutulup paralar kolay yoldan ceplere indirilirken böyle imkanları değerlendirmek gerekir ve fahiş fiyatlara bağımlı kalmamak gerekir diye düşünüyorum. Söylediğin gibi millet avrupada bu cc yükseltme işinin suyunu çıkarmış durumda
    Tesekkurler bilgiler icin.

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kürşat sen bana pm olarak fiyatını söylermisin ona göre hesap kitap yapıp bu işe kalkışayım. silindir piston değişimi dışında ekstra bişi gerekli mi ? krank dayanıklı mı yoksa bi süre sonra elimize almayalım motoru

unutmadan cdi uniteden bahsediyolar after market olarak satılan performans cdi üniteler varmı orada ?

ayrıca onumuzdeki günlerde lastik - yağ - buji - hava filtresi ve amartisör keçe değişimi yapıp resimli anlatım yapacağım takipte kalın derim
    Fiyat aldim, kargolama isini kendim yapmayi dusunuyorum, cunku firma 35euro fiyat verdigi sinyal icin 45euro da kargolama bedeli istiyor, urun bedelinden daha fazla kargo odemek te mantikdisi sonucta, kendim postaladigimda ise yari fiyatina gonderebiliyorum ama posta merkezi biraz ters kaliyor bana, haftanin 7 gunu calisiyorum restaurantta ama oglene kadar yogunluk olmadigi icin sabah bir firsatini bulup gonderebilirim. kargo bedeli icin birden fazla arkadas birlesip siparis verirse hepsini tek adrese gonderirim, siz de orada birbirinze gonderebilirsiniz, ptt kargo ile 3-5tl ile gondermek mumkun cunku, onun disinda modifiye icin daha once yazmistim, ilgilenen arkadaslar icin fiyat veriyorum.

Orjinal 150cc silindir seti ( silindir-piston-silindir kapagi ) : Fiyati 10.000baht - 550TL, 3 adet ve uzeri alimda yuzde 10 indirimli, cbr125i cbr150ye yukseltmek icin bu set yeterli, ama forumdaki arkadasimizin belirttigi gibi buradaki 150cc DOHC 4 valf 19beygir, Turkiye ve Avrupadakiler SOHC 2valf, bu set ile 6beygirlik guc artisi olmasa bile GP500-1st nickli arkadasin dedigi gibi 17.6 beygir olacaktir, parcalar uyumlu ve orjinal Honda uretimidir. Ingilizce bilen arkadaslar http://www.motorcycle.in.th/article....-to-a-CBR-150R bakabilirler, 3 adet ve uzeri alimlarda fiyat 9000baht ( 450TLdir)

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kürşat sitelerde 2 valve olarak geçiyo 150 cc den 2v olarak asla 19 hp alamazsın ben 4v dohc komple ekzantrik arıyorum bana bu parçaların fiyatlarını öğren
    150 cc piston
    150 cc silindir (cyldr head)
    150 ekzantrik komple supablar yaylar (camshaft) 4v olacak
    ekzantrik zinciri (camshaft chain)
    ekzantrik gergisi
    bu iişi yapan arkadaşını da sor bakalım sohc motoru dohc a çevirmek için neler gerekli böle bi iş yapmış mı daha once ?
    KOMPLE 150cc kit icin 24.000baht fiyat verdi birebir honda cbr150nin aynisi oluyor buda 1.400TL demek, bu kadar yuksek olmasi tuhaf bir iki beygirlik guc artisi icin degmez bence, sonucta burada bu fiyata nerdeyse ikinci el cbr150 alirsin, birde komple performans egzos,buji,bir suru seyler soyledi ama teknik terimler oldugu icin anlamadim acikcasi tamami 950euro, deger mi bence kesinlikle degmez, sadece fiyat ogrenmek acisindan

Bir de gelelim guzel fiyatli olanlara, onlari sona biraktim Bunlar cbr125 icin ozel uretilmis, kendiniz bile yapabilirsiniz biraz eliniz yatkinsa ( saticinin soyledigi )

Hem enjektorlu hemde karburatorlu modeller ile uygulanabiliyor, Avrupaya satis fiyatlari kargo dahil 500dolar, ebayda ki satis fiyati kargo dahil 600dolar ( http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA...mZ360352687379 )
    Komple fiyati toplu alimlar icin ( 3adet ve uzeri) 350 dolar

Ve son olarak www.aseanmoto.com dan aldigim fiyatlar:
    1.cylinder head 1 unit

2.cylinder 1 unit

3.cylinder head gasget 1 unit

4.cylindrer gasget 1 unit

5.valve in valve ex. 1 of each unit

6.piston kit

7.Racing Camshaft

8.Spring and retainer set

Bore up 157 cc price 380 EURO

Bore up 159 cc price 390 Euro

Bore up 162 cc price 400 EURO

Bore up 176 cc price 440 EURO

NOT: Fiyatlar faddybike aseanmoto ve aphonda dan alinmistir, hepsinin ingilizce teknik destekleri mevcuttur, telefon mail ve msn ile iletisim kurabilirsiniz, bu parcalar disinda istediklerinizi de sitelerinden bakarak secip fiyat alabilirsiniz, fiyatlari direk maille almaniz mumkundur, amacim sadece yardimci olmak, kar amaci yoktur, baht tl kuru 0.51TL olup hesaplamalarda ortalama 0.55 kullanma sebebim bankanin para cekiminde 150baht komisyon kesmesi ve turk bankalarinin kuru hesaplarken hep kendilerine yontmalari, turkiyeden aldigim odemelerde bankalar ortalama 0.55tl kurdan islem yapmaktadir, bilmenizi istedim. Tesekkurler

NOT: bir de modifiye eden yada edecek arkadaslardan ricam bir konu acalim, sadece modifiye edilmis cbr125e ozel, burada daha onceki performansini sonrasini, gucunu yakitini, mumkunse videosunu paylasip ne modifiye ne kazanc sagliyor paylasirsak hem bilgilenmis oluruz hem de ilgisini ceken arkadaslara yardimci olmus oluruz, Avrupada modifiye cok fazla talep goruyor bizde ise sadece lamba deigisimi lastik degisimi modifiye olarak anilmakta, bir de renk herkese saglikli surusler

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm sayın arkadaşlar yeni kasa kullanan arkadaşlar bu motorda vibrasyon varmı varsa kaç bin devirden sonra başlıyor sürücüyü ve artçıyı çok rahatsız ediyormu.bende yeni kasa almak istiyorum kısmet olursa saygılar
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2011 model yeni kasanın rodajda elde ettiğim yakıt değeri:

Depoda lamba yanıp sönmeye başlayınca 11.2 lt civarında yakıt ekledim tekrar lamba yanıp sönmeye başladığında 420 km gitmiştim. Buda 100km/lt = 2.66 yaktığını gösteriyor şimdilik. Rodaj olduğu için max 6000 devir kullanıyorum.

Rodaj bitince yükselir kesin olarak ama rodajdaki bi motor için gayet iyi

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i

Depoda lamba yanıp sönmeye başlayınca 11.2 lt civarında yakıt ekledim tekrar lamba yanıp sönmeye başladığında 420 km gitmiştim. Buda 100km/lt = 2.66 yaktığını gösteriyor şimdilik. Rodaj olduğu için max 6000 devir kullanıyorum.

2.66 harika bir ortalama!!!

bende yeni kasa var km daha 250 de rodaj olayini pek yapamadim 6 7 devir gectim 2 kisi bindim kullandim cok istop ettim ysnlid vites degistirmeler falan anliycaginiz hor kullandim bugun bayagi kullandim motoru motor 6 bin deviri gecmiyor acayip vibrosyon var yurumuyo

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekocem1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiyi boşver ya ne abisi
    Yamaha xt660x bunun bide R modeli var o endurosu ön jant 21 felan.

Bu asfalt için hani şu racinge gibip ay viraj yapıoz diyenlerin 2 katı daha iyi virajı var

Bugün 225 Km yol yaptım Şileye gittik geldik.
    http://www.facebook.com/video/video....25157&comments

http://www.facebook.com/video/video....=1645690506954
    Amatör oldu biraz

xt660 işte derken bir küçümseme görüyorum gelince o sizin Yalovanın yolunda az tokatlıyımda yanlayarak virajdan nasıl çıkılır izle

Vay be yakıtı bak bi dolduruon benzinligin yolunu unutuosun bizde hangisi nerde nerden kısa ezberledik

Bugün 60liralık benzın aldım 225 km yol yaptım ışık yanmadı çok sevinçliyim

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bekliyorum ya gelse de artık bayilere alsak.
    Gerçi ben kapora falan da vermedim de, Bursa'da kapora veren pek yokmuş zaten bayiyle konuştum. Onlar da tam olarak ne zaman geleceği konusunda emin değiller. 3 ile 5 hafta arası bir süreçte gelmesini bekliyoruz diyolar.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    funkyboys'un motorun stobuna ledleri de döşedik. çok yakında (!) yepyeni bir çalışmayı karşınıza çıkaracağız umarım. bu saate kadar beni yalnız bırakmayan kadim dostlarım funkyboys ve adrion'a çook teşekkürler

.göksel.

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekliyorum ya gelse de artık bayilere alsak.
    Gerçi ben kapora falan da vermedim de, Bursa'da kapora veren pek yokmuş zaten bayiyle konuştum. Onlar da tam olarak ne zaman geleceği konusunda emin değiller. 3 ile 5 hafta arası bir süreçte gelmesini bekliyoruz diyolar.
    alda beraber turlayak hade be oğlum

cassillas sercan sen yanla yeterki kardeşim gel de yanlaya yanlaya gel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler