Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    beyler merhaba bugün sabah 7 de izmir bucadan hareket ettim 3.30 saatte bandırmaya vardım.CBR la uzun yol çok eğlenceli hızım ortalama 100 dü.bazen 110 bazen 120 bayır aşşağı 140 ı gıdıkladım.(amaç hız değil).

bu arada izmirde olduğum sürece mesaj yazamadım CHRESS arkadaşıma bana yardımcı olduğu için geçikmelide olsa burdan teşekkür etmek istiyorum.
    Herkese iyi günler kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum kış geliyor diye durmayın.
    2 haftadır havalar güzel dedim bi cila gider.
    Tabi Fotolar olmassa olmazımız

http://www.facebook.com/album.php?ai...0&l=b9fc58bc7c
    10numara olmuş sercan cila işini bende sevdim.. ALLAH nazardan saklısın kazasız belasız...

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kask ceket full uyum maşallah
    Tşkler
    Alıntı OguzhanCBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10numara olmuş sercan cila işini bende sevdim.. ALLAH nazardan saklısın kazasız belasız...
    Allayıp pullayıp çila atıyorum böyle uğraşmak çok zevkli oluyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 ----------

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler merhaba bugün sabah 7 de izmir bucadan hareket ettim 3.30 saatte bandırmaya vardım.CBR la uzun yol çok eğlenceli hızım ortalama 100 dü.bazen 110 bazen 120 bayır aşşağı 140 ı gıdıkladım.(amaç hız değil).

bu arada izmirde olduğum sürece mesaj yazamadım CHRESS arkadaşıma bana yardımcı olduğu için geçikmelide olsa burdan teşekkür etmek istiyorum.
    Sağı solu izleyerek gitmek güzel oluyor

Motosikleti
    CBR600F
    merhabalar tekrar 2 konuya değineceğim.

ilk olarak : durma halinde ön freni sıkıp öne doğru ittirdiğimizde motoru ,gömülürya amortisorler bıraktığınızda eski haline geliyormu sizin motorlarda ben ittiriyorum gömülünce öne doğru, bıraktığımda öylece kalıyor sizdede böylemi sorunmu var acaba ?

birde 9 bin rpm den sonra kafadan gelen iğrenç sesin çözümünü buldum eğer daha önceden bu fikir paylaşılmadıysa uygularken birkaç resim çektim paylaşabilirim.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008

hayırlı olsun yolculuğun. Ne zman donuyorsun? Benım dersane yogunlaştı çıkmıyorum pek fazla dersane ev yapıyorum sadece.

Ben teşekkur ederım dostum.

şu kafadan gelen ıgrenç sesı buldum demışsın yap şu guzelliği kurtulalım şu iğrençlikten
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    CBR600F
    hemen açıklayayım Ali'cim :
    öncelikle ok ile lk resimde göstermiş olduğum sağda ve solda bulunan 2 kapağı söküyoruz.daha sonra kağuçuk özelliği olan (sünger olmamalı) pencere bantı alıyoruz kaliteli olursa iyi olur yağmurlardan sonra yapıştırıcı özelliğini koruması bakımından alışveriş merkezleri yada yapı marketlerinde bulunur.aldıktan resimlerdeki gibi kıyıdan kıyıdan çekiyoruz bandımızı fakat ben dolaşamadım benim aldığım beyaz renkli çok az kapattıktan sonra gözüktü aradan onun için siyah renkli almanız tercihimdir.çekme işlemini ön camada uygulayın hafif çekip altına serin bandı resimlerdeki gibi umarım açıklayıcı olmuştur.

http://img338.imageshack.us/img338/7738/20887738.jpg
    http://img826.imageshack.us/img826/4605/50894710.jpg
    http://img210.imageshack.us/img210/2982/35987903.jpg
    http://img560.imageshack.us/img560/3438/67452581.jpg
    http://img338.imageshack.us/img338/5708/48732466.jpg

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    hemen açıklayayım Ali'cim :
    öncelikle ok ile lk resimde göstermiş olduğum sağda ve solda bulunan 2 kapağı söküyoruz.daha sonra kağuçuk özelliği olan (sünger olmamalı) pencere bantı alıyoruz kaliteli olursa iyi olur yağmurlardan sonra yapıştırıcı özelliğini koruması bakımından alışveriş merkezleri yada yapı marketlerinde bulunur.aldıktan resimlerdeki gibi kıyıdan kıyıdan çekiyoruz bandımızı fakat ben dolaşamadım benim aldığım beyaz renkli çok az kapattıktan sonra gözüktü aradan onun için siyah renkli almanız tercihimdir.çekme işlemini ön camada uygulayın hafif çekip altına serin bandı resimlerdeki gibi umarım açıklayıcı olmuştur.

http://img338.imageshack.us/img338/7738/20887738.jpg
    http://img826.imageshack.us/img826/4605/50894710.jpg
    http://img210.imageshack.us/img210/2982/35987903.jpg
    http://img560.imageshack.us/img560/3438/67452581.jpg
    http://img338.imageshack.us/img338/5708/48732466.jpg
    sagol dostum. HEmen bu akşam yapayım şu bant ışını. Km 17bını geçmış gezıyorsun baya anlaşılan

Motosikleti
    CBR600F
    izmirde yapmıştım onu bayağı oldu aktaramıyodum şimdi 18.750 oldu

senin motorda bi denermisin ya aklıma fena takıldı öne doğru gidonu ittirince gömülüyoya amortisörler bırakınca tekrar eski halini alıyormu ? benimkinde çok az bırakıyo öyle kalıyor.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Selamlar cıbırcılar.Bende yarın cila alayım diyorum hangi markayı önerirsiniz ?
    HONDA

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    izmirde yapmıştım onu bayağı oldu aktaramıyodum şimdi 18.750 oldu

senin motorda bi denermisin ya aklıma fena takıldı öne doğru gidonu ittirince gömülüyoya amortisörler bırakınca tekrar eski halini alıyormu ? benimkinde çok az bırakıyo öyle kalıyor.
    bende de hafıf sertlık var ama oyle takılma olmuyor. Ama baya sert. Hatta bazen bakıyorum eğilip neden boyle dıye ama. Servıse gıdecegım haftaya bakalım orda baktırcam.

Redlıne yapabılıyor musun artık

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de hafıf sertlık var ama oyle takılma olmuyor. Ama baya sert. Hatta bazen bakıyorum eğilip neden boyle dıye ama. Servıse gıdecegım haftaya bakalım orda baktırcam.

Redlıne yapabılıyor musun artık
    ustaa :D redline yapıyorumda benim balatalar bitmiş hafif galiba 10 binden sonra redline a girince sadece bağırıyo hızlanmasına bi etkisi olmuyor bu arada yükseliş hondaya gittim izmirde usta ya gösterdim baktı falan hallederiz dedi fiyat aldım benim motor bursa honda bakımlı şasi nodan tüm seceresini öğrendim sağolsun yükseliş yardımcı oldu.bide kesici bizde 12,500 de giriyo sanırım

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    parmaklarımı yaktım bugün..motoru garajdan cıkardım çalıştırdım..o ısınırken bende sagına soluna bakıyordum..egsozun devamındaki boru bayaa kahverengi olmuş toprak rengi gibi...ön tekerin arkasındaki boru..elimde çıkarmı diye bakayım dedim dokunmamla coss diye sesi duymam bir oldu..sadece 2-3 dakika çalıştı motor.. o kadar sürede o kadar ısınacagını tahmın etmemiştim..sol el iki parmağım sızlıyor şuan

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    ustaa :D redline yapıyorumda benim balatalar bitmiş hafif galiba 10 binden sonra redline a girince sadece bağırıyo hızlanmasına bi etkisi olmuyor bu arada yükseliş hondaya gittim izmirde usta ya gösterdim baktı falan hallederiz dedi fiyat aldım benim motor bursa honda bakımlı şasi nodan tüm seceresini öğrendim sağolsun yükseliş yardımcı oldu.bide kesici bizde 12,500 de giriyo sanırım
    redlıne de hızlanmaz zaten en ıyı ıvme 10bınde oluyo. BEn ses ıçın yapıyorum bazen. bazen unutuyorum vıtes yukseltmeyı dalıyorum

balatan zayıftı o gunde soyledıgım gıbı. ama gıder yanı bence elletme. fiyatı ben soylıyım sana

balata 180
    demır parçalar 60
    işçilik50
    yag fılan ovvv çok para bee

Motosikleti
    rx king 135
    honda cbr ı n hızını düz yolda 160 170 lere çıkarmak için napmak laazım yardımcı olurmusnuz ??

Motosikleti
    Alıntı tolga9494 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cbr ı n hızını düz yolda 160 170 lere çıkarmak için napmak laazım yardımcı olurmusnuz ??
    satıp yüksek cc almak lazım

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parmaklarımı yaktım bugün..motoru garajdan cıkardım çalıştırdım..o ısınırken bende sagına soluna bakıyordum..egsozun devamındaki boru bayaa kahverengi olmuş toprak rengi gibi...ön tekerin arkasındaki boru..elimde çıkarmı diye bakayım dedim dokunmamla coss diye sesi duymam bir oldu..sadece 2-3 dakika çalıştı motor.. o kadar sürede o kadar ısınacagını tahmın etmemiştim..sol el iki parmağım sızlıyor şuan
    geçmiş olsun dostum dikkat etmek lazım. ben yiğenlerden tırsıyorum egsoza yapışacaklar diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:12 ----------

Alıntı tolga9494 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle motoru değiştir. 250 cc motor tak. sonra öne arkaya ağırlık tak çünkü 140tan sonra uçma hissi veriyor. sonra bas gaza...

yada arka sele altına kum torbası at

@uthec geçmiş olsun dikkat et kendine orası 1 dkda ısınır.O kahverengi gorunumu gidermek zor.Anca 150-200€luk ara boruların malzemesi o sıcaklıktan renk değiştirmiyo

Dün Honda Eğitim Merkezine Gittim Bizim Hondacı ama Yamabusası olan arkadaşın yanına

Motosikleti
    cHreSs ve casillas00 teşekkürler..
    o kahverengiliği gideremiyoruz değilmi..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cHreSs ve casillas00 teşekkürler..
    o kahverengiliği gideremiyoruz değilmi..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-122.html

Alıntı biteme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle temizledim.

ilk önce 3 farklı boyda zımpara aldım gidip nalburdan.

önce en kalın zımparea ile her yeri iyice zımparaladım. sonradan bi ince zımpara ile iyice zımparaladım. en son olarakta en ince zımpara ile deli gibi zımparaladım. yaklasık 1.5 saat kadar zımparalama işlemi sürdü. zaten alttan renk metalik olarak komple görünmüştü.

sonradan bauhaous tan aldigim METYLAN marka metal parlatıcı ( çelik, alüminyum, bakır, çinko, kalay, gümüş, altın) parlatıcı ile tertemiz bir bez alarak 3 kat temizledim. bu hale geldi. şu an 30 km yaptim rengi çok tatlı bir bronza döndü çok çok açık bir bronz. sanırım böyle kalacak tavsiye ederim.

parlatıcı ürün bu paket oalrak

http://www.canlarteknik.com/METYLAN-...R,PR-3755.html
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Bu parlatma işi güzelmiş.
    Ama Sıcakken yapmamak lazım
    Sonra yandı anam diye dolanırsın

Ya Ben 2-3 günde bir lastik havalarıı kontrol ederim.Ama ne zaman arka lastige baksam 17-18 çıkıyo ön 29 arka 33 kullanıyorum.33 yapıyorum 2 gun sonra baktıgımda 17ye felan düşmüş oluyor.Bu normal gelmiyo bana
    Garajdaki zeminden dolayı olabilir mi ?
    Yada ufak bi kaçak mı var lastikte çünkü ön lastikde o kadar hava düşmüyo.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler