Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125r
    ben dün arkamda arkadaş varken tokatladım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rx king 135
    peki arkadaşlar bunun ibresi doğru ibremi yoksa çinli motorlar gbi 10 km öndenmi gösteriyor ??

Motosikleti
    VFR 800 F
    Arkadaslar bugun ıspartadan denızlıe gıdıodum ortalama 110-120 arada bir 130 km hızlara cıktım ıspartadan cıktıktan 100 km sonra motor teklemeye basladı yolda kaldıgım ıcın jigleyı cekerek tekrar calıstırdım tekrar tekledi ve bi daha motor calısmadı ve durdugum yerde cok fazla yağ kaçırdı motorda nerdeyse hic yag kalmadı bende denemedım daha fazla calıstırmayı. zaten denemekten akü boşaldı sizce ne olmus olabilir ?

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun ıspartadan denızlıe gıdıodum ortalama 110-120 arada bir 130 km hızlara cıktım ıspartadan cıktıktan 100 km sonra motor teklemeye basladı yolda kaldıgım ıcın jigleyı cekerek tekrar calıstırdım tekrar tekledi ve bi daha motor calısmadı ve durdugum yerde cok fazla yağ kaçırdı motorda nerdeyse hic yag kalmadı bende denemedım daha fazla calıstırmayı. zaten denemekten akü boşaldı sizce ne olmus olabilir ?
    Devirsiz Kullandığın İçin Contaları Yakmış Olabilir Ki Büyük İhtimalle Böyledir Ya Contalardan Ya Keçelerden.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devirsiz Kullandığın İçin Contaları Yakmış Olabilir Ki Büyük İhtimalle Böyledir Ya Contalardan Ya Keçelerden.
    biraz hızlı gittim evet ya insallah problem cıkarmaz..

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Ben Cbr'dan Anlamam Açıkcası Pek Fazla Ama Benim Duyduğuma Göre Bu Tür Şeyler Ola Biliyor Radyatöre Fazla Güvenmemek Lazım Onun Motosiklet Tamircsine Bi Sor En İyisi.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Cbr'dan Anlamam Açıkcası Pek Fazla Ama Benim Duyduğuma Göre Bu Tür Şeyler Ola Biliyor Radyatöre Fazla Güvenmemek Lazım Onun Motosiklet Tamircsine Bi Sor En İyisi.
    yarın sabahtan kasalı arabaya koyup goturecez bakalım ne çıkıcak bahtımıza ..

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağı nerden attı ve yanlışlıkla felan vites düşüpte motoru sıkıştırdın mı ?

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı nerden attı ve yanlışlıkla felan vites düşüpte motoru sıkıştırdın mı ?
    vites dusurmedım de işte red line a girmeden 120 ile filan gıdıodum yaklasık 100 km hic durmadım 110 ortalama hız 120 azda 130 a cıktım sonra motor teklemeye basladı sonra durdugumda baya tahliye vidasından yag akıttı hatta butun yag aktı yere cunku gıttım yenı yag aldım koydum nerdeyse hepsını aldı 1 lt lik sisenın

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı nerden attığı önemli. contalardan kaçırma varmı diye bakmak lazım. eğer alttan attıysa motoru yağ tapasında bir sorun olmuştur ve hareket halinde yağ kaçırmaya başladıysa motor yağsızlıktan kitlenip kalmıştır belki.

öbür türlü yavaş kullanarak hararet yapıp conta yakması için heralde yazın 40 derece sıcakla 30km hız ile 200km yol yapmak lazım... çok uzak bir ihtimal yani.

bir günde 700km yol yaptığım olmuştu cbr125 ile, izmir otobanında 140km hiza çıkmıştım (baya bi sıkıştırdım yani) hiçbir zaman yolda bırakmadı bni.

ne tip yağ kullanmıştın bu arada?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    rx king 135
    arkadşlr cbr ın göstergesi çinli motorlr gbi öndenmi gösterio yoksa doğrumu

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O hızlarda hararet yapması çok zor yağı boşalttıgını geç fark ettiysen motor kitlemiş olabilir ve inş. öyle değildir.

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı nerden attığı önemli. contalardan kaçırma varmı diye bakmak lazım. eğer alttan attıysa motoru yağ tapasında bir sorun olmuştur ve hareket halinde yağ kaçırmaya başladıysa motor yağsızlıktan kitlenip kalmıştır belki.

öbür türlü yavaş kullanarak hararet yapıp conta yakması için heralde yazın 40 derece sıcakla 30km hız ile 200km yol yapmak lazım... çok uzak bir ihtimal yani.

bir günde 700km yol yaptığım olmuştu cbr125 ile, izmir otobanında 140km hiza çıkmıştım (baya bi sıkıştırdım yani) hiçbir zaman yolda bırakmadı bni.

ne tip yağ kullanmıştın bu arada?
    Castrol 4t kullanmıstım.alttan kaçırıyordu yağ.Yağ degiştirirken cıkardıgımız contadan atıyor.Daha yenı yola cıkarken degistirmistim sonradan tekrar yag takvıyesı yaptım motor calısmıyor dedigim zaman o zaman herhangı bı kacırma yapmadı ama calıstıramadım gerci yag ekledıgım zaman akü bosalmıstı yarın denızlı merkeze getırıp denıycez bakalım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:35 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hızlarda hararet yapması çok zor yağı boşalttıgını geç fark ettiysen motor kitlemiş olabilir ve inş. öyle değildir.
    Yağı tamamen sanırım bir daha calısmadı dedigim zaman bosalttı.Yarın motorcu gorecek bakalım onu yükleyip indirmek panelvana problem olacak gibi.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    panelvana koymakta sıkıntı olmaz. bnim motorunda akusu bittiydi bi ara evime yakın honda servisini çağırıp doblo tipi bir araca yuklemiştik motoru. sadece iki kişi yaptık işi.

gidon kollarından motoru iki kişi kaldırıp ön tekerleği araca bindirdikten sonra bir kişi arka maşadan yada artçı tutamağından motoru kaldırıp araca yuklersiniz. grenajlardan kaldırmaya çalışmayın elde kalır grenajlar. yada en basitinden sağlam inşaat tahtaları bulur rampa yaparsın yuklemek için.

buyuk ihtimalle yağı değiştirirken tork anahtarı kullanmadılar ve fazla sıkıştırıldığı için contadan yağ kaçırmaya başladı. sende motoru biraz hızlı kullanınca yağı tamamen dışarı attı alet.

eğer yakınlarda varsa honda servisine götürmeni öneririm, belli ki yağını değiştiren usta contayı zorlamış..

ben sıkıntı olacağını sanmam. eğer yağı doldurduktan sonra motor sorunsuz bir şekilde çalışırsa motorun sesini iyice dinlet ustaya, sende dikkatlice dinle motorun sesini. önceden olmayan bir ses dikkatine çarparsa motoru söktürüp baktırırsın serviste.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    VFR 800 F
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panelvana koymanta sıkıntı olmaz. bnim motorunda akusu bittiydi bi ara evime yakın honda servisini çağırıp doblo tipi bir araca yuklemiştik motoru. sadece iki kişi yaptık işi.

gidon kollarından motoru iki kişi kaldırıp ön tekerleği araca bindirdikten sonra bir kişi arka maşadan yada artçı tutamağından motoru kaldırıp araca yuklersiniz. grenajlardan kaldırmaya çalışmayın elde kalır grenajlar.

buyuk ihtimalle yağı değiştirirken tork anahtarı kullanmadılar ve fazla sıkıştırıldığı için contadan yağ kaçırmaya başladı. sende motoru biraz hızlı kullanınca yağı tamamen dışarı attı alet.

eğer yakınlarda varsa honda servisine götürmeni öneririm, belli ki yağını değiştiren usta contayı zorlamış..

ben sıkıntı olacağını sanmam. eğer yağı doldurduktan sonra motor sorunsuz bir şekilde çalışırsa iyice dinlet ustaya, sende dikkatlice dinle motorun sesini. önceden olmayan bir ses dikkatine çarparsa motoru söküp baktırırsın serviste.
    Teşekkürler ilginiz için.işin kötü yanı koskoca 5yüzbin nüfuslu denizlide yetkili honda motor servisi yok artık burda arkadasın tanıdıgı bı motorcuya goturmek zorundayız bakalım aküsü bosaldı zaten once onu sarj edıcek yagı yenıleyecek.Çalışır umarım..

Motosikleti
    honda cbr 125r
    arkadaşlar benimde bi ara akü boşalmıştı ben motor kullanmaya daha 8 10 yaşlarında 50cc motorsikletlerle başladığım için ittirerek çalıştırma yöntemini denedim çalıştı 1inci vitese alıp ittirin yavaş yavaşda devriyajı bırakın çalışıyor aklınızda bulunsun bilmeyen varsa

Motosikleti
    Honda
    Yedek parcalarını onlıne satan bı sıte var mı arkadaslar

Motosikleti
    rx king 135
    arkdaşlr bi cevp verimsnz cbr nin km göstergesi çinli motorlar gibi öndenmi gösterio ??

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı tolga9494 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlr bi cevp verimsnz cbr nin km göstergesi çinli motorlar gibi öndenmi gösterio ??
    hayır tabıkıde..ama şöyle bir şey var..buradaki yollarda hızını gösteren tabelalar var..oradan geçerken tabelalar hızımı her zaman 3-5 km düşük gösteriyor..arabayla geçerkende aynısı oluyor..ya araçların ibreleri güvenlik için 5 km fazla gösteriyor, ya da radarlar bilerek 5km az ölçüyor tolerans için..

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    slm arkdaşlar az önce izmir bornovada bi honda cbr yeni kasa siyah kırmızı CBR bir diğeride mondial 150 trafikte yarışıyolardı tehlikeli hareketler yapıyolardı aman dikkatli olun özellikle trfikte çok dikktli olun..
    [COLOR="Navy"][/COLOR]helal olsn herkezee :queen:[I][COLOR="Navy"][/COLOR][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler