Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o paraya 2.el 2010 model ve korumalarını alabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tesekkur ettım dostum 120-70-17 arkada kunlanıyorsun galıba metzellerı onde orjınaller mı takılı bıde metzelleri nereden temın edebılırız bı bılgın varmıdır acep

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:50 ----------

evet dostum orjınall lastıklerı ne cok kotu nede cok ıyı orta derecede ancak 2005 model olan motorumuzun ozellıkle arka lastıgınde hıc dıs kalmaması ve 4-5 tane fıtıl ve yamanın olması cok kotu sankı asvaltta jantla gıdıyomus gıbı oluyor hos gercı motor 2005 model ama 8000 km de az kunlanıyoruz o yuzdende bıraz salladı arkadasım lastık ısını ama temın etmedende olmuyor artık tesekkuler onerın ıcın bu arada pırellı metzeller 2 sı arasında kaldık su anda ama mıchelının cbr 125 e gore urettıgı lastık varmı onuda arastırıyoruz

evet ben metzeler Z6 kullanıyorum.ben anes motordan almıstım.310 tl flndı sanırım fiyatıda.duro fln takma sakın çok fazla kayma yapıyo virajlarda sert bi lastik duro.ya metzeler al yada prelli diablo süper corsa al.bu ikiside mükemmel lastikler.eee nede olsa bu işin duayeni onlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:56 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşkler egzoz 470 Lira
    Plakalıp iptalınıde eski sahibi yapmış uydurma birşey deil.
    Normal plakalıgı keşmiş ve sinyaller için oraya ince bir demirden aparat yaptırmış hem görüntü hemde kullanışlı ama yağmurda bütün çamuru yiyorum
    bencede 470 lira bedava.sesi de hoş muş çok.bence eskisinden güzel gibi geldi bana.arrow dewil fln 700-750 tl arası.bence güzel fiyat haırlı ugurlu olsun
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paraya 2.el 2010 model ve korumalarını alabilirsin.
    inşallah en sonunda bu motoru beğendim inşallah bundan vazgeçmem
    olumune bu sevda..

Motosikleti
    Kyk bursunu biriktiriyorum:)birgün yetişecek CBR'e
    Merhaba arkadaşlar,

Sohbetinize okuyucu olarak dahil oldum cok hoş cok faydalı ve cok samimisiniz hepiniz İns. bende katılacam sizin aranıza bende sorular soracam CBR'mle ilgili Almayı dusunuyorum birtane CBR 125R aslında maddi gücüm anca Kanuni Racer 200s'in ikinci eline anca yetecek gibi fakat sizin bu forumu okudugumda herbirinizin nekadar memnun oldugunuzu görür gibi oldum (fiyat konusunda yakınmalarınz hariç) şimdi hayalimi süslüyor.. Kyk bursu alıyorum aylık 200 lira Biraz biriktirdim 1200 lira oldu 900 liralıkta kredi kartım var Üstünüde Laptopu felan satar tamamlarım bişekilde ya aslında KYk 3 sene boyunca her ay 7 sinde yatıyorda işte toplu alamıyorum o yuzden sıkıntı oldu Size bi sorum olcak böyle ikinci elini taksitle felan alabilecegim bi kişi veya bi yer yok mu bildiginiz

simdiden teşekkurler

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    470 bedava devil arow 700 tl vay bee devil alsaydın keşke daha güzel diyorlar senin semt nere yaa aslında şöyle istnbuldaki cıbırcılar bi toplansak takılsak ne güzel olurdu hep diyorum ama hiç ses gelmedi
    Kardeşim devil arowda aynı ses vercek he markadan markaya değişen bir ton olabilir ama oda bunu gibi olur.
    Bide ben Yoshimuranın tipini beyeniyorum.Daha bi güzel gözüküyo gozume.Ama Şimdi Cıbırada 700liralık egzoz takmak bu motora fazla bi yatırım gibi geliyor Ben Maslak/Ayazağadayım bu taraflarda goruyorum 1-2 tane cıbır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:41 ----------

Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede 470 lira bedava.sesi de hoş muş çok.bence eskisinden güzel gibi geldi bana.arrow dewil fln 700-750 tl arası.bence güzel fiyat haırlı ugurlu olsun
    Eski egzozum çıkışında perçinler vardı ve bıraz daha genişti o yüzden 7bin devirden sonra Cross makinaya biniyor edasıyla geziyordum.Bunun sesi tok çıkması için daha dar cıkışlı olanını aldım.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    linklelere ulaşamadım kardeş merak ettim acıkcası şu egsozu =) bu arada İZMİR BUCA da cbr olan bi kaç kişi var sanırım. tanısmak isterim =)
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    Honda cbr 125 ''06
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim devil arowda aynı ses vercek he markadan markaya değişen bir ton olabilir ama oda bunu gibi olur.
    Bide ben Yoshimuranın tipini beyeniyorum.Daha bi güzel gözüküyo gozume.Ama Şimdi Cıbırada 700liralık egzoz takmak bu motora fazla bi yatırım gibi geliyor Ben Maslak/Ayazağadayım bu taraflarda goruyorum 1-2 tane cıbır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:41 ----------

Eski egzozum çıkışında perçinler vardı ve bıraz daha genişti o yüzden 7bin devirden sonra Cross makinaya biniyor edasıyla geziyordum.Bunun sesi tok çıkması için daha dar cıkışlı olanını aldım.

bende de el yapımı tri owal eksoz var sıkıstırmalı.bursa da yaptırdım.video koycam ama nasıl koyuldugunu bilmiyorum
    [COLOR="Red"][B][I]Honda cbr 125R[/I][/B][/COLOR]

Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linklelere ulaşamadım kardeş merak ettim acıkcası şu egsozu =) bu arada İZMİR BUCA da cbr olan bi kaç kişi var sanırım. tanısmak isterim =)
    Eskisi http://www.4shared.com/video/F4Zj6PBA/MOV08064.html?
    Yenisi http://www.4shared.com/video/j9evm6gE/Yeni_Yoshi.html?
    Böyle bakabilirsin sanırım.
    Alıntı dj_v8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de el yapımı tri owal eksoz var sıkıstırmalı.bursa da yaptırdım.video koycam ama nasıl koyuldugunu bilmiyorum
    Videoyu çektikten sonra Video upload sitelerinden birine up'layıp linki atman yeter abicim.4shared.com youtube izlesene gibi video siteleri

Motosikleti
    Kyk bursunu biriktiriyorum:)birgün yetişecek CBR'e
    Devir teslim masrafı nekadar

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    arkadaşlar 2010 model temiz uygun fiyata 2. el arıyorum. (kırmızı siyah) Artık biran önce bende kavuşmak istiyorum cbr ye
    olumune bu sevda..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    Alıntı qenc_motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2010 model temiz uygun fiyata 2. el arıyorum. (kırmızı siyah) Artık biran önce bende kavuşmak istiyorum cbr ye
    düşündün taşındın en güzel modeli bulmuşsun alırsan kazasız belasız kullan

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    Alıntı MeKRoG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşündün taşındın en güzel modeli bulmuşsun alırsan kazasız belasız kullan
    valla inşallah aldığıma pişman etmez beni gidipte kanuni racer beni geride bıkarsa olmaz hacı arada kaşınan çıkıyo
    olumune bu sevda..

valla inşallah aldığıma pişman etmez beni gidipte kanuni racer beni geride bıkarsa olmaz hacı arada kaşınan çıkıyo
    Kanunu racer mı sen o motorla bir tutma Cıbırı hertürlü yırsın

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani benim sorunum sadece akü, onun dısında baska bir şey yok diyorsunuz..aman olmasında çok teşekkürler..ben yarın bır motorcuya gidip şarj ettireyim ozaman..
    birde kendim yapabileceğim ufak tefek bakımlar ve püf noktaları için almam gereken şeyler önerebilir misiniz marka falan..zincir yağı gibi..vs.. pek motosiklet bilgim yokta)

buda motosiklet ankaradan trabzona otobüsle getirirken
    fotoğrafı koyman iyi olmuş aynı şekilde taşıma yapmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olacaktır parmağında güzel çıkmış

yapacağın ufak tefek bakımlara gelince, her 200km'de bir zincirini yağla. yağışlı havalarda motora bindikten sonra zinciri temizle. benzinliklerde sprey zincir yağları satılıyor en popüleri castroldur fiyatıda uygun. piyasada ipone gibi pahalı ve kaliteli yağlarda var. ben elf marka zincir yağı kullanıyorum ve oldukça memnunum. geçen hafta ihmal edip yağlamadığım zinciri bugun yağladım (364km sonra) yağlamadan önce zincirde hala yağ vardı.

bunun dışında zincir temizlemek için mazot, gaz yağı yada wd40'a ihtiyacın olacak. temizlemek için benzin kullanma, oringli zincirlere benzinin zarar verdiği söyleniyor.

alet edevat olarak motor ile birlikte gelen takımlar sana yeterli olacaktır ama fazladan bir yıldız tornavida, pense ve sağlam alyen anahtarların olsun. aslında her zaman takımlarının tam olmasında fayda var ilerde dahada fazla merak saldıkça bu merete sürekli bi şeyleri söküp takmaya başlıyorsun . beta marka takımları tavsiye ederim 14 yıldır kullanıyorum daha bırak 1 kere bile sıyırmayı, pas tutmadı

motorun 1 yıldır kullanılmadığından bahsetmiştin yanlış hatırlamıyorsam, aküyü şarj ettirdikten sonra servise götürüp periyoduk bir bakım yaptır, yağını değiştir hava filtresini temizlettir (zaten onlar sen söylemedende yaparlar) ve bundan sonra her 4binde bir bakıma götür (servis 4bin diyor ben genelde 3000-3500 aralığında götürüyorum). motor yağı olarakta ipone 10/40tam sentetik tavsiye ederim, diğer yağlara göre pahalıdır fakat castrol'e göre vites geçişleri çok daha yumuşak oluyor. bunun dışında jaso sertifikalı her türlü yağı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. birde motorunu jikle çekiliyken kullanma

unutmadan, lastik basınçların arka lastik 30 - 32 arası önde 28 - 30 arası olsun. arka 30'un altına düştüğünde benzin sarfiyatı artıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 ----------

arkadaşlar bende artık cbr125 almaya karar verdim ve 2. el alacağım temiz toplam 5000 TL param var motora 4000 verebilirim üstüne koruma vs. önerilerinizi ve yardımlarını bekliyorum çünkü bu motor hakkında hiçbir bilgim yok diyebilirim. Sağlamlık ? Rahatlık? Uzun Yol? Yakıt? Performans? Hız? Güç? Neyin nesidir nasıl bilirsiniz cbr yi tavsiye eder misiniz?
    3 hafta önce istanbul - bodrum - istanbul 7 günde yaklaşık 1800km yol yaptım. uzun yolda 1.4 motorlu bir araba gibi gidiyor ama ibre 100 - 110km'ye geldiğinde motordan daha fazla bir performans bekleme. yani hızını 80'ne düşürüp tekrar 100 - 110 aralğına çıkabiliyorsun fakat dipgaz yaparak motoru limitlerinde kullanman gerekiyor, yakıt sarfiyatıda 100km'de 3litreye çkabiliyor. rüzgardan aşırı derecede etkileniyorsun. hele çok sert rüzgar varsa yol çekilmez oluyor. selesi biraz rahatsızdır ama 200km'de bir benzin için durup 15dk mola verirsen seni yormaz. ağırlığını kollarına değilde bacaklarına verirsen el - kol yada bel ağrısı çekmezsin. iki kişi rahatsızdır, arkaya hard çanta takamazsın (takılabiliyor ama iğrenç görünüyor.) soft kuyruk çantası ile uzun yol yapılabilir (ben o şekilde seyahat ettim) fakat bu seferde arkaya artçı alamazsın.

ben böyle yazınca hız olarak 120ye 130 rahatça çıkabiliyorum diyenler olacaktır, evet 120'ye çıkabiliyor izmir otabanında 6viteste 140'a çıktım, 5 te basıyor olsaydım muhtemelen 150 olabilirdi fakat uzun yolda kullanmak ile şehir içinde hız denemesi yapmak çok farklı şeyler ve inanki asfaltı yapısı bile yapabileceğin hızı etkiliyor. bu motor uzun yolda sürekli 120km'yi koruyamıyor ve sollamalarda iyi hesap yapmak gerekiyor. her ne kadar 100'e kadar çok esnek bir şekilde hızlanıyor olsada aynı esnekliği 100km'den sonra sergileyemiyor.

aklını karştırmak istemem ama eğer daha önceden vitesli motor tecrüben varsa, bütçende iyi anladığım kadarıyla, 250cc'lik motorlara bakmanı öneririm. ben bu motoru alalı 7 ay oldu ve 7bin km yol yaptım. uzun yol olarak yaklaşık 2300km yol yaptım ve artık bana yetersiz gelmeye başladı.

eğer limitlerini biliyorsan ve bu limitler senin için yeterliyse 10 numara motordur. ben büyük ihtimalle seneye motorumu değiştireceğim hala gidip geliyorum 2010 model cbr125'mi alsam yoksa 250cc'mi diye ama uzun yol yapmayı düşünüyorsan güvenliğin için 250cc motor daha doğru bir seçim olacaktır.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğrafı koyman iyi olmuş aynı şekilde taşıma yapmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olacaktır parmağında güzel çıkmış

yapacağın ufak tefek bakımlara gelince, her 200km'de bir zincirini yağla. yağışlı havalarda motora bindikten sonra zinciri temizle. benzinliklerde sprey zincir yağları satılıyor en popüleri castroldur fiyatıda uygun. piyasada ipone gibi pahalı ve kaliteli yağlarda var. ben elf marka zincir yağı kullanıyorum ve oldukça memnunum. geçen hafta ihmal edip yağlamadığım zinciri bugun yağladım (364km sonra) yağlamadan önce zincirde hala yağ vardı.

bunun dışında zincir temizlemek için mazot, gaz yağı yada wd40'a ihtiyacın olacak. temizlemek için benzin kullanma, oringli zincirlere benzinin zarar verdiği söyleniyor.

alet edevat olarak motor ile birlikte gelen takımlar sana yeterli olacaktır ama fazladan bir yıldız tornavida, pense ve sağlam alyen anahtarların olsun. aslında her zaman takımlarının tam olmasında fayda var ilerde dahada fazla merak saldıkça bu merete sürekli bi şeyleri söküp takmaya başlıyorsun . beta marka takımları tavsiye ederim 14 yıldır kullanıyorum daha bırak 1 kere bile sıyırmayı, pas tutmadı

motorun 1 yıldır kullanılmadığından bahsetmiştin yanlış hatırlamıyorsam, aküyü şarj ettirdikten sonra servise götürüp periyoduk bir bakım yaptır, yağını değiştir hava filtresini temizlettir (zaten onlar sen söylemedende yaparlar) ve bundan sonra her 4binde bir bakıma götür (servis 4bin diyor ben genelde 3000-3500 aralığında götürüyorum). motor yağı olarakta ipone 10/40tam sentetik tavsiye ederim, diğer yağlara göre pahalıdır fakat castrol'e göre vites geçişleri çok daha yumuşak oluyor. bunun dışında jaso sertifikalı her türlü yağı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. birde motorunu jikle çekiliyken kullanma

unutmadan, lastik basınçların arka lastik 30 - 32 arası önde 28 - 30 arası olsun. arka 30'un altına düştüğünde benzin sarfiyatı artıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 ----------

önerilerin için teşekkür ederim çok faydalı oldu..

Trabzonda honda motosiklet olmadıgı için motoru bugün ustaya götürdüm aküyü şarj etti tıkır tıkır çalışıyor şimdi sorun kalmadı..

motoru ulusoyla getirdim 60 tl ye..şoförle anlaştım, yazaneler kabul etmiyor..

parmagıma gelince hiç farkında degilim sen söyleyince farkettim)

-zinciri her yaglamadan önce o dedigin ürünlerle temizlemem gerekiyor mu?
    birde o dediğin bakımları yaptırsam çok güzel olacak ama burada honda yok işte..burdaki ustayada şarj için götürdügümde adam hayran kaldı motora..ilk defa görüyormuş bundan..ne kadar yapabilir bilmiyorum.. hatta bir tur atabilir miyim diye izin aldı)

şimdilik benım ilk işim zincir yagı alıp zinciri yağlamak olacak sanırım..

tekrar teşekkürler yardımın için

birde şunu söylemek istiyorum motosiklet değiştirme konusunda..ben olsam aynı motorun sıfırını alacagıma 250 cc alırım.zaten artık yetmedigini söylüyorsun...hem değişiklik olur hem de motoru büyütmüş olursun..

saygılar

Motosikleti
    XL650V Transalp
    zinciri her seferinde temizlemene gerek yok, toprak/tozlu yola girdiğinde, yağmurda bindiğinde yapsan faydası olur. zincirin maşadan geçtiği lastik bir kısım var ön dişliye yakın bir yerde ordaki duruma bak. kum yda çok fazla pislik birikmişse temizleyebilirsin. ayrıca zincir baklalarının yanında kalın yağ birikintisi oluşmuş ise temizle. ben genelde yağışlı havadan sonra yapıyorum bu işlemi. zinciri temizledikten sonra ,wd40 yada başka madde olsun, zincire yağ sürmeden önce 200metre 60km/70km ile gez dolaşki zincir üzerindeki yağ sökücü maddeyi iyice atsın aksi taktirde yağ zincirin üzerinde durmuyor. zinciride akşamdan yağlayıp ertesi gün binmekte fayda var, yağın zincire iyice tutunması için.

bu arada dediğin gibi cbr 125'ten sonra hyosung 250gt comet'e geçiş yapicam kismet olursa
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Yamaha
    zinciri her seferinde temizlemene gerek yok, toprak/tozlu yola girdiğinde, yağmurda bindiğinde yapsan faydası olur. zincirin maşadan geçtiği lastik bir kısım var ön dişliye yakın bir yerde ordaki duruma bak. kum yda çok fazla pislik birikmişse temizleyebilirsin. ayrıca zincir baklalarının yanında kalın yağ birikintisi oluşmuş ise temizle. ben genelde yağışlı havadan sonra yapıyorum bu işlemi. zinciri temizledikten sonra ,wd40 yada başka madde olsun, zincire yağ sürmeden önce 200metre 60km/70km ile gez dolaşki zincir üzerindeki yağ sökücü maddeyi iyice atsın aksi taktirde yağ zincirin üzerinde durmuyor. zinciride akşamdan yağlayıp ertesi gün binmekte fayda var, yağın zincire iyice tutunması için.

bu arada dediğin gibi cbr 125'ten sonra hyosung 250gt comet'e geçiş yapicam kismet olursa
    Eğer maddi durumun iyiyse biraz daha yükselte bilirsen KAWASAKİ ZXR 250 NİNJA ÖNERİRİM 33 BG 250cc arasında en güçlüleri ve çok şekil bir motor.

Hızı ille sorun olucaktır yani otobanda vs kök gaz 175 190 arası görüyor. Tabi bu motorun açılma ve üstündeki performans ekipmanlarıyla orantılı.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    malesef bütçe ninjaya el vermiyor yoksa gönüllerin kralı tabiki ninja birde tarz değiştirmek istiyorum. bi naked'i alıp koruma demiri yada takoz taktırcam yanlara. bu cbr bile park halinde devrilmede 600kaat masraf açıyorsa kimbilir ninja ne kadar masraf çıkarır

Motosikleti
    Yamaha
    Bizimde Maddiyat Kötü seneye belki alırım oda çok küçük ihtimal beLki moderatörLer kızıcak uyarıcak ama şerefsiz tayip yüzünden bütün bunlar eLime bir geçirsem yüzüne neler söylicem ama işde çok adi bir insan herkezin evLadı 15 ay 18 ay askerlik yapıyo kendi olu 1 hafta yaptı askerlik elime geçse varya ama bunun öteki tarafıda var ALLAH BÜYÜK

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    yerinde olsam ben de öyle yapardım

wd40 dediğimiz şey bu mudur?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler